Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Takže k té Podgoře.

Podgora je fakt moc pěkná a ta diskotéka je tam pořád a dlouho asi ještě bude.
Přeji hezké ráno.děkuji za vyčerpávající odpověď.Jedem do Taru/Poreč/a ten Terst musím nastudovat.Kolegyně z práce tudy taky jezdí,tak by to neměl být problém.Díky a přeji hezké léto :-))
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2006 08:41
to Lalo:Mezi Splitem a Omiší žádné problémy nebyly-ale jeli jsme tam 15.6 brzo ráno a to byl provoz i tak minimální.Akorát těsně před Omiší(od Splitu)je semafor-takže pozor -je na dost blbým místě -kolega za náma se kochal mořem-přehlédl a fakt stačil milimetr a byl na naší kouli vzadu!Jinak žádnej problém.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2006 08:42
to irena-písněte ma na mail-já tu cestu popíšu-eventuelně co vás ještě zajímá.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2006 09:07
Souhlas se strepemthumbs up. Už dva roky po sobě vyrážím v pátek večer z Primoštenu v termínu 22.7. +/- den v půl 8 večer a kolem 7 ráno jsem doma v ČB.hot smiley Pokaždé bez problému a první fronty potkávám v tradičním Slovinsku v protisměruangry smiley.
To Věrka a i všem ostatním. Včera sem přijeli známí z Prahy, kteří jezdí přes Slovinsko a ne přes Itálii. Po cestě ve Slovinsku podlehli známému triku - najednou je někdo předjel a začal jim ukazovat aby zastavili. Pak k nim šel a stále ukazoval na zadní kolo. Donutil je (byli v autě dva), aby se oba šli podívat do zadního podběhu a mezitím jim z auta vzali kabelu s pasy, kartami a penězi. Strávili příjemný večer a noc na policii, pak spaním v autě a čekáním na ráno, kdy otevřely úřady.
O takových případech jsem slyšel, že se dějí v jižní Itálii. Bohužel ani Slovinsko už není bezpečné. Dejte tedy všichni pozor!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2006 11:24
Proč se máme vyhnout Karawanken tunelu?Budou tam fronty v pátek kolem 8 ráno?Ten tunel je obousměrný?
Jinak tunel stojí 6,5 Euro takže je to méně nežli za dálnici v Itálii.Někdo tu psal že je obráceně.
Jaká byla cesta přes Slovinsko??
PavelM nějak moc propaguje cestu přes Itálii,nejezdí on nakonec přes Slovinsko,aby měl volno?
pas nepotřebuješ ani k ubytování, máš pan domácí měl dokonce v době naši dovolené kontrolu a všechny nás v pohodě přihlašoval na OP, pas potřebují jen děti, zapsání v občance rodičů nestačí
To PavelH:
Chyba! Naopak mne napadlo, že všichni mi budete jezdit přes Terst a ucpete to tam yawning smiley
Za cenu Karawankenu se omlouvám, špatně jsem si to pamatoval, něco navíc stojí slovinská dálnice, takže v součtu je to s Itálií srovnatelné. Karawanken má skutečně jen jednu rouru s protisměrným provozem, takže zácpy jsou tam běžné. Ve Slovinsku je horší to, že dálnice na Ljubljanu je přerušena okreskou, tj. další příležitost pro zácpu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2006 09:00
To PavelM
Tak hele,protože máš hezký jméno(chichi),tak se ptám : vyjíždíme zítra večer kolem 23 hodiny.Mám jet kudy?Jedu poprvý tak poraď.Slovinsko nebo Terst.Nejsou přes tu Itálii moc serpentiny a stoupání?Chci jednoduchou cestu,ne krkolomnou.
Nezabloudim v tom Terstu,je to tam fakt všude značený,čeko se mám držet směr Koper?
Ta dálnice ve Slovinsku přerušená okrskou je to dlouhej úsek?
Nemám jet ze Salzburgu na Graz,nebo na Villach?
Poraď, odjezd se blíži a furt váhám.Jedeme na Istrii okolí Novigradu.
To PavelH
Vzhledem k noční době a vhodnému termínu (čtvrtek) asi nebudeš mít problémy nikde, protože všichni s dětmi vyrazí o den déle (ale možná je i dost těch, kteří uvažují jako Ty). Slovinská okreska byla vloni asi 30 km. U Ljubljany se cesta dost často přerušuje "platidly", kdežto v Itálii stavíš na začátku pro lístek a na konci jednou pro placení.
My sem (na Istrii) jezdíme přes 10 let několikrát do roka z různých míst, takže mi věř, že si nevymýšlím, když tvrdím, že přes Terst je to nejlepší.
Ze Salzburgu se dej na Villach, zadrhnout se to může mnou výše zmiňovanou objížďkou za Tauern a Katschberg tunelem, ale třeba to byla výjimka a i kdyby ne, tak v noci pojedeš bez problémů. Za Villachem zahni ne na Slovinský Karawanken, ale na Itálii. V ní pojedeš opravdu pohodovou dálnicí (právě proto je tam 17 tunelů, aby to bylo rovné a jednoduché) asi 200 km do Terstu (přes Udine). V Terstu je udělaná (a stále předělávaná) něco jako pražská magistrála, po které se dá jet pořád 80 - pouze na začátku a na konci městská silnice. Poctivě udržuj směr Capodistria (Koper), kdybys to náhodou někde přehlédl a spletl (jednou se nám to stalo), ve městě je řada výpadovek s cedulemi, které Tě navedou zpátky. Na konci se jede pár set metrů skoro staveništěm, ale pořád je to značeno a vedle Capodistria se objevují cedule na hraniční přechod Rabuiese nebo přímo Slovinsko. Na hranicích už máš vyhráno, napojí Tě to na dálnici do Koperu a v Koperu sleduješ směr Pula, Poreč. Na chorvatských hranicích se oproti Věrce nedáš na tu rychlostní silnici, ale přes Buje rovnou na Novigrad (myslím, že jsou tam už na něj cedule).
Tak, doufám, že mne admin nevyhodí pro ucpání fóra příliš dlouhým příspěvkem...
A už jsem tu nabízel poslání německého návodu na průjezd Terstem i s fotkami.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2006 10:20
Tak to asi zkusím na tu Itálii,snad nepojede moc Italů tím směrem...Ten návod z německýho fora s fotkama mam.
Tak díky za rady a kde že to na Istrii jste,že bychom se třeba mohli někde potkat a pokecat...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2006 10:22
Jo ještě se zeptám,není třeba mezinárodní řidičák do Itálie?
Ano, je, ale když jsem si ho šel vloni prodloužit, řekli mi, ať si nechám udělat nový český (je velký jako kreditka) a že ten už je mezinárodní.
My jsme ve Vrsaru (mezi Porečí a Rovinjí), potkat se můžem, plánujeme výlet třeba do Poreče. Jak si dáme kontakt? (Jenom nevím, jak zjistit, že mne nechceš po celodenní projížďce po Terstu zabítconfused smiley)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2006 10:46
Jaký celodenní projížďce,si my snad poradil dobře ne?jenom aby nejeli Italové na prázdniny.By si aspon zaplatil panáka,ale doufám že to projedu bez kolon.
Dej mi mail,pošlu ti číslo na mobil,třeba nám poradíš kam se kouknout,my tam budeme poprvý,bydlet budem Novigrad-Pineta,nějaká vilkové část kousek za městem,neznáš?
Jaký je počasí?
Jo,a koupeš se vůbec,když si furt na netu...
Ten první v kontaktech na www.softech.cz. V Novigradu to neznám, jen jsme tam párkrát projížděli, ale je to kousek od Poreče a určitě je tam hezky. My jsme tu od neděle, v noci je 22, přes den 30, předpověď je skoro pořád stejná. Přece vidíš, že dělám nejmíň čtvrthodinové pauzy - jsme v kempu a to je právě na dojití 80m na pláž, plavání 100m a zase zpátky smiling smiley.
smiling smiley)) jen taková maličkost: jezdíme v pondělí večer z domu, v úterý ráno jsme u vody........... a zpět stejně smiling smiley a jezdíme téměř sami na silnici smiling smiley)) NECHÁPU LIDI, KTEŘÍ DOBROVOLNĚ trpí v pátečních a sobotních kolonách, stačí mi je vidět na webkamerách smiling smiley) všem krásnou dovču, mám to za 30
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2006 20:33
Ježíšmarjá,to je potěšující zpráva.Jezdili jsme vždycky v pátek,letos jedeme prvně v pondělí večer a hrozně mě zajímalo jaké jsou cesty.Doufám jen že nebude platit vyjímka pro pondělí,která se stává jednou za 15 let.
Jestli to nechápeš, rád Ti to vysvětlím. Jsou různé nástupní termíny a má-li někdo nástup v pátek večer nebo v sobotu ráno, pak mu asi nic jinýho nezbývá.eye rolling smiley
Ovšem já jezdil docela často v pátek přes noc, vyrážel jsem v osm v devět večer a nikdy jsem zácpu nechytil, zatímco na cestě zpět ji chytám už pravidelně v kterýkoli den. To ovšem odjíždím po poledni. Fakt je, že tam jedu trasu Linz, Salzburg, Villach, Terst, Koper a Istria.
Jinak za sedmhot smiley
Jediná vyjímka na zácpy v týdnu je 1.8. kdy začínají němcům prázdniny.
Tak jsem se vrátil z Brače. Odjížděl jsem 18.6. tj z neděle na pondělí večer a všude úplně volno vše naprostá pohoda. Přes plitvice pohoda.
Cesta zpět v pohodě - jel jsem v podstatě osamocený. Vyrážel jsem v pátek v 20hod ze Splitu po staré cestě přes plitvice, sem tam kamion ale jinak úplně vplno. Dost policajtů měřilo (5 hlídek). Ale to co jsem viděl cca ve dvě hodiny ráno ve směru k moři na Chorvatsko/Slovinských hranicích mi vyrazilo dech.... 15km dlouhá fronta buď stojící nebo na dvojku popojíždějící... neuvěřitelné. Vypadalo to jako když se půl evropy vydá na jih. Nechápu jak někdo může vyrážet v tomto termínu. Lidi jsou nepoučitelný.
Ani tam ani zpátky jsem nikde na hranicích nečekal, pasy nikdo vidět nechtěl. Všude volný průjezd. smiling smiley

Několik postřehů:
1.) Objezd vídně jak ho tady kolegové radili v příspěvku o Vídni (mám na mysli odbočit na Gerasdorf/Seyring) je geniální. Než se rozkoukáte, už jste na dálnici za Vídní. Naprosto super. Stačí se držet nějakého kamionu kteří to také dost využívají a nedá se to splést.
2.) Slovinsko je odjakživa v podstatě nekonečný průjezd vesnicí. Bohužel stav silnic je rok od roku horší a letos se to začalo silně podobat českým silnicím... sad smiley
3.) Měli jsme 36stupnu ve stínu a silnice byly neuvěřitelně rozpálené. Na Brači jsou silnice samá serpentina, povrch je bez děr a rovný ale extrémně hrubý (v některých částech). Hodně rychle se tak sjíždějí pneumatiky.
4.) Čerpal jsem benzín v Kninu cca 90km před Splitem - POZOR!!! To co jsem načerpal na benzince INA v Kninu pod označením EUROSUPER 95 bych přirovnal tak ke speciálu 91 oktanů silně naředěným naftou!!! Po natankování bylo auto neuvěřitelně líné, vůbec nechtělo jít do otáček, spotřeba o 2 litry vyšší, bylo slyšet klepání ventilů, se zapnutou klimou chcípání na volnoběh.... Po dalším tankování (taky INA) již vše v pořádku takže jednoznačně problém v benzínu. sad smiley
5.) Na ty benzinky pozor, u nás jsme zvyklí že za každým rohem je benzinka ale non-stop benzinek po cestě přes Slovinsko a Plitvice je setsakramentsky málo což v praxi znamená že 100km nemusí být žádná a pokud někdo poskakuje dvě hodinky na dvojku v zácpě....
6.) Při zpáteční cestě jsem bral benzin ve Slovinsku u OMV za 248SIT (cca 1 EUR) litr naturalu 95, placeno VISA kartou a vše bez sebemenšího problému. Jednoznačně nejlevnější benzín je ve Slovinsku. Chorvatsko 8 kun / litr 95naturalu. Rakousko cca 1,2 až 1,3 EUR.
7.) Moře je vyhřáté, teploty vzduchu infarktové. Ráno v 9 hodin už 30 stupnu přes poledne 36 ve stinu (Brač). I chorvati začali říkat že je "vruče" ... smiling smiley
8.) Cestou zpátky přes Vídeň jsem se nechal vést obříma cedulema Praha CZ a pak Brno... ale musím říct že to byla dost hrůza. Pořád mě vodili po nějakejch okrajovejch okruzích (nedodělanejch a provizorních nadjezdech atd.), najel jsem neuvěřitelnéjch kilometrů a nakonec když už jsem myslel že už z toho přece musím být venku mě vyplivnuli na Brunerstrasse!!! tam co je autosalon FIAT a odbočuje se v pravo když se jede k moři!...a ještě jsem projel celou Brunerstrasse! Hrůza. Cestou na jih jsem jel Vídeň 20min ale zpátky 50 minut a dvojnásobek kilometrů.
9.) Pokud jedete na Mikulov a nemáte dálničku tak kvůli těm pár kilometrům mezi Brnem a Pohořelicema ji nemusíte kupovat. Stačí na výjezdu z Brna odbočit na Rajhrad a hned jak podjedete dálnici tak na křižovatce doprava... a jste na staré cestě směr Mikulov smiling smiley. Vyhodí vás to před Pohořelicema. Ty kousky dálnice Brno-odbočka Rajhrad a kousek dálnice před Pohožřelicema jsou totiž bez poplatku. smiling smiley
10.) Nakonec trochu legrační rada, ovšem léty prověřená... pokud si budete kupovat jejich bílej chleba, vemte si z domu pořádnej zubatej nůž na krájení chleba. Tupým nožem s rovným ostřím se to téměř nedá ukrojit... :-)
Mějte se a přeju pohodové průjezdy jako jsme měl já.
Já se vrátil v neděli 2.7.z ostrova Pag z Povljany bylo tam hodně teplo i moře bylo teplé je tam písek,cesta bez problémů,jezdím přes Maďarsko a přes Plitvice na dálnici v Chorvatsku byly velké fronty před tunely až 8.kilometrů,na policii jsem nikde nenarazil a celníci byli velmi vstřícní takže cesta bez problémů.
PavelM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hned za slovinsko-chorvatským hraničním přechodem
> Kaštel (ze Slovinska přes obec Dragonja) se jede
> podle značek na města Poreč, Rovinj, Pula (nevím,
> které je tam zrovna uvedeno). Pozor - neodbočit v
> kopci v serpentinách doleva na Buje, ale rovně na
> obec Plovanija (asi 1-2 km za hranicemi). Na
> začátku obce nepřejet odbočku doprava zase na Pulu
> a spol. a po pár stech metrech jsi už na zmíněné
> rychlostní silnici. Platí se na ní pouze mýtné za
> přejezd mostu Mirna - 14 kun. Kdyby někoho zajímal
> ten průjezd Terstem, mám perfektní popis v němčině
> i fotkami.
Pablo napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Několik postřehů:
> 1.) Objezd vídně jak ho tady kolegové radili v
> příspěvku o Vídni (mám na mysli odbočit na
> Gerasdorf/Seyring) je geniální. Než se rozkoukáte,
> už jste na dálnici za Vídní. Naprosto super. Stačí
> se držet nějakého kamionu kteří to také dost
> využívají a nedá se to splést.
>
-------------------------------------------------------

jen dotaz - to se neda jet cestou nazpet kolem Vidne uplne stejnym zpusobem jako smerem k mori? Tedy obracene, pres Gerasdorf a pak Seyring?
jeli jsme z Kopřivnice do Živogošče,vrátili jsme se dnes v noci.Cesta byla v pohodě,dálnice to značně urychlila,zpátky jsme dojeli za 11 hod.Horší už to bylo na cestě do Chorvatska.V Mikulově jsme se posunovali po čáře hodinu a půl.Další podobná zácpa byla za Mariborem.V Chorvatsku jsme čekali v 10 km kolonách před tunely Malá kapela a Svetý rok.Bylo to peklo,jeli jsme tam 22 hod průměrnou rychlostí 40 km/h.pokud nemusíte,nejezděte v pátek a v sobotu,hodně chorvatů míří k moři. Poplatky - 0,8 eur + 18 kn + 157 kn
avatar
XXX
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2006 05:31
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:55).
Kdo to ve Vidni nezna,tak se mu to zda komplikovane,ale da se to projed v klidu.Projedes celou Vidni rovne po dalnici,nikde neodbocis a za dunajem prejde dalnice na silnici pro motorova vozidla.Po nekolika krizovatkach,ktere projedes rovne prijedes k OBImarketu a za nim je krizovatka ze dvema pruhama do leva a na ukazatelich je jmeno casti vidne Leopoldau nebo tak nejak se das do leva a po asi peti krizovatkach odbocis do prava na Garasdorf(je to druha svetelna krizovatka kratce po sobe) a pak jen pelasis rovne az do Seyringu za kterym se napojis na cestu do Mikulova.Jel jsem to v nedeli navecer a projel jsem to v pohode za 20minut.
vratili jsme se ted v nedeli,jeli jsme chorvatsko poprve,jeli jsme pres madary a cela cesta tam i zpet bez problemu.vsude super znaceni,na celnicich zadne kontroly.takze vsem stastnou cestu!
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.