Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2007 12:01
Už jsem to psal několikrát zadejte slovo Maďarsko, nebo se mrkněte tady [www.hvar.cz]. ALternativa je přechod Redič do Slovinska a pak HR.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2007 13:42
pro Mergl - patří to sice jinam
kilometry si dopočítej
KO - kruhový objezd


174 Rajka - celnice do Maďarska
189 nájezd na A4 směr Budapest
195 sjezd na E65 - vpravo směr Csorna stále po 86 až do Slovinska
207 Jánossomorja - směr Csorna
230 Csorna - 1 KO vpravo směr Redic, Szombathely
2 KO vlevo
277 Vasegerszeg KO rovno - směr Redic
302 Szombathely neodbočovat jet stále rovno po 86
303 Szombathely 1 KO vlevo u TESKA směr Redic, držet se 86
2 KO rovno
308 3 KO vlevo
330 Kormed - KO rovno
Zalalovo - rovno
379 Rédics - KO rovno
382 Lendava - celnice do Slovinska
384 KO - rovno
389 Gornji Lakoš - (Benzinka vpravo po 500 metrech) jinak stále rovno
393 Mursko Sredisce - celnice do Chorvatska
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2007 16:46
My jezdíme taky sami do soukromého apartmánu, všechno přihlášení a papíry dělala domácí a i jí se platila "boravišna". A na na dotaz celníků na účet o ubytování je možno odpovídat - tranzit Monte Negro - to není můj výmysl, ale někdo to tady už radil, a myslím, že to je dobrý nápad.
Na dplnenie k mojmu predchadzaj.prispevku z 30.6.Pri prejazde Bratislavou/pri alt.trasy cez H/ vďaka dialnič. tunelu Sitina/bez poplatku/ - v úseku po hr.prechod SK/H vobec neopustíte dialnicu.To platí aj pre dialn.príjazd od Breclavy ale aj od Trnavy/tam je cez Petržalku dobudovaný ďalší dialnič.úsek.
Na prejazd Viedeňou sa môžete vykašlať.
.. zajtra večer odchádzam. Vraj na nejakých chorv. frekvenciách občas vysiela aj nejaké slovak radio... vie o tom niekto niečo???
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2007 22:46
98,2 i v angličtině !!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2007 22:48
omlouvám se , jedná se o chorvatské rádio s aktuálními informacemi
moody smiley
Jeli jsme v úterý, tam po staré, žádné kolony, ani v Macelj, v HR skoro prázdné silnice, zpět po dálnici opět bez kolon, ve Vídni samozřejmě nějaký provoz je a nejhorší je CZ D1 thumbs down
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2007 13:03
Ezu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeli jsme v úterý, tam po staré, žádné kolony, ani
> v Macelj, v HR skoro prázdné silnice, zpět po
> dálnici opět bez kolon, ve Vídni samozřejmě nějaký
> provoz je a nejhorší je CZ D1 thumbs down

Taky jedu příští úterý po ránu a tak jsi mně potěšil Jen dotaz, co chorvatští celníci? zdarec !
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2007 13:47
znamy sa vratil v nedelu zo Zablace, tam 22.6. rano o 5.00 z Bratislavy cez Madarsko cesta 10 hodin nadaval ako pes pred kazdou mytnicou a tunelom kolona, naspat v nedelu 1.7. po starej cez Madarsko cesta cca 10 hod..
vcelku bol spokojny, vraj zdrazeli nealko napoje a zmensil sa ich objem, ale to sa deje v podstate aj u nas, yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil juro (04. 07. 2007 13:52).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2007 15:35
Já se vrátil 24.6., takže aktuality nemám. Já prostě nesnesu zácpu na silnici a když vidím ten provoz když jedu zpátky a zácpy u tunelů tak ani nezávidím těm co teprve pojedou.
Cestou tam jsme přespali nedaleko Karlovace, zpátky z Brely přes Maďary za 12 hodin. Jídlo se mi zdálo cenově stejné jako vloni, pivo na pláži stálo 13 kun, kousek dál 12 kun, ale někde bylo možná levnější. Byl jsem líný to zjišťovat a dal jim vydělat. Zmrzlina 5 kun.Voda velmi teplá, přes den velmi teploučko. Pláže nepřeplněné a tak české maminy pilně odhazovaly horní díly plavek a vypustily své vnady přes kulaťoučká bříška. Chorvati odpočinutí a ochotní.
Jen dávejte pozor na cestě. Viděl jsem cestou zpět tři bouračky a jedna byla docela hustá. Taky rodinku co jim asi chcíplo auto a odváželi je andělé někam do servisu. Chtěli jsme jim nějak pomoct, ale byli na druhé straně dálnice.
Taky známé od mé ženy ukradli na odpočivadle za pumpou zamčené auto když šli na WC. Tak bacha. Přeji všem šťastnou cestu.
Jíra
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2007 16:13
Vrátil jsem se z pátku na sobotu z 16 na 17tého června. Průjezd Vídní přes Gerasdorf suprovej jako vždy. Absolutně prázdné silnice, mítnice i celnice, čekání všude max. 2 minuty. Jel jsem na noc a přes plitvice. Ve slovinsku o půl třetí v noci měřila hlídka rychlost, kolem plitvic další 4 hlídky policie. Byl jsem u Šibeniku. Moře vysloveně teplé, ceny jako loni, jen nejlevnější jídla cca +5 kun ale může to být lokální problém. Cesta zpět opět přes plitvice a znovu 3x policejní hlídka. Jel jsem zpět z pátku na sobotu 29-30.7. zase na noc a vše napprosto plynulé. Ve směru od moře úplně prázdno směrem k moři velký fronty na Slovinských hranicích. Zpátky přes Vídeň na Gerasdorf. Pohoda.

Ještě taková poznámka. Ač jsem velkým zastáncem "staré" cesty přes Plitvice (ale vyzkoušel jsem i dálnici) tak musím říct že příští rok velice zvážím jestli tuto cestu zase absolvuji. Množství omezení rychlosti, kterými se to hemží do vzdálenosti cca 30 km za Karlovacem a následně přes plitvice mi začíná fakt vadit (samá padesátka, šedesátka) a dost to prodlužuje čas potřebný na přepravu. S malým dítětem v autě které nesnáší cestování je každá minuta dobrá... Navíc se nemohu ubránit dojmu, že některá omezení rychlosti jsou tam vysloveně schválně aby "motivovaly" řidiče pro jízdu dálnicí (a pěkně je skásnout). Navíc je znát, že po postavení dálnice je prioritou udržovat dálnici a né spravovat starou cestu. Zajímavé je, že rychlostních omezení ve směru od moře je méně než ve směru k moři... nevím co si o tom mám myslet. Jel jsem k Šibeniku takže jsem musel v Kninu odbočit na "místní komunikaci Knin-Šibenik. Jízda po ní byla dost nepříjemná - nejsou tam sice větší díry, ale je hrozně zvlněná a hrbatá a nepříjemně to s autem hází (a to mám velký auto, né žádnou krabičku). Navíc na zmiňované komunikaci jsem se při cestě zpět jen tak-tak vyhnul ostrýmu šutráku velikosti basketbalového míče, který v noci ležel uprostřed jízdního pruhu. Vyvalila se tam totiž nějaká zídka vedle silnice... šutr byl tak velkej, že by to při srážce rozsekalo půl auta. Všude jsem dodržoval předpisy, ale je to dost obtížné - několikrát se mi stalo že jsem dojel značku "konec šedesátky" a přitom na 100% vím že tam nebyl žádnej začátek... Ale to už to psalo více lidí. Jen připomínám že omezení rychlosti v Chorvatsku nekončí první křižovatkou jako u nás, ale až značkou konec omezení rychlosti! Takže kdyby mě tam drapnuli policajti, tak si to pěkně slíznu... Tohle jsou přesně ty věci, které na dálnici vůbec nemusím řešit - hlídám si abych jel do 130km/hod a mám klid - nemůžou na mě. Dálnice je pro mě sice větší riziko na usnutí za volantem, ale připadá mi bezpečnější jako celek. Co se týče kochání přírodou při jízdě po staré, tak za ty roky to tam znám tak dobře, že poznávám i muškáty v truhlíkách u oken... a pro toho kdo jede v noci to nemá význam už vůbec. Taky magistrála na pobřeží se docela hemží sníženejma rychlostma většinou na 60km/hod. Snažím se tam jet tak do 70km/hod, ale chorvati mě několikrát vyblikali světlama, že je zdržuju a následně mě předjeli přes plnou čáru a vůbec jim nevadí že před minutkou jsme minuly policajty... vsadím se ale že mě by ti policajti zastavili a dali pokutu ale toho chorvata né...
Takže se mějte fajn a přeju pěknou dovolenou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel2005 (04. 07. 2007 18:24).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2007 16:21
Cesta na Rab v pátek 22.6. celkem vpořádku - čekání cca 1 hodinu před tunelem Malá Kapela, jinde plynulé.
Cesta zpět v sobotu 30.6. odpoledne/v noci o poznání horší: Malé Kapele jsme se naštěstí vyhnuly úplně (cesta po staré do Karlovacu), ale pak:
1 hodina mýtná brána před Zahřebem
30 minut tunel před hranicema se Slovinskem (Macejl)
1 hodina dálnice mezi Grazem a Vídní (kvůli opravě svedeno do jednoho pruhu)
Jinak průjezdy hranic bez kontrol a plynulé.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2007 16:28
Pavel2005 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vrátil jsem se z pátku na sobotu z 16 na 17tého
> června. Průjezd Vídní přes Gerasdorf suprovej jako
> vždy. Absolutně prázdné silnice, mítnice i
> celnice, čekání všude max. 2 minuty. Jel jsem na
> noc a přes plitvice. Ve slovinsku o půl třetí v
> noci měřila hlídka rychlost, kolem plitvic další 4
> hlídky policie. Byl jsem u Šibeniku. Moře
> vysloveně teplé, ceny jako loni, nejlevnější jídla
> cca +5 kun ale může to být lokální problém. Cesta
> zpět opět přes plitvice a znovu 3x policejní
> hlídka. Jel jsem zpět z pátku na sobotu 29-30.7.
> Ve směru od moře úplně prázdno směrem k moři velký
> fronty na Slovinských hranicích. Zpátky přes Vídeň
> na Gerasdorf. Pohoda.
>
> Ještě taková poznámka. Ač jsem velkým zastáncem
> "staré" cesty přes Plitvice (i dálnici mám ale
> vyzkoušenou) tak musím říct že příští rok velice
> zvážím jestli tuto cestu zase absolvuji. Množství
> omezení rychlosti, kterými se to hemží do
> vzdálenosti cca 30 km za Karlovacem a následně
> přes plitvice mi začíná fakt vadit (samá
> padesátka, šedesátka) a dost to prodlužuje čas
> potřebný na přepravu. S malým dítětem v autě které
> nesnáší cestování je každá minuta dobrá... Navíc
> se nemohu ubránit dojmu že některé omezení
> rychlosti jsou tam vysloveně schválně aby
> "motivovaly" řidiče pro jízdu dálnicí (a pěkně je
> skásnout). Navíc je znát že po postavení dálnice
> je prioritou udržovat dálnici a né spravovat
> starou cestu. Zajímavé je, že rychlostních omezení
> ve směru od moře je méně než ve směru k moři...
> nevím co si o tom mám myslet. Jel jsem k Šibeniku
> ktakže jsem musel v Kninu odbočit na "místní
> komunikaci Knin-Šibenik. Jízda po ní byla dost
> nepříjemná - nejsou tam sice větší díry, ale je
> hrozně zvlněná a hrbatá a nepříjemně to s autem
> hází (a to mám velký auto, né žádnou krabičku).
> Navíc na zmiňované komunikaci jsem se při cestě
> změt jen tak tak vyhnul ostrýho šutráku velikosti
> basketbalového míče který v noci ležel uprostřed
> jízdního pruhu. Vyvalila se totiž nějaká zídka
> vedle silnice... šutr byl tak velkej, že by to při
> srážce rozsehalo půl auta. Všude jsem dodržoval
> předpisy ale je to dost obtížné - několikrát se mi
> stalo že jsem dojel značku "konec šedesátky" a
> přitom na 100% vím že tam nebyl žádnej začátek...
> Jen připomínám že omezení rychlosti v Chorvatsku
> nekončí první křižovatkou jako u nás, ale až
> značkou konec omezení rychlosti! Takže kdyby mě
> drapnuli policajti tak to zaplatím i s chlupama...
> Tohle jsou přesně věci které na dálnici nemusím
> řešit jedu do 130km/hod a nemůžou na mě. Dálnice
> je pro mě sice větší riziko na usnutí za volantem
> ale připadá mi bezpečnější jako celek. Co se týče
> kochání přírodou při jízdě po staré tak za ty roky
> to už znám tak dobře že poznávám i muškáty v
> truhlíkách u oken... a pro toho kdo jede v noci je
> to mimo úplně. Taky magistrála na pobřeží se
> docela hemží sníženejma rychlostma většinou na
> 60km/hod snažím se tam jet do 70km/hod ale
> chorvati mě několikrát vyblikali světlama že je
> zdržuju, následně mě předjeli přes plnou čáru a
> vůbec jim nevadí že před minutkou jsme minuly
> policajty... vsadím se ale že mě by zastavili a
> chorvata né...
> Takže se mějte fajn a přeju pěknou dovolenou.


Pavle 2005, přesvědčil jsi mně, jedu 10.7. na Hvar a pojedu po dálnici!!!! Navíc je to v týdnu a tak by snad neměl být problém.Mám se trmácet po staré a ještě příp. vysolit pokutu, tak to vysolím na mýtnici ale za pěkný kus dálnice.
Mildouši, měj na paměti, že 3.července ještě není regulerní sezona ale každopádně úterý bude lepší než sobota. Chorvatští celnící byli v pohodě, bosenští chtěli zelenou kartu a divně koukali, asi tam moc Čechů nejezí (u Imotského)smiling smiley, jo a úplně nejlepší byla neděle, to nejezdily kamiony. A ještě potvrzuji že chorvati měří a měří, ovšem naše cesta byla tak trochu i cíl, tak nám to nevadilo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2007 10:15
Vrátil jsem se z ostrova Pag v neděli 1.7. přes maďary tam i zpět. Tam v sobotu přes den - naprostý klid na cestě, jednou měření rychlosti v obci v Maďarsku, ale z dálky viditelné.Na celnicích absolutně žádný problém, Slovinci jediný otevřeli pasy při vjezdu do země. Zpět v neděli přes den opět žádný problém a průjezd Bratislavou díky novému tunelu je bezva.-
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2007 12:08
Odjížděli jsme 21.6 v 22 hod v Zágrebu ráno okolo sedmé totální kolaps až do Jastrabiska zácpa hodina ztracena bonbonek Malá kapela a Svetý rok další hodina fuč jinak pohodová cesta.Následně jsme se dozvěděli,že chorvati měli svátek.Celý sever jel snad na jih.Návrat 3.7. dálnice naprosto volná ve Splitu bouřka a silný déšť půl hod ztráta, ale i tak to jelo dobře Split 13.30 Znojmo 23.00 s přestávkami na kávu a jiné potřeby.Ovšem bylo to mimo sezonu,tudíž kdo bude odjíždět přeji klidnou a pohodovou cestu a hlavně pevné nervy na průjezd tunely.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2007 13:45
23.6. jsme jeli do Promajny. Cesta tam byla absolutně bez problémů, prázdné silnice. Zpatky jsme jeli 3.7. a taky bez problémů, prázdné silnice, žádná kolona ani před tunelem ani před celnicí, celníci všude jen mávli rukou. Cestou tam jsme projeli Vídeň přes Gerasdorf absolutně bez problémů (výborná alternativa), ale zpět se nám to nepodařilo, tak jsme si projeli centrum a na to že bylo 23h, byl pěkně hustý provoz.

PS: pozor na hranicích s dodávkama a vícemístnýma autama, v obou směrech je na chorvatských dálnicích zastavovali a důkladně kontrolovali, co ale hledali netuším
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2007 14:16
..tak to je o vyzkoušení,kdo jezdí středem Istrie třeba do Puly ale i blíže,jezdím několikrát ročně již desetiletí v podstatě jedinou cestu a to: D.Dvořiště.-Enns-Steyr-Altenmarkt-St.Gallen-Admont-Trieben a sm.Klagenfurt přes Loibelpass-Tržič-Ljubljana-Kozina-Crni Kal-Buzet-Lupoglav-sm.Pazin-Pula-Premantura...cesta není z nejrychlejších,ale jedna z nejkratších a nejméně frekventovaná,navíc celou cestu s pěknou krajinou..vše najdete na mapách...Miloš
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2007 09:27
Jeli jsem v14,6(středa) tam po dálnici do Omiše-cesta vpohodě-akorát u Male Kapely byl kyvadlový provoz(řídili to hasiči) protože čistili ventilátory či co-takže tam jsme stáli asi 25minut-jinak pohoda.
Zpátky jsme jeli27.6(středa)po staré-a naprosto pohodové-volné cesty-klídek.
Hranice tam i zpět jen odmávli a pasy snad ani nikdo v ruce nedržel.Ovšem cestou zpět chorvati vybrali před nám auto (holanďany)Docela mě to udivilo-auto-dva lidi a asi roční mimino-a stejně je komplet nechali vytáhnout kufr atd.My jeli po nich a nás jenom odmávli.


Jinak tady se pořád píše o policajtech a jízdě po staré.Byli jsme ted po sobě 3roky-a jeli aspoń jednu cestu po staré-ale nikdy jsme nebyli zastavení ani kontrolovaní.A to jsme je u cesty i kolikrát viděli.Třeba to bude v tom jak kdo jede.Já jsem vcelku zastáncem toho že ty omezení rychlosti určitě nějaký význam mají-a to nejen v chorvatsku ale i u nás-a nečiní mi problémy jet jak se má.Znám lidi co chtěli ušetřit 10 minut-ale už jim to nikdy k ničemu nebylo!
Takže ono asi to chce probrat sám v sobě-bud mi vadí rychlostní omezení( jedu po dálnici) nebo mi nenabourá ego jet jak se má a pak se policajtů bát nemusím.
A jinak štastnou cestu tam i zpět všem co teprve vyrazíyawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2007 11:31
to ivetaa: Iveto, obávám se že jsi to trochu nepochopila co se týká těch policajtů a omezení. Šlo o to, že někdy dojedeš značku konec omezení rychlosti a přitom nikde nebyl začátek... takže frčíš do 90Km/hod protože se domníváš že jsi mimo obec a náhle dojedeš "konec šedesátky". Občas se tyto "špeky" ve značení po staré objevují a už na to tady upozorňovalo víc uživatelů. Takže jde o to že jedeš přes limit aniž bys o tom věděla. To není o úmyslném nedodržování rychlosti, nabouraném egu, ušetřených 10ti minutách apod. jak píšeš. Sorry snad jsem to dostatečně vysvětlil. Měj se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2007 14:01
Včera jsme se vrátily z Lokvy Rogoznice.
Tam jsme vyrazily 22.6.v 17:36 ze Strážnice. Hned v Rakousku u hranic nás chytla první bouřka. Před Vídní se vyčasilo. Vídeň projetá klasicky dle ukazatelů bez velkých problémů. Celé Rakousko i Slovinsko také bez problémů. Pouze na SLO-HR hranicích 20minutová fronta. Hned za hranicema je nájezd na dálnici A2 Macejl-Zagreb. Při placení jsem vyžil nový automatický způsob placení kartou. Vřele doporučuji. V našem případě žádné fronty. Naopak u placení penězy byla 100m fronta. Po nájezdu na dálnici A1 - Zagreb Split začalo bouřkové peklo. Bouřky trvaly až po Sv. Rok. Za tunelem úpně jiné počasí. Jasno a teplo 26 st. ve 4:00. Po dvouhodinové přestávce jsme pokračovaly do Splitu a pak dále po magistrále přes klasický špunt Omiš do Lokvy Rogoznice. Na místě jsme byli v 8:20. Cesta zpět proběhla zcela bez jakýchkoliv zádrhelů ( čtvrtek ).
Jinak v Chorvatsku jsme najeli dalších 700km. Doporučuji navštívit Sv. Jure v Biokovu (krásný výhled na stavbu dalšího úseku dálnice A1), i Modré jezero u Imotski.

Šťastnou cestu a příjemnou dovolenou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2007 22:32
Ahoj. Dnes kolem 18 hodiny jsem se vrátil ze Starigradu - Paklenica.

Takže podrobněji:
1. cesta TAM.
Vyjeli jsme z domu v pátek 22.6. kolem 17 hodiny. Hranice Mikulov 20.00. Widen 21.30 docela bez problémový průjezd. Dálnice Rakousko Graz , hranice Spielfield OK. Maribor OMV 00.30 tankování, platba VISA-Elektron OK. pak cca 70 km po Slovinsku na hranice přes vesnice - no hold každý to zná, hranice HR - Macelj bez čekání nikde nikdo cca 10 aut. Hned za hranicema nájezd na dálnici a sjezd v Zagrabu - 35 kuna. Pak jsme spali na odmorišti PLITVICE cca 3 hodiny a odjetd cca 04.00 dále po dálnicí sjezd Karlovac 16 kuna - dost provoz , ale sjeli jsme na starou cestu přes Plitvické jezera a cca 150 km jsme jeli uplně sami - nikde nikdo. Jeli jsme az do Gračace a tady směr Zadar, V maslenici nájezd na pobřeží a to už je asi 10 km do Starigradu - byli jsme tam u apartmanu asi v 08.00 hodin ráno - z domu 950 km. Asi 13 hodin jízdy, zbytek zastávky.

2. cesta DOMÚ
Vyjeli jsme dnas - pátek ráno v 5.00 hodin z Apartmanu do Maslenice, tady nájezd na dálnici, stoupání k tunelu, provoz slabý, pár aut, ani u jednoho tunelu žádná kolona, vše v tuto ranní dobu v pohodě. V zagrebu platba 100 kuna, na mítnici par aut bylo, to jo, pak dále na hranice do Macelji - platba 35 kuna, na hranicích kolem 8.30 hod. do Chorvatska pár aut jelo. V Mariboru na OMV cca 10.00 tankování - platba kartou VISA - elektron , ve Spiefildu OK, dálnice až do Widne, tady kolem 12.00 docela hustý provoz, ale dalo se. Na hranicích ČR - Mikulov cca 14.00 No a tradá domů na sever - doma cca 18. hodin. Asi 11 hodin jízdy.
Ahoj všem,

dneska (7.7.2007 7:30) jsem se vrátil z Puly.
Odjezd v sobotu 30.6.2007 v noci 0:51 z Prahy 4 (Háje). D1 v pohodě, díky vysílačce kamioňáci dávali průběžné zpravy o cestě.
Brno 2:41
Mikulov 3:13 (plná nádrž na Shell, docela nával, blnula jim čtečka na CCS-ku,
pár jim to zablokovalo, u mě OK, nákup 10-ti denní dáln. známky
do AUT), přechod OK, kontrola pasu, zda je tam napsán i syn
(5let)
Vídeň 4:41 (průjezd trval cca 20 minut, jel jsem klasiku u BAUMARK doprava,
ikdyž GPS ukazovalo rovně po Brunner Strasse, jedu jinak kvůli
nostalgii na Shopping Centru), průjezd volný, na mé trasu
limit 80 km
Graz 6:50 strašně pršelo, teplota kolem 13 st., žádné zácpy, jelo se v
klidně, omezení na dvou místech
Šentilj 7:14 celníci jenom mávají, nekontrolují, volný průjezd

Pak jsem udělal chybu, že jsem hned zastavil na pumpě kvůli zmrzlině a limonádě. Během 10 minut kompletní zácpa !!!!

Maribor 8:51 klasická zácpa kvůli mýtné bráně a rozvojce Zagreb/Ljublana
Ljublana 10:24 po projetí Mariboru vše OK, žádné zácpy, zdržuje jen platba
mýtného
Postojna 11:20 vše OK
Koper 12:00 vše OK

Dragonja 13:30 zácpy kvůli a) Itálům z Terstu b) otevřený jeden pruh u
Chorvatů, na hranici OK, nic se nekontroluje

Pula 14:15 po nové "dálnici" vše OK, navigace "nemá aktuální úsek" těsně
před Pulou (mapy 3/2007 !!!), před Pulou zácpy díky otevření
LIDLu, konec ve VALDEBEKU (cca 5 km od Puly směrem na MEDULIN)

Zpět pátek 20:52 Pula, silnice úplně prázdné směrem domů (směr Praha),
policisti na motorkách náhodně zastavují auta

Dragonja 21:56 celníci OK, žádné zácpy, plynulý provoz

Koper 22:09 vše OK
Postojna 22:43 vše OK, združují jen mýtnice, žádný provoz
Ljublana 23:13 vše OK
Maribor 00:35 vše OK, jedna nehoda a začínají jezdit kamiony ve velkém, pravý
pruh trvale obsazený kamiony
Šentilj 00:50 vše OK, žádná kontrola, Rakušák se ptal, kam jedu a jaká byla
teplota moře, že tam jede také :-)
Graz 01:30 vše OK, ale omezení na 80-100km kvůli pracem na dálnici,
směrem do Slovinska obrovské zácpy díky pracem, cca 25 km !

Zastavuji na své oblíbené SHELLce, kupujeme občerstvení, tankování, paní z
pumpy jede také do Puly (možná s tím celníkem), právě končí službu, nabídnu se, že ji odvezeme, ale chce do Klagenfurtu :-(

Vídeň 03:30 syn i manželka spí, takže oktávka si krátí cestu velmi rychle
Mikulov 05:00 český celník mi říká už z dálky ať ani nezastavuji, provoz je
OK, žádné zácpy
Brno 05:30 radary před Brnem, asi Kryštof, pozor na polské řidiče, chovají
se jako prasata

Praha 07:30 jídlo v Mekáči, popovídám s policistou o radarech na českých
mítnicích, D1 je v pohodě, rodina spí.....

Doporučuji z Chorvatska jet v noci kterýkoliv den (potvrzeno místním řidičem a kolegou z Dánska, v pátek 30.6., když jsme přijížděli kolony před mátnicí a ještě hranicí (Dragonja). Jel jsem podle předpisů +- 5 km, v ČR D1 150 km/h.

Hezkou dovolenou. JIK
Ahoj, tak já jsem vrátil dnes 7.7. v 01:00 do Loun. Výjezd byl ve 14:00 z Plitvic - nechal jsem si prohlídku na cestu zpět. Jinak pobyt byl na ostrově KRK. Cesta úplně v pohodě. Žádna zácpa či kolony. Jediné kde byl trošku boj byl přejezd z Rakouska do ČR na Hatích, protože byl zacpán pravý pruh kamiony. Rakušani je pustili, ale češi stáli, protože byl svátek. Tak se muselo trošku procpat středem. Ale jinak úplně klídek. Vše podle předpisů +- 5-10 km nad limitem. I to snížení rychlosti ohledně prací na silnici rakousku se jelo bez kolony. Takže s cestou naprostá spokojenost, jen ten šok se změny teploty doma confused smiley
Pro resstless
Spali jste v autě nebo venku na odmořišti Plitvička.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2007 05:53
sem se vrátil dnes v 5:00, cca 130 km před Vídní na A od Grazu je zúžení do jednoho pruhu, 4km jsem tam jel cca hodinu než se to rozjelo, jinak cesta na pohodu, Slovinsko klasika.....
Do Chorvatska jsme jeli 29. 6. v pátek po poledni. Cesta přes Makov na Slovensko po dálnici v pohodě, v Maďarsku měřili na každém kroku. Pak kousek přes Slovinsko. Pozor na kruhový objezd za hranicemi, nejsou značené trasy, je třeba jet rovně.V Chorvatsku jsme jeli po dálnici, spali jsme asi 2 hodiny, před tunelem Sveti Rok jsme sjeli na starou, to už se rozednívalo, jeli jsme skoro sami, krajina krásná, jen ji kazil pohled na domy zničené válkou. Provoz houstl až za Šestanovacem, při sjezdu na magistrálu řídili provoz policisté. Cesta do Zaostrogu trvala asi 18 hodin bez přestávek s dodržováním rychlosti.Nejpomaleji jsme si to šinuli po magistrále , hlavně přes Makarskou.
Zpátky jsme jeli v pátek 6. 6. v 19.30h. Opět po staré až do Karlovacu, tam jsme asi 2 hod. schrupli a najeli na dálnici, tentokrát až na maďarské hranice na Letenye. Přes Maďarsko jsme už trochu přehlíželi omezení rychlosti, zvlášť 70 mimo obec( stejně nám cesta trvala asi 4 hod.). Pak opět stejnou cestou na severní Moravu.Bez přestávek cesta asi 16 hod.
Na celnici bez problémů. Změnili jsme názor na cestování v noci, jelo se dobře a naše dvě holky prospaly skoro celou noc, což jsme přivítali, protože jedna z nich v Chorvatsku onemocněla a vezli jsme si ji domů s horečkami.
Původně jsme po dálnici vůbec jet nechtěli, ale musíme uznat, že je to rychlejší a pohodlnější.
Dnes ve čtyři ráno jsem přijela z Hvaru,tam se jelo po staré,chtěla jsem na plitvice a mám ráda starou cestu,zpět chtěl manžel po dálnici a děs,u tunelu sv.rok 9km zácpa,popojíždění 2 hodiny do kopce na jedničku,klimoška se musela vypnout,teplota stoupala na 100,osm uvařených aut u krajnice,praskla žárovka ve světle a v palubce-nejen nám.100km před vídní,v tom dopravním omezení došla nějakému autobusu nafta,takže cesta nám trvala 22,5
příští rok jedem obě cesty po staré.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2007 20:57
No při návratu v sobotu ani nemůžeš čekat nic jiného! Příště jeďte v jinej den.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 112
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.