Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 11:29
taky vozím desítku nafty, nic na tom není, člověk nikdy neví kde zkejsne....

_______________________________________________________
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 11:46
Já v loni měl sebou 10l a 5l benzinu a dolejval jsem do auta z kanystru na dálnici A2 když došel benzín. Já myslel že k té pompě za 10km dojedu,ale nedojel.
-
PS: nádrž mám jen na 13l

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 12:17
Koča napsal(a):
No a když mám auto na LPG. Je to bezpečné?. Ono jak vyletíš ve 130km. s dálnice tak Ti nepomože nic. Suma sumárum. At si veze každý kolik uzná za vhodné. Já povezu 50l. Auto je dost veliké.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 14:51
Jak jsem psal. Mám nádrž a dotankuji cestou co hrdlo ráčí. Ale nafta mi v autě smrdět nesmí. A o nehodě - svatá pravda. Nechci nic přivolávat. Nikomu. fuj, fuj fuj.thumbs down
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 14:55
tak znovu přejmenovat vlákno? "Co mám na srdci, když si čtu o tankování" ?
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 16:42
Nechápu,jak někdo ,při cestě na dovolenou jede až na doraz,proč?Benzinka na každém rohu a počítat jestli tady tolik,či tolik jinde.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 17:20
přihodím polínko do ohně.Kontrolka rezervy paliva začne svítit pokud v nádrži zbývá posledních 5-10 l paliva.To je dojezdová vzdálenost 70-140 km.Neříkejte mi že v dnešní době ve střední evropě nenarazíte v této vzdálenosti na benzinku.Já to řeším tak,že na konci česka dotankuji do plné a takto dojedu minimálně až za Zagreb ,bez ohledu na zvolenou trasu,moderní dízly až k moři.Kromě toho letos je palivo u nás levnější než kdekoliv jinde kromě Polska a Ukrajiny.Pokud někdo zůstane na suchu a čumí jak puk "jak se to mohlo stát" tak atˇ platí odtahovku.Za blbost se platí...
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 17:51
""Kromě toho letos je palivo u nás levnější než kdekoliv jinde kromě Polska a Ukrajiny "" ...BOSNA....
Hm...Plná v JI - pak až hluboko pod B Lukou,cca 800km = Vakuf - 30L .až zas návrat Neum cca 35 L a Gradiška 15 - vydrží až domů...yawning smiley..i s benzínem se dá pod čtyři...grinning smiley
pro mě to Evropa je....a bez trasy "přes střevo" si ani nedovedu dovolenou představit...Vrbas a následně pohled z Makljenu by mi nějak chyběl



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (16. 06. 2016 18:14).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 18:08
na Bosnu jsem zapoměl.Asi proto že ji nepovažuji za část Evropy,ale slepé střevo Turecka smiling smiley . Já myslel země v okolí ČR
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 18:19
Vraťte se k tématu o cenách.

děkuji duboka
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 18:25
To Hill: Určite máš pravdu tá Gralla je drahá len som chcel teda uviesť aby sa až tak neverilo stránke : tankbillig
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 18:54
Grala je drahá a tankuji v Grazu za tunelem v nákupní zóně vlevo vedle dálnice. Je tam King burger a za ním Jet. Je tam někde vzadu ještě levná Aldi nebo tak něco, ale tam jsem nikdy nedojel. Na Jetu natankuji a u Kinga dám kávu a jedu dál. Vždy je lepší sjet a natankovat mimo dálnici. U Villachu jsem jednou měl plnou u nějakého jezera (asi Ochsen see) na malé Shell asi o 400 levnější, než když bych tankoval na Shell přímo na dálnici. Dobře sedí ceny uvedené ÖAMTC [www.oeamtc.at]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (16. 06. 2016 18:57).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 11:31
Tankuji v Jindřichově Hradci na ONO pak dojedu někam ke Splitu a doplním do plné,abych měl na místě po starostech,cestou domů naberu na konci Chorvatska a dojedu domů.Vždy jsem měl raději OMV,teď je mi to jedno,jen mi přijde INA o trochu dražší než tifon,nebo crodux.
Jednou jsem s karavanem minul pumpu,jsme se nějak za povídali,či co a další byla až za 50km ,tak to mi trochu lepilo,protože auto s karavanem bralo o 4 litry na 100 víc než normálně,nepříjemný pocit.omlouvám se,že to není zrovna k tématu
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 12:28
No: k tématu to přímo není, ale vlastně je.
Zkusím Darkův názor na počet benzínek dosažitelných se svítícím hladovým okem poněkud poopravit: neměl jsem kontrolku v předcházejících autech (ale věděl jsem, že ručka se přestane hýbat na hladině 5-6 litrů), tak teď se varuji toho, aby se rozsvítila, když už ji mám, zvlášť na dálnici, kde si auto bere víc i bez přívěsu.
Jednu pumpu právě mineš, u druhé nejde proud a nikdo neví, kdy se povede agregát nahodit, u třetí stojí cisterna a doplňuje... a máš ujeto něco přes 80km na rezervu a před sebou dlouhý tunel. Risknout průjezd nebo radši počkat? Znáš cestu tak dobře, že si to můžeš dovolit i za cenu, že pojedeš o deset dvacet km/h pomaleji?
Poslední kilometry s kopce od tunelu pojedeš na páry, v Jasenici u Tifonu tě vystříhají z potahů, jak je budeš mít skříplé mezi půlkami, abys slyšel, jak palivo bubnuje na dno nádrže (vlastní zkušenost 2010).

Prostě, když vím, že mi to na dálnici bere o půldruha litru víc (a s vlekem o další dva), klidně natankuji už po 500 km, třeba i o něco dřív, ale nezůstanu na suchu tam, kde budu překážet, či dokonce je to přímo zakázané.
Tak: a můžete se zase bavit o cenách, tohle jsem si nemohl odpustit.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 15:40
To Hill: pokud jedu po dalnici ( kdekoliv) benzinky jsou v rozestupech 20- 80 km a opravdu velice vzacne se muze stat ze bude na ni zavreno,snad pouze pokud se nachazi ve stavebni uzaverce.Jinak nevim proc se resi ceny paliv v Rakousku,hlava mi nebere proc by tam nekdo tankoval.Pokud. natankuji v ceskem prihranici tak i na lpg musim dojet hluboko do chorvatska.Pri ceste zpet natankuji nekde na urovni Zagrebu a opet mi to musi zakonite vyjit az do cr.Takze pokud bude nekdo stat na kraji cesty s prazdnym kanystrem a skemrat okolojedouci o benzin,zaslouzi ten kanystr prerazit o hlavu..
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 18:01
Proč by tam někdo tankoval? Protože je tam levněji než v Chorvatsku a často levněji než v českém příhraničí, kde právě číhají na ty chytráky, kteří chtějí ještě před "drahou" cizinou natankovat plnou nádrž smiling smiley .
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 18:17
Ja som chcel tankovať v Rakúsku práve preto o čom písal Hill. Mám to na Gralle pol cesty. A síce viem že by som mal v pohode ísť až za Zagreb ale tankovať chcem skorej. Mám malú nádrž iba 48l. Ďalej musím sa zastaviť v Rakúsku na pumpe pre diaľničnú známku Slovinska. No a mám rád stále v nádrži dosť paliva aby som vydržal auto-zápchu či nefungujúcu pumpu prípadne akúkoľvek nepredvídateľnú udalosť.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 18:49
To Hill:thumbs up
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 20:40
Pedro 66: V chorvatsku musíš tankovat stejně tak,jako tak.Minimálně na cestě zpátk
y.Ten rozdíl cen je tak malicherný ,že ta stokoruna na plné nádrži ani nemá cenu.Nehledě na to pokud platíš v hotovosti v eurech,tak tě směnárna stejně natáhla,takže neušetříš vůbec nic..

triplex: mám nádrž 50 litrů ,je to benzinák se spotřebou 7,3 litrů a přesto dojedu absolutně bez problému hluboko do Chorvatska.Dálniční známku si v pohodě můžeš koupit v jakékoliv směnárně v čr.Jestli se ti chce stát ve frontě a prodlužovat si čas cesty,prosím.Kolona a "nefungujcí" pumpa jsou pouze slaboduchá výmluva.Dojezd je stále více než dostatečný.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (17. 06. 2016 20:57).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 20:53
TOTAL OFF TOPIC : (prominˇ admine) Celé vlákno řeší absolutní kravinu.Rozdíl v cenách paliva je tak malý ,že nemá žádnou cenu ho řešit.Pokud cestou na dovolenou v řádu 20-30ti tis. kč,řešíte stokorunu na plné nádrži,tak radši nikam nejedˇte a zůstanˇte doma u rybníka.Pokud má někdo dízla ( což má v česku 2/3 majitelů aut,že), dojedete bez problému z Brna až na Makarskou a ještě vám zbyde.No jenže je tady česká specialita "škrtˇáctví " pro kterou si nechají někteří koleno vrtat....
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 21:39
To ja má diesel ale z Brna nedôjdem na Makarsku ani náhodou :-) Mám 48l nádrž a uvidím aká bude spotreba ale počítam okolo 6 - 7l to znamená maximálne 600km a ja idem do 1.000km.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 23:21
Jedu na dovolenou, jak jsem v červeném poli,naberu,ať jsem tam,či onam!!!! Bez nafty v nádrži jsem v .........😀
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2016 23:37
Darko za tvoj postreh mas u mna pivo a plne s tebou súhlasím smiling smiley A to co si napísal sa netýka len vas z CR ale aj nas SR.
Ano dojazd záleží aj na velkosti nádrže. Mam to šťastie ze mam 70l a na jednu prejdem v pohode 1400km. Minulý rok som tankoval len raz a to pri odchode do HR u nas v BA a znovu som tankoval na ceste spat znova v BA. Diaľničnú známku kupujem po ceste.
Co sa týka cien, všade su skoro rovnaké a na dialnici je to k cene +0,10l. Netreba riešiť kde natankujete treba si tu dovolenku užiť a oddychnut si vypnut smiling smiley
Všetkým peknú dovcu a šťastný návrat smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FiFo (17. 06. 2016 23:39).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2016 00:30
Darko a ostatní... prosím uvědomte si jeden nepodstatný detail, každé léto odjíždí několik set tisíc turistů z CZ a SK do Chorvatska, a na tomto fóru má nějakou potřebu asi 50 z nich si o tom povídat... takže řešit to, jestli si povídají o nepodstatných prkotinách, je úplně zbytečné. Hlavně že máme chuť a sílu k tomu našemu moři zase dojet a nějaký ten zážitek si z té cesty uchovat... smoking smiley Dobrou noc
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2016 07:34
to triplex: prosim tě co to máš za auto že má nádrž pouze 48 l a spotřeba nafty větší než u benzináku.Dízlák má přeci spotřebu 4,5 l pod plným,ne thumbs up smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2016 09:31
Mureck nonstop: 17.6. diesel 1.035 Akorát jsme si nerozuměli se samoobslužným terminálem na kartu... :-)
Já to vzdal a platil bankovkou, druhá posádka nakonec nějak zvítězila.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2016 09:34
4,5l/100km mám keď idem 110km/h. Inak keď idem presne podľa GPS 133km/h čo je asi 136km/h tachometer tak plne naložené auto žerie okolo 5,8 až 6,8l/100km. A nádrž má malú preto lebo je vyvýšené tak sa im dozadu asi väčšia nezmestila. A je to Fiat 500X. Ale uvidím na predošlom benzíne tiež Fiat ale Bravo som mal 7,5l/100km/h tak možno tu budem mať menej. Záleží koľko bude obmedzení na diaľnici pod 130ku.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2016 10:10
No sláva, už to chtělo zopakovat, takže díky, Darko, Mildouši, Racetigře (a díky i dalším se stejným názorem, které jsem neuvedl).
Můžeme si tu popovídat o cenách paliv cestou a o jejich vývoji, ale spíše pro zajímavost. Skutečně by bylo, mírně řečeno, krátkozraké plánovat cestu od přijatelně levné pumpy k ještě levnější, protože dojezd je veličina závislá na spoustě dalších okolostojíčností a nakonec stejně nebude na výběr. On stačí i silný protivítr na dálnici, za hodinu zkrátí dojezd i o 50 km.
Ale že jsem nemohl se svítící rezervou od přejezdu z Itálie před třemi roky natankovat i v Rakousku, konkrétně od Brenneru až po Innsbruck, kde jsem radši sjel s dálnice do města k první pumpě, protože jsem neměl tušení, že o tři kilometry dál je už pumpa na dálnici, je také pravda. A to se jen rekonstruoval pravý pruh brennerské dálnice a všechny pumpy byly přes staveniště nepřístupné, za Innsbruckem jsem k jedné nestihl odbočit... Od té doby radši tankuji o něco dřív, než si o to hladové oko řekne. A to doporučím každému.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2016 13:44
Pro pobavení mohu dodat mou osobní zkušenost, jak jsem chtěl taky v Chorvatsku ušetřit haléře za naftu a jel jsem po dálnici a několikrát jsem si řekl, že stopnu až na té další, že bude levnější, takto jsem to udělal 3 x a pak pumpa nikde a když už mi dojezd svítil na 0 km a byl jsem v tunelu, který měl stoupající tendeneci, tak jsem se jako apravný ateista začal modlit. A jak to skončilo? První pumpa, zcela neznámá, nejdražší, kolem kterých jsem jel a natankoval jsem do oktávky pro mě rekordních 54 litrů..... Ale ta moje radost, že máme naftu, i když nejdražší? Pánové k nezaplacení smileys with beer Od té doby haléře nešetřím a když si auto řekne, již nedělám zagorku a tankuji, alespoň mimo ČR zcela jistě.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2016 22:14
čtvrtečně páteční cesta do HR budu psát pouze Natural 95 a ceny přibližné, jak jsem viděl na pumpách

Rakousko = Vitis, Zwettl, Krems 1,1 - 1,2 E (ve Zwettlu 1,115E . Bad Ragesburg jsem tankoval 1,12 E), dálnice 1,4E
Slovinsko = mimodálnice 1,4 E dálnice nevím
Chorvatsko = 9,11 lasiček mimo dálnice u hranic SLO (na Varaždín),
Od Záhřebu na Split dálnice 8,50- 8,60 lasiček
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.