Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 06. 2006 22:44
ahoj,
můžete už někdo napsat své zkušenosti s letošní cestou?
kdo jste se už vrátil? určitě nejsem sám zvědavý...
...díky Tony66
Rodiče před týdnem a kromě otevřené Želetavy prý nic nového. Jeli Praha - Zadar.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2006 22:51
Já jsem se sice ještě nevrátil, ale absolvoval jsem alespoň cestu z Prahy do Vodic. Obchvat Vídně ještě pravděpodobně není dokončený, neboť ze silnice od Mikulova na něj není žádný ukazatel. Proto asi nebude ideální ho používat při zpáteční cestě. Na celé cestě (Praha - Mikulov - Vídeň - Maribor - Záhřeb - dálnice) žádný problém, všude volno. Na dálnicích ale dost zpomalení kvůli opravám a svádění pruhů do protisměru. Jel jsem ve čtvrtek 9.15 - 20.30.
A jak tam je???
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 06. 2006 08:30
To Globík:
Ty uzávěry jsou v Rakousku, nebo v Chorvatsku?
No pište co zajímavého a nového na cestách! Máme to za 37 do odjezdu!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 06. 2006 22:08
V Česku normál D1, Jihlava, Želetava a Znojmo bez problemu, v Rak před dálnicí do Vídně asi 3 km nové rychlostní silnice, dálnice a průjezd Vídní je stejný. Za Vídní jak byly ty zúžené pruhy je to průjezdnější, ale stále tam pracují, jinak dálnice na Graz stejná. Slovinsko se nezměnilo, pouze opravovali ten kousek z kruh. objezdu do Mariboru. Pozn. na 1 Eu mi bez řečí vrátili 20 centů. Dále je to stejné. Dálnice v HR začíná již za Krapinou, pak až do Splitu jako v loni, pouze zmizely průjezdné budky po cestarinách před tunely. Před Zagrebem, jak se jede cca 5 km po jednoproudé dálnici, tak tam to vypadalo nadějně s otevřením druhé strany dálnice, ale já jel ještě v obousměrném pruhu. Zpět do samé, ale při sjezdu z dálnice v Krapině jsem si všimnul pouze 4 (!) budek na vybírání mýtného, takže v létě tam asi bude veselo, ale dálnice až k hranicím na SLO se staví o sto šest. No tak nějak. U more teplo, doopravdy puno sunce, ale more je dosud hodně, ale hodně studené. Určitě se to však zlepší (snad, určitě, na beton). Ceny v Kn plus 10-20%. Sretan put.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janahana (11. 06. 2006 22:30).
Už jsme byli letos 3x na Istrii, naposledy před týdnem. Jezdíme z Plzně přes Rozvadov, Mnichov, Salzburg, Villach, Terst, Koper, Istrijský ypsilon, ... Kromě toho, že u Tauernu sněžilo, byla cesta bez problémů. Vezmu to postupně. Němci za Rozvadovem pilně dostavují dálnici, už jim chybí jenom kousek, odhaduji, že to dodělají během léta. Kritické místo býval Mnichov na konci pracovní doby, tj. mezi 16-18.00. Rozšířili ale dálniční obchvat an 4-5 pruhů v každém směru a velmi to pomohlo, takže není-li nehoda, ujde to i v té špičce. Nejproblematičtější je vždy úsek Salzburg-Villach. Letošní jaro se Rakušani rozhodli rozestavět všechno možné, takže se to mockrát sjíždí do jednoho pruhu, ale snad hodlají do léta většinu zprovoznit. Perfektně to je popsáno na www.oeamtc.at. Nejhorší je vždycky blokové odbavení před Tauern tunelem (semafory pouští auta po dávkách) - v sezóně v kritických dnech tam bývá několik km fronta (rekord byl vloni asi 24km), což může být na pár hodin. Naprosto pohodová cesta je naopak z Villachu přes Itálii do Terstu. I když je na ní 17 tunelů, nikdy jsem tam nezažil zácpu - ta může přijít až těsně před Terstem. Samotný Terst je kupodivu přes neustálé stavební změny velmi dobře průjezdný téměř kdykoliv. Pouze je třeba dávat pozor na značení (směr Koper/Capodistria), aby člověk nezabloudil. V Koperu končí dálnice a jede se chvíli po okreskách, tam se tvoří fronty hlavně v sezóně před hraničními přechody, jinak to ujde. Pokud jedete někam na západní pobřeží Istrie (Poreč, Rovinj, Pula), určitě využijte novou rychlostní silnici. I když to není víceproudová dálnice, jede se po ní mnohem lépe a rychleji než kdysi po úzkých okreskách. Koukám, že už jsem toho napsal až dost, bude-li zájem, popíšu konkrétní detaily.
To PavelM: díky za vyčerpávající příspěvek, chci se zeptat: odkud vede ta nová rychlostní komunikace? V kterých místech se na ni napojím? Díky.
Hned za slovinsko-chorvatským hraničním přechodem Kaštel (ze Slovinska přes obec Dragonja) se jede podle značek na města Poreč, Rovinj, Pula (nevím, které je tam zrovna uvedeno). Pozor - neodbočit v kopci v serpentinách doleva na Buje, ale rovně na obec Plovanija (asi 1-2 km za hranicemi). Na začátku obce nepřejet odbočku doprava zase na Pulu a spol. a po pár stech metrech jsi už na zmíněné rychlostní silnici. Platí se na ní pouze mýtné za přejezd mostu Mirna - 14 kun. Kdyby někoho zajímal ten průjezd Terstem, mám perfektní popis v němčině i fotkami.
Jo souhlasí, my jsme se vrátili 17.6. cesta tam v pohodě, stejná trasa, akorát od Dolního Dvořiště. Italové jsou lajdáci, takže v Terstu je dopravní značení jak někde v Africe. Směrový ukazatele za křižovatkou a navíc za rohem ve velikosti ukazatelů různých obchodů. Za ty leta už trasu známe, ale když si vzpomenu na začátky, tak bych ještě dnesky ty Italy nakopal do pr.... Cesta tam z MB 10 a půl hodiny zpátky dvě nesmyslný zácpy v Rakousku - semafor na dálnici a zůžení vozovky!moody smiley Čas 12 a třičtvrtě. Myslel jsem, že v Čechách stihnu utkání s Ghanou, ale díky zácpám jsem až před Lince chytil na rádiu ČR1 posledních čtvrt hodiny. Asi jsem o nic nepřišel. Doporučuju cestu přes noc, je přes devadesát procent v pohodě a v klídku.thumbs up smiley
V Terstu jsem byl jen jednou, ale to dopravní značení bylo opravdu dost hrozný.
Ahoj,napíše mi někdo prosím zda mi na cestu autem stačí jenom OP a nemusím mít pas? Děkuji.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2006 14:27
Ahojky.Stačí OP. Ale k ubytovaní pas potřebuješ.
Děkuji,jedu do soukromí tak snad jim bude OP stačit.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2006 14:42
Je třeba pas i do apt. Jestli jedeš přes cestovku,tak za tebe ohlašovací povinnost obstaraj oni,když na "blind" musíš se do 24h. nahlásit na příslušným "POLIZEI"...-smiling smiley)))
Jedu autem,ale mám je OP.Tak myslíš,že mě neubytují?Díky
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2006 14:49
Jezdím každej rok přes cestovku do apt. a vždy chtěli pasy a za dva dny mi je vrátili. Dávaj k nim papír(potvrzení) o pobytu v daném období a místě,kdes byl. Chorvati to občas chtívaj na hranicích,když jedeš domů!
Jeste nikdy mi ubytovatel v apartmanu potvrzeni nedal, ale letos uz si ho vyzadam, nebudu riskovat ze nebudu mit nejakeme strelenemu celnikovi co ukazat...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2006 14:54
On Ti ho nedá,musíš pro něj na POLIZEI. Tam by ses měl nahlásit s pasem a jménem domácího,kterej tě ubytoval.
no doufám,že mu ten OP bude stačit.Tak děkuji a pa pa
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2006 14:59
Není za co a užij si to! Já to mám za 15 dní Pakoštane.
Děkuji,a Ty taky,krásnou dovču.pa pa
pre kimkimi

minulý rok sme cestovali na OP a naše deti mali pasy. Na prihlásenie na pobyt stačili aj OP.
pre deni

Děkuji moc
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2006 20:09
Prosím vás, písne mi někdo, jak to vypadá až dole za Dugopoje, dá se jet ze Šestanovace na Vrgorac??? Nepochopil jsem na jiném vlákně, zda je 62-ka uzavřená kvůli výstavbě nové dálnice i v tomto úseku. Díky za info...Karel
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2006 10:47
Před chvílí jsme dorazili z Marušiči(Omiš,Brela)Cesta tam i zpět po staré-naprosto vpohodě a klídku.Tam jsme vyjeli kolem 17 hodiny a ráno se prcci budili u moře.Zpátky taky-a naprosto ok.
Jinak děti máme v pasu-po příjezdu pasy půjčím majiteli a ten nás přihlásí a za hodinku mi je vrátí.Potvrzení nám nedává žádný rok-a nikdy ho jaktěživa nikdo nechtěl.Je ale fakt že jezdíme přes českou CK a míváme sebou smlouvy pro majitele i pro nás-takže by to možná i stačilo.
Hranice to je každý rok stejný-nikdy nás nekontrolovali-ať to jsou slovinci,rakušáci nebo chorvati-nejvíc snad dotíraj češi-ostatní snad ani pasy do rukou neberou.

Akorát dnes ve slovinsku vykládali auta na vozíky-ale na nás ani nekoukli-asi vidí že od nás jim toho moc nehrozí.


No-celkově si myslím to bylo jako vždycky-akorát se opakoval loňský rok-jeli jsme 16.6 a v ten den začly vedra-a to samý letos.Majitelé se smáli že si vozíme vedro sebou protože vždycky přijede s náma.
ivetaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Před chvílí jsme dorazili z
> Marušiči(Omiš,Brela)Cesta tam i zpět po
> staré-naprosto vpohodě a klídku.........

Bylo to v pohodě i mezi Omišem a Splitem, nebo tam byli kolony jak jsem tady četl, že se tam opravuje silnice?
...ivetee...mi jedem srpen do Staniči u Omiše ,myslím že jsem si s Vámi psala emailem...můžete mi popsat starou cestu kudy jste jeli??máme to vše naplánované ale ještě pro jistotu,a nějaké info ...co moře atd díky moc...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2006 12:49
To Karel :
Omlouvám se pokud jsem tě uvedl v omyl. Uzavřená je 62-jka v úseku Dugiopolje - Šestanovac. Teda respektive byla. Jak to vypadá letos nevím.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.