Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2011 12:56
Zdravim,
chcel by som upozornit dobrodruhov po madarskej 86 tke velmi opatrne, kto ide v noci je tam velke mnozstvo srn jelenov pasucich sa vedla cesty, siel som to v noci tam aj spat viac ako 70 km/h neodporucam. Cesta je na mnohych miestach v oprave........a inak moj poznatok celu dovolenku som stretol len milych a ochotnych ludi, len jedneho "doleziteho" zamestnanca slovenskej colnej spravy na prechode Rajka ktoreho ta praca asi velmi obtazuje 31.7 o 21:45
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2011 14:27
Prečo si stál na hraniciach na Rajke?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2011 14:33
Ja som bol v termíne 29.7-6.8 v Starigrade Paklenica. Tam cez HU po 86 bez problémov i ked asi 3x sme stáli na semafóroch lebo opravujú cestu, prešli sme cez Lendavu a hranice bez problémov,no v HR pri Lučku sme chytili kolónu a bolo vymalované. Vliekli sme sa krokom cca 17km. Naspäť prebehla tá istá cesta bez zdržania. Mýta sme platili len kartou a chvalabohu lebo keš by sme stvrdli v dlhom rade.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2011 18:55
Brno-Šibenik - 820km.
Odjezd ve čtvrtek v 19hod. příjezd po 2 hodinovém spánku v 7hod. ráno na místě.
Návrat v úterý 2.8 .- po 9 hodinách doma !
Cest super bez čekání - Brno,Mikulov, Wien, Graz, objížďka dálnice Mureck-Lenart-Ptuj,Zagreb, Šibenik.
Tankování tam i nazpět Ptuj 3 kruháč doprava po 200m čerpací stanice PETROL
otevřeno nonstop - nafta - 1,21EUR - nejlevnější benzinová stanice po cestě!
Objezd dálnice ve SLO po vedlejších silnicích bez problému, nájezd i výjezd v Ptuji se nedá přehlednout.
Doporučuji - 730Kč ušetřených.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 08. 2011 14:44
Ahoj všem,tak odjezd 29.7.17.30.Louny cesta v pohodě,klasika Brno,Mikulov,Wien,Gratz,za Vídní menší zůžení ale jinak dobrý.Potom obj.Slo.a nájezd na konec dálnice a bylo tu prázdno až k přechodu tam fronta ale asi normál.Mýtnice pázdné.Ale za Zagrebem,někde před odb.na Karlovac hořel kamion a fronta jak bejk stvrdli jsme tam asi 2apůl hodiny ale pak už jenom klídek až do Vodic.Cesta zpět kolem 16.30.a v pohodě něco málo mýtnice ale docela pohyb.I to počasí cestou docela ušlo,až tady u nás ta zima.No jo člověk si zvykl na teplíčko a teď to má.Chtěl sem si vzít trochu sluníčka do igelitky ale nechtělo tam vlézt.Ještě hranice tam žádná kontrola jak se různě informuje jen vizuelně OP a frčeli sme tam i zpět.Takže kdo třeba jedete krásnou pohodovou cestu i pobyt a šťastně se vraťte celý a bez nějakých divočin na silnici.Budu se těšit na za rok.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 08. 2011 15:26
Ahoj,včera jsme se vrátili domů ze Srimi u Vodic.Cesta tam 27.7. V 15 .00 odjezd,celá cesta bez problémů včetně celnice v Chorvatsku,kde někteří vyndávali věci:-(,jen celé Chorvatsko pršelo,ale ráno na místě už jen a jen slunce:-)
Návrat 12.8. výjezd ráno v 7.00 hod,dálnice bez problémů,mítnice cca 3 min a celnice asi 5 min čekání,mladí do Chorv. kontrola zavazadel a aut....,jinak placení "cash" v klidu a rychleji než kartou,příjezd v 18.20 u Kutné Hory 938 km.
Krásná dovolená,rychle to uteklo:-(

Šťastnou cestu těm ,kteří vyráží....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 08. 2011 16:34
Ahojky všem, tak už to máme s rodinkou taky za ssebou. Co se týče cesty tam i zpět z Benešova na Korčulu jel jsem vše co se dalo po dálnici. Při cestě tam odjezd v 16:45 hod. v sobotu 31.7. a ráno jsem stíhal trajekt z Drveniku odjezd v 07:30 hod. Odjezd z Korčuly v pátek 12.8, původní plán trajektem v 10:30 hod. do Drveniku, příjezd na trajekt krátce po deváté, ale počet míst omezen a plno bylo dle informace obsluhy již od 07:30 hod. Takže jsem vyjel v 10:00 hod. trajektem na Orebič a doma v Benešově jsem byl dnes ráno v 04:05 hod.
Co se týče průjezdů jak hranice tak placení mýtného (kartou) bez většího zdržení cestou tam, zpět cca 15 min. zdržení na hranici se Slovinskem, jinak bez problémů. Kolona dlouhá asi 1,5 km byla při placení mýtného hotově u Záhřebu při zpáteční cestě.
Po cestě tam žádná , ale zpět jsem spozoroval dvě nehody, jedna u Maslenického mostu a druhá na D1 obě v protisměru a věřím, že to byli jen plechy u obou byla již policie a odtahovka.
Měl jsem zapnutou vysílačku na sken, a pokud se někdo ozval navázal jsem hovor, takže jsem si i s několika lidma popovídal, škoda, že se frekvence 2-22 (viz. ostatní - společná frekvence) tolik nepoužívá, informací by bylo asi více, a cesta i zajímavější.
Najel jsem celkově 2 874 km, a spotřeba 6,7 ltr LPG, Mitsubishi Space Start.
Radek Bene
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 08. 2011 11:41
Cesta do Brely.
Vyjížděl jsem v pátek 5.8 ve 14. hodin, směr Bumbálka-Bytča,dálnicí na Bratislavu přechod Rajka, jednoduchý průjezd Bratislavou, přechodem, žádné kolony.Nájezd na Maďarsko po 86.Ke konci se cesta opravuje, vymetl jsem neoznačený schod po vyfrézování povrchu až zuby zacvakaly,většinou rychlost při práci okolo 30, ale nikdo to tam tak nejede.Všichni upalují okolo 100.Rychlost ve vesnicích se dodržuje.Délka Maďarském 203 Km.Kousíček Slovinskem přes Dolga Ves.Nájezd do Chorvatska, hned po dálnici.Žádné kolony,placení na mýtech kartou.První dálnice 29 Kuna a druhá 171 Kuna.Na dálnici , asi 200 Km před koncem, jsme stáli dýl,abychom tam nebyli brzy ráno.Chorvatskem 503Km. Celkem 1034Km.Nádherná cesta bez kolon.
Počasí nádherné, jen jeden den foukalo, ale i to se koupalo.Teplota stále nad 30.Vysloveně pecínek.
Cesta domů 13.8, výjezd ráno 7.30, koupení melounu 1 kg za 2 kuna v průjezdu v horách nad Brelou na cestu domů, u tunelů byla ve směru k moři asi 10 km fronta, couralo se to tam a byl jsem rád, že jsem tam nebyl.Po dálnici bez problému.Na mýtnici u Zágrebu na výjezdu fronta jako prase.Všem doporučuji platit kartou, to tam budete pouze asi 15 min.Kdo platí hotově i 2 hodiny.Kdo platí kartou musí se držet v pravém pruhu.Hlídat cedule označení platidel.Pak už cesta v naprostém klidu.Jak Slovinskem, tak Madarskem, Slovenskem. Jen v Bytči jsem chytil velkou průtrž,teplota 14 stupňů, šok.
Tet se oblíkám a těším se na další rok....
Celková průměrná rychlost 98Km/Hod, spotřeba 6,5l benzínu, doba jízdy bez přestávek 11,5 hod.Fab 1.4-50Kw.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ttomas.n (14. 08. 2011 11:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 08. 2011 22:39
Zdravím ,

odjezd 5.8 .2011 večer cca 18.30 z Trutnova .Cíl Podgora .Cesta tam bez problému .Jezdím klasiku -na Svitavy - Brno - Vídeň - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Zágreb .Objetí dálnice OK ,když se sjede na správném sjezdu .Letos jsem raději s obav čekání na hranicích překračoval čáru přes Cvelin .Nevím jak to 6.8 ráno vypadalo na Maceji?Celkem hodně klikatá cesta , ale nečekal jsem ani minutu .Poté jsem se napojil za hranicemi na dálnici na Zagreb .První mýtnice - bez čekání platba kartou .Pak už klasika po dálnici až do Šestanovač .V Podgoře jsem byl ráno okolo 9 a v 10 jsem už pil pivečko v apartmánu.Jezdím na blint 7 let .
Zpět 13.8.2011 odjezd 9:30 .Hned v Makarské na světlech čekačka a pak už to od Bašky až do Brely na nájezd na dálnici poskakova-li .Nájezd na dálnici až po 11 hod .Oběd na odpočívadle Krka cca 1 hod.Před tunelem Svatý rok chvílí poskakování .Pak už to šlo ,ale provoz byl hustý a ještě to brzdily předjíždějící autobusy .Za Karlovačem na dálnici popojíždění cca půl hodiny .Hořelo tam auto .Sjezd na bezhotovostní mýtnici .Bez čekání .Lidi fakt nechápu ,že Vás některé baví stát ještě na mýtnici .Projížděl jsem pak kolem a stálo to hodně za cedulí Cestina 1 km.Pak pokračování na čáru .Sjezd v Krapině a dále po staré .Před tunely už to bylo jedno velké parkoviště .Po staré minimální provoz .Problém jsem měl na čáře .Nějak jsem nepřišel nato kudy najet ,kromě do fronty , na přechod .Chvíly jsem tam ještě s nějakímy Ostraváky bloudil a nakonec jsem to vzal na Cvelin a bez čekání přejel tam .Pak směr Ptuj a dále na Mureck a Vídeň atd .Doma jsem byl ráno okolo 2 .Častěji jsem stavěl a za Brnem byla mlha .Najeto skoro 2500 km .Auto Mazda 6 kombi .

Tak zase za rok



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tomikl (14. 08. 2011 22:47).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2011 19:03
Tak už také po dovče,odjezd 25.7 16:00 Plzeň-Rozvadov-Passau-Graz-Maribor-Zagreb-Podgora 6:00,bez problémů a čekání,2 hodky spánku,první dny počasí nic moc,výlet do Mostaru a Makarskou,zpět 16.8 v 18 hod,silnější provoz,ale opět bez čekání,vše placeno hotově,včera příjezd do Plzně,stejná trasa akorát tentokrát přes Železnou Rudu v 7 hod.,tam i zpět bez nehod ,kontrol,zácp atd.všem co se teprve chystaj hlavně DOBRO DOŠLI!!!!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2011 21:29
Tak už jsme taky doma. Odjezd 6.8. ve 4.00 ráno Zubří, Brno, Vídeň, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Šibenik, Seget Donji. Příjezd v 16.30. Cesta bez problémů, bez čekání. Cesta zpět stejnou trasou. Odjezd v 9.00 hod. příjezd domů ve 21.30. Cesta opět naprosto v pohodě. Dovča super, počasí vyšlo. Vše naprosto skvělé. Nezbývá než čekat na příští rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2011 22:23
Tak zatím cesta dosmiling smiley :
Odjezd ze Šumperka 15.8. 04:20 - trasa Mohelnice, Olomouc, Brno, Bratislava, Rajka, Budapest, Balaton, Goričan, Zagreb, Bosiljevo, Šestanovac, Podaca.
Cesta byla velmi, velmi pohodlná - nebyl moc velký provoz (kromě Bratislavy a okolí Budapeste)
Šumperk - Benzina D2 Hustopeče ... 4:20 - 6:06, celková doba 1:46, doba jízdy 1:26, vzdálenost 164km, prům. rychlost 113km/h
Benzina D2 Hustopeče - Tatabanya ... 6:06 - 7:50, celková doba 1:42, doba jízdy 1:41, vzdálenost 233km, prům. rychlost 138km/h
Tatabanya - Balatonújlak ... 7:51 - 9:42, celková doba 1:28, doba jízdy 1:23, vzdálenost 191km, prům. rychlost. 137km/h
Balatonújlak - OMV Janjče zapad ... 9:42 - 13:06, celková doba 2:52, doba jízdy 2:37, vzdálenost 341km, prům. rychlost 130km/h
OMV Janjče zapad - Makarska Konzum Super ... 13:09 - 15:36, celková doba 2:27, doba jízdy 2:23, vzdálenost 284km, prům. rychlost 118km/h
Makarska - Podaca(hledání ubyt.) ... 16:35 - 17:25, celková doba 0:50, doba jízdy 0:38, vzdálenost 35km, prům rychlost 54km/h

Známky SK a HU jsme už měli koupené, Letenye - Goričan v pohodě, NP Goričan bez čekání, NP Sveta Helena taky, NP Lučko bez front a NP Šestanovac taktéž. Všechno placeno hotově.
Policajti jen na D2 Passat R36, na začátku M7 ve Focusu, dálniční Passat na A4, dálniční C-klasse na A1 a Octavka na A1.

Celkem tedy 1250km, 13:05 celkový čas, doba jízdy 10:12, prům. rychlost 122,5km/h, spotřeba 8.0l nafty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patak (18. 08. 2011 22:28).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2011 02:31
tak jsem taky doma. Byli jsme na krátké 6-ti denní dovče v Klenovici (kvarner). Super kemp. Cesta tam ve čtvrtek 11.8. v 20,30 z Prahy. Brno, Vídeň, Maribror, Postojna, Rieka, Klenovica. Spánek 3 hodky na parkovišti těsně před Postojnou. Hledánání kempu, příjezd po 10,00 hod. Dodržoval jsem rychlosti. Zpět v 15,OO hod včera, V Ljubjani dracování místních hypermarketů, příjezd do Prahy v 1,30. NA hranicích bez čekání a kontrol. Dálniční známky koupené v UAMK za dardu. ZA 14 dní jedeme znovu do hotelu v Gradaci, takže je ještě využijeme. Spotřeba cca 7,2 l což je super (automat).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2011 11:14
Už je po dovče, ale byla super. Cesta samozřejmě také. Startoval jsem 31. 7. v 18.00 hodin z Michalovcu. Směr Košice, Miškolc, Budapešť, Goričan (dálniční HP), Záhřeb, Šestanovac, Drveník, Sučuraj a Ivan Dolac. Celá cesta v pohodičce na jeden zátah (1210 km) s přestávečkama. K trajetku do Drveníku jsem dorazil ráno něco po sedmé. Na trajekt jsem se už nevešel, tak jsem si hodku počkal a byl naloděný jako první. Potom už jen krásná romantická cesta přes ostrov do ID. Domu jsem vyrážel 15. 8. o 03.30 ráno na první trajekt do Sučuraje, který jede v 05.00. Byl skoro prázdný. Potom v pohodičce po magistrále a směr Šestanovac a po dálnici až do Miškolce. Přes mýtnice jako diplomat s ENC bez zastavení. Hranice bez čekání. Doma v MI v 18.00 hodin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2011 15:38
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak zatím cesta dosmiling smiley :
> Odjezd ze Šumperka 15.8. 04:20 - trasa Mohelnice,
> Olomouc, Brno, Bratislava, Rajka, Budapest,
> Balaton, Goričan, Zagreb, Bosiljevo, Šestanovac,
> Podaca.
> ...


Šumperk - Benzina D2 Hustopeče [img534.imageshack.us]


Benzina D2 Hustopeče - Tatabanya [img41.imageshack.us]


Tatabanya - Shell Balatonújlak [img189.imageshack.us]


Shell Balatonújlak - OMV Janjče zapad [img191.imageshack.us]


OMV Janjče zapad - Makarska Konzum [img143.imageshack.us]


Makarska Konzum - Podaca(hledání ubytování) [img204.imageshack.us]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2011 15:40
Po třech letech jsme se opět rozhodli pro Chorvatsko, ve středu jsme objednali apartmán a v pátek jsme vyrazili. Volba padla znovu na Istrii, především pro její blízkost a pohodlnou cestu. Jeli jsme přes Hatě, rakouskou známku jsme se rozhodl koupit ještě u nás. Je to samozřejmě pěkná zlodějna, chtěli za to 250,- ale vzhledem k absenci pump v Rakousku až k dálnici to nebyl špatný tah. Do Hollabrunu se mi zajiždět nechtělo. O půl deváté večer jsme byli ve Vídni, provoz plynulý, stačilo sledovat cedule směrem na Graz a bylo to v pohodě. Přes celé Rakousko jsme se dostali do několika hodně silných bouřek, při té nejsilnější se provoz na dálnici v podstatě zastavil. O půl jedné jsme projeli kolem Grazu, výpadovku na Slovinsko jsem trefil hned napoprvé. smiling smiley Kousek za Grazem jsme zastavili na poměrně frekventovaném parkovišti a dali jsme si v autě pohodlný spánek až do sedmi ráno.

Ráno jsme vyrazili směr Slovinsko, hned za hranicemi koupena sedmidenní známka. Průjezd Slovinskem příjemný, ceny za benzín levnější než v Rakousku i u nás. Stáli jsme v několika kolonách, vždy z důvodu havárií. Nejhorší byla ta poslední kdy jsme potkali úplně rozsekanou Xsaru, to muselo být pro posádku hodně špatný.

Kolem jedenácté jsme byli v Koperu, tady fronta až k hranicím, ale celkem to šlo, za 20 minut už se jelo. Hned za hranicemi veliký kruháč ještě navíc vzhledem k provozu řízená doprava policií, najeli jsme směr Pula a frčelo se po nové dálnici. Při vjezdu na dálnici jsme dostali kartičku. Dálnice nová, krásná, leč bez pump a jen s několika odpočivadly na kterých navíc není kromě záchoda vůbec nic. Cílem cesty bylo město Rovinj, takže zhruba po 40 km jsme sjeli z dálnice. Platbu jsme provedli kartou, u hotovostních plateb byla fronta tak 100 m. U plateb "Bank card" nebyl vůbec nikdo, navíc obsluhu automatu provedl člověk, který to tam měl na povel, podal jsem mu kartu, a během pěti vteřin bylo hotovo, placeno 25 kun, žádný problém, to samé i cestou zpět.


Samotné město Rovinj, je naprosto úžasné, vypadá to tam jako v Benátkách, naprosto neuvěřitelný zážitek. smiling smiley Pláž taky perfektní s dostatkem stromů kde se dalo schovat, restaurace i bary přímo u pláže, zmrzlina, houpačky a tobogány, bazény s mořskou vodou, ocenil jsem i dostatek sprch na pláži. Jen to vedro bylo naprosto příšerné, na slunci to šlo k 50ti stupňům, ve stínu 36, ještě večer o půl desáté bylo 31 stupňů, fakt peklo. smiling smiley

Zpáteční cesta proběhla včera, vyrazili jsme už v pátek namísto soboty, o půl jedné odpoledne jsme opouštěli Chorvatsko a o půl osmé už jsme byli ve Znojmě, jelo se výborně. Jediná fronta byla při odjezdu z Chorvatska, cca hodinu jsme se ploužili v koloně, která skončila až s přechodem do Slovinska, pak už to jelo. Na hranicích Chorvatska žádné prohlídky, žádné pasy, jen mávali ať jedeme.

Celkově tedy všechno ok, jen ty šutry na plážích mě asi nepřestanou nikdy vadit. smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2011 12:00
Luposos: My vyrážíme v pátek 2.9. večer, počítám, že ve Slovinsku budeme asi kolem 1 hod. v noci, bude nám stačit taky ta sedmidenní slovinská dálniční známka, když se zpátky vracíme v sobotu 10.9.,plánovaný odjezd z Makarské asi 8:30 hod ? Díky C.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2011 13:12
Vrátil jsem se včera z Gradacu. Vyjížděl jsem odtud v 7:30 a protože byla poslední sobota prázdnin, nečekal jsem nic dobrýho. Vyrazil jsem směrem na jih abych se napojil na konec dálnice a předjel tak ty, co jeli v koloně na Makarskou s napojením na dálnici v Šestanovaci. Snad se povedlo. Od začátku byla dálnice nějak prázdná, tak jsem na to trochu šlapnul. HR dálnici jsem profičel rychle, štosovat se to začalo až před Lůčkem, ale to jsem věděl že většina pojede na platbu cash. Na Demerje nikdo, na Lůčku podle tacha kolona 1,5 km. Litoval jsem je a zároveň jim děkoval. Dál, na mýtnici u Krapiny opět skoro nikdo, začínalo to být podezřelý. Já měl připravený objezd celnice Macelj přes Durmanec, ale když jsem viděl ten slabej provoz, risknul jsem to na Macelj. Vyplatilo se, tam taky nikdo. Na sobotu opravdu pohoda. Slovinsko jsem objel přes Ptuj-Lenart-Mureck. V Rakousku někde za Grazem bouřka jak hrom i s kroupama. Fakt mazec, myslel jsem že mi to rozbíje přední okno, v autě nebylo slyšet slovo. Někteří se s auty schovávali pod přejezdy, na dálnici opravdu dobrej nápad. Pak už se asi nic zajímavýho nestalo, domu jsem dojel za vytrvalýho deště už normální jízdou. Přijel jsem před 19 hodinou. Najeto 1037 km za 11 a něco hodiny, doba jízdy 10,5 hodiny, průměrná rychlost 100 km/h, spotřeba 7,8 litru benzínu N95.
Benzín jsem bral hned na začátku dálnice někde u Ravči za 9,7 kn/l. První přestávku na 15 minut jsem udělal až ve Slovinsku ve Ptuji po 600 km zas kvůli benzínu. Druhou stejně dlouhou kousek před Linzem na konci rakouský dálnice. Začínala na mě jít únava a bál jsem se mikrospánku, tak jsem venku v tom mrazu vykouřil cigaretu, zmoknul jak slepice a únava byla pryč.
Jelo se mi krásně svižnou jízdou okolo 160 km/hod, cesta mě bavila že se mi nechtělo ani stavět, policajti nikde žádný, pokuta taky žádná
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2011 14:22
Celine,
týždenná Vám stačiť nebude. Jej platnosť končí 9.9.11 o 24.00 (v prípade, že prekročíte hranice 3.9.11.)
My sme tiež kupovali mesačnú známku. (nám sa to oplatilo-išli sme z HU-Redics až do Sečovlje-Plovanija - boli sme v Umagu)
Tu je odkaz [www.autorubik.sk]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2011 15:13
Ahoj Všichni,
tak už jsme opět zpátky z Chorvatska, letos z Tučep. Co se týče Tučep trošku hlučnější místo, více lidí, ale jinak
pěkné vše je tam po ruce, celých 14 dní až na pár vyjížděk jsem nemusel použít auto.
A tak teď k cestě. Odjezd 12.8.2011 v 17.00 z Vlašimi nájez na D1 Loket přes Jihlavu, Hatě, Vídeň kolem 18.00 nebo 19.00. vše úpně hladký průjezd bez čekání kolon apod. Pak objížďka přes SLO Mureck,Lenart,Ptuj, Cvetlin1.00-2.00(celní kontrola proběhla jen odmávnutím z obou stran),Trakosčan nájez na HR dálnici v Krapini. Na Lučku platba Kartou otázka 2minut. apak tradá do Tučep na Šestanovci nebyl pruh pro platbu kartou tak jsme raději zaplatili hotově ani jsem se raději naptali zda maj terminál, nechtělo se mi dávat kartu z ruky. Příjez do Tučep po 7.00.
Návrat ojezd z Tučep 27.8.2011 4.30 ráno přes Lučko opět platba karou bez čekání, u terminálu jsme byli jsme jediní. Pak jsme to vzali na Macejl čekání o tak od 5-10min. na obou celnicích. Před Macejlem platba mýtného opět kartou zdržení do 5minut. Ve Slo na první odbočce na Vidiem do prava kkolem Cafe pak do leva. Tržec, Ptuj-kruháče most-kruháče pak světla doprava a opět na Lenart-Mureck-Vídeň- Hatě-Jihlava-Loket- Vlašim 1095 km-11,5h. Po letošní cestě všem doporučuji kdo jede po prvé nebo není tak zdatný řidič zkusit objížďku dálníce přes Mureck-Lenart-Ptuj. Jel jsem několikrát i přes kruháč v Pesnici,ale trasa Přes Mureck je podle mého názoru odost jednoduší a v klidu, že by jste najeli na dálnici(nastudovat kruháče v Ptuji)nehrozí.Dále Těm kdo si chtějí koupit krabičku ENC, a nebojí se platit kartou(my měli Visa) krabička mi přijde jako zbytečnost. A pak pro návrat domů jsme jeli poprvé v sobotu a přišlo mi to jako nejlepší a neklidnější den pro návrat, i u nás byl minimální provoz takže šlo vše jak po másle rychlosti jsem občas nedodržoval a policii jsem nepotkal nikde. A cestou od Macejlu jsem teda nepotkal značku označující začátek nebo konec dálnice, to jen potvrzuje ty bludy co tu někdo šíří ohledně zpoplatnění silnice č9.Kdo ještě vyráží k moři přeji krásnou dovolenou ahoj Pepa. Případné dotazy rád zodpovím



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Josef1980 (29. 08. 2011 13:57).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2011 10:06
Tak už taky bohužel letos zpět. Cesta tam 19.8. výjezd v 18:30h. z ČB-Linz-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-SLO/HR přechod cca kolem 24:00h. před náma 3 auta,ale mraky autobusů vedle,to jsem ještě nezažil. Dále cesta po dálnici až do Šibeniku,bez problémů. Zpátky odjezd 26.8. 15:30h. Demerje 2min. a pryč(Lučko skoro prázdné)HR/SLO hranice 19:00h. čekání asi 3/4 hoďky. Dále cesta až domů bez zaváhání.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
31. 08. 2011 23:52
Tak sme sa dnes vratili zo Stanici pri Omisi. Tam sme odchadzali 23.8.2011 o 3.30 z Bratislavy cez Rakusko a Slovinsko, do Stanici sme doslo o 15.30 s dvoma dlhsimi prestavkami na obed a na nakup v Omisi. Z rakuskej dialnice sme zisli pred Grazom smerom na Ilz, Feldbach, slovinsku dialnicu sme obisli cez Gornja Radgona, Ljutomer a Ormoz. V Chorvatsku sme sa napojili na dialnicu pod Varazdinom a zisli sme na dialnicnom zjazde Blato na Cetini - musim povedat, ze zjazd do Omisu touto cestou je naozaj zazitok. Naspat sme pouzili v podstate tu istu trasu. Trasa mimo dialnice cez Rakusko ubiehala dost rychlo, aj v obyvanych oblastiach je tam vacsinou 80 km rychlost. Cesty su celkom dobre, aj ked na niektorych usekoch serpentiny / isli sme uz za vidna, takze to nevadilo, prave naopak, je tam velmi pekna krajina. Cesta Slovinskom ubiehala o cosi pomalsie aj cesty su trosku horsie ako v Rakusku. Usek mimo dialnice mal okolo 130 km. Slovinska dialnicu tato cesta krizuje pri Ljutomeri , je to tam dobre znacene.
Naspat sme vyrazili 31.8. o 8.00 tou istou trasou, do Bratislavy sme dosli o 20.00 . Na chvilku sme sa zastavili v Zahrebe, kde sme si dali obed - bola som velmi prekvapena, ze ceny v obycajnej restauracii boli o dost nizsie ako na pobrezi.

Premavka na dialnici v Chorvatsku bola 31.8. dost husta / hlavne usek Karlovac - Zahreb, ale ziadne zapchy. Vsimla som si, ze dost husta premavka bola aj v smere k moru, hlavne vela karavanov.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2011 11:38
---



Upraveno 1krát. Naposledy upravil noel (04. 11. 2011 13:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 09. 2011 22:58
Tak jsme se včera v 00:15 vrátili z Podstrany.
Odjezd 18.8. v 18:50 z Pardubic přes Hatě-Vídeň-Spielfeld-Lenárt-Ptuj(objížďka SLO.dálnice)-Macelj-Záhřeb-Karlovac-Split.
Cesta ubíhala v pohodě.Za Záhřebem kolem 02h ráno jsme potkali v protisměru úplně rozšvihaný kamion a byl tam i nějáký osobák(nepoznal jsem jaká značka) a na dálnici totání zácpa.Spali jsme na odpočívadle Modruš (asi 2km před Tunelem Malá Kapela),zbytek cesty byl úplně v pohodě a příjezd na místo kolem 11:30h

První týden byla příšerná vedra 37st ve stínu a druhý už to šlo, to už bylo jen 28-30st.Moře krásně teplé.

Zpáteční cesta,odjezd 2.9. v 10:10h ,trasa úplně stejná, bez problémů,akorát jsme nikde nespali, a přijezd do Pardubic 3.9. v 00:15h. Jezdíme na pohodu a tak se nikam nehoníme.

Naftu jsem tankoval V Ptuji kde je pumpa s non-stop provozem.Cena více než příjemná.
A v OMV ve Splitu.

Všude v Chorvatsku jak v kavárně tak na pumpě dostanete vynikající kávu a příjedete do Znojma značkovou pumpu Shell , dáte si presso a dotanete takovou šlichtu, že se to ani nedá pít.To byla pecka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SLuděk (04. 09. 2011 22:59).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 06:09
Tak ve Znojmě tankuj o 450m blíž k Hatím, hned u další pumpy. Tam mají kafe dobré (aspoň kdykoli jsem se tam stavil, tak bylo).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 09:16
Hille, kterou benzínku myslíš? Avanti?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 09:50
Ne, Benzinu na Vídeňské, za Shellkou směrem k Hatím v tom klesání na pravé straně. Vlevo je nějaký průmyslový areál.
Tady, hele: i s trasou od Shellky k Benzině.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 11:15
Hille, no vůbec jsem netušil že to kafe bude tak hrozný,taky si ho tam už nikdy nedám.
U mě je to taková tradice že se na této pumpě zastavíme když jedeme tam(1 řízková) a i zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 11:52
Ne, že bych u lastury netankoval, na smart-kartě mám bodů nasbíráno, ale tu benzínku potkávám cestou do práce i z práce v týdnu denně dvakrát. Naštěstí je to jedna z menších, kafe tam vaří normální automat mincák a tak jako tak dojde na kafe až za půl hodiny doma.
Na větších pumpách to kafe je prostě humáč, skutečně jak syntetické, I.A-kvalita z letošního ročníku texaské ropy. Jestli to má znamenat, že takto se vaří kafe u nich doma za louží, no nejspíš ano, protože je ještě jedna emerická společnost na čtyři, u které to kafe taky za moc nestojí. A, protože sleva dvě koruny na litr se v letní sezóně neposkytuje, tak nemám dostatek důvodů tankovat právě tam. Když, tak dotankuji u lastury v Hainfeldu (nad exitem 138A2), vyjde to tam o pár desetníků na litru levněji. Ale kafe jsem u nich radši ani nezkoušel - ostatně kousek dál v obou směrech (jak na Fürstenfeld tak od Ilzu přes Feldbach až po Ptuj) je pár hospůdek, kde se dá za rozumný peníz dobře a chutně nadlábnout a kafí tam zpravidla nabídnou hned několik různých.
Samozřejmě ani u té Benziny nelze čekat kvalitu jako v poctivé kavárně, taky je to za přiměřenější cenu, ale barvou, vůní i chutí to má s kafem daleko víc společného. Nebo jsem měl pokaždé štěstí, že se to kafe náhodou povedlo? Takové náhody mě ale často nepotkávají.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 12:38
Zatím popíšu cestu do Podgory v pátek 2.9. Odjezd od Prostějova ve 4h ráno, přes Bratislavu, Budapešt, po dálnicích. Cesta v pohodě, až na malé zdržení mezi Rajkou a nájezdem na dálnici, opravují nějaký most, provoz řízen semafory. Cesta v pohodě a bez problémů. Zarazily nás neuklizené záchody na M1 a M7 v Maďarsku. Na jednom odpočívadle (benzince) na M7 hned za Budapeští naprosto neuvěřitelný nepořádek, na celé ploše doslova papírek vedle papírku, vajgl vedle vajglu. Stála tam spousta rumunských a bulharských aut. Další odpočivadlo s benzinkou MOL a kavárnou Marché na M7 už v pohodě. Příjezd do Gospiče kolem 16h, tam přenocování, v sobotu druhý den pohodový dojezd do Podgory.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 195
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.