Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2018 11:41
Moje strategie, před vjezdem do Rakouska doplnim do plné nádrže, pak další tankování na jižním konci Banja Luky, cesta k moři a zpět, další tankování při cestě zpět před Starou Gradiškou a na to dojedu až domů, do Hrádku nad Nisou, už po 2 roky ověřeno. smoking smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2018 14:51
Kde tankujete LPG ještě u nás než opustíte naši zem? Hlavně mě zajímají ti, co jezdí přes Dvořiště.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 01. 2018 08:48
Pokud jedete po staré kolem Plitvic,tak proč nezkusit natankovat v BiH v Bihači za mnohem nižší ceny LPG.Můžete to spojit s návštěvou vodopádů Strbačbi buk. To jen jako tip. Také mám LPG a nárust spotřeby oproti benzínu je kolem 20-25% spočítáno dle energie obsažené v palivu a ověřeno v praxi.Pokud někdo uvádí nárust spotřeby jen 10%,tak musí mít špatně nastavenou směs- chudou směs a hrozí poškození motoru.Pokud je LPG doděláváno,tak palubní počítač neukazuje spotřebu správně. Nebo nepočítá do celkové spotřeby spálený benzín na rozjezdy.To jen na vysvětlení.Pokud se jede po dálnici do 120km/h,tak jedu za 10l /100km LPG,poukud jedu po silnici 90km/h tak mám spotřebu 8l/100km LPG
Na benzín bych měl na silnici při 90km/h 6,5l/100km a na dálnici při 120km/h spotřebu 8l/100km benzínu. Vyzkoušeno v praxi.Vychází to cenově na LPG u nás cca 0,8-0,9 kč levněji na kilometr než na benzín.V BiH jsem loni kupoval LPG za 7,90kč/l,Albánie 10,-kč/l, Srbsko a Chorvatsko kolem 16,-kč/l, Maďarsko 19,-kč/l, Makedonie a Bulharsko jak u nás kolem 12,-kč/l,Řecko jsem našel před prevezou za 17,-kč/l,ale běžně bylo skoro všude kolem 19,-kč/l
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 06. 2018 10:44
v poslednej dobe prestali aktualizovat na [holtankoljak.hu]
ceny phm na MOL-ke v Lenti. neviete niekto, ak ste išli okolo alebo tam tankovali, aká je aktuálna cena benzínu na tejto pumpe? vďaka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peter964 (05. 06. 2018 10:52).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 06. 2018 11:22
Ve vláknu Přes HU 2:

Midax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Minulou neděli jsem tudy projížděl ve směru od Lenti. ....

> .... Benzín u MOL v Lenti byl lacinější než v Chorvatsku.

Tak třeba to upřesní...
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 06. 2018 12:07
Údajně cena ropy klesá v důsledku zvyšování zásob u našich nových bratrů v USA. Psali to včera na ČT 24. Takže předpokládám, že u nás se to na ceně benzinu projeví nejpozději zítra.spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out Ostatně jako vždycky.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 06. 2018 18:09
peter 964-

v Letenye stojí benzin teď 397 HUFnáglů.
A v Lenti bývá o cca 10HUFnáglů levnější oproti výšše uvedené ceně.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
06. 06. 2018 09:52
Ahoj Borino, nevíš kolik tam stála nafta? A nevíš zda mají maďaři u čerpaček vyladěné ceny" do stejna" jako chorvati?
Dík Mirek
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
06. 06. 2018 10:43
Chorvati nemají vyladěné ceny do stejna. Jen INA, jako státní podnik, má ceny na čerpačkách stejné.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
06. 06. 2018 15:48
Hele možná takové popíchnutí, ale nafťáci si mohou "vybírat". Benzín naproti tomu pod makarskou na jednu nádrž nedojede a domnívám se, že pokud stavíš neplánovaně, poloplanovaně nebo plně planovaně. Vždy bude narušitel člen osádky co chce čúrat :-) nebo člen posádky kategorie dítě :-). Tudíž tankovat já budu spíše kompromisem místa a nabízených služeb, než dle ceny. B-)
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
06. 06. 2018 17:40
Stále stejné téma zda je levnější palivo zde ,nebo jinde . natankuji doma pak na D.Dvořišti a pak někde10km +- okolo Makarské .Když jezdím po okolí tak mám vždy nádrž min 1/2 pod 1/3 nejezdím neřeším ,zda na nádrži ušetřím 100kč ,když je potřeba natankovat natankuji. Znám dost lidiček ,že natankují v roce u nejlevnější čerpačky na Kladně a pak řeší proč po 2 letech auto kleklo . ušetřeno na litru 30halířů na naftě a oprava 50000 vstřiky a čerpadlo. Jedu na dovolenou a neřeším to abych sjížděl někam na čerpačku jen když ušetřím 100kč stejně ,když chci holkám koupit nanuk nebo pití tak ho koupím klidně čerpačky a nekoukám ,zda stojí o 2kuny víc prostě chci koupit .To samé potřebuji natankovat natankuji. Jednou jsem jel domu z hr a již v Rakousku mě začalo svítit magické oko -vydrž do čr je tam levnější nafta -- první čerpačka zavřená -další taky ---až čtvrtá byla otevřena odychnul jsem si a byl rád ,že to dojelo ,již bych to nerisknul v představě ,že mám rodinu ráno ve 4 hodiny u silnice někde na Jihlavu a řeším palivo ,protože jsem mohl ušetřit 50kč mě děsí . Tak si nedám hold pivko a jednu pizzu ale jedu na pohodu a řešit ještě cenu paliva? Koukám po cenách to jo nejsem nějak při penězích jezdím ve starém šuplíku za pár kaček ,ale když jedu na dovolenou řeším hlavně pohodlí a plynulost cesty a hlavně abych dojel tam a zpět ve zdraví palivo je jako zmrzlina dáš si jí i když je třeba o 1kunu dražší ,ale chci si jí dát tak si ji dám . Je to jen můj názor nikomu nevnucuji. Horší to mají řidiči s CNC ty musí opravdu plánovat kde hlavně natankují čerpaček je tam málo

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
06. 06. 2018 18:53
A cenu LPG nevíte?confused smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
06. 06. 2018 19:04
Martine, máš pravdu....
Na druhou stranu, v ČR je (téměř) vše z jednoho zdroje. To, že někdo například řekne, že by si u "jezeďáků" v životě nenatankoval plyne pouze z jeho neznalosti, neboť soudobá zemědělská technika má samozřejmě CR motory... a případný problém je mnohem dražší, než nějaký trapný osobák (pominu-li, že si "umrtví" výrobní prostředek) smoking smiley.Tím rozhodně nechci říct, že neexistují problémové pumpy, pouze to, že stejnou kvalitu lze pořídit levněji.... a pokud to mám za rohem, tak není co řešit.

Osobně to mám tak, že bych na plnou nádrž dojel až k moři (jak osobákem, tak dodávkou s vlekem)... Na tom, že pouze lehce zoptimalizuji výchozí stav a tankování cestou, tak jsem minimálně nějakých cca 800-1300CZK v plusu thumbs up
Trasa přes BiH a rozdíl cca 10 CZK/litr thumbs up smiley Dalším bonusem je i vynikající káva, nevím, zda jsem měl pouze smůlu nebo je to smutná realita dnešní doby, ale nějak jsem v HR dobrou kávu dlouho nedostal... možná by Bessy mohl utrousit něco na téma kávičkování cestou (kde, kdy, co a jak) grinning smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
06. 06. 2018 22:29
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A cenu LPG nevíte?confused smiley

Mrkni sem Fuelo
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 08:11
... děkuji ke Slavkovu, Slavkovu za několik myšlenek spojených do jednoho příspěvku ... ale začnu cenou paliv na cestě do Chorvatska ...
jelikož dotankovávám v Mikulově na Shellu "lepší naftu" ... tak už pak tankuji až v Chorvatsku ... dříve jsem tankoval na chorvatských OMV (nevím, jak se to jmenuje teď, asi Crodux ?)), ale po té, co jsem na to dojel ... doslova a do písmene
... jsem přesvědčen, že jiný důvod než špatná nafta, natankovaná v Chorvatsku nebyl ... do té doby ... problém s autem nebyl, nekouřilo, neklepaly žádné podezřelé zvuky, táhlo excelentně (VW 103 kW TDi) a 3 dny po návratu a bez tankování v ČR to odnesly 2 vstřiky ... nyní tankuji pouze na INA, jak naftu do auta, tak benzín 98 do lodního motoru ...
... aktuální ceny v Chorvatsku ... [www.hak.hr]

a zmíněné PHM u "jezeďáků" ... ? ... pokud mají ČS veřejnou, tak by kvalita neměla být horší než na čerpačkách mimo zemědělství ... když si vzpomenu, co všechno to pro provozovatele obnáší ... registrace ČS na MPO ...
stálé kontroly ... celníků a jejich odběry vzorků na laboratorní kontrolu kvality pohonných hmot ... kontroly z životního prostředí, t.j. úkapové jímky, nepropustnost nádrží, hasiči, BOZP, IBP, FÚ evidence prodejů, pravidelné kalibrace, testy na rekuperace, revize elektriky ... atd.
... o kvalitě PHM nemůže být řeč, protože jeden traktor = cena dvou nových osobních Mercedesů ...

... no, a pokud jde o kávičky ... tak jak bude čas, tak dám pár poznatků na vláknu ... o chorvatském kávičkování ... smiling smiley

smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 09:01
Autí nakrmím doma, u Ona. Pak dostane až po volátko na Dvořišti, opět u Ona. Pak až v HR, někde okolo Splitu, aby se dojelo s plnou do destiunace a nemuselo se řešit, kde tam v místě případně natankovat. I když to řeším stejně, benzín do kocábky. Tankuji v HR, pokud to jde, u INA. Už jsem zkusil i jinde, jako třeba to pivo, kterému říkají u Tifonu nafta. Díky, ale těmto čerpačkám se vyhýbám. Zkusil jsem i tu nóbl naftu u bývalé OMV a nepoznal jsem rozdíl, kromě rozdílu na penězích. A jestli v HR bude stát litr o tři kačky více? Na bandě je to 180 korun, v ceně celé dovolené zlomeček.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 10:01
mjlh-

Lenti nevim.Ale Letenye tady-



[holtankoljak.hu]

No a cena v Chorvatsku se dá zjistit přes Mapy.cz,když si přiblížíš vybranou pumpu a klikneš na ní,tak se zobrazí aktuální ceny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (07. 06. 2018 10:10).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 10:42
V Bosně se chystají protesty proti vysokým cenám paliva.

ODKAZ

Včera byl benzin v Neumu za 2,36 BAM - cca 30,7 Kč
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 11:04
Hmm, minulý rok jsem tankoval naftu v BiH za vynikajících 1,59 BAM
Nicméně i běžně 1,73, maximálně 1,92 BAM
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 17:53
LPG 4.94 kuna. Nějak podražili. Ale pořád jedu za polovinu.hot smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 18:22
Gratuluji LPG. Já krz manželku zvolil vůz s klimou, a to je benzín 1.8 na 17kach. A teď tam jdu rvat rakev 800xl :-D
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 18:37
To jako s ohledem na LPG nádrž? Nebo "kufříček" s kosmetikou... grinning smiley ?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 18:41
To bude na těch pár nezbytných dámských hadříků..grinning smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 20:18
... chorvatská iniciativa „Zastavte růst cen pohonných hmot“ k níž se na Facebooku přihlásilo 47000 obyvatel Chorvatska dnes vyzvala všechny řidiče, aby solidárně zastavili svá vozidla na všech hlavních komunikacích včetně křižovatek ve městech v Chorvatsku ... dne 15. června od 17:00 do 17:10 hodin ...
... "iniciativa" tím chce státní administrativu tlačit k zamezení dalšího, neodůvodnitelného růstu chorvatských cen pohonných hmot, které už tak jsou nejvyšší v regionu ...
... podle Damira Kristiana Rogina, mluvčího "iniciativy" je to zatím jen varování, za situace, kdy cena za barel ropy klesla a ceny pohonných hmot dále rostou ...

[dnevnik.hr]

smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 20:43
Super! u nás bychom to mohli dělat pravidelně také smiling smiley.
Já kdysi "kázal" na mém webu "bezdalnicnizanmky.cz" (uz nefunguje) akorát česi jsou ovce se strachem.... to je na jiné vlákno.
Na toto vlákno Bessy je, že toho dne jedu já. Takže mi chceš říct, ať mezi 17:00 -17:10 jsem ještě jinde než v HR? smiling smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 06. 2018 21:14
No a když budeš, udělá ti těch deset minut nějakou díru v itineráři?
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 06. 2018 07:14
... pokud by k tomu došlo yawning smiley ... tak co se zastaví během 10 minut, není v praxi o tom, že takový špunt v dopravě v 17,10 ... zmizí ...
nechci psát o tom, ža to někde může jít i na plechy ...
... jak to ale v životě bývá, tak si myslím, že Chorvatské ceny PHM půjdou do týdne o 2 lipy dolů ... všichni budou spokojení a "iniciativa" protest velkoryse odvolá ...

smileys with beer
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 06. 2018 21:46
Dnes byli v Bosně plánované protesty.

Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
11. 06. 2018 09:50
Já jsem tankoval ve Znojmě za 32.90 Kč , pak jsem dotankovával v Klagenfurtu za 1,32 Euro (34 Kč). Pak jsem tankoval v Petrolu u Poreče/b] za 10.42 kun ( 36,47 Kč)

Mně osobně to hodilo rozdíl ČR vs Chorvatsko asi 130 Kč na nádrži, což v kontextu dovolené byly pro mě drobné !!!
Je pravdou, že ale já jel jen na Istrii.

Ceny jsou aktuální k červnu 2018, 1 Euro = 25.8 Kč, 1 kuna = 3.5 Kč
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
11. 06. 2018 10:58
To je jedno: i kdybys jel až do Černé Hory, bude ten rozdíl tvořit přibližně stejné procento z nákladů na celou cestu. A třeba ani to celé ne, v Hercegovině se dá pro změnu natankovat levněji.

Ale s tím Znojmem jsi mě dostal, tam už jsme byli tak světoví, že na Vídeňské jsme v posledních letech stavěli jen na kafe, protože benzín tam byl nejméně o 3 koruny na litru dražší, než třeba v Kolíně či HavlBrodě, o korunu dražší, než v Korneuburgu, o dvě koruny dražší, než v Halbenrainu (přitom tam byla i levnější pumpa o kousek dál)... rakouskou "pickerl" jsem měl vyštípanou už z Jičína, protože třeba v Hladově na pumpě byla o třicet korun dražší.
Ta cena, kterou uvádíš, se mi proto mimořádně zamlouvá, taková je totiž i tady.
Asi to bude tím, že hlavní sezóna ještě nevypukla...
.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.