Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 08. 2007 08:52
Potvrzuji předchozí informace, mě rozdíl ceny benzínu ve Slovinsku a Chorvatsku vyšel přesně 1 haléř při platbě kartou. Kdo jede dolů na jih - Pelješac, Dubrovník, tomu se vyplatí tankovat v Neumu - cena zhruba o 3 Kč na litr nižší.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 08. 2007 15:02
radek67 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Potvrzuji předchozí informace, mě rozdíl ceny
> benzínu ve Slovinsku a Chorvatsku vyšel přesně 1
> haléř při platbě kartou. Kdo jede dolů na jih -
> Pelješac, Dubrovník, tomu se vyplatí tankovat v
> Neumu - cena zhruba o 3 Kč na litr nižší.


Jak jsi tam platil kartou? Teď ani nevím čím se tam dá platit?Jezdím vždy na výlet do Dubrovníku a okolí takže bych mohl tankovat i tam.Měj se.yawning smiley
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 08. 2007 15:20
Pro Pašák - aj u OMV v Chorvátsku stál Eurosuper 95 8,00 kuna/ l - tankoval som tam pred 3 dňami, rovnaká cena bola aj na čepačkách INA.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 08. 2007 19:05
Pro martinslepanek - normálně na benzince INA v Neumu, VISA Elektron, bez nejmenších problémů. Platidlo je bosenská marka, ale v obchodech berou i kuny.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 08. 2007 22:08
To roman92: Tak to se divím. Možná to bude tím, že jezdím na Istrii tam benzínky mají zřejmě vyšší ceny. CCa o 30 až 50lipa, ale možná je to letos jinak. Stejně jako mě překvapují různé ceny benzínu na stejných čerpačkách v ČR mě tedy překvapují i v HR. Já si vždycky myslel, že jedna firma má stejnou cenu pro celou zemi, ale asi je to jinak. Nakonec je to jen kšeft, tak proč nespinning smiley sticking its tongue out
jaky je rozdíl mezi Euro diesel a Diesel? U nas je jen diesel a bio nafta. dik za info
Zralok1
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
19. 08. 2007 21:40
Diesel je horší kvalita Eurodiesel je bežná kvalita. Jinak já mohu hodnotit jen cenu nafty po které jsem koukal a na Istrii (od Umagu po Pulu) kde jsem byl a kde cena byla viditelná i za jízdy byla nafta všude za 7,56 Kun.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
20. 08. 2007 08:42
Nafta druhý týden v srpnu 2007 placeno kartou.
BiH - 27.70 Kč (? Euro)
Slovinsko 28 Kč (0.995 Euro)
a u nas je jaká kvalita? v porovnáni v chorvacku ta lepší nebo ta horší. a jaké je u te euro nafty oktanové číslo? U nás je 95. mám obavy abych tam nenalil to druhé a nemoch dojet domůspinning smiley sticking its tongue out
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
20. 08. 2007 21:30
Nafta nemá žádný oktanový číslo, když už tak cetanový

[encyklopedie.seznam.cz]

[encyklopedie.seznam.cz]
dobrá dobrá ja tomu nerozumím jsem jeden s těch co nalijou a jezdi.... takže poslední dotaz - jak přijedu k pumpě a nebude diesel (normální) a nalilu tam euro tak se nic nestane a pojede mi to normálně? yawning smiley
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
21. 08. 2007 22:04
To mates1: No pokud tam naliješ obyč. diesel, tak to nevím jak ti to pojede, ten se hodí tak leda do traktoru, možná ani to ne. Určitě tankovat jen eurodiesel!yawning smiley
díky za radu tongue sticking out smiley doufam že je to dobrá radaspinning smiley sticking its tongue out
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
02. 03. 2008 14:41
Ja jsem jel začatkem Februara, v Chorvatsku (Ina) Eurosuper 8,25=1,137 eur, v Slovinsku 1,027 eur (benzinka Petrol pri hranici Redics-HU).
Podle me je to dost velky rozdil...
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
02. 03. 2008 19:59
No když tě tam jinak neokradou tak ušetříš....hááá ....od té doby, co má naše auto 50-ti litrovou nádrž považuju Slovinsko jako menší zádrhel na cestě...a nestavím tam....nic ve zlým, jen jsou na cestě jiná místa, kde natankuju radši i za těch pár korun navíc....grinning smiley
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
02. 03. 2008 20:30
Karel z Ol. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No když tě tam jinak neokradou tak ušetříš....hááá
> ....od té doby, co má naše auto 50-ti litrovou
> nádrž považuju Slovinsko jako menší zádrhel na
> cestě...a nestavím tam....nic ve zlým, jen jsou na
> cestě jiná místa, kde natankuju radši i za těch
> pár korun navíc....grinning smiley

To jako tímto jsi chtěl říci, že Slovinci jsou nekulturní zlodějské opice, co by chtěli z bohatého Čecha kůži dřít ?grinning smiley
Nechci Ti brát iluze, ale je to právě naopak a stejně tak bych viděl jako 2 zcela neslučitelné světy přejezd Slovinsko-Chorvatsko. V Chorvatsku začíná Balkán ve své surové podobě, kdežto takový přejezd A-SLO ani nezaregistruješ, když nedáváš pozor !smoking smiley
mm
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
03. 03. 2008 08:23
Jezdíme do Chorvatska od roku 2000 a jediný problém s plecením jsme měli ve Slovinsku kde mi při placení s usměvem na rtu dávali lístek na 52litrů naturalu - do feldy jsem tenkrát nalil maximálně 38 litrů po chvilce dohadování to uznal, přišel kolega a správnej lístek byl na světě. Nevím třeba to byl skutečně omyl - třeba to zkoušeli jestli to vyjde. Tímto nechci v žádným případě házet špínu na Slovince spíš si myslím že je to o lidech, když to bude parchant tak tě natáhne kdekoliv, to na zemi nezáleží.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
03. 03. 2008 19:37
Modeno a Ty jsi asi z jiné planety??? nevím jakým zázrakem se Slovinci nacpali do EU, je tady i na tomhle fóru všeobecně známé, že se ve Slovinsku "krade" a když né krade, tak se to minimálně zkouší a bohužel na to většina lidí dojede....
Já jsem jen psal svůj postřeh a taky Ti přiznám, že patřím mezi ty okradený a napálený "blbce" jestli to chceš slyšet a přečíst si to...jo jo...proslulá tímhle byla OMV v Mariboru, nebudu sem psát další nedostatky, jako je cestování přes Slovinsko atd.
A jestli se Ti zdá, že až za Slovinskem začíná Balkán, no tak to nevím, měl jsem spíš dojem, jako bych tam ve Slovinsku byl a v Chorvatsku se ocitl zase mezi "normálními" lidmi....
Všude jsou lidi "skety" co to zkouší, i u nás a všude na celým světě, chtěl jsem jen před ostatními napsat svůj názor a ten je, že Slovinsko je prostě "ZÁDĚR" při cestě na jih....a s tím tady určitě souhlasí spousta lidí....
Mohl bych jet do Slovinska na raft, nebo muškařit, vím že tam je krásná krajina a řeky, ale tohle není moje vysněná dovolená,...já prostě jedu dolů k moři a chtěl bych cestovat po dálnici až dolů a cestou potkávat slušný lidi....
A kde je dálnice ve Slovinsku...tak možná v plenkách a o moc slušných lidí tam u poskytovatelů služeb taky nezakopneš....
Pojďme pokračovat v tom, o čem tohle vlákno je a jestli se Tě tohle celý dotklo....potom se Ti omlouvám,...
Chtěl jsem jen psát o faktech, aby se lidi, který jedou na jih poprvé vyvarovali toho špatnýho a měli fajn dovolenou a nemuseli se hádat v noci někde na benzínce s přičmoudlým hochem, kterej dělá že nerozumí, ....
Karel...
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
03. 03. 2008 20:13
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:59).
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
03. 03. 2008 20:36
Karle OK. Nehodlám se s Tebou přít - o tom tohle vlákno není, jen mě nadzvedlo to Tvoje zobecňování a házení Slovinců do stejného pytle všiváků a zlodějů.
Na rozdíl od Tebe se při cestování autem i koukám kolem sebe a skutečně mám ten pocit, že nejen že jsou Slovinci před námi v tom, že dokážou držet při sobě jako národ a stát, ale v rámci své nevelké komunity dokázali předběhnout nás všechny ostatní přístupové země téměř ve všech parametrech, včetně pořádku a upravenosti měst a vesnic. Například takové Chorvaty zjevně neskutečně štve jejich relativní zazobanost a z hlouby duše je proto nesnáší - hovoří o Slovincích jako o snobech a málomluvných introvertech, ale jsou to dnes pro ně ZÁPADNÍ TURISTÉ a proto se k nim chovají s patřičnou úctou (vyjádřeno i v Eurechgrinning smiley), větší, než k nám Čechům a Slovákům a jestli Ty nežiješ na jiné planetě, musel sis toho všimnout ! Stačí se opravdu jen dívat, nic víc !smiling smiley
Jen pro Tvou informaci - ve Slovinsku (cca 2.1 mil. obyvatel) žije dnes početná menšina Albánců a Bosňáků (400 tis.), kteří se živí prodejem "zlatých prstýnků" u silnic, stánkovým prodejem a pod., tzn. na okraji společnosti. Nevím - možná dělají i u čerpaček ?grinning smileysmileys with beer

P.S. Jejich dálniční výstavba je poznamenána vleklým sporem s majiteli pozemků kvůli nešikovnému zákonu o ochraně osobního vlastnictví z počátku jejich samostatnosti a teď řeší, jak z toho. Kromě toho se jim do rozsáhlé výstavby dálniční sítě moc nechce i proto, že jako tranzitní země budou jejich dálnice sloužit především k výdělkům Chorvatska jako cílové destinace a na ně tím pádem z turismu zbývá tak akorát mýtné . . . smoking smiley
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
04. 03. 2008 20:25
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 10:53).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 03. 2008 07:55
To Modena: Moje slova. Doplnil bych, že co se týče dálniční sítě, která se ve Slovinsku za poslední roky postavila (např. Lublaň - Koper), tak o tom se nám ani nezdá a obávám se, že dlouho ani zdát nebude.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 03. 2008 08:07
Ještě doplním, že roky už tankuju na čerpačce za Lublaní (název se mi nevybavuje), kdysi jsem platil eurama (i před unií), nyní kartou, a nepamatuju si na jakýkoliv problém. Naopak, bych řekl, že úroveň dálničních odpočivadel a služeb je vyšší, než v Rakousku.
JIRKA Z RI-
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 03. 2008 10:33
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..., ale v rámci své
> nevelké komunity (Slovinci, p.a.) dokázali předběhnout nás všechny
> ostatní přístupové země téměř ve všech
> parametrech, včetně pořádku a upravenosti měst a
> vesnic...

Asi to bude vyjimka..., ale napr., v souteži z minuleho roku mezi 2016 mesty ze 35 statu Evropy ( s 215 miliony obyvatel) v ramci evropskeho tydnu mobilnosti (šlo o kvalitu života ve meste, s durazem na "ulice pešim"winking smiley se ze 42 nasledne hodnocenych mest, tj. po navsteve mest) do finale dostali tri mesta: Frankfurt na Majni (D), Arad (ROM) a Koprivnica (HR)...no, a prvni cenu ziskalo mesto...s 33 destkymi hrišti, tri kilometry cyklistickych stezek na 1000 obyvatel, 1 h parku na 1000 obyvatel, nejmene arch. barier....(v roce 2005 to vyhraly Helsinky pred Budapesti, a Koprivnice byla treti)
Neni u more...www.koprivnica.hr
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 03. 2008 10:46
Lidi pěkný, ale co to má společného s cenou benzínu, to mi nějak uniká.
JIRKA Z RI-
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 03. 2008 13:09
...Jo, to maš recht...zapomel jsem dodat, že je tam litr euro-supera od včerejška 8,50 kn....o 0,70 kun vic nežli ve Slovinsku....ale, nebyt dph, častky na silnice a dalnice...- stal by jen 5,50....(1 EUR = 7.25 kn )...asi tam budou muse ješte vice urychlit vystavbu cyklistickych stezek...
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 03. 2008 21:48
Včerejší zprávy na www.dnevnik.hr hlásí zvýšení cen pohonných hmot v HR. INA: Euro Super 95 8,50 Kn, Super 95 8,25 Kn, Super Plus 98 8,60 Kn, Diesel 8,40 Kn.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 03. 2008 20:35
Zde je aktuální cena paliv u největší sítě ČS : [www.ina.hr] . Sretan put a dobro došli. smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Sk@nes (06. 03. 2008 20:53).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 03. 2008 21:09
Tak mě tam jako čerstvému majiteli LPG udělala radost cena plynu, v přepočtu něco kolem 12,- Kč spinning smiley sticking its tongue out jen aby to vydrželo
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
09. 04. 2008 22:59
BMB 95 8,23
BMB EURO 95 8,48
BMB 98 8,56
DG 8,46
DG EURO 8,64
DG PLAVI 5,03
INA UNP A 3,35
LUEL 5,83

Cena benzínu a nafty v Chorvatsku k 1.4. 2008 INA
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.