Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 22:27
Takhle se zobrazí smazaný uživatel. Bylo to na jeho přání. Již má jiný nick.

Michal
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 00:41
Tak to máme za sebou cesta do Igrane trvala 15h tak dlouho jsem ještě nejel a to na hranicích Slo/Hr čekaní do 10min.Výjezd 23,7,2011 19h z Velkého Meziříčí přes Hatě,Pesnice,Lenart,Ptuj,Zagreb. Bylo způsobeno že pršelo už v A celé Slo a v Hr do Dugopolje.Cesta zpět 3,8,2011 byla v podobném duchu začalo pršet před Lenártem a skončilo až za Wídní, příjezd domů v 6h

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 13:39
odjezd 29 7 v patek v 10 hodin večer do RAbacu z jižních Čech, směr Linz, Graz, Maribor, Lj,přechod Rupa , čekali jsme dvakrat po pěti minutách, jinak nikde žadná kolona, cesta zpět dnes v noci, vše prujezdné , ten samý datum a čas vyjížděl znamý do Vodic, čekali ve frontách 7 hodin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 14:02
Odjezd v pátek 29.7.´11 z Prahy (cca ve 13:30hod) přes Mikulov a dále A dálnice až na sjezd 226 -objezd SLO dálnice přes Lenart.Na SLO /HR hranicích čekání cca 20 minut (bylo zhruba 22.hod) a pak dále bez problémů až do Promajny,pouze v Zagrebu malý nákladní vůz rozsekaný o sloup osvětlení -ale už to uklízeli.
Zpět odjezd z Promajny v pátek (5.8.´11) ve 22 hod.- bez problémů a to i na hranicích HR /SLO -směrem k moři fronta až k Ptuji, částečně v pohybu.Objezd SLO dálnice docela nepříjemný-mlhavo a velmi silný provoz proti.Potom už celkem v poho-na D1 déšť a jen malá kolona u 9 Křížů.
Celkově jsem spokojen ,neboť v sezoně se mi jen málokdy povede nevykysat někde v koloně-(jezdím totiž obvykle termín sobota -sobota)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 14:11
Odjezd v pátek 29.7 ve 20.00 z Příboru směr Pag,přes SVK,HU..Přes Maďarsko po na tomto foru uvedené trase přes Szombathely,Zalaegerzség..Měl jsem v plánu jet směr Goričan,ale po cestě někde u Zalaegerszégu jsem se pověsil na dva krajany v domění,že směřují stejným směrem.Do HR sice jeli,ale přes Lendavu.Ani nevím jak,ale najednou jsem platil mýtné na HR dálnici,takže jim tímto děkuju,bych tam tápal ještě asi i dnes.Cesta v poho,až asi 20km před Záhřebem zásek,na mýtnici Lučko totál zácpa z obou směrů,zdržení cca 2hod..Z Lučka do Posedarje,což je asi 260km,jsme jeli 5hodin.Co tunel,to zdržení,nejvíce-asi hodinu -jsme bez pohybu stáli před Malou Kapelou..Celková trasa z Příbora do Mandre-970km,20hodin.Totál vopruz,hlavně německé a rakouské pra......ta,co kolony objíždějí zprava,a pak se snaží nacpat zpět.Do HR z pátku na sobotu v sezoně už nikdy!!Zpět včera,výjezd v 18.00 z Mandre po dálnicích HR,SLO,AUT,SVK..Měl jsem měsíční SVK známku,tak jsem to před Vídní nabral směr Blava,a myslím,že zajíždka 35km,než kdybych jel na Brno,se plně kompenzovala vcelku pohodovým cestováním.Mandre-Příbor 1005km,13,5 hodin s dvěma cca 20min.přestávkami..Sice kapánek dražší o SLO a AUT známku,ale co už..Za komfort se platí..A příští rok jedeme zase!!!!!!:-))



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (07. 08. 2011 13:48).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 14:39
To je ono,jezdit na sobotu,díky raději ne.Já jel na Pag od nás(850km)v sobotu večer 23.7. trasa přes Rakousko a Slovinsko,v Rakousku začalo pršet,pak i vChorvatsku,tam byla průtrž,v horách kolem 12st.místy se dalo jet 60tkou,těsně před slovinskem na dálnici nehoda 3 aut,rozházené přes celou dálnici,asi naštěstí bez zranění.Pak za posl. tunelem v HR jak se sjíždí k moři,jako by člověk přijel do jiného světa,najednou mezi mraky i sluníčko a teplota prudce nahoru až na 23st.,ale hlavně ta hrozná průtrž s bouřkou byla za námi.To vše za 13hod i s dvou hod.spaním.Zpět ve středu 3.8.maximální pohoda za 9hodin doma,pár malých zastávek.Tak se mějte a jezděte opatrně,pro ty co ještě nejeli,tak šťastnou cestu!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 17:03
Právě jsem dozazil s Pakoštane,tam i zpět OK.Tam v neděli 31.7. ve 2:00 směr Blava,Maďarsko za 3,5 hod.,hr.přechod starý Goričan 6:50 a nikdo před náma,pak Lučko v 8:00 jedno auto a jinak normální provoz až na místo,cekem 803 km za devět hodin bezstarostné jízdy.Odjezd domů dnes 6.8.v 5:30 a opět žádná kolona nebo zdržení jen na dálničním přechodu Goričan 15 min. a doma za 8,5 hod.Po cestě tam i zpět pouze jeden policajt.Snad lepší cestování si nešlo ani přát a to přes víkend-tak ať vám to jede jako nám.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 17:58
Dnes jsme se vrátili z Vodice - Srimy. Cesta tam s velice drobnými komplikacemi, cesta zpět úplně v pohodě.
Odjezd byl 30.7. z Brna okolo 1 hodiny ráno směr Mikulov, Vídeň, Graz, potom před SLO sjezd na Mureck, Lenart, Ptuj - zde podle návodu po kruháčích jsme omylem najeli na sjezd z dálnice směr Macelj a kde v cca 6 ráno byla kolona až kam oko dohlédlo. Mířili jsme na přechod Rogatec, ale je to zrada GPS navigace i google map, protože poslední křižovatka před nájezdem na konec dálnice není vůbec křižovatka, ale most na který se vyjet nedá... Takže nepěkná otočka přes plnou čáru na nájezdu a zpět na poslední kruháč, odtud přes okraj Ptuje směr Kidričevo, Majšperk, Rogatec a přes SLO-HR přechod Dobovec pri Rogatcu (zde žádné čekání, dvě auta před námi, v té době Macelj minimálně hodinové čekání). V Durmanci nájezd na HR dálnici směr Zagreb, v mýtnici Zaprešič nám to Oktávku započítalo jako kategorii 4 tedy kamion a stálo to místo 27 kun 123 kun. Bohužel jsme si toho všimli pozdě, ale měli jsme účtenku, cestou zpět nám to borec našel a vrátil 96 kun cash. Takže bacha na to, kontrolovat před tím než tam strčíte kartu smiling smiley Před Zagrebem už před křižovatkou Jankomir zácpa až po Lučko, odstavným pruhem jsme to projeli na sjezd z Jankomiru a po staré cestě přes Jastrebarsko do Karlovacu - zde se to také vleklo cca 20 km/h, ale nikde to nestálo. Následně bez problémů po staré přes Plitvičky až do Vodice. Celková doba cca 12,5 hodiny.
Cesta zpět 6.8. proběhla bez obtíží opět po staré "jedničce" přes Plitvičky, Karlovac, po staré přes Jastrebarsko do Zagrebu, zde po dálnici přes prázdný Macelj, Ptuj, Mureck, Graz, Vídeň, Mikulov a Brno smiling smiley Trvalo to cca 11 hodin.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mira.o (06. 08. 2011 22:03).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 19:10
Citaci
mira.o napsal(a):
...Ptuj - zde podle návodu po kruháčích jsme omylem najeli na sjezd z dálnice směr Macelj a kde v cca 6 ráno byla kolona až kam oko dohlédlo. Mířili jsme na přechod Rogatec, ale je to zrada GPS navigace i google map, protože poslední křižovatka před nájezdem na konec dálnice není vůbec křižovatka, ale most na který se vyjet nedá... Takže nepěkná otočka přes plnou čáru na nájezdu a zpět na poslední kruháč, odtud přes okraj Ptuje směr Kidričevo, Majšperk, Rogatec ...

Ale o tom, že tato chyba v například GoogleMaps i v některých mapách navigací trvá, jsme zrovna v tomto vláknu diskutovali před 4 dny. Je to v tomto vláknu na předchozí stránce.
Měli jste kliku, že tam zrovna nikde nehlídali, to by si pro vás dojeli.

A ten návrat s reklamací účtenky jste si taky mohli ušetřit, opakovalo se to tu už mnohokrát, například před 11 dny zde ve vláknu o placení mýta kartou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 19:38
Tak pridam aj ja svoje poznatky.....
Výjazd 29.7. 20:00 Z Gbely na Čiovo-Slatine. Cesta naplanovana a zrealizovaná po H dialnici uplne pohodova. Pred Budapestou troska vacsia premavka, nakolko bola na Hungaroringu F1, ale nebol to problem. Az nato ze sparing partner zabudol odbocit pred pestou na M0 tak som ho cakal 1 hodinu a ta nam velmi chybala. Za calo to to uz na na prechod Letenye/Goričan. Čakanie cca 30 min, ale to nebolo nič oproti tomu čo nas čakalo po prejdeni Lučka. V zpravach hlasili 12 km fronty, ale myslim ze boli viac. Dalsia nas pockala pred Svatim rokom.Ta tak cca 2 hodinky aj s prestavkou. Potom uz bola premavka plynula az na naplatu Prgomet. Ale to zdrzanie malo vyhodu ze boli pripravene app. A manzelka utrusila poznamku ze skusit sa ma vseko a nemozeme prejst 1000 km bez problemov vzdy.....
Cesta trvala 16 hodin/976 km
Cesta spat:
Odjazd o 6:00 aby sme nestihli aj zapchu na Trogirskom moste. Cesta po dialnici uplne v pohode. Pred prijazdom na Lučko na tabuli bolo CASH 20 min NO CASH 0 min a hned bolo jasne kde budeme platit. Zdrzanie na Demerje 1 min uplne prazdne, ochotna pani nas obsluzila a uz nam nic nebranilo v pohodovej ceste po dialnici cez madarsko domov. A ked sme prechadzali okolo Lučko Cash tak som bol velmi rad ze som odbocil na demerje. Ta cakacia doba cca okolo 10 hodiny do obeda bola podla mojho skromneho odhadu aj na hodinu.
Cesta trvala aj s prestavkamy 10 hodin/976 km
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 22:17
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Ale o tom, že tato chyba v například GoogleMaps i
> v některých mapách navigací trvá, jsme zrovna v
> tomto vláknu diskutovali před 4 dny. Je to v tomto
> vláknu na předchozí stránce.

Před čtyřmi dny jsem se válel na pláži, vyjížděli jsme před týdnem, takže zrovna to jsem si přečíst nemohl. smiling smiley Určitě se to tu probíralo milionkrát, ale abych vstřebal všechny podstatné informace, tak si musím vzít ještě týden dovolené předem na to abych přečetl celé fórum smiling smiley

> Měli jste kliku, že tam zrovna nikde nehlídali, to
> by si pro vás dojeli.

Tohle bylo buď a nebo a naštěstí to vyšlo, příště (což bude za tři týdny) už se tomu vyhnu rovnou.

> A ten návrat s reklamací účtenky jste si taky
> mohli ušetřit, opakovalo se to tu už mnohokrát,
> například před 11 dny zde ve vláknu o placení mýta
> kartou.

Jo jo, chybama se člověk učí smiling smiley To jsem samozřejmě četl, proto jsme aspoň tu účtenku brali na ověření, nakonec to pro nás dobře dopadlo.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 22:49
Souhlasím. Cokoliv se tu objeví užitečného, brzy se utopí v nesmyslech, které někdo někde vyčetl nebo slyšel, aniž by ty informace byly osobně ověřené. A vlákna bobtnají, jakkoli právě v sekci Doprava by se měly objevovat jen jednoznačné, seriózní informace, přednostně osobně ověřené, zvlášť když oficiální zdroje v příslušných zemích jsou na takové informace opatrné až skoupé a dodavatelé map jsou z toho také občas bezradní.
Ovšem nadměrný optimismus, že i s těmi přesnými informacemi umí každý správně naložit, není také na místě (na okraj: znám dva bráchy - jednomu stačí hrubě vysvětlit cestu a nezabloudí nikde, druhý se ztratí i s GPS ve vlastním 2+1, nemá-li mravence vedoucího kolonu...).
Pro osobní pocity by ale měla být určená jiná vlákna.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 23:15
Docela by mne zajímaly reakce těch, kteří si tady před sezonou dělali sradu ze "sociálek objížděčů" s výkřiky, že na dovolenou jedou jednou za rok a tak těch 30 euro obětují, než aby se trmáceli po nějakých okreskách a zatímco při cestě z pátku na sobotu stáli s nalepenou známkou několik hodin v několik desítek km dlouhé frontě, odjižděči je předjeli a zařadili se skoro na špici kolony (před ně) , popř. to švihli na Varaždin a plynule bez zdržování pokračovali na cestě k moři !
Když se v červenci kolegyně vracela domů, kolona byla od Mariboru až na HR hranici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (07. 08. 2011 21:35).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 23:26
já jsem jel se slo známkou a žádnou kolonu jsem neviděl,projel jsem úplně bez problémů,ale z nikoho jsem si srandu předtím nedělal :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2011 23:41
také jsme jeli se znamkou, páteční noc a stali jsme maximalne deset minut, cestou zpet ani minutu ))
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2011 08:52
Potvrzuji KENADa. Vyrazili jsme ten samý den 23.7., také na večer. Od půlky A až do půlky Istrie slejvák (sem tam někde ustal), že nestíhaly stěrače. Ani ne kvůli počasí, ale spíše kvůli kvůli tomu, že jsem byl panic, co se týče cestování po vlastní ose s rodinou, jsme občas jeli po dálnicích A, SLO a Istarském Ipsilonu (nová HW na Istrii, jak název napovídá, SUPER !) rychlostí i 75km/h. Vyrazili jsme s velkou časovou rezervou, v očekávání spousty dopravních problémů. Naštěstí marně. Na spolu nebo proti jedoucí auta bychom bývali měli mávat s radostí, že nejedeme úplně sami. Prakticky prázdné silnice. Navigace vedla super a když jsme byli kolem půl jedné ráno v polovině Rakouska, začínal jsem se obávat, co budeme na místě tak brzo dělat a zvolňoval a zvolňoval. Vzhledem k počátku nekonečných proudů vody od Stvořitele ani nebyla chuť pobývat na odpočívadlech. Když se nemůžete projít, protáhnout, jen sedět zavřeni v autě...Hned na druhém jsem zmoknul jak slepice. Na jih Istry 1042 km v naprostém klidu. Zpět ve čtvrtek 4.8. ráno. Těsně před námi chorvatští policisté zavřeli silnici na kruháči na hr.přechod Dragonja a hnali nás všechny na Sečovlje, fronta (pro mě) jako prase (pro ostatní fóristy cestující na Dalmácii kraťounká přestávka na hamburger, či proslavený řízek). Cesta se tedy protáhla plahočením se po celém slovinském pobřeží. Pak už to odsýpalo svižněji, až klasika, D1 - horror. Chytili jsme opět nějaké ty přívalové deště a hlavně spousta kamionů a řidičů silnějších aut, kličkujících mezi námi "bezpečnou" rychlostí nad 150 km/h. Jo a i přes navigaci zabloudění na nájezdu v Brně. Asi 15 min navíc. No, mnohem raději jsem bloudil tam, než mít neplánovanou prohlídku Katedrály Sv.Štěpána ve Vídni. Cesta tam i zpět obojí za 13, tam delší a o moc častější zastavování na odpočinek. Dobro došli - v českém významu slov...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (07. 08. 2011 08:54).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2011 11:01
to Hill a mira.o:

Chlapi, asi jsem natvrdlej, ale pořád nemůžu pochopit ten problém s výjezdem z Ptuje na Majšperk. Ze všech dosažitelných zdrojů mi vyplývá že pokud přejedu Drávu po mostě tvořeném Mariborskou cestou, projedu tu velkou křižovatku u Hajdiny, plynule přejdu na Zgornja Hajdina, podjedu dálnici a dám se doleva na Kidricevo, nemůžu mít problém. Kde je teda ten zakopanej pes?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (07. 08. 2011 11:01).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2011 12:08
Ale my tu přece neřešíme výjezd z Ptuje na Majšperk, tam je to snad jasné a cest tam vede víc (OD STARÉHO MOSTU buď se v Hajdině dát vlevo po "staré" směr Videm a pak vpravo na Kidričevo - Majšperk, nebo po dvojce přes kruhák až za dálnici a za druhým kruhákem odbočit vlevo na Kidričevo, tam podjet nádraží a pak doprava na Majšperk ....).
S Mirou O. tu řešíme chybu v mapách jak GM, tak pro některé navigace, která dovolí spočítat trasu od NOVÉHO (Puhova) mostu jako průjezdnou na "starou zagrebškou cestu" směr Videm - Majšperk, resp. na Žetale a Podlehnik.
Jenomže z toho dálničního přivaděče už na ni NELZE ODBOČIT, vede přímo na ten neplacený konec dálnice. "Stará cesta" ji kříží po mostě a není s ní nijak spojená. Poslední možnost, jak se od Puhova mostu na Zagrebšku cestu dostat, je na kruháku těsně za ním, prvním výjezdem směr Žetale, Videm, Majšperk.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2011 13:55
Ahoj všem, pár poznatků z cesty.
Odjezd v pátek 23.7. z Olomouce do Bašky Vody přes Mikulov-A23/A2Vídeň-odbočka na A3 Eisenstadt-odbočka na S31 až skoro na maďarské hranice-Köseg-Szombathely-Redics-Dolga Vas-Lendava-Čakovec-Varaždin-Zagreb-Šestanovac-Baška Voda.
Jel jsem tuto trasu takto poprvé ( doposud přes Bratislavu-Csornou po 86 až do Lendavy a pak po stejné trase) a mohu ji jenom doporučit. Má to mnoho výhod, na hranicích bez absolutních problémů a front (oproti Macejlu), provoz od odbočky pod Vídní na A3 minimální a hlavně kvalita cest hlavně v Rakousku. Nevím jak vypadá cesta s Csorne do Szombathely, ale dolů k Lendavě to je hodně spravené s úplně novými povrchy, jen to pořád mají jako staveniště s omezenou rychlostí na 40, ale jelo se mnohem rychleji. Špatné je pořád okolí Zalöva a legendárním železničním přejezdem.
Tu hustotu provozu a hranice bez čekání jsem ocenil včera tj. 6.8 při návratu zpět. Klasická sobota, ale celá dálnice ze Šestanovace až po Lučko plná, ale nestálo to nikde ( naštěstí ). Fronta akorát ke sjezdu na Demerje. Platil jsem kartou na Demerje, zdržení cca 5 min a pak dál na Varaždin a stejnou cestou domů. Po sjezdu z dálnice u Varaždinu minimální provoz a celou cestu až k Vídni málo vozidel. Vídeň první krizovka u zúžení na A23 na mostě přes Dunaj, pak to frčelo dál, ale už to bylo plné až nahranice a do Olomouce.
Co můžu doporučit je pro ty co se vrací v sobotu a musí si natankovat v Chorvatsku, tak to udělejte někde v okolí svých destinací a ne na dálnici, to byly megafronty až k Lučku a v tom vedru hotové peklo i pro spolujezdce a nemluvím o děckách.
Tankoval jsem tam i zpět v Lendavě natural 95 za 1,287 euro.
Takže všem kdo vyřážíte SRETAN PUT.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2011 20:43
Alda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Hill a mira.o:
> Kde je teda ten zakopanej pes?

Google Mapy:
[maps.google.cz]
[maps.google.cz]

Pro názornost ještě "graficky", tyto místa nejsou křižovatky.

Poslední možnost sjezdu je zde: [maps.google.cz]

Týká se to pravděpodobně všech map a zařízení s podklady od Tele Atlasu a NAVTEQu, mě to dělalo iGo Primo, chyba s mostem je i v mobilu v Nokia Ovi navigaci a v Sygic navigaci.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 08. 2011 08:22
máš pravdu, když se to hodně zvětší v Earthu tak ty 2 zmiňované nejsou žádné křižovatky ...od kruháku ke konci dálnice už se nedá odbočit....
ale proč by někoho ty 2 jakoby křižovatky měly zajímat ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 08. 2011 10:19
Třeba ty, co ještě nepochopili, že nájezd na dálnici z nového mostu NENÍ placený!!!!! A chtějí jet na Tržec.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 08. 2011 09:39
Ahoj všem.V neděli jsem se už také bohužel vrátil z Chorvatska a budu muset zase rok počkat. Odjezd 22.7.2011 ve 13 hod z Prahy
po trase Mikulov,Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb,Split, Vrgorac,Neum a Pelješac Žuljana. Příjezd v 7 hod 23.7.2011.Celá cesta bez
nejmenších problémů a klon i hranice SLO-HR cca 10 min. Až na konci na výjezdu z dálnice ve Vrgoracu cca půl hodiny fronta na
mýtnici.
Zpět Žuljana 19,30 hod 6.8.2011 a cesta opět bez žádných front a čekání až domů. Trochu krize a spánek před Vídní, ale příjezd
do Prahy ve 12,30 hodin 7.8.2011 - celkem 1270 km.
Přeji všem, kdo ještě pojedou šťastnou cestu a také návrat. Cesta je dlouhá, tak nepodceňovat přestávky a odpočinek.
Míla
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 08. 2011 10:02
Tak jsme se v neděli vrátili z Marušiči. Odjížděli jsme v sobotu 23.7. ze Zlína v 19:00hod. Zrovna mi v tu dobu volal bratranec, že se díval na net a že jsou na Macejlu 6ti hodinové kolony. Když jsme tam cca v 01:30 přijeli tak už jen čekačka 20min. Na mítnicích po cestě 5min. Po cestě začalo v Rakousku pršet (nevím už přesně kde asi někde před Grazem), pršelo přes celé SLO a skoro celé HR. Nedalo se jet moc rychle chvílemi 80 – 100km/h. Po cestě jsme viděli 3 bouráky, jeden už v Rak. Lidi co kolem projíždí hned zpomalí na 80km/h, ale to jim vydrží asi tak 20 min. a pak zase dupnou na plyn. Příjezd do Marušiči cca v 9:30hod. Celou neděli nám v Hr propršelo.
Cesta zpět v neděli 7.8. z Marušiči v 5:00hod. počasí super na mítnicích opět čekačka max. 5min. na hranicích 15min. Po cestě 2 bouráky jeden v protisměru kolem 6 až 7 hod. a jeden v Rak. Na půli cesty mezi Grazem a Vídní v našem směru dvě auta. Ve Vídni zdržení cca 45min. kolona, zbíhali se 3 pruhy do jednoho…………… ani nevím proč. V Břeclavi začalo foukat, sotva jsem před barákem zaparkoval v 17:45hod. začal slejvák, jinak celou cestu bez deště.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2011 14:51
Míla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem.V neděli jsem se už také bohužel vrátil
> z Chorvatska a budu muset zase rok počkat. Odjezd
> 22.7.2011 ve 13 hod z Prahy
> po trase Mikulov,Vídeň, Graz, Maribor,
> Záhřeb,Split, Vrgorac,Neum a Pelješac Žuljana.
> Příjezd v 7 hod 23.7.2011.Celá cesta bez
> nejmenších problémů a klon i hranice SLO-HR cca 10
> min. Až na konci na výjezdu z dálnice ve Vrgoracu
> cca půl hodiny fronta na
> mýtnici.
> Zpět Žuljana 19,30 hod 6.8.2011 a cesta opět bez
> žádných front a čekání až domů. Trochu krize a
> spánek před Vídní, ale příjezd
> do Prahy ve 12,30 hodin 7.8.2011 - celkem 1270
> km.
> Přeji všem, kdo ještě pojedou šťastnou cestu a
> také návrat. Cesta je dlouhá, tak nepodceňovat
> přestávky a odpočinek.
> Míla
--------------------------------------------------------------------------
Prosím o informaci,co možná podrobnější,jak jste jeli z Vrgorace na Pelješac a jaká je cesta.Jeli jste po dálnici do Ravće,pak přes Vrgorac na Ploče přes Neum, nebo jinak? Pokud to bude možné budu moc vděčný za informaci v jakém stádiu je pokračování dálnice z Ravća. Moc děkuji.

Slunce a mír v duši!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2011 00:13
ertepetr napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Prosím o informaci,co možná podrobnější,jak jste jeli z Vrgorace na Pelješac a jaká je cesta.Jeli jste po dálnici do Ravće,pak přes Vrgorac na Ploče přes Neum, nebo jinak? Pokud to bude možné budu moc vděčný za informaci v jakém stádiu je pokračování dálnice z Ravća. Moc děkuji.

Nejrychlejší cesta na Pelješac je po dálnici až k exitu Vrgorac, po sjezdu z dálnice, doprava směr Ploče, přes Vinu, Umčani, kde je několik krátkých serpentin a Staševicu, najetí na silnici č.8 (Magistrála), projetí kolem Ploče a dál na Neum atd. Nesjíždět už v Šestanovaci, jízda po magistrále je pomalejší. Také po sjezdu z dálnice u Vrgorace nejet do města Vrgorac a dál na Veli a Mali Prolog, Kobiljaču - delší trasa, horší kvalita silnice, pokud nepočítám nově postavený, krátký úsek přivaděče do Ploče.

viz. trasa A1 Ravča - Vrgorac - Staševica - silnice č.8 (Magistrála) mapa [mapy.idnes.cz])
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2011 11:58
Jeli jsme po dálnici až do Vrgorace, od července letošního roku je dálnice z Ravči prodloužená o cca 10 km až do Vrgorace.
Já jsem jel podle tabulí na Ploče, ale pak jsem jel zkratkou na Dusinu, Ostrič Seoci a Kobiljaču, kde se dá jet po polodálnici
až do Ploče respektivě do delty Neretvy u Ragotinu. Zpátky jsem to zkusil do Vrgorace dle cedulí na dálnici, ale zdálo se mi to
dost zdlouhavé, samá zatáčka a velké převýšení.

Míla
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 08. 2011 12:20
Pridám aj ja svoju trochu...


Odjazd v pondelok 1.8.2011 z Bratislavy cca o 23.00. Pôvodne plánovaná cesta po starej ceste ale nakoniec sme to ešte v ten večer zmenili na dialnicu.

Cesta prebiehala Bratislava -> Mosonmagyarovar -> Gyor -> Szekesfehervar /tu sme ale trocha zakufrovali, lebo GPSko nás trocha dobláznilo, čize sme sa napojili na dialnicu až nižšie pri Balatóne/ -> Letenye -> Stary Gorican -> Zagreb -> exit Žuta Lukva -> trajekt na pag -> Novalja.

Cesta domov prebiehala v opačnom poradí, jediný rozdiel bol v tom, že sme šli cez Nový Goričan, a že sme nezakufrovali medzi Szekesfehervarom a Gyorom.

Hraničný priechod Starý Goričan bol o piatej nadránom velmi v pohode, pred nami bolo jedno auto, ktoré hneď vybavili. Od nás chceli TP od auta a STK/EK. Auto bolo mamine, nemal som bohužial splnomocnenie ale problém naštastie nebol žiaden. Ďalej klasické otázky kam ideme, kolko mame so sebou rakije atď. Ale za 3minúty sme boli vybavení.

Cestou sme nemali žiadne zdržania, celá bola velmi priebežná a plynulá. Najviac sme čakali asi na trajekt, cca 20min.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2011 09:34
Dobrý den, po šesti letech přestávky dovolených v chorvatsku, bych měl jet v noci z neděle 21.8. na pondělí z Prahy asi na Rab (jedu jen tak) a chtěl jsem se zeptat na několik aktuálních dotazů:
-jaká je cesta na Jihlavu a Znojmo nebo mám jet podle Google až na Brno?
-kde je nejlepší dotankovat po cestě naftu (aktuálně)
-známku slovinska jsem koupil (nechci v noci někde bloudit a je to cena za cca 2 pizzy), tak snad s přejezdem podle TomTom-ky nebude problém...
-řešil někdo problém s autem, které je v TP napsané na jiného člena rodiny, který nejede (mám cabrio napsané na rodiče a ty se mnou fakt nejedou) - je nutný nějaký papír o zápůjčce s překladem (mám to přeloženo jen přes google, ale není to not. ověřeno, zelená karta je jasná), když to není služební auto na firmu
-má někdo dobrý, přesný odkaz na počasí
-popř. nějaké další info, který bych měl vědětsmiling smiley
-kartu Visa Electron by to na mýtném snad mělo brát (díky za užitečné info na F.)
-cesta v neděli na noc snad až tak zasekaná nebude

Díky za případné info.
Oml. se, jestli je to ve špatném vláknusad smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 08. 2011 10:16
Silnice 38 z Jihlavy na Znojmo je normálně průjezdná (jen mezi Jihlavou a Havl.Brodem to trochu drhne, opravuje se tam silnice).
Naftu lze dotankovat u několika pump ve Znojmě, v Rakousku jsou levnější pumpy mimo dálnici. V Chorvatsku je to celkem jedno, ceny pro aktuální týden jsou stanovené centrálně pro víc společností, rozptyl cen není zdaleka tak velký, jako u nás.
Visa electron je obvykle akceptovaná (pozor, na AZM t.j. avtoceste Zagreb - Macelj to s ní nemám vyzkoušené, ale bralo mi to jak Visa Partner, tak MasterCard chytrou kartu) viz [forum.ihvar.cz]
Z neděle na pondělí bývá cesta normálně průjezdná.
Předpokládám, že přinejmenším příjmení máš s rodiči stejné, ještě lepší by byla i adresa bydliště, aby se shodovala. A neměl by to být problém, pokud tedy nemáš koncernové auto, u nich někdy při opouštění schengenského prostoru bývají protivní.
Vláken patrně vhodnějších je tu sice několik, ale mohlo to být horší.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 162
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.