Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 07. 2017 08:54
tankovali jsme vždy tady, mají jenom 06:00-22:00,nebo v Chorvatsku na dálnici
[www.google.cz]
[www.omv.at]
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
07. 01. 2018 18:57
Trošku to tu oživím. Napadlo mě, jak si letos stojí ceny benzínu:
A - 30,40 kč/l
SLO - 33,8 kč/l
HR - 34 kč/l

Kurz eura 1:26, kurz kuny 1:3,5.
Tedy vše při starém, stále je nejvýhodnější Rakousko a o dost
07. 01. 2018 19:32
Kdo by to před pár lety řekl, že benzin bude letos "nejlacinější" ze všech zemích právě v Rakousku.
Bude asi potřeba nejspíš změnit strategii tankování.
07. 01. 2018 20:50
Tak já mám strategii založenou právě na ceně benzínu v Rakousku. Výjezd z domova s plnou, dotankování v Murecku do plna, odmoriště Vrpolje do plna. Zpět v Gradacu do plna, Vukova Gorica 20l, a opět Mureck do plna. Je to už 2x osvědčená kombinace ceny, dojezdu, času "etapy" a sympatických benzínek.
08. 01. 2018 08:18
Každý má trošku jinou strategii tankování a odpočinku..
My vyjíždíme ze Znojma s plnou nádrží LPG a půlkou nádrže benzinu (to je spíše rezerva dojezdu). Další doplnění LPG bývá nejčastěji v Ptuji na Ormožske cestě. Tam mají provoz non-stop. Když se nám tam nechce stavět, občas i kvůli ceně (v HR je LPG občas levnější), nebo proto, že tam nemají nejčistější a voňavé záchody pokračujeme na druhou ČS za Lučko, kde dobereme samozřejmě plnou LPG.
Delší noční odpočinek se zamhouřením oka při cestě k moři míváme na ČS Tifon Dobra zapad v katastru Gorne Dubrave. Tam nečerpáme.
Další doplnění nádrže probíhá po sjezdu za tunelem Sveti rok, no a poslední doplnění do plné bývá podle místa sjezdu z dálnice. Abychom před odjezdem nemuseli vystávat fronty např. v Makarské. I když mimo sezonu, jak teď jezdíme, to není tak horké.
Na zpáteční cestě je to obdobné, i když už pevně stanovená místa čerpání LPG nemáme. Rozhodně poslední místo tankování je v Ptuji, neboť v Rakousku vím na dálnici jen o jedné ČS na LPG a ta bývá plná Poláků.
A teď dotaz. Nevíte, jestli rozšířili "na staré cestě" čerpací stanice s LPG nebo tam mají stále pouze jednu v Slunji? Letos při cestě zpět chceme jet "za vzpomínkami" po staré a od Makarské je Slunj pro nás na LPG tak na hranici dojezdu (no ještě že nemáme auto na elektriku.) Díky za zprávu.
08. 01. 2018 09:48
To kabinet302

přeposílám odkaz na aktuální stav čerpaček v HR... jen si na levé straně předvol Benzinky, Filtr a Autoplin...

ČS
08. 01. 2018 09:53
Kdyz jsem se naposledy vracel byla. startegie jasna. Neum + Dolni Dvoriste :-)
08. 01. 2018 10:08
Mnozí z nás by to na jedno natankování" z nebo tam" asi nejspíš nezvládli. Já, benzin + LPG joo, ale trochu by se to prodražilo. S LPG jezdím méně než za polovinu ceny. Proto ta "strategie" tankování Tak proč to nevyužít. Navíc mám dojem, možná se mi to jen tak zdá, že na plyn v SLO a HR je auto nějaké živější.
08. 01. 2018 10:34
Dolní Dvořiště na Ono ropu až po volátko, i když se tam vejde někdy jen pár litrů , záleží, jestli jedu z domova s plnou. Pak až okolo Splitu, abych dojížděl s plnou do destinace. Zpět dle nálady a podle toho, kolik se najezdilo v průběhu dovolené po výletech, vždy ale v HR. Pak až Ono na Dolním Dvořišti. Jestli dám 60 litrů o tři kačky na litru dráž, je v rámci dovolené pakatel. Možná se to Ono na Dvořišti s předchozí větou odporuje, ale mají tam kvalitní naftu, hlavně cestou domů, poté co tam natankuji, se auto jaksi po té HR ropě nějak rozjede.
08. 01. 2018 10:47
Cena" litru" u LPG a benzinu i na cestách , to je dost markantní rozdíl ("to vám řeknu naprosto přesně", v současnosti 15 - 16 kč na litr, někdy i víc) takže raději jízda na LPG než na benzin.
08. 01. 2018 11:41
Moje strategie, před vjezdem do Rakouska doplnim do plné nádrže, pak další tankování na jižním konci Banja Luky, cesta k moři a zpět, další tankování při cestě zpět před Starou Gradiškou a na to dojedu až domů, do Hrádku nad Nisou, už po 2 roky ověřeno. smoking smiley
08. 01. 2018 14:51
Kde tankujete LPG ještě u nás než opustíte naši zem? Hlavně mě zajímají ti, co jezdí přes Dvořiště.
10. 01. 2018 08:48
Pokud jedete po staré kolem Plitvic,tak proč nezkusit natankovat v BiH v Bihači za mnohem nižší ceny LPG.Můžete to spojit s návštěvou vodopádů Strbačbi buk. To jen jako tip. Také mám LPG a nárust spotřeby oproti benzínu je kolem 20-25% spočítáno dle energie obsažené v palivu a ověřeno v praxi.Pokud někdo uvádí nárust spotřeby jen 10%,tak musí mít špatně nastavenou směs- chudou směs a hrozí poškození motoru.Pokud je LPG doděláváno,tak palubní počítač neukazuje spotřebu správně. Nebo nepočítá do celkové spotřeby spálený benzín na rozjezdy.To jen na vysvětlení.Pokud se jede po dálnici do 120km/h,tak jedu za 10l /100km LPG,poukud jedu po silnici 90km/h tak mám spotřebu 8l/100km LPG
Na benzín bych měl na silnici při 90km/h 6,5l/100km a na dálnici při 120km/h spotřebu 8l/100km benzínu. Vyzkoušeno v praxi.Vychází to cenově na LPG u nás cca 0,8-0,9 kč levněji na kilometr než na benzín.V BiH jsem loni kupoval LPG za 7,90kč/l,Albánie 10,-kč/l, Srbsko a Chorvatsko kolem 16,-kč/l, Maďarsko 19,-kč/l, Makedonie a Bulharsko jak u nás kolem 12,-kč/l,Řecko jsem našel před prevezou za 17,-kč/l,ale běžně bylo skoro všude kolem 19,-kč/l
13. 01. 2018 19:21
Co bylo mimo těma jsem přesunul sem.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.