Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2011 19:47
unlocking napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vyplati se mi cenove natankovat v CZ (znojmo,
> dvoriste), nebo v A( Linz, Viden), SLO, HR nebo I
> ?? Natural 95

Už si sa vrátil? Aká bola cesta?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2011 20:00
Nevratil, proto se ptam tech co se vratili jaky jsou kde ceny
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2011 15:34
já se včera večer vrátil z bašky, nafta nejlíp vycházela ve slovinsku 1.22 E rakousko na dálnici 1.38E jinak cesta utíkala super, jen kousek za vídni je nějaký velký zužení a vyfrézovaná cesta ale snad to do prázdnin dají do kopy
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2011 20:14
10.6. kolem deváté večer,byla na slovinských hranicích kolona. Slovinci i chorvati kontrolovali doklady. Projet nám trvalo přez hodinu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2011 11:55
Sešlo z Pejlešacu. Tak volba narychlo na 7dní na krk.
odjezd: nedele brzo ráno
- plán obou (rak, slovin) známek
- dálnice velmi fajn, protisměr hůře, je vidět, že i cestovky "ladí" odjezdy, aby se vyhnuli a úzká místa projeli jako první.

Směr: Krk (njivice), celkem 746km, doba jízdy 6.50 minut. perfektní průjezdy na všech mítnicích i přechodech. Slovinskou jsem koupil již v rak. pak člověk jen fajně projede v levém pruhu.
Njivice, Malina, Baška, Punat super. Nejvíc hezký Baška. Zkončili jsme ve městě krk.
Ubytování jsem na 4pokusy sehnal za 40 E pro 4 osoby (ač jsme byli dva). Jinak čisto, průzračné moře, chorvati úslužní a pracovití (proti jihu), hodně němců seniorů. žádnej polák, 2 slováci, 2 češky.
Pivo od 16 kuna, piza od 45. Piza a jídlo na výborné úrovni !!!
Ubytování s balkonem, zavlažováním, parkováním, v druhé řadě od vody velmi pěkné, výhled super.

V Bašce je slušné akvárko. JInak v Krku, Bašce i njivicích je pro kempaře velmi pěkně udělaný kamp (ať už naturist nebo normál, ale to budou kempaři vedět). Blbý je jen výhled z Njivic na ty tankery.....

Počasí jasno, polojanso. (krk). Pevnina i déšt. Po cestě normálně bez velkých průtrží mračen okolo hranic mezi A - HR.

Cesta zpět:
- zamýšlel jsem jet zpět na první hraniční přechod za Rijekou směr Postojna a Ljubjlana. Dále na Maribor, Graz.
Troufájm si tvrdit, že ještě lidi z Crkvenice je to výhodné.
Půl hodiny za Rijeku, přechod hned. Poté už jen dálnice slovinská. V tu chvíli pochopí majitel známky, že slovinci mají i více dálnice. Značení super. Provoz už hůř. Hlavní město a páteční provoz vzal za své. Kolony až do chorvatska ne, ale už začal nešvar němců a rakušanů....

Oni prostě neblikají. A SPOLÉHAJÍ na to, že když se "nacpou" do levého, že VY to ubrzdíte....
No asi 100km pod Vídní na A2 už se jim to nevyplatilo a bylo tam celkem hodně pomačkaných aut. Pak všichni stojí jak blbci a aby mohli přijet hasiči musel hasič bežet před vozem a řvát na auta uť uhnou.....
Vídeň na pátek celkem plinulá, ovšem pozor!!
Ve směru k moři katastrofa. Stejné 3 řetězové havárie se stali průběžně pod koncem Vídně směr graz a zůstala tam většina autobusů a všech, dlouhé kolona, která znehybnila i sjezdy do nákupního centra a z centra vídně směr jih.
To jsem jim nezáviděl. Měla tak 12km min.

No a na nás čekala obdoba v podobě stání a "tak tak se procpání aspoň na záchod na rohlence", pak před vyškovem a pv.

Věřím, že valná většiny z vás se to netýká, protože jezdíte, ale zbytek našeho národa jsou "idioti a debilové za volantem" ohrožující už na tak špatné D1 okolí.
Šokovalo mě auto vzor toyota camry r.v. 91 ev. v půlce zlomené, bez tlumičů a silentbloků a kočka se s tím cpe v levém pruhu 160....

Většina našich natuplých spoluobčanů nepoužívá zrcátka, neumí odhadovat vzdálenost, dělá spoustu manévrů na truc, neumí pracovat ani s brzdou ani s tempomatem. K tomu ještě nesvítí a pododbně.

Jediné co by tomu pomohlo je zpřísnit autoškoly, protože já jsem měl včera pocit, že v klidu projedu půl evropou a pak mě někdo zabije 20km před barákem.

V září zase smiling smiley
Všem přeju fajn dovču. Kdo nestihne klidné pláže v červnu, ať se mu vydaří plná sezóna.
ps a nespalte se! peče to smiling smiley

štastnou cestu, bez idiotů
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2011 15:20
Ahoj všem.
Popis trasy Opava - Rajka - Starý Goričan - Privlaka. Délka trasy 930 Km.
Cesta tam sobota 4.6. něco málo po půlnoci. Na přechodu Rajka (cca 3:45) policejní kontrola. Chtěli vidět jenom Slovenskou dálniční známku, když si všiml spících dětí, tak jenom kývnul ať pokračuji dále. Při sjezdu z dálnice na Csornu je vyfrézována vozovka a čekají vás 3 semafory které jsou za sebou asi v 5 km úseku. Potom už je cesta OK. Občas nějaké práce na silnici, ale žádné vážnější omezení. Velmi málo kamiónu na silnici. Ráno kolem sedmé, přecházím přes starý Goričan, kontrola jenom nahlédnutí do pasů a pokračujte. Zastavuji u restaurace na starém Goričanu a odesílám info, že starý Goričan opět funguje. Cesta do Privlaky pokračuje bez problémů, akorát počasí zataženo a teplota kolem 20 st. Poslední tunel před Zadarem a po vyjetí z tunelu světelná záře a teplota 28 st. nálada v autě o 100% k lepšímu. Po dobu pobytu (13 dní) super počasí.
Cesta zpět v pátek 17.6. v 10:15 hod. Provoz na chorvatské dálnici plynulý, málo aut, na mýtnici žádne fronty v obou směrech, ale pokusy šidit při placení přetrvávájí. Odbavení přes starý Goričan bez problému. Cesta přes maďarsko v pohodě, zdržení jenom kvůli pár pracím na silnici, předjetí asi 5 kamiónů, na páteční odpoledne slabý provoz. Občas policejní kontroly, mě si nevšímaly. Přes Bratislavu trošičku hustší provoz, ale plynulý. Silnější provoz potom od Brna do Olomouce, před Prostějovem dopravní omezení, jízda v jednom pruhu, bohužel plno řidičů ještě nezná pravidlo ZIP.

Cena nafty v Chorvatsku Erodisel BS 8,99 - 9,11 KN a Eurodisel BS Clasic 9,12 - 9,16 KN. Zkusil jsem to i to, rozdíl jsem nezaznamenal (auto Seat Altea XL 1,9 TDi 77 kW + chip úprava na 101 kW, najeto 68 000 Km, r.v 2007, už jeho čtvrtá cesta do chorvatska a nezklamalo)
Údaje z palubního počítače: Délka trasy 930 km, průměrná spotřeba 6,5 l / 100 km. Průměrná rychlost 95 km. Doba jízdy 10:03 h.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (18. 06. 2011 20:43).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2011 20:51
Kamile, my jedeme do Privlaky v srpnu. Chteli bychom si vzit s sebou kola. Je tam moznost nekam jezdit nebo nema cenu kola brat. Jedeme do casti Skrapavac. Jake tam jsou cesty a tak...Diky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2011 23:00
Tedy Kamil.¨,Pěkně jsi to popsal.
Takže palec thumbs up. My vyjíždíme od F.M. Děkuji za informace o stavu 86..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2011 14:17
mamka4 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kamile, my jedeme do Privlaky v srpnu. Chteli
> bychom si vzit s sebou kola. Je tam moznost nekam
> jezdit nebo nema cenu kola brat. Jedeme do casti
> Skrapavac. Jake tam jsou cesty a tak...Diky.

Napsal jsem ti soukromou zprávu, ať neprzníme téma yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2011 19:09
Kamile, moc diky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2011 21:58
15. června přes Graz, Maribor a Zagreb do Šibeniku bez problémů, nikde fronty. Poctivá kontrola dálničních známek ve Slovinsku, včetně toho, zda nejsou přelepované. Důkladná kontrola Passatů, Golfů a Oktávek. Lituji vás, kdo je mají. Na moje Picasso úsměv a "máte krásné auto, pěknou dovolenou".
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 09:07
To hanah: Prosím Tě, popiš víc jak probíhá poctivá kontrola dálničních známek, zda nejsou přelepované. Tzn. že mi vlezou do auta a nehtem zkouší odlepit rožky, nebo jen z venčí vizuální kontrola? předem díky za odpověď.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 09:17
Odjížděl jsem do Chorvatska 10.června a návrat do ČR v sobotu 18.června.Cesta tam přes Linz,Graz,Zagreb,otok Vir a zpět Karlovac,Ljubljana,Klagenfurt,Linz.Vše proběhlo bez komlikací, cesta tam z zpět dobrá, provoz v normálu.
Pouze jediný problém a to při cestě tam u hraničního přechodu Slovinsko-Chorvatko ( Macelj ) krokem jedoucí kolona několik kilometrů před přechodem, již od benzínek a parkoviště. Na hranice ještě pár kilometrů.Na doporučení slovince,který jel přede mnou jsme odbočili na silniční nadjezd a odejeli pár kilimetrů na vedlejší hraniční přechod Rogatec. Zde jsem byl jediné odbavované vozidlo. Po pár kilometrech opět nájezd již na chorvatskou dálnici v Durmanecu. Na dálničním odpočivadle před tunelem sv.Rok jsem se bavil s brňákama a Ti hovořili o 2 hodinách zdržení v koloně na daném přechodu.

Jirka
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 12:10
Takže to asi bude ..Pesnica, Lenart, Ptuj, Spuhlja, Markovci, Zavrč - Dubrava Križovljanska , Vratno Gornje a směr Varaždin.To popojíždění a postávání mne štve.angry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 19:35
to hanah:prosímtě co si mám představit pod důkladnou kontrolou Golfů atd.?Kontrolují jenom VIN kody a auto jako takové,doklady,techničák,nebo všechno vyházet na zem?Mám Golfa VI variant a jedu tento pátek.Takže nepadám z té informace zrovna na záda,ale při představě vše vyházet....Děs.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 20:05
DANIELA...jim jde jen o auto samotné...v mém případě leštili VIN kód+nějaká čísla jsou i u pojistek - dokonce vyklepli i ten otočný ovladač na světla - to už jsem zuřil, pak byli i pod autem a pokud máš xenony, tak chtěli vidět, jestli máš v kufru jednotku na samonivelaci...když už nic, tak je to nepříjemné a zdržující. Samozřejmě si od tebe vemou pasy a doklady od auta a odejdou. Omluvu za zdržení neznají. thumbs down
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 20:13
Tak nevím, měl jsem Passata 5 (r.v. 2001) i 6 (r.v. 2008) a nic podobného jsem nezažil. Jen jednou u toho starého čučeli do motoru na vin číslo. Jinak nikdy nic. Trvalo to cca 1 minutu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 20:38
To:Tony Tak si mě trochu uklidnil.Tuhle kontrolu jakž takž zkousnu.My totiž jedeme se ségrou dámskou jízdu/jako každý rok se už nemůžeme dočkat Jadranu/a partneři hlídají chod ve firmě,aby nám jí nerozkradli za těch 14 dní a ještě jednou jedeme i s něma prvních 14 dní v srpnu/.Vezeme ještě člun a motor,tak to všechno vyndat by byl mazec.Oni totiž ženský považují za podřadnou rasu a také jim je vždy divné,že řídí ženská a ptají se kde máme chlapi.Ono totiž tolik ženských samotných na Jadran nejezdí a už vůbec - že tak daleko řídí.Tak ty jejich mozky můžou vyplodit,zda to auto není kradené a jen ho nepřevážíme,aby to nebylo nápadné.V loni nás kontrolovali na moři a nemohli pochopit jakto,že 2 ženský řídí člun a dalekohledem koukali po moři,kdy se vynoří potápějící se chlap.Když se chlap nekonal,došlo na kontrolu vinjety,papíry vůdce malého plavidla,teď nám česky nerozuměli a německy ani anglicky nemluvili.Takže nám dali 100 rad chorvatsko-německo-italsko-anglicky a ptali se zda víme jak se smí daleko od břehu.Prostě jižani chlapi versus samostatné ženy je pro ně a ještě nějaké to pokolení bude nepochopitelná záležitost.Takže proto mé obavy.I když je fakt,že VW,audini atd. oni často z důvodů krádeží a převozů kontrolují.Tak snad to bude O.K. a až se vrátíme zpět do Prahy 10.7. dám vědět jaký byl cvrkot.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 20:46
jeden z hlavných dôvodov prečo nechodím cez slovinsko, tiež som fanúšik ludového vozidla a taktiež som sa podrobnej kontrole v poslednej dobe nevyhol. Ide o to, že majú pomerne vysokú úspešnosť odhalenia kradnutých vozidiel, aj môjmu kolegovi zhabali takto pred troma rokmi Octáviu a to si myslel, že ju má úplne legálne .-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 20:50
to: 2rik2 Já jsem si jistá,že jí mám legálně,protože jsem letos v březnu vyměnila pětkovou řadu za šestkovou,takže v tomto ohledu jsem v klidu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 21:05
V roce 2008 jsem jel přes Slovinsko a lutrovali nás dva VW,čekali jsme 1,5 hod.Byly to nervy i když jsme věděli,že nejsou z dovozu a ani kradená.
Nikdy více přes SLO.
Proto po dálnici přes HU do Tučepi.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2011 21:25
No,záleží na tom jaký má kdo nervy.Partner mě řekl:když vás odstaví,sedni si na rantl,otevři si colu,vyndej si ranní české noviny na které po cestě nebudeš mít čas,zapal si a buď v klidu.A protože ví,že mě jen tak něco nerozhází a ani ségru,tak je v klidu.Jediné co by mě naštvalo,kdyby jsme měly vylodit všechny věci z auta.Což také není vyloučené.A že jdou po těchto autech už tady napsáno bylo mockrát i když jsou nové.To víme my,že je vše O.K. bohužel oni musí podezřívat každého kdo jede značkama který se nejvíc kradou.Ale možná to bude znít jako brutus,ale i to asi patří k cestě na milovaný Jadran.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 04:25
Jezdím volvem xc70. Jedno i druhé s kterými jezdím, jsou napsány na firmu. Jednou jedinkrát jsem jel s Octavii com a strašně se zajímali, kde mám povolení firmy pro používání sl. auta k soukr. účelům. Tak jsem mu úplně klidně řekl, že jedu služebně a přesně jsem mu řekl do které společnosti. Takže vlastně ženu a vnoučata beru sebou na výlet k moři.
Začal být divný a ta dáma co byla s ním , mi řekla : prosím, pane můžete pokračovat.
Doklady od auta měl ten zmetek v ruce, jenom s nima poťukával o pultík a přemýšlel. Stále mu nějak vadilo, že nemám ten papír k používání auta. Copak ho má ale třeba řidič dodávky nebo náklaďáku a autobusu? Pak mi je dal a jenom mávl rukou. Kdyby chtěl, jistě by se mnou kvůli tomu zametl. Na to by měl právo.
Jinak jsem nikdy neměl na hranicích problémy.
Jezdím jenom přes přechod Zavrč- Dubrava Križovljanska. A to od r. 1992 kdy byl postaven. Do té doby přes Redicz - Dolga Vas. Tam to byly jiné "housle". Něco jako v Rajce - kdo jede do Jugoslávie - zajeďte prosím na stranu. Kam bych asi jinam v Rediczi jel než do Jugoslávie.
Jedu tuto sobotu a jsem rád že se na tomto vlákně dozvídám věci s předstihem. Letos jsem chtěl na Macelj - už ale vím, že asi ne. Opět Zavrč. A když Zavrč - tedy přes Lenart. Ne po jejich dálnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (21. 06. 2011 04:29).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 08:03
To Daniela: ano souhlasím s tebou,ale na milovaný Jadran vedou i jiné nádherné cesty.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 09:24
To Seny a Daniela: Já se na hranici moc dlouho nezdržoval, jen co jsem si koupil slovinskou dálniční známku a lepil ji, tak jsem se díval kolem sebe. Jestli ohmatávali rožky dálničních známek, to bych na vzdálenost asi 10 metrů nerozpoznal. Ale lezli i do aut hlavou nad zpětné zrcátko. Takže jasná kkontrola známek podrobně. Jinak u Passatů a podobnývh otevřená víka motorových prostorů, z kufrů vystěhované věci na stolky.
Pokud pojede Daniela jako dvě ženské, kontroly bych se neobával. Dvě baby asi nebudou převážet kradené auto. Druh těch kontrolovaných osob byli většinou mladší pánové a ještě vypadající jakoby z nižších sociálních vrtev.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 12:34
Ájéééje, letos jedu půjčenou dvojkovou octávií od bratra, jedem totiž čtyři a do mého bychom se nevešli. Takže koukám určitě papír o zapůjčení vozu s sebou a hodně trpělivosti do zásoby....
Doufám, že nebudou dělat moc velké problémy.... třeba se jim v červenci, kdy jezdí hodně aut, nebude moc chtít dělat tak podrobné kontroly ;-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 12:42
to hanah:díky,celkem jsi mě uklidnil.Spíš jsem to vyvodila na hranicích také z toho,že na moři bylo taky spousta člunů,kde seděli u motoru chlapi a nic.Kontrolovali jenom nás dvě,asi proto,že to podle nich přesahuje mantinely.Je fakt,že na převážení "pochybných" aut mají svoje socky kteří jim to převezou za pár veverek a tudíž vizáž je taková jak si napsal.Díky moc za info a hezky si to u moříčka užij.

to dollpa: máš pravdu,že na Jadran vedou i jiné nádherné cesty,ovšem já když jedu z Prahy tak mám dvě volby.Přes Vídeň,což jsem absolvovala jednou a už ne.A druhá kterou jezdím,baví mě příroda,Alpy a je poměrně rychlá.Praha-D.Dvořiště-Linz-Salzburg-Ljubljana-Postojna-Rijeka.Tam přespíme u známých,kteří na oplátku bydlí u nás když jedou do Prahy a ráno už jedeme na Bosiljevo a po dálnici dolů.Mimo jiné u nich taky bydlíme,když jedeme na prodloužený víkend a z Rijeky dolů na Istrii ráno a večer zpět na přespání a někam na dobrou večeři.Takže přechod Rupa.Spíš tam jezdí lidi co končí na Istrii,nebo Rakušáci,Italové,Němci a Slovinci.Tak snad to nebude na tomto přechodu tak horké.Ale za každou informaci která se tady objeví je člověk vděčný,ostatně od toho na tohle forum chodíme.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 16:07
farnell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ájéééje, letos jedu půjčenou dvojkovou octávií od
> bratra, jedem totiž čtyři a do mého bychom se
> nevešli. Takže koukám určitě papír o zapůjčení
> vozu s sebou a hodně trpělivosti do zásoby....
> Doufám, že nebudou dělat moc velké problémy....
> třeba se jim v červenci, kdy jezdí hodně aut,
> nebude moc chtít dělat tak podrobné kontroly ;-)


Hlavně nechat notářsky ověřit. Hlavně kvuli policajtom. Jinak vytej na foru a štastnou cestu na dovču.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 17:03
Děkuji za přivítání, snad to dopadne dobře, cestu máme dopodrobna nastudovanou, auto zkontrolovaný....
Ten podpis vím, že musí být úředně ověřen, to myslím udělají na každém větším městském úřadě...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2011 19:38
TO: farnell jak říká ajax musí to být od notáře !! do zahraničí může podpisy ověřit pouze notář.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.