Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2007 20:30
Vyhni se jim tak, že nepojedeš v pátek nebo v sobotu.
drinking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2007 21:10
bohuzel musim, max muzu vyjet ctv/pa o pulnoci ale zas takovej rozdil to asi nebude..eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2007 22:48
15.6. odjezd z ČB v 19.00 hod. Cesta plynulá, bez čekání, bez problémů, kus před Splitem odpočinek asi 4O minut. Příjezd do Pisaku v 7.15 hod.
Odjezd z Pisaku v úterý 26.6. v 7.45, první kolona před Splitem,cestou po dálnici foukal silný vítr, další menší zdržení na cestarině Lučko, potom kolona kamionů na sjezdu z dálnice k hraničnímu přechodu Macelj - pokud to bylo možné, policajti posílali osobní auta dopředu. Průjezd Vídní bohužel v 16,3O znamenal zdržení díky dopravní špičce. Příjezd do ČB ve 2O.1O hod.Čas dojezdu byl celkem slušný i přes tyto problémy, ale jen díky překročení povolených rychlostí.
Cesta v noci se mi zdá mnohem lepší, je menší provoz, není horko (nemáme klimatizaci), děti spí a nezlobí, zdá se že cesta ubíhá rychleji - to je názor neřidiče.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 10:59
Rodiče se dnes vrátili z Černé Hory, ve Slovinsku směrem do Chorvatska jim jela do protisměru nepřetržitá kolona. A to nebyl pátek.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 16:53
Radek67:

No to neni buhvijaky poznatek,velice bych se divil,kdyby tomu 29.6. bylo jinak :-) lidi vyjizdeji z pul Evropy pres cely den. Dnes vecer to tam musi byt fakt mazec,jeste ze jedu az za vikend.

ZA KAZDE INFO Z LETOSNI CESTY SAMOZREJME VSEM VELKE DIKY !!! thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 17:04
Sice jsem nebyl až v Chorvatsku ale včera jsem projel v Bratislavě tunelem Sietina no prostě super. Vídeň včera od 15. 00 do 17. děs a hrůza.
Dobrý den, prosím nabízíte na netu , že by jste poslal popis cesty na dovolenou přes Maďarsko. Jestli by bylo možné, mohl by jste to přeposlat i mně?Eventuelně napsat zkušenosti s touto starou cestou, budete li mít chvilku? Děkuji moc.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 18:01
D2 dálniční přechod z Bratislavy Rajka (prosím nepleťte si to ze starým přechodem je jen pro příhraniční styk a vesnicí Rajka)
M15 spojka z hranic na dálnici M1
po M1 jedete 7 km na odbočku Szombathely č. 86 (úsek je bezplatný od Rakouských i Slovenských hranic až na odbočku) 86 Szombathely
u Körmendu je kruhový objezd smer Zalaegerszek č. 86
po cca 4km odbočíte na křižovatce tvaru T doleva na Zalaegerszeg č. 76 (nebo na Redič do Slovinska)
v Zalaegerszegu odbočíte na č. 74 (je tam obchvat)
74 Nagykanizsa
M7 Becsehely - nájezd na dálnici M7 (bezplatný úsek) cca. 10km na hraniční přechod
7 hraniční přechod Letenye/Goričan
alternativne můžete jet i na Redič a kousek přes Slovinsko pak na dalnici do Zagrebu. Na Goričanu loni dost otravovali chorvatští celníci nevím jak letos. Další info [www.hvar.cz] .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 20:45
Ano, vysvětlit ti to samozřejmě mohu. Po dálnici jezdím proto, protože je to pro mne rychlejší a pohodlnější, Tím ale netvrdím, že pokaždé za průjezd platím.

Napsal jsem: "... poplatky neřeším..."

Za tím si stojím. Pokud jedu ve dne známku si pochopitelně pořídím. Ale mám vyzkoušené, že pokud jedu Rakouskem v noci, nikde nezastavuji, jen jej prolétnu, nemá pro mne smysl kupovat si dálniční známku, protože to stejně nikdo nekontroluje. Jezdím tam velmi často a proto to mám vyzkoušené. Pokud by mne chytli, udělám blbého a pokusím se je ukecat, což by se mě asi nepovedlo, nebo prostě zaplatím pokutu. Ale vzhledem k tomu kolikrát už jsem jel zadarmo, je ta pokuta jen směšnou částkou, kterou jim rád zaplatím, protože stále ještě na tom vydělám. Už chápeš jak jsem to myslel a jak to funguje?

Samozřejmě, že je správné si známku poříditsmiling bouncing smiley
smoking smileyVrátili jsme se 27.6 z Igrane. Počasí super,cesta v pohodě,tady děs a hrůza asi pojedem zpět.tongue sticking out smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 21:43
Ako tak sledujem diskusiu vacsina z Vas cestuje na noc.

Povazujete za blbost vystartovat skoro rano? Myslim tak o 5:00 odchod z Bratislavy.

Cestujem na Rab 1.7.2007 (Nedela)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 21:58
Tak to ja na každém, jak mu to vyhovuje. Já bych přes den nejela z důvodu, že nemáme klímu a jedeme s 5ti letým dítětem a ten to alespoň přes noc prospí. Ale jinak to fakt záleží na tobě. Někomu se jezdí lépe přes den, druhémo přes noc. Já patřím k těm, co jedou raději na noc a ráno huráááá v Hr. Tak už se ti to blíží tak pěknou dovču ať už jedeš přes den či noc.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 23:12
to symbol : pocitejte cas 4 hodiny do Zagrebu, cca. 2 hodiny do Žute Lokvi po dálnici, sjezd na magistrálu 20 min a hodinu do Jablanace. Cca 30 minut do Loparu (ten je nejdál). No asi hodina na zastávky. Podle mě to blbost není možná by šlo jet o hodinku dříve ale každý ráno "funguje" jinak. Aspoň něco uvidíte kolem sebe.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (29. 06. 2007 23:14).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2007 23:30
to david: Čtu správně 4 hod do Zagrebu? Odkud... z Bratislavy? eye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2007 00:42
Nechapu ten udiv jako je to jako moc nebo malo ? 2,5 hodiny Madarsko, 1 hodina Goričan - Sveta Helena, pak 30 minut obchvat kolem Zagrebu na Lucko.
Z Bratislavy do Zagrebu to trva 5 hodin, ci sa ide cez Redics, cez Gorican alebo cez Rakusko.
Prejazd Madarskom trva min. 3 hodiny, cez Gorican aj viac (iba ze by sme chceli zabijat ludi v dedinach).
Treba ratat aj s 15 min cesty z Bratislavy na mad. hranicu (je to sice dialnica, ale ten cas 4h to rozhodne pokazi smiling smiley
Já jsem se zatím nevrátil, absolvoval jsem pouze cestu do HR, konkrétně v noci ze čtvrtka 29.6. na pátek 29.6. a byla to jedna velká pohoda. Jel jsem přes Rakousko (Vídeň byla naprosto v pohodě), největší zdržení bylo na přechodu Macelj - cca 15 minut! V Chorvatsku dálnice bez problémů, proto jsem se rozhodl vyzkoušet i nově otevřený úsek z Dugopolje - jsem 5 km od Omiše. A to byla chyba! Po sjezdu z dálnice následuje asi 200 metrů nové silnice, pak stará silnice - hodně nerovná a úzká. Ale to ještě není nic proti tomu, co přišlo pak. Ukazatele na Omiš chyběly, a když po dlouhé době jeden přišel, byl překrtnutý a byl tam zákaz odbočení a jiné značení na Omiš žádné. Jediná možná cesta rovně. Sjezd do Omiše stál fakt zato. Hodně úzké serpentýny po hodně hrbolaté silnici, navíc jsem jel za náklaďákem, takže místy jsme jeli i na jedničku.
Doporučení pro všechny, kteří jedou k Omiši: Sjeďte v Dugopolje na Split!
Jinak dnes je hodně zvýšený provoz, začátek sezóny je fakt poznat.
avatar
XXX
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2007 20:13
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:12).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2007 20:44
Zdarec,dojeli jsme ve čtvrtek brzo ráno z Bašky na Krku. Cesta tam přes noc v poho 640Km za 9hod přes Lublaň. Cestu nazpět jsme zvolili přes Zagreb v domění že si připlatíme a bude to rychlejší,ale omyl-dálnice Rijeka Zagreb není ani zdaleka dostavěnathumbs down a tak jsme si sice připlatili ale rychlejší to rozhodně nebylo!!! Na Istrii a Kvarner bych doporučil cestu přes Slovinskou Lublaň. Přeji všem krásnou dovolenou a bezproblémový návrat.smiling smiley
Zhrňujúc všetky info + vlastné skúsenosti v špičke t.j. noc piatok/sobota resp.deň sobota je najkritickejší uzol úsek Šentilj-Maribor-Macelj/celý úsek prejdete prakticky krokom/.Slovinci to ignorujú,Chorváti naopak pri zahlcovaní tunelov operatívne púšťajú dvoma prúdmi preťaženejší smer.Slovinsku sa dá vyhnúť najlepšie cez H/Rajka-Redic/ a potom na Čakovec a Zagreb.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2007 21:00
Moje řeč.Všem z východních Čech doporučuji jet přes maďary.Dokud nebude dálnice přes Slovinsko,nemá cenu jezdit přes Rakousko.Asi do roku 2013.Mnozí vzpomenou loňské 2.září směr HR, od Mariboru to stálo,před HR čárou byla stojící kolona asi 12 km,a to je celou sezonu.V tuto dobu jsme se vraceli domů,ten pohled na unavené lidi, natož děti nebyl pěkný.Letos frčíme 1.9. a jedu přes maďary.Všem přeji šťastnou cestu!Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2007 18:37
Čau všem, dneska ráno jsme se vrátili.Cesta na zpět byla dost zdlouhavá, protože nevím z jakého důvodu se hrnulo spousta aut od moře směrem na Rakousko.
1.nový úsek dálnice se opět povedl, ale ještě nebyly plně funkční benzínky
2.chytli jsme zácpu před tunelem Sveti Rok, cca 10 km, 1,5 h popojíždění
3.chytli jsme zácpu před mítnicí před HR-SLO hranicema, cca 0,5 h stání
4.chytli jsme zácpu v Rakousku, svedení do jednoho jízdního pruhu cca 45 min popojíždění.
Ale jinak vše v pohodě, počasí posl. 14 na jihu krásné, moře cca 28 st.C
Cloudy
čau všichni,
v pátek na noc odjíždíme na Rab. Poraďte mi nejlepší trasu-nechci jet přes Maribor-Macelj,dle ohlasů známých je ten úsek na 3-4hodiny! Máte někdo čerstvou zkušenost z jiné trasy? Díky za rady!
Máme ubytování od soboty 7.7. od 14 hodin v Živogošči Blato - nad Makarskou. V žádném případě byste nejeli 6.7 navečer z Přerova přes Rakousko? Doporučujete cestu přes Maďarsko? děkuji
Vrátil jsem se v neděli nad ránem a cesta byla až na 15 min zdržení na dálnici v Rakousku před zúžením na A2, o.k. Ale jel jsem z Istrie, což znamená, že po Slovinsku jedte skoro sám. Počasí bylo super.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2007 10:30
To Juraj to Jir-ka musím se omluvit, opravdu je Maďarsko 3 hodiny až 3 hodiny 20 minut. Nějak sem si to špatně pamatoval. Tedy na Lučko to bude 5 hodin jízdy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2007 10:38
To Šárka přes Rakousko z pátka na sobotu v žádném případě. Teď bude každý špekulovat, že vyjede o 2-3 hodinky dříve. Tedy zácpa ve Vídni (pokud se netrefáte na obchvat) a Macelj bude cca v 22:00 to stejné jako v sobotu ve 2:00. Poslední zprávy jsou naprosto otřesné. Sto tisíc lidí (tedy něco přes 25 tis. aut) jelo přes Slovinsko 6 hodin ! V sobotu se Kolona táhla přes celé Slovinsko a na 50km jste potřebovali neuvěřitelných 6 hodin. Co naplat, dálnice od chorvatských hranic z Macelju je sice pěkná věc, ale dokud nebude ve Slovinsku, budou kolony rok od roku horší. Kdo jel přes Maďarsko, tak ušetřil spoustu času. Kolona před tunelem Sveti Rok směrem od moře byla v sobotu před polednem 11Km, protože tunel byl puštěn jen směrem k moři. Odpoledne se situace obrátila a při již obousměrném provozu byla kolona od moře delší, než směrem k jihu. Díval jsem se i na web kamery v pátek v noci a poslouchal chorvatská rádia, bylo to opravdu hrozné. To se pak z takové cesty dva dny nemůžete vzpamatovat. [www.vecernji.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (02. 07. 2007 10:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2007 11:52
Jo jo jedu 4.8.a už se nemůžu dočkat na kolony.Jinak díky všem za info je to super
Můžete mi napsat, kudy jedete přes Madarsko ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2007 11:59
Ahoj všichni. Mám dotaz. Jedu v pátek 6.7. do Gradacu budu vyjíždět v 10:00 z Děčína a jako každý přemýšlím jak se vyhnout zácpě ve Slovinsku. Zkoušel už někdo jet přes jiný přechod než Macelj třeba Dobovec ???
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.