Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 14:41
dám do fabie přes ovzdušňovák o 13 l víc jak je nádrž...ale to jsem udělal jenom jednou když jsem věděl že to vyjedu..tzn. při cestě na Jadran..jinak dávám max o 5 litrů víc...jinak by bylo dobré kdyby se tu sem tam dávala cena paliv V HR..protože na stránce INY už to není...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (25. 06. 2014 14:42).
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 14:52
Kolisto jak je tam chceš narvat já to jednou zkoušel a moc to neklaploconfused smiley
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 15:45
Přes ovzdušňovák ze dá u Fábie skutečně dostat min o 10l nafty víc ale je potřeba hned jet potom já dojedu až na Makarskou bez tankování a to je skoro 1000km
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 16:21
Ceny paliv u jednotlivých pump jsou uvedené například na stránce Cijenegoriva, ale, protože nikde není k nalezení datum, těžko spoléhat na to, že jde o aktuální info. Chybí tam také například OMV a Lukoil, ale asi to nebude podstatné, rozdíl na 30 litrech bude mezi pumpami do 5 KN.
Další, rámcově posbírané po celé EU, uvádí údajně s denní aktualizací třeba HAK. Se zhruba týdenní aktualizací najdete ceny i na stránkách BIHAMK, podle toho se teď vyplatí v Bosně či Hercegovině natankovat jen při průjezdu.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 17:25
Jo jo, u fábie, když jsem ji ještě měl, tak to byla paráda.............. v hrdle ventilek, ten se zmáčkl a už to tam teklo..............teď u dacie musím po vypnutí pistole dotankovat do plna pomalu, ale dá se to............ přeci těch 13l navíc se hodí, než tahat kanystr v kufru........ALE pozor, nevyužívat stále, hrozí poškození nádobky s aktivním uhlím-aspoň mi to bylo řečeno v aut. servisu.......
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 18:03
A nekecali: když se studený benzín v nádrži ohřeje a nemá se kam roztáhnout, protože mu nezbyla dost velká vzduchová kapsa, otevře obousměrný pojistný ventil v trubce pro recyklaci benzínových par a rozpínající se benzín se tlačí právě do aktivního uhlí. Pokud ale po takovém natankování do hodiny ujedeš aspoň 70 km v chladném počasí či v noci nebo 120 km na rozpálené dálnici, obvykle je v nádrži ještě pořád podtlak, který když přestoupí určitou hodnotu, opět si otevře ventil a přisaje si vzduch a páry přes aktivní uhlí. A aktivnímu uhlí se nic nestane. Třílitrová vzduchová kapsa už pak většinou stačí na to, aby se benzín necpal, kam nemá.
Ono to v návodu k provozu a údržbě vozidla není pro nic za nic, že se má tankovat jen do prvního vypnutí pistole, pokud není zjevně předčasné (to je bolest častěji koncernových dieselů).
To jen na doplnění, jakkoli mimo téma. Omlouvám se.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 18:48
Jen si hrajte s přeplněnou nádrží! Ušetříte pár korun a problémy to může udělat veliký. A k tomu kanystru NEBRAT pump je všude dost a mít v autě rozlitej benzín z netěsnýho kanystru to pak smrdí úplně všechno!
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 18:50
Hill...........souhlasím....smileys with beer
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 19:12
Já také nevím proč řešit jestli ušetřím pár korun a přitom budu jak na trní, jestli dojedu, jestli nezůstanu stát na dálnici bez paliva. Já mám zkušenost v zimně kdy mi ve vánici ve frontě na dálnici se protáhla cesta o dvě hodiny a došel benzín. Takové auto netopí (v létě nechladí) a to mi za to nestojí.
Když se rozsvítí hladové oko, zajedu k pumpě a jedu dál.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 19:37
Ještě si dejte cihlu pod zadní kolo (to u hrdla nádrže)... a to by bylo, aby se tam ještě minimálně litr nevešel hot smiley
To opravdu nechápu, kolik ušetříte? Musíte si dát pozor, aby vám zase nestoupla spotřeba, neboť budete mít těžší auto grinning smiley
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 20:05
Do 2. L pet flasek se da taky stlacit PHM ,nalejes ,bud vyhodis a nebo nazpatek vezmes morskou vodu a usetris doma sul. spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michal Benkroft (25. 06. 2014 20:07).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 20:41
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen si hrajte s přeplněnou nádrží! Ušetříte pár
> korun a problémy to může udělat veliký. A k tomu
> kanystru NEBRAT pump je všude dost a mít v autě
> rozlitej benzín z netěsnýho kanystru to pak smrdí
> úplně všechno!


Copak ten smrad, ale mít kanystr, především benzínu v kufru, je velmi podceňované nebezpečí. Buďte si jisti, že při nehodě a blbém souběhu okolností při VYBUCHUJÍCÍM KANYSTRU Z HOŘÍCÍHO auta nestačíte utéci.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 22:35
Jak už tady všichni psali a stále se vede debata tak taky přidám svůj názor.
Všichni řeší co stojí benzín, kde je levnější a podobné věci. Už jsem to přestal řešit dávno. Pokud potřebuji natankuji.
Při ceně benzínu +- 1Kč nebo ekvivalentní měny je naprosto zcestné hledat kde je to výhodnější. Vždy tankuji plnou nádrž, protože řídím sám, máme v domácnosti více aut, tak jsem už dávno spočítal při nádrží 50 litrů úspora při ceně 1 Kč stále vychází jen na 50 kaček. To není ani jedno čepované Karlovačko smileys with beer

Otázka !!! Za kolik ujedete 1 km? Za 1, za 2 či 3 koruny?
Vezmu průměr 2 Kč. Má smysl hledat levnější pumpu když k ní musím jet 25 km dvě cesty. Pokud samozřejmě není po trase obvyklé cesty.

Každý ať si to spočítá sám. Já mám už dávno jasno. A řešit ceny benzínu po cestě na dovolenou?

Si asi děláte legraci. Jeďte potom na kole. To je zatím nejlevnější.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
25. 06. 2014 23:15
No sláva, tohle dělám stejně. Potřebuji natankovat, tak mě případný korunový rozdíl v ceně za litr nesloží.
I když vím, že k další pumpě bych v pohodě dojel, tankuji radši dřív, pro případ, že bude zavřený sjezd u dalších dvou pump kvůli opravě pravého pruhu dálnice, u třetí bude vjezd zablokovaný porouchaným kamionem, který se zrovna snaží odstranit, a u čtvrté zrovna budou stáčet cisternu s výhledem na hodinu čekání, jako se mi stalo v devadesátém šestém cestou od Brenneru dolů. Ještě, že je to celou cestu s kopce, najeli jsme se svítícím hladovým okem naloženého Formana nějakých 110 km. Vysloveně na páry jsem v Kufsteinu radši opustil dálnici a u první pumpy ve městě ukecával obsluhu, která právě zavírala, ať mi ještě jednou zapne stojan a to tankování ať dá do zítřejšího, když už to má dnes opsané... no, uznala, že by to šlo, tak se vrátila a zapnula to. Benzín duněl po takřka suchém dnu nádrže...
Dnes by to asi neprošlo, ale tehdy se to zařídit dalo.

Dával jsem si od té doby pozor, aby mě to nepotkalo znovu, ale v roce 2009 se mi něco podobného stalo v Chorvatsku, ostatně i o tom jsem se tu už zmínil.
Jsou zkrátka věci, na které nemáme vliv (třeba to topení na ucpané silnici v zimě nebo klima za stejných podmínek, když je v létě výheň na silnici a není kam se schovat...), proto je přinejmenším vhodné nespoléhat na to, že mi palivo bude stačit k další pumpě.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 06:08
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zina44 (16. 03. 2015 18:37).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 06:59
Dobrý den,
téma je na ceny a ne spotřeby a dojezdové vzdálenosti. Je tu někdo s aktuální cenou třeba u Petrolu v Lendavě nebo OMV ve Varaždinu? Obecně to bude vždy o něco levnější než na hlavním tahu u dálnice na jih. Díky
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 07:48
Dobrý den
Jsem zrovna v Chorvatsku a včera jsem chtěl natankovat u OMV ve Splitu .Jelikož mám kartu Routex tankuji na ni.Z hruzou jsem zjistil že benzinky OMV jsou v Chorvatsku zrušeny a přešli na benzinky Crodux.
Naštěstí se dá platit Routex kartou i u těchto benzinek.Ne však každou je potřeba se raději zeptat u obsluhy.
Zdravím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada9705 (26. 06. 2014 07:50).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 08:53
Pěkné čtení a poučné.
Zdarec
smileys with beer
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 10:54
A cena za naftu ziadna?
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 14:19
bubo236 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A cena za naftu ziadna?


Tady je, co jsem koukal tak ve splitu tak 9.54kn.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 14:43
To mi vychádza na 1,25 eur.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 15:02
Takže cena Eurodizel BS 10,32 kuna.Benzinka Crodux Split.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 15:12
cena v Slovinsku by sa nenasla?
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 17:18
Hned na titulní stránce jsou aktuální ceny u Petrolu, případně na této stránce...
Opravdu si myslíte, že rozdíl v ceně je tak důležitý?
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 17:52
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hned na titulní
> stránce
jsou aktuální ceny u Petrolu,
> případně na
> [url=http://www.promet.si/portal/sl/1cene-goriva.a
> spx]této stránce[/url]...
> Opravdu si myslíte, že rozdíl v ceně je tak
> důležitý?


Není,neřeším,nikdy jsem toto neřešil a nikdy ani nebudu!!!To je to poslední co mě zajímá když valím na jihyawning smiley
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 18:13
tady jsou ceny v HR, aktualizace denně [cijenegoriva.info]

pro Hilla - OMV už v HR od loňského jara není, celá síť prodána.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 19:12
Ty jo, to už to šlo zase nahoru. Tankuji v pondělí ve splitu, čučím na stojan jaké jsou ceny a za pár dní už jsou zase výšeye popping smiley
Zítra vyrážíme do Omiše, podám aktuální info smileys with beer
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
26. 06. 2014 20:29
Ja som dnes tankoval v Zahrebe ihneď za Lučkom na Croduxe, bývalá OMV.... Cena 11,15 kuna za eurosuper bs 95, ceny sú všade takmer rovnaké
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
27. 06. 2014 09:52
Omiš hlásí naftu 10,32kn. Benzín jsem neviděl, stála tam dodávka.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
29. 06. 2014 21:40
Rád čerpám informace z této diskuze už asi deset let, ale v každém vlákně se najde jouda,který má potřebu si zde vyblít své ego.Vleze na vlákno "ceny benzínu" a jeho jedniný příspěvek je, že on ceny neřeší a ještě se podiví, že je někdo řeší. Pánové, založte si vlákno třeba s názvem "potřebuji se pomasírovat" a tam své šplechty bez informací pro ostatní pište. Jinak jen ostatním zasír..te vlákno a komplikujete získávání informací....eye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.