Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 09. 2006 14:47
Já se vrátil před 10dny z Baška Vody cesta super tam i zpátky za 13hodin jezdim každý rok vždy ve čtvrtek tam a za 10 dní pondělí zpátky Jezdím Praha ,Mikulov,v Chor. po dálnici a u Splitu jsem tenhle rok jel přes hory a je to lepší cesta protože po pobřeží to vždycky před Omišem stojí takhle se napojíte na starou cestu a ten přijezd prúsmykem k moři je neopakovatelný kdo jede poprvé musí jet takhle přes Split to némá to správný kouzlo.Nikdy jsem nikde nestál ve čtvrtek je dálnice uplně prázdná rád za ní zaplatím,stará cesta má svoje kouzlo ale často jsou tam policajti a né všude se dá slušně předjíždět.Jinak jsem se jel podívat do Trogiru cesta šla ale ve městě zaparkujte hned na kraji v sídlišti jinak stravíte hodinu hledáním mista ktery stejně neni a ze sídliště je to pět minut do centra.Jo a ještě jeden zážitek poprvé po osmi letech co sem jezdím jsem se vydal na Biokovo vyhled super ale 30km věčného couvání a vyhýbáni to chce pevné nervy
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 09. 2006 22:06
Letos jsem trasu Teplice-Sibenik jela 3krat a vzdy v pohode.
Pri ceste do HR obchvat Vidni neni dokoncen ale zpet je perfektne znacen na S1.
Nerada jezdim na noc,tak si vzdy vybiram odjezd v sobotu rano z CZ a v sobotu do 06hod.rani z HR. Cesta tak trva 13,14hod.pohodicka.
Sezona ukoncena,tak navidenou pristi rok v HR.
Vrátil jsem se 9.září z Puly, cesta celkem v poho, ale tam jsem ťuknul na parkovišti Chorvata. Škoda celkem 0,0 prd a ten zmetek chtěl za ťuknutej bletník na 20 let starým golfu 1000 euro. Zavolal polici a pokuta mě přišla na 300 euro...Nas.... jak latrýna...Jaké máte zkušenosti?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 09. 2006 23:29
Zdravim ve spolek,

konecne jsem se prohrabal ke kompu. Jel jsem 10.9 do Basky Vody. Cesta tam z Opavy v 17:30 naprosto v pohode, na dalnici Z-S jsme jeli s kolegou misty uplne sami, az z toho sel strach. Super bylo kdyz mi pred Sv. Rok pipla na palubovce vystraha tvorby naledi 4 stupne. Kolega na me z vysilacky hartusil, ze jako na sibir nechtel eye popping smiley No ale na druhe strane tunelu bylo krasnych 21. Neuveritelny rozdil. Do Basky jsme bez jakychkoli komplikaci dojeli v 07:20. Jeli jsme vnitrozemim. Cely tyden bylo nadherne, ale v patek se to zacalo kabonit a v sobotu uz lilo jako z konve. Domaci povidal, ze to vydrzi minimalne 4 dny, protoze jsme meli byt do pondeli tak jsme zvedli kotvy uz v sobotu kolem obeda. Cesta zpet = Hnus. Jak jsem u Splitu zapnul sterace na 2ku tak jsem je vypinal az ve Vidni. Navic jedna mensi kolonka pred Sv. rok a druha na hranici HR-SLO cca 13km, ale to uz je asi v sobotu normalni jak jsem pochopil. Jinak ocumoval jsem kazde auto s ceskou spz, ale na nikoho z fora jsem nenarazil.

Dik za novou "CZtku" a vsechny dobre rady z tohoto fora, napr. ze je dobre mit rezervni klice od auta. Mrchy mi zapadly do nabaleneho kufru auta az uplne dolu (to jsem samozrejme zjistil az doma) V okamziku kdy jsem po 5 minutove panice hledani ztracenych klicu pronesl "Cert je vem", jsem jen zaregistroval "podivne" pohledy vsech zucastnenych. Jake bylo jejich prekvapeni, kdyz jsem vylovil rezervni z rakve a uz se jelo thumbs up smiley

Takze jeste jednou dik a priste zase navi v HR. hot smiley

TomKa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2007 11:38
Nazdar, už je snad někdo doma z dovolené????? Napište jak bylo.
Kde-Jak-Kudy-Dobré, špatné pocity - Zajímavosti
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2007 11:46
To by ma tiež zaujímalo aké sú tohtoročné postrehy z dovolenky v HR. Ale mám pocit, že ešte minimálne týždeň musíme počkať. Tak napíšte.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 07:46
V neděli 10.6.jsme se vrátili z Orebiče,jeli jsme autobusem s CK Galatea Brno.
Počasí nám přálo,protože jsme procourali co se dalo .Dubrovník-jedním slovem -nádhera.Korčulu město jsme navštívili večer,což byla katastrofa-tolik koček jsem v životě neviděla a už vidět teda nemusím.Nevím jak to tam je přes den ,ale ten večer děs !Moře teplé akorát na osvěžení a koupání.Jinak draho,draho,draho.Kopeček zmrzliny 5Kn,v Dubrovníku dokonce 7 Kn.Kilo kvalitní ryby v konobě 160-280 Kn.Litr vína Postup 30Kn,čep.pivo 15 Kn, v Dubrovníku 31 Kn/to bylo nejdražší pivo co jsem pila/.V Trpanji,kam jsme původně měli jet,jsme byli na pár hodin místním busem,je to moc pěkné místo a hezčí koupání než v Orebiči.Cesty prázdné,bez kolon.A teď vzhůru do pracovního procesu !
Přeji všem co teprve do HR pojedou šťastnou cestu a dovolenou,jakou si sami přejí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 09:24
Kopecek zmrzliny 5Kn tj. 20,- Kc mi zas az tak draho neprijde, u nas uz taky neni davno kopecek za 2.- Kc A kopecek v HR a u nas je setsakra rozdil jak v objemu tak kvalite yawning smiley 15kn cepovane to je standard loni jsem videl cep v rozmezi 12 - 15 kn (31 v Dubrovniku no jedno se da skousnout ale v turistickem historickem centru se to da cekat, na vaclavaku v praze taky asi 12tka za normalni peniz nebude), no taky ho zase nemusime vypit na posezeni cely sud jako doma ze jo. drinking smileythumbs up smiley 120,- Kc za litr vina je v pohode, a to ze je v HR drahe zradlo to vime vsichni.

Takze pro me jednoznacny zaver: Dik za info a uz abych tam byl hot smiley

--
TomKa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 12:16
Chtěl jsem napsat v podstatě to samé jako tomka, ale nechtěl jsem vířit debatu.

Takže: Dík za info a už abych tam taky byl grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 14:05
No očekával bych spíš info od někoho, kdo jel autem a bez cestovky. Cesta, hranice, zácpy, radary atd. Zážitky z cestovky jsou s prominutím na nic.
D
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 14:32
Nic proti, ale to jako ty co jedou s cestovkou nemusí jet přes hranice, stát v kolonách a tak? To je jako nějaký nový druh diskriminace? Jedete s cestovkou tak se sem necpěte? jediný co lidi v buse nezajímá (podle mě) jsou ceny např. mýtného, ale jinak vše stejné jako když jedu autem - aspoń pro mě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 14:50
Řekl bych že člověk cestující busem těžko podá zajímavou informaci z trasy, kterou z valné části prospí nebo prokouká na TV. Nic proti CK, ale tady se poptávají info pro řidiče.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 15:02
Přesně tak,držte se tématu,všichni co cestu máme před sebou prahneme po jakékoli motoristické informaci.Takže pište,pište.
D
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 15:11
OK, asi jsem jediná, kdo má něco proti, ale nevadí. Já jen, že třebá já osobně nespim za celou cestu ani minutu (bohužel, a myslím, že nejsem sama) a filmy, který jsem viděla snad 100x vidět fakt nemusim, tudíž vím o všem co se děje s tím rozdílem, že neřídím. Letos jedem až v červenci,takže info nemám. Ale mé info stejně nebudou kvalitní a žádané, neboť jedu opět busem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 16:37
Tvý info budou určitě kvalitní pokud půjde o vlákno ohledně cen, pobytu, pláží, restaurací atd. atd., neboj thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2007 20:47
Právě jsem se vrátil z Poreče poprvé jsem jel na Istrii místo dolů.Cesta super z Prahy až na místo 9 a 1/2hodiny jel jsem Praha,Mikulov,Maribor,Lublan,Koper pořád dálnice až na Mikulov-Viden.Ve Slovinsku cena jedna cesta 10.5 Euro pak ještě 14kun na Istrii.Ubytování Apartmán pro 4 25Euro,ceny jako dole Pizza 35-50,Zmrzka 5,Masiko s přílohou 38-60.Ale jinak to stálo za prd ze 6dnú jen 2 hezky,v červnu už asi nepojedu.Radši zase přelom Července a Srpna a dolu na Makar.rivieru tady je sice nádherný město a je kam večer chodit ale dole je pro mě hezčí koupání a čistější voda a větší nával jsem vždycky nějak přežil.Pokud chcete něco vědět k cestě pište
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2007 07:16
to Sparrow:
Dávám Ti za pravdu. V Poreči jsem byla 2x a už mě tam nikdo nedostane. A tak hurá na jih.smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2007 17:47
Já to myslel tak, že cestující s busem ti většinou žádné informace z cesty nepodá. Nevím jak ostatní, ale já když někdy jel busem, tak jsem nevěděl často ani kde momentálně jsem, protože z busu jsou cedule těžko čitelné. O mýtném nebo cenách na benzinkách ani nemluvě. A ceny v letoviscích, kam cestovky jezdí jsou aspoň pro mě taky OT.
Vrátil jsem se před měsícem ze Splitu. Cesta v pohodě,ceny stejné jako v roce 2006. Dálnice úplně prázdná, po zkušenostech z letních cest něco neuvěřitelného. Sveti Rok i Mala Kapela bohužel ve stejném stavu jako v loňském roce, stejně tak i průjezd Slovinskem. Ceny benzinu 8,00 - 8,50 Kn, nafta 7, 40 Kn.
Naše rodinka teprve pojede, takže nic moc jsem se tady nedozvěděla. Zase řešíme problém, zda přes Maďarsko nebo Rakousko. Jezdíváme z Bratislavy na Jarovce, Parndorf, Eisenstadt a z Wiener Neustadt najíždíme na dálnici z Vídně. Je to únavná trasa, jedna vesnice za druhou. Dále by mě odradily opravy na dálnici z Vídně dál dolů, kdy se jede velkou rychlostí mezi panely šedé barvy na šířku jednoho auta (počítám, že jsou z betonu) a kdy po delší době jízdy už nevnímáte, jestli ty betony jsou svislé nebo vodorovné (vnímáno očima spolujezdce). Podle výrazu smajlíka na dopravní značce poznáte, zda kritický úsek pokračuje dále, nebo nastane chvilková úleva pro oči i nervy.Touto trasou jsme jeli před rokem v noci. A letos? Moc by mě to zajímalo. A v Chorvatsku? Jedině po dálnici. Po zkušenostech se slovinskými i chorvatskými policajty zásadně dodržujeme rychlosti a samozřejmě i dopravní předpisy. A oni to zkoušejí. Ikdyž jedete padesátkou, jsou schopni vás přesvědčit, že jste jeli sedmdesátkou. Naposledy jsme měli takovéto problémy před třemi roky. Po půlhodinovém přesvědčování policajta ve Slo jsme pokračovali v jízdě chudší pouze o fernet.
Alf
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2007 19:37
"z Bratislavy na Jarovce, Parndorf, Eisenstadt a z Wiener Neustadt najíždíme na dálnici z Vídně"....Rozhodne odporucam ist cez Berg na Wolfstahl, Hainburg....a pri rafinerke OMW pri Schwechate rovno na obchvat, ktory vas dovedie zhruba na uroven Schopping City Sud-smer Graz.
A ked na Madarsko, tak tunel Sitina ( prichod z D2 od Brna ) je od 24.06.2007 v prevadzke ( po slavnostnych fanfarach za ucasti Coultharda...Klaudia Schiffir je uz asi stara:-)
Anonymní návštěvník
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2007 10:42
Přátelé možná dobrá informace-chorvati na Goričanu dost kontrolují auta hlavně dovoz potravin,pokud se pamatuji vloni zkraje sezony tam taky tak blbli a občas vyžadují CZetko černá písmena na bílém podkladu žádné nápisy jako OMV atd.je to info z jedné CK jedí u ní můj syn tak pozor ať neznepříjemní někomu dovču prý jedno vozidlo bylo vráceno,nechcou moc uznávat CZ na SPZ protože nejsou v unii,ale znovu opakuji vloni zezačátku taky tak blbli tak je to snad přejde.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2007 11:25
Pokud tam stále slouží ten celník co vloni tak je to svatá pravda a plně tomu věřím.Byl to snad největší "pako" z celého HR.Nevím kde ho vyškrabali.thumbs down Kdo narazil na jeho směnu tak neprojel ani snad s kůrkou chleba,ne tak s masem v lednici.Psala o tom myslím i Jitka s Hvaru.To byl hlavní důvod nezkusit Maďary,ale opakovat klasiku přes Vídeň a Maribor.

MirekŠi
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2007 11:36
Tak to jsem na to pako narazil loni při cestě domů kdy jsem musel vysvětlovat co je a kde jsem vzal sušené mléko a bikavu!! Jinak jezdím s jídlem jak pro malej zájezd ale ono krmit dva adolescenty saláty a polívkou čtrnáct dní tak bych měl strach i o svůj životgrinning smiley
Anonymní návštěvník
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2007 11:42
Já jel přes Goričan jen jednou a jezdím teď Madarsko,Slovinsko,Chorvatsko a tam nikdy žádný problém nebyl, vloni chorvat nechtěl vidět ani pasy a co se týká Rakouska tak tento víkend rakušáci namátkově převažovali auta, takže si moc člověk nevybere zkrátka když narazíš na debila tak ti to znepříjemní.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2007 11:45
Rodiče se vrátili v neděli a cestou tam, na hraničním přechodu Mursko Sredisce-Lendava, je prej taky velice "hezky" prohledali a jelikož vezli nafukovací člun s motorem, tak prej měl celník nějaký problém s motorem, tata moc nevěděl,co po něm chce, ale prý možná něco s proclením,nemá s tím někdo zkušenosti? Cestou zpět viděli, jak probírají další auto směrem do Chorvatska, takže na tom přechodu to bude asi taky jejich koníček. eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2007 21:05
Aké sú vaše skúsenosti z tohtoročnej cesty cez Madarsko?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2007 21:11
To Miloslav:
Pripájam sa k otázke, tiež by ma to zaujímalo. Roky som chodil cez AUT v r.2005 som to po prvý krát vyskúšal cez HUN a bol som spokojný. Ale - išiel som tou istou cestou aj vlani a zdala sa mi dosť rozbitá, výtlky, obmedzená rýchlosť a pod. Ono aj zima 2005/2006 bola tuhá, tak to možno bolo aj tým.
Takže takisto by ma zaujímali skúsenosti s cestou cez HUN tento rok.
Mi
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2007 13:13
Z přechodu Gorican mám ty samé zkušenosti, celnika zajímali potraviny nikde jinde se mi to nepřihodilo
Tý kto ste sa vrátili--poraďte---
plánujem ísť 4.júla na blink niekam ku splitu.
odchádzame zo Žiliny a stále váham nad 2 variantami cesty.
1- Šahy - budapešť-goričan - zagreb - split
2 - Bratislava- wiedeň(nové mesto) - maribor - zagreb split.

Dosť ma zaujíma ako je to s diaľnicou v Maďarsku. Niekde som čítal že je diaľnica už z budapešti až na hranice, aj okolo Balatonu.

A kde kúpiť diaľničnú známku, aká je najlacnejšia a koľko stojí???
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.