Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 21:32
xxdanielaxx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,může mi někdo potvrdit kurz Kuny v
> HR......kolik je tam?
A co to má společné s tématem angry smiley
My sme sa vratili vcera vecer, trasa Istria-Koper-Maribor-Graz-Vieden-BA. Najhorsi usek bol po Koper a pripojenie na dialnicu, na Chorvatskej strane pekne policajti riadili premavku a snazili sa zmiernit zapchy, no Slovinci sa na to uplne vykaslali a prechod cez Koper zdrzovali neuveritelne sprosto nastavene semafory (interval zelenej 20 sekund, cervena 54 sekund). Ani na jednych hranicach ziaden problem, pasy sme ani len nevytiahli.
Cestou tam na hraniciach SK-AT, AT-SI ani nohy, presli sme uplne plynulu bez zastavenia, na hraniciach SI-HR uz boli mensie zapchy sposobene ale zapchatymi cestami na HR strane, colnici len odmavali ludi. Takze smelo nabalit potraviny az po strop :-) Cestou naspat hranice tiez OK, na prechode HR-SI colnik chcel vidiet pasy holandskych turkov v aute pred nami, tak som pasy vytiahol aj ja - ale ani som nestihol stiahnut okno a odmaval nas.
Este k dialniciam v SI - ak ich planujete vyuzit, naozaj odporucam zainvestovat do znamky. Policajti stoja za mytnicami a odchytavaju auta bez nalepiek. Rovnako stoja aj na vyjazde z odpocivadiel ci benzinovych pump na dialnicu. Kvoli detom sme v SI stali 3x, raz sme tankovali a vzdy pred pripojenim naspat na dialnicu sme sli okolo policajtov s placackami...
P.S.
Kurz kuna/eur v HR bol v stredu 7,175.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 10:11
Odjezd 26.6.ráno Hevlín-Thaya-Korneuburg-Wien-Graz-Maribor-Zagreb-Karlovac-Plitvička-Knin-Drniš-Sibenik-Trogir-Slatina(Ciovo).U Korneuburgu se tvrdě buduje ale dobře značené nájezd na dálnici v pohodě.Měl jsem strach z Wídně(v 8 hod. ráno) ale zase v poho. ucpané akorát sjezdy naše trasa na Graz volná.Dál pohoda od Grazu sem tam auto přes Slo. prázdno z Mariboru za nákladákem ale jel furt 100.Na HR hranici celník kouknul čtyři pasy čtyři lidi a odmávnul nás.Po dálnici v pohodě(prázdno).Drniš Sibenik objíždka ale dobře značená silnice uzká ale povrch dobrý.Po HR dálnici jsem řekl že pojedu až bude kompletně prujezdná.Na cestu zpět mně však přehlasovali.Nájezd na dálnici u Prgometu(zase ráno) od moře pár aut ale proti to pěkně houstlo takže jsem začínal mít obavy z tunelu.Sv.Rok kupodivu v poho(tolik policajtu jsem pohromadě ještě neviděl) myslím že to měli zmáklí.U Kapeli nás však ztáhli z dálnice(myslím že tolik aut by tam nemohlo projet a nechali ho jenom pro směr k moru).Po necelé hodině nás kopli zpátky na dálnici a už to frčelo dál.Ve Slo. jsem koupil vinětu(to jsem pošahanec řekne si 99% z Vás) jsem však smířen s tím že z nás budou všude a za všechno tahat kačky(za vyčurání u benzinky dám taky 2 eura na Plitvicích se už taky platí pauza na oběd 10Kn) a myslím že takových zpoplatněných kousku bude přibývat at už jsou v Slovinsku nebo v Mongolsku.Paní domácí nám říkala že prujezd přes BiH(ten kousek u moře) je taky zpoplatněn a vybírají za to pořádný pokuty tak bacha na to jestli tam někdo pojede a je-li to pravda).Jinak cesta dál dobrá z Wídně na Znojmo (sjezd Korneuburg-west stále ve výstavbě).Ještě k té HR dálnici. Rozhodně je dobrá a měl by jí vyzkoušet i zastánce staré cesty .Všem hezkou dovolenou pohodovou jízdu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 10:58
MORSKYVLK NAPSAL-
Paní domácí nám říkala že prujezd přes BiH(ten kousek u moře) je taky zpoplatněn a vybírají za to pořádný pokuty tak bacha na to jestli tam někdo pojede a je-li to pravda).
V pohodě a bez potíží tam i zpět jsme přes BIH 18.6. projeli. Žádný celník po nás nic nevyžadoval ani po nikom jiném. Nikde nebyla ani žádná upozornění. Byli jsme na výletě ve Stonu. A nazpět opět nic.yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 12:21
...žádný poplatek...za průjezd BiH kolem moře...smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 12:37
Ahoj fóristé, vezmu to rychle 20.6. 6 hod - Pha Vídeň Graz Maribor Zagreb Šestanovac Pisak 19.15 Po cestě tři zastávky. Bez problémů na hranicích - pasy jsem držel v ruce a vzali si je jen jednou za celou cestu tam. Tunely nema problema ! Zpět 4.7. 6.20 Pisak Šestanovac Zagreb před Mariborem na Ptuj Lenart Gornja Radgona Ilz /nájezd na dálnici/ Vídeň Pha 19.45. Po cestě dvě zastávky. Jediný šok jsou místy poměrně úzké silnice mezi Slo. hranicí a dálnicí, které jsou vyváženy nádhernou krajinou !! Tunely opět nema problema. Na hranicích to bylo jako když odjíždí tchýně - byli rádi, že už jsme pryč. Jezdím vždy v pátek ráno tam i zpět a nikdy žádný problém, možná klika jako hrom. Kdo to má za sebou jako já ,tak snad za rok a těm ostatním šťastnou cestu a krásnou dovču a bezpečný návrat. Zdravím Milda Démon
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 13:39
Tak už jsme taky doma. Jeli jsme trasu Praha-Vídeň-A2 exit 138-Kornmed-Lenti-Goričan-Nova Gradiška(tam jsme měly na noc ubytování v pensionu, můžu doporučit soukromou zprávou). Druhý den ráno jsme pokračovali Bosanska Gradiška-Banja Luka-Jajce-Mostar-Orebič. Cesta bez problémů, silnice v Bosně naprosto super a celkem prázdný. Ta 86 v Maďarsku je taky docela dobrá. I když jednu díru jsem tam vymetl pěkně. Ale tu cestu doporučuju, naprosto v klidu a bez aut. V Bosně okolo silnice snad všude opékaj buď janjetinu nebo seletinu také doporučuji(dvě porce i s nápojema jsme platily cca 11eur). Dávejte si pozor na rychlost hlavně okolo Banja luky všude stály policajti. Na žádnejch hranicích jsme se nezdrželi déle jak deset minut. Celníci to maj v pr. Počasí nám vyšlo jak na objednávku. Jinak jsme prozkoumali celou horní část Pelješacu. Letošní dovolená naprosto super. Hned jak pročtu ty stovky novejch příspěvků tak se pustím do plánovaní dovolený na příští rok.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 16:36
stenly.stenly, vďaka.

cca o 90min. vyrážame z východu SR a vybral som si tiež trasu Barcs, Gradiška, Banja Luka, Jajce potom odbočím na Livno, Aržano, Zadvarje, Omiš. Ukľudnil si ma, trochu som mal po predošlých správach obavu z hraníc, ale myslím že colníci sú viac sústredení na prechody v severnej časti HR. Ukazuje sa, že táto taktika sa môže vyplatiť. Ešte raz, vďaka. Napísal si v pravej chvíli.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 16:40
Svoju cestu som práve opísal vo "svojom" vlákne "ako zo stredného Slovenska". Svoj výber trasy neľutujemgrinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 17:44
Takže také už zpět....
Cesta tam: Jihlava-Znojmo-Wien-Graz-Maribor-Zagreb : Bezproblémů až na hranice SLO-HR kde bylo asi hodinové zdržení z důvodu množství aut a výstavbě dálničního nájezdu na straně Chorvatů. Celý týden nádherné počasí a teplá voda....
Cesta zpět Zagreb-Goričan-Lenti-Komermed-Wien: Trasa dle Bessyho...... cesty místy dost vytlučené, v noci to chce hodně opatrnosti nejen kvůli výtlukům (na které nejsme ani v čechách zvyklí) ale i kvůli zvěři. Z Komermedu nás místní značení na "A" vyhnalo jinou trasou než popisoval Bessy, a to směr Gussing a ne na Furstenfeld tak jsme se projeli zbytečně více po okreskách v Rakousku (samá vesnice, snížení rychlosti). Takže doporučuji se neřídit hned prvním značením na "A" ale dávat pozor na itineář trasy. Krom asi 20 minut zdržení na Lučku nikde žádné neplánované zdržení. Příští cesta do Chorvatska krom Istrie povede tam i zpět jistě přes Komermed - na sobotu málý provoz v obou směrech, časově nám to vyšlo lép jak při cestě přes Maribor.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 21:33
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My sme sa vratili vcera vecer, trasa
> Istria-Koper-Maribor-Graz-Vieden-BA. Najhorsi usek
> bol po Koper a pripojenie na dialnicu, na
> Chorvatskej strane pekne policajti riadili
> premavku a snazili sa zmiernit zapchy, no Slovinci
> sa na to uplne vykaslali a prechod cez Koper
> zdrzovali neuveritelne sprosto nastavene semafory
> (interval zelenej 20 sekund, cervena 54 sekund).
> Ani na jednych hranicach ziaden problem, pasy sme
> ani len nevytiahli.
> Cestou tam na hraniciach SK-AT, AT-SI ani nohy,
> presli sme uplne plynulu bez zastavenia, na
> hraniciach SI-HR uz boli mensie zapchy sposobene
> ale zapchatymi cestami na HR strane, colnici len
> odmavali ludi. Takze smelo nabalit potraviny az po
> strop :-) Cestou naspat hranice tiez OK, na
> prechode HR-SI colnik chcel vidiet pasy
> holandskych turkov v aute pred nami, tak som pasy
> vytiahol aj ja - ale ani som nestihol stiahnut
> okno a odmaval nas.
> Este k dialniciam v SI - ak ich planujete vyuzit,
> naozaj odporucam zainvestovat do znamky. Policajti
> stoja za mytnicami a odchytavaju auta bez
> nalepiek. Rovnako stoja aj na vyjazde z
> odpocivadiel ci benzinovych pump na dialnicu.
> Kvoli detom sme v SI stali 3x, raz sme tankovali a
> vzdy pred pripojenim naspat na dialnicu sme sli
> okolo policajtov s placackami...
> P.S.
> Kurz kuna/eur v HR bol v stredu 7,175.


Zdravím i046,

kde jste kupovali dálniční známku do Slovinska ?

Hezký den

JIK
Ahoj,my jeli letos úplně poprvé,bylo tady dost rad,tak jsem si něco zapsali,měli jsme plno informací i od známých,tak jsme 27.6.večer v devět vyrazili.Aut mraky,k hranicím jsme jeli ve štrůdlu,v M.Budějovicích nás vymlask radar(nebyli jsme jediný),Vídeň,Graz pohoda,na Slovinských platidlech fronta,v Mariboru nějaká bouračka,velký zdržení,už kus před hranicema zase fronta,takže jsme přes Sl jeli 2 a půl hoďky,¨kontrola na hranicích v Ch pohoda,všechno paráda,až na Sv.Rok,to jsme netušili,že to tam může být až takový,kolony z obou stran,čekání v koloně 1 a půl hoďky,potom už pohoda až k moři.Týden relaxu.Zpátky 5.7. kolem poledne hned za nájezdem na dálnici u Zadaru upozornění,že před Sv.Rokem je 8km fronta,tak jsme hned vzali mapy,sjezd před tunelem sjeli,objížďka trvala 40min přes hory(bylo na co koukat),ale jelo se plynule,byli jsme spokojený.Pak hlásili 10km kolonu před Mariborem,ale to už jsme měli naplánovaný,že nebudem platit známku ve Sl a jeli přes Ptuj a Mureck(jak tu hodně lidí radilo) a zase to byl čistý průjezd a pak už až za Prahu domu pohoda.Nevíte někdo,jak moc byl ten Sv Rok včera cca kolem 13hod ucpanej a jak to vypadalo u toho Mariboru?My jsme teda po cestě zpátky neměli jediný zádrhel.Díky za všechny rady,co sem lidi dávají,nám to moc pomohlo,za rok chceme jet znovu.A ještě jednu věc:KLOBOUK DOLU PŘED VŠEMA,CO TU ŠTREKU ZVLÁDNOU!Jo a je tu ještě někdo,koho chytil ten radar v M.Budějovicích?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2008 21:52
Ahoj kolego,
tak ten radar v těch M. Bubějovicích jsem taky odzkoušel ale ráno 19.6. asi v devět. Den před tim jsem si četl na tom návodu v IDnes že na začátku M.B je radar. Ale nenapsali že je i nakonci. Zajímalo by mě jak to teď bude probíhat a za jak dlouho mi pošlou složenku nebo oznámení o stržení bodů. Nicméně za poslední dva roky co funguje bod. systém tak nemám ani jeden bob. Toto je můj první zdokumentovanej přestupek tak když mi vemou dva body no tak bóže.
Jsem kolegyně,ale to neva,taky nemám jediný bod dole,uvidím,co s tím bude,necháme se překvapit.Vymlasklo to ještě auto před náma,za náma to naši známí ubrzdili.Pak ještě jedni známí,co jsme se sešli v Ch na tom radaru taky vybouchli,tak jsme se docela nad Karlovačkem pobavili.No jak se budem bavit dál,to uvidíme!
Odjezd tam 24/6 vecer, trasa Vsetin, Nemsova (SK), Bratislava, Rajka (HU), Csorna, Szombathely, Lenti, Tomis....(atd v madarske hatmatilce), Gorican (HR), Zagreb, Pag (po dalnici), zpet stejnou trasou 5/7 rano. Cesta tam cca 11 hodin a to jsem uz ke konci coural po dalnici sotva stovkou protoze jsme prijizdeli moc brzy na ubytovani; nazpet skoro 14 hodin (zacpa u tunelu Sv. Rok). Cestou tam jsem pod vlivem dobrych rad z tohoto fora zakoupil mesicni slovenskou dalnicni znamku (v Cashpoint za cca 240 Kc) a v Madarsku poctive dodrzoval rychlost - oboji se mi seredne vyplatilo a usetrene penizky jsem pak prolil hrdlem ve forme Ozujskeho moku. Prvni policajti stali v miste byvaleho prechodu Rajka/Rusovce kde konci slovenska dalnice. Zastavovali takhle v utery v noci (okolo 23.00) kazde auto vyuzivajice zpomalovacu v zone byvalych hranic a kontrolovali dalnicni znamku. Kdo mel, zdrzeni par vterin, kdo nemel, odjel na stranu a byl skasirovan. Madarsko je, alespon na trase silnice 86, zemi zbytecnych omezeni rychlosti. To po cem u nas jezdime stotricitkou a jmenuje se to D1 tam oznacuji jako silne poskozenou silnici a snizuji rychlost na 30 v obcich a nebo 60 km/h mezi obcemi. Hnus... Zbytecnost... Ale je treba to dodrzet, skoro v kazde obci je na obou koncich radar (vetsina jen tech informativnich) a spousta policajtu, v noci jich bylo paradoxne vic jak ve dne. Takhle ve dve rano si mne stopli ke konci nejake silene dlouhe vesnice kde byla samozrejme vsude tricitka, byl jsem celkem v klidu protoze jsem ji celkem peclive dodrzoval, ale rec s nimi byla jak s madary - oni na mne madarsky, ja si rek ze jim tedy prdim na anglictinu a nemcinu a spustil jsem na ne cesky thumbs up smiley Tak to rychle vzdali, jen omrkli ze deti sedi v sedackach a ani mi nekontrolovali doklady a poslali mne do haje. Dal uz byla cesta prochazka ruzovym sadem, nebot za chvili jsme z 86 odbocoval na Lenti a pak to silene madarske mesto Tomis.... odkud vede M70 do Letenye. Cele Madarsko bylo pro osobni auta samozrejme bez poplatku jak jiz tu bylo mnohokrat receno (vcetne vyuziti kratkeho useku na dalnici M1). Jeste jeden postreh - z cele trasy CZ-SK-HU-HR mne vysel Natural 95 nejlevneji v Madarsku: na cca 31,20 Kc v Szhombathely na kruhaci (benzinka Mal nebo Mol). Co jsem tak sledoval ceny tak byla na trase 86 jedna z nejlevnejsich a zaroven je "znackova". Bez problemu jsem platil kreditkou. Na cestu zpet jsme vyrazili 5/7 rano okolo 9:30 a uz po hodince a pul jsme trceli v kolone u Sv. Roku jak vyse psala Majda. Nastesti jsme byli jedno z prvnich aut takze jsme jeste nemeli kolonu tak dlouhou, ale i tak jsme tam trceli... Nejprve byla minikolona za Maslenickym mostem protoze tam melo nejake auto poruchu - to bylo asi na 20 minut stani a popojizdeni. Pak se to rozjelo a znovu se to zaseklo az kdyz jsem videl vjezd do tubusu tunelu a zacinal se radovat jak to jde hladce. Tam jsme stali skoro hodinu ale nezjistil jsem, jestli byla pred vjezdem do tunelu nehoda nebo jestli docasne zablokovali smer od more aby mohli cely tubus otevrit pro smer k mori. U Male Kapely to uz bylo bez potizi a fronta u mytnice Lucko (Zagreb) taky nebyla tak zla, cca 20 minut. Dale uz byl provoz plynuly, jen na sjezdu v Goricanu nas hajzlik v mytnici osidil, melo nas to stat 36 kun, dal jsem mu 40 a nasypal mi zpet hrst drobnych, kde jedna kuna chybela (to jsme samozrejme zjistili az na hranicnim prechodu kdyz jsme pocitali za co utratime drobne). Takze bacha na ne, fakt kradou. Jedna kuna je prkotina, ale muzou vas obrat o vic, slysel jsem o zlodejskych kurzech pri platbach eurem nebo o podstrkovani neplatnych slovinskych tolaru mezi vracene bankovky... Za celou cestu nam nikdo nekontroloval nic jineho nez pasy na vstupu do HR a pak na vstupu do HU, jinde nic. Celou dobu na trase nikde zadna nehoda. Pocasi teple tak ze v noci se bez klimy nedalo prezit, nebe celych 10 dni bez mracku, more nejteplejsi za poslednich deset let, ceny docela prijatelne thumbs up Proste letos to bylo super, preji i tem co teprve jedete at vam to taky tak vyjde.
Tak já se už vrátil asi 25 června, ale ještě jsem nějak neměl jsem čas napsat jaká byla cesta.
Výborná! Bessy posílal mé ženě zprávy o stavu silnic a dálnic ( díky vřelé, jeli jsme pár hodin za ním ) a cestou jen pár aut. Prostě červen.
Cestou nocleh u Karlovacu v motelu, příjezd do Brely kolem poledne. První dny žádné horko, ale potom až moc. Jakiruša krásná, moře teplé. Na večeře a občas na obědy jsme chodili do okolních plážových hospod. Ryby, pica, pršut - dobré. Pivo 12 - 15 kn, prošek a martini - 15 kn, pepsi 250ml - 12 - 13 kn. Zelninový salát - 8 kn. Cenu ryb si pamatuju jen jednou - makrela s chlebem a bramborem - 45 kn. Dálnice v pohodě. Babinka v místním obchůdku taky v poho. Kdo chodí do kostela tak v Jairuši - neděle v 11 hod. Domácích i turistů docela dost, ale žádný nával.
Co se týče národností na plážích - klasika: Češi, Ňěmci, Poláci a nárůst Rusů.
Cesta zpět po dálnici a Maďary v pohodě. Přes 1000 km za necelých 12 hod, včetně přestávek.
Takže přeji všem co se chystají aby jeli opatrně a šťastně se vrátili.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2008 16:31
to Majda a stenly.stenly:
radar v M.B. si mě také vyfotil, i přes radu z fóra jsem na něj zapoměl...moje chyba, dle známého co tam bydlí prý dobrý příspěvek do obecní kasy....
Náhodu finta, že to je sice moje auto, co je na fotce, ale řidič nejsem já, jen osoba mě blízká se stejným vzezřením co já ještě zabírá??
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2008 00:52
Na strankach DFENS je kompletni navod jak postupovat. Proste odmitnes vypoved a basta. S zadnou blizkou osobou se nemusis zabivat. I kdyz to stale jeste funguje. Minimalne do konce roku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2008 22:00
Zdravím. V úterý 1.7. jsme se rozhodli večer vyrazit na prodloužený víkend. Vyjížděli jsme v devět večer. Zaměřím se po roce na radary atp. Kolik jich bylo letos, to nepamatuju poslednáích pět let. Kamarád jel Felicií, tak jsme jeli kliďánko, pohoda. V moravských Budějovicích na začátku radar 50 m za značkou, pěkná prasečina, ale pohoda. Na konci nás pěkně blejsknul. Rychlost 60 km 50 m před koncem obce, značka konec MB už je vidět, jedenáct hodin v noci :-( Na antiradar to nefunguje, bacha na to.:-( Prostě jsme se zakecali. Pak se diví, že zakázali měšťákům měřit. Jednoduše řečeno buzerace. Dálniční známka v Rakousku o 50-60 Kč levnější než u benzínek v ČR. 7,7€ je v čechách 249 -259 Kč :-( Cena nafty a benzínu v A je vyšší cca o 2 - 3 Kč. Nejlevnější cena u nás byla u poslední benzínky před hranicema. Příjezd do Vídně - za druhým viaduktem policajti měřili rychlost na 80. Pak ještě radar na konci Vídně. Rakousko jinak cesta úplně v pohodě. Jeli jsme mezi prvníma, když platí dálniční známka ve Slovinsku. Za tři týdny jedeme znovu, tak jsme neřešili a koupili známku na první benzínce, myslím Petrol, hned na hranicích. Můžu si dovolit, že nás byla spousta, kdo kupoval. Cena nafty 1,294€, benzím myslím 1,21. Nikde nikdo nás nekontroloval, ale v HR, na odpočívadle se pochlubili nějací spolucestující, že je kontrolovali na výjezdu spojky kruhák - Maribor (myslím H2). Jinak dle značení nikde není udán konec používání "Viněty". Začátek je označen malou žlutou značkou. Slovinci měřili na konci Mariboru laserem. Dál cesta v pohodě. Další radar na mostě před mírným stoupáním k Malé Kapele. Kdyby na nás neblikal v protisměru nějaký dobrák, tak jsme ho ani neviděli. Další měření na odstavném parkovišti před sv. Rokem. Poslední měření po výjezdu ze Splitu v Jesenici. Nafta v HR všude, 9,84 kun. Cesta motoricky cca 12 hodin, průměr 86 km v hodině, všude podle poředpisů až na Moravsklé Budějovice. :-( Cesta zpátky v neděli v půl šestý výjezd z Duče a příjezd v sedm ráno. Cesta byla úplně v pohodě až na 10 minut před Lučkem. Šťastnou cestu. My za 18 dní znovu, tentokrát na Trpanj. :-) Ještě jedna poznámka. Jeli jsme na blind. Ubytování jsme měli pro 6 lidí za 10 minut, po 10€ na osobu. Domácí říkala, že tak prázdno neměla už hodně dávno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Frantas (08. 07. 2008 22:05).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 11:52
Tak jsem se vcera vratil a pouzil Bessyho cestu...zde jsou poznatky:
Vyjizdeli jsme ve stredu 2.7. ve 3 rano
Cesta tam v poho. Mezi Mikulovem a Vidni stavi Rakusaci dalnici takze je to celkem zdrzovacka skrz omezeni, ale dalo se to. Viden zkratkou podle Midaxe a potom na A2 sjezd na Grosswilfersdorf. Pak cestou do Kormendu pak pres Lenti na polodalnici smer Gorican. Je to asi 100km od sjezdu z dalnice k prijezdu na dalnici v Goricanu..V madarsku jsme cumeli po cem ti madari jezdi...v silnici hrozny diry, muldy proste masakr. Ale je to takova zmena nez porad jet po dalnici.
Ted prijde nejhorsi zazitek z cesty a to prechod na chorvatske strane v Goricanu. Jelikoz jsme jeli do kempu pod stan meli jsme jidlo. Zavareny kureci maso, gulas, uzeny rolky 2ks par konzerv jinak nic moc. Po predlozeni pasu a otazkach typu jestli vezeme marihuanu, hasis, kokain (priznali jsme jen alkohol pro nas, nic jinyho jsme nevezli), jsme popojeli k babe a probehlo predlozeni pasu cislo 2. Jelikoz ukazoval kufr kazdej bylo nam jasny ze se tomu nevyhneme, takze jsme cekali maler. V igelitce v kufru jsme meli jeste rizky na cestu...smiling smiley klasika. Tak jsme ji otevreli kufr a na ni cucela flaska s rumem..smiling smiley zacala rvat co to je, ze to nemuze zkontrolovat a ptala se kde mame maso. Ukazal jsem ji igelitku a ze to je veskery maso ktery mame. ta ji odhodila (to doslova) a zacala strachat v kufru a pidila se po dalsim. konzervy byli naspod a uzena rolka v lednicce v kabine na zadnim sedadle. Rekla at popojedeme ze to vyhazime a bude probihat kontrola..popojeli jsme asi o 5m a znovu otevreli kufr, Za nama cekalo asi 10 aut a vsichni cekali az to sni viridime a divali se na to divadlo. Porad rvala, ze chce maso a at ji nelzeme..igelitku s rizkama opet vyhodila a hrabala...nastesti nic...pak zarvala cesi-problem- otocit a jet dom a porad kroutila hlavou to uz nam dochazeli sily...pak veta kam jedeme...rikam na split ona rika jedete si pro smrt...po teto vete nasledovalo opet kde mame maso rikam ze jiny nez rizky nemame...chtela videt lednicku..nez jsem vytahl lednicku prisel za ni celnik ji uklidnit. otevrel jsem lednicku nahore byli nastesti papriky a rajcata...celnik rekl ok-jedte..spadl kamen ze srdce, nahazeli to do kabiny a jeli jsme. Tato cela situace trvala asi 10min a udelala nam nazor takovej, ze se pristi rok poohlidnme po necem letecky, protoze to zacina s benzinem a poplatkama, + jidlo + pobyt ve stane vychazet cca na 9tisic, uvidime
Dal cesta v poho Zagreb - obchvat pak na Lucko a hura az do Sestanovace. Zadny problem ani u tunelu ani nehoda. Neco jsem platil i kartou..mam standartni z Ceske Sporitelny...taky bez problemu. Cesta zpet probehla v patek 11.7. vyjizdeli jsme o pul 7 z Basky Vody...ve 12 jsme byli na Goricanu..tentokrat jen mavani ani pasy nechteli videt. tusili jsme problemy ve Vidni skrz zacinajici tyden..Bylo to zacpany, ale nic co by byla hruza. Pak souvisla kolona smer Viden - Mikulov a u Novych Mlynu nehoda 2 kaminou provoz kyvadlove stani v kolone 20minut..prijezd do brna o pul 7.. pohoda
Preji vsem stastnou cestu a lepsi celniky...Tecko
Tecko, zaujímalo by ma či ste mali v aute deti a ak ano ,v akom veku. Dík
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 13:08
...Tecko...to je mi líto, že to takhle proběhlo...to musela být " ženská dobytek "...Bohužel se mezi celníky najde vyjímka, která si neuvědomuje, že turisté by si mohli dovézt část potravy z domova a právě proto ...bylo zrušeno opatření na dovoz jakýchkolik potravin...(syrové maso bych tam nevozil...ale to jste neměli )....samozřejmě, že se do HR nedá dovézt nepřiměřené množství masa...pak je to o toleranci celníků...ale vidíš, že i kolega celník ji uklidňoval...
...doufám, že jinak dovča v pohodě...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 07. 2008 13:26).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 14:42
Tesko: Bába asi ráno nic nejedla, tož jsi ji měl jeden řízek nabídnout a byl by klid.yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 15:14
jj dovca byla v poho
To siska: Deti jsme nemeli jeli jsme jen 4 dospeli ve veku 20-30let
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 16:52
Dnes v noci jsem se vrátil z Živogošče.Cesta tam v sobotu 28.6. po trase Sudoměřice- Kúty(dálnice)-Bratislava-Rajka-Csorna-Redics-Varaždin(nájezd na dálnici)-Karlovac(dále po staré)-Slunj-Knin- Cista Provo- Brela-Živogošče.Přes noc provoz docela silný ve směru od moře.Na dálnici převrácený přívěs s lodí přes oba pruhy, ale policie svedla dopravu po odstavném pruhu bez čekání.Slovinci ještě nedokončili dálnici u Lendavy.Trochu zmatek ve značení v Brnaze, kde dřív byl ve směru na Trilj uváděn i směr Makarská.Dnes je směr Makarská snad záměrně naveden na dálnici.
Zpět jsem jel v pátek 11.6 dopoledne po trase Živigošče-Cista Provo -Livno-Kupres-Jajce- Banja Luka- Gradiška(bosňáci neuvádí celý název-Bosanska Gradiška)-Lipik -Daruvar- po obchvatu Virovitice- Barcs-Keszthely-Sumeg-Csorna-Bratislava-Kúty a domů.Cilnice přes Bosnu byla vcelku dobrá s velmi slabým provozem. Až za Banja lukou k hranicím BiH/HR byl dost silný a na samotném přechodu se stála dlouhá kolona v obou směrech. Objížďka z Jajce do Crna Rijeky přes Mrkonjič Grad byla dobrá a dobře značená. Na Chorvatskám území byla cesta místy dost špatná a u obce Badljerina byl se opravovala a projíždí se po kamenité cestě bez zpevněného povrchu. V Maďarsku z Barcse do Keszthely cesta půměrná. Žádný náklaďák jen asi 156 traktorů. Ale nezavazely.Úsek Keszthely až po křižovatku silnic 84/86 překvapivě dobrý a rychlý s velmi slabým provozem a minimem obcí. Na silnici 86 směr Csorna velmi silný provoz v obou směrech. Z maďarské dálnice M1 na M15 a po dálnici Bratislava- Kúty klid.
Dejte si pozor na při placení mýtného v HR. Buď vám vrátí méně jako známým, nebo naúčtují delší trasu tak jak se to stalo mě.Na dálnici jsem najel ve Varaždinu a účtenka byla z Goričanu. Policie měřila rychlost v Csorne ve 23.20hod . V Bosně asi 5 hlídek s radarem, ale i přes to, že jsem nejel akorát, tak mne nezastavili. Na celnicích kontrola jen tak naoko.
Cesta do HR 5. 7. přes Víděň, Graz, Lenart, Ptuj, Zagreb, Šestanovac, Brela. Celkem pohoda, na Lenart jsme sjeli již na 222 km a pohodička - směr Mureck - Trate, Lenart, Ptuj. Hodinka a čtvrt cesty. Bez potíží a byli jsme tam skoro sami. Dálnice v pohodě. Cesta zpět 11. 7. to samé. Tunely v pohodě, už budou v roce 2009 oba tubusy, dle jejich tabulí. Zagreb - Lučko, 5 km cca 30 minut zdržení. SLovinsko zase v pohodě, policajti nikde. Myslím, že kdo bude chtít ušetřit za známku i příští rok, nebude to snad problém. Nebojte se objíždět přes SLovinsko, je to opravdu jen chvilka zdržení.

Mikulov - Vídeň docela nic moc. Zpět jsme to objížděli po 8 na Geransdorf a myslím, že po dobu stavby dálnice je to lepší varianta. Téměř žádné auta. Do Hr Mikulov - Vídeň cca 1 hodina a 20 minut. Zpět Vídeň - Mikulov 1 hodina.

Pozor na radary, zejména v Chorvatsku na okreskách, jsou všude. Cesta trvala cca 12 hodin. Jeli jsme dle předpisů až na výjimky. :-)

Přeji dobrou cestu všem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 20:15
Prosím tě,jak je to s poplatkem v Maďarsku?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 22:32
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:41).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2008 23:02
[www.mzv.cz]

Adresa Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku včetně článku o dovozu potravin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2008 14:21
Tak i nám už pro letos skončila dovolená v Chorvatsku
Uherské Hradište – Pelješac Orebič – přes Bratislavu – Rusovce – Rajka – Mosonmagyarovar – Csorna –Sárvár – Sumeg – Balaton Berény ( pátek 4.7.08) cca 350 km
Nagykanizsa – Letenye – a po chorvatské dálnici až do Šestanovače a dále po jadranské magistrále do cíle (sobota 5.7.08 cca 850km).

Zpáteční cesta byla stejná až na výjimku - jízda po magistrále na ostrov Pag.
Poznatky z cesty:
1.
V Maďarsku jsou hodně vyjeté koleje – proto je rychlost na mnoha místech omezena na 70km/hod.
Cena benzínu natural 95 je 32x-33x HUF
Nákladní vozidla jedou tak o 10-15km rychleji, než stanovují předpisy tzn. 100 – 105 mimo obec a 60-65 v obci.
Zajímavostí je, že se objíždí hodně dědin a jede se pořád po hlavní.
Nevýhoda je jejich značení, ale na to si po pár kilometrech zvyknete.
Po celém průjezdu Maďarskem jsme neviděli žádnou policejní hlídku. Provoz byl typický na pátek, ale na cestě se netvořily žádné zácpy.
Problém nastal až u hraničního přechodu Letenye sobota 9:30 (jeli jsme mimo dálnici) cca 1 kilometr před přechodem je kruhový objezd kde jsme tímto počinem předjeli několikakilometrovou frontu aut čekající na odbavení.

2.
Chorvatská dálnice – celkem jsme za průjezd zaplatili něco málo přes 200 Kun. U obou tunelů, kde je provoz sveden do jednoho pruhu se tvořily v našem směru mírné kolony cca 20 – 30 minut v opačném směru hlavně před tunelem Sv. Rok ve směru do ČR se tvořila několikakilometrová kolona – byl to příšerný pohled na stojící auta. Chorvati dokonce rozdávali vodu. Nikdy jsem takovou kolonu neviděl, tak pozor na sobotní návrat.
V roce 2009 mají být již oba tunely průjezdné v obou tubusech.
Ve vnitrozemí na dálnici je cca každých 80km benzinka. U pobřeží je to každých cca 50 km
Cena naturalu je +- 9,75 Kun. U každé benzinky je odpočívadlo, v našem případě i chemické WC.
Na žádné mýtnici nás neošidili.
POZOR! U benziny INA jsem platil benzín za 240 kun pětistovkou a mladík mi vrátil o 100 kun méně. Všechno jsem na místě vyreklamoval – žádný problém, jen divný pocit.
Toto byla moje první zkušenost s chorvatskou dálnicí a tu mohu jen doporučit
Dálnice je
A. Rychlá
B. Bezpečná
C. Levná
Příště už jen jedině po dálnici

Při cestě tam jsem jel cca 115 – 125 km/hod.
Při cestě zpátky 125 – 135 km/hod.
Spotřeba byla 5,0 tj. cca o 0,3 resp. 0,4 více než v uplynulých letech.

Jediné co mi na dálnici vadilo je časté omezení rychlosti na 100 km/hod. (i na jiných místech než před tunely) (tímto limitem jsem se neřídil)
…………………………………………………………………….
Při zpáteční cestě jme jeli za známýma do Primoštenu po magistrále a za přejezd přes plnou čáru do města jsem dostal pokutu 500 Kun.
Pro porovnání s minulým rokem jsme na cestě potkávali o poznání méně Čechů.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.