Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 08:29
Hill(e), pokud není "moderátor" diskuse, tak se holt stane, že od jednoho tématu se přejde k jinému. Sám uvádíš, že se má psát o průběhu cesty, postřehy z pobytu, spotřeba... Jenže, pokud má někdo nutkání rozebrat jednotlivé body, tak to holt udělá a najednou jsme na jiné koleji. Pokud chci na něco zareagovat, tak to nemůžu provést v jiném vlákně...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 16:29
vrátil som sa včera cesta v pohode, akurát maďari na M7 asi 50km pred HR hranicou asfaltujú a je to tam zúžené do jednoho pruhu asi 2km úsek. inak všade prázdno, nový Goričan bez problémov tam aj naspať.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 17:05
mihal306 - asfaltují?? V noci ze čtvrtku na pátek (pár min po půlnoci), jsem tam projížděl a nic, ani v jednom směru, ani v druhém směru. To jsou mi teda věci smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 19:31
to JIrka Z RI, díky za info. Zajímavé je, že na nové mapě už je zakreslený jako průjezdný - dobrá past ! Docela by se mi hodil, jedu s courákem 10m a ty točky nad Brelou budou asi zajímavé :-)
Dobrou cestu všem a šťastný návrat !
Mi
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 20:13
Sice jsem se ještě nevrátil, ale při cestě do HR už v Ptuji na dálnici fronta na přechod, přes Cvetlin jsem se nedostal (nemohl jsem se napojit) přes Zavrč zdržení 2x 5 minut sice o pár km navíc, ale než čekat tu frontu. Dál cesta bez zdržení dálnice z varaždinu poloprázdná
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 09:50
Vrátil jsem se dnes z Černé Hory. Tedy v Dubrovníku jsme byli v 5 hodin ráno. Poté klasicky přes Neum, zde jsme ale odbočili na Stolac, přes Hrasno jsme se dostali do Hutovo. Přes Čapljinu do Ljubuški a do Chorvatska na dálnici A1 do Vrgorace, kde jsme byli v 8 hodin. Po A1 až na Udbinu, kde jsme odbočili na Plitvice, tam jsme se na chvíli zastavili (12 - 16 hodin). Poté jsme pokračovali do Karlovace a klasicky na Zagreb a přechod Macelj, kde jsme byli kolem 19.hodiny, odbavení rychlé, nic nechtěli vidět. Na Slovinskou dálnici (je parádní a docela za málo peněz, jsou to frajeři). V Grazu jsme byli někdy kolem půl deváté večer. Najeli jsme na A2 směr Klagenfurt a dojeli jsme do Villachu (cca půlnoc). Zde asi hodinová pauza a poté Po A10 do Salzburgu (2 hodiny ráno), A1 do Lince (3:30). Na Dolním Dvořišti jsme se zastavili a dali menší pauzu, bylo asi půl páté ráno. Domů do Prahy jsme dorazili po 7.hodině. Cesta byla super, nikde jsme nečekali, byla to fajnová kochačka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Filip (18. 07. 2012 09:53).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 10:17
Filip
Proč jsi nejel ze Záhřebu rovnou přes Ljubljanu na ten Vilach? Slovinskou dálniční známku jsi zřejmě měl.... Takhle si nacestoval kilometry navíc
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 10:54
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Filip
> Proč jsi nejel ze Záhřebu rovnou přes Ljubljanu na
> ten Vilach? Slovinskou dálniční známku jsi zřejmě
> měl.... Takhle si nacestoval kilometry navíc

Protože mi cesta z Grazu na Klagenfurt přijde hezčí, přes Ljubljanu jsem jel už tolikrát, že to prostě chce změnu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 11:40
Tak tomu rozumím, já to mám podobně s cestou přes Rakousko. Cesta z Vídně do Grazu se mi prostě už po těch letech nelíbí, jezdím už asi 3 roky na Linz - Graz. Z jižních čech
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 13:15
Tuhle cestu jela dneska dcera s partou do Tučep,naprosto bez problému ,vyjeli v jednu ráno,teď ve čvrt na jednu volala,že už jsou na apartmánu,takže pohoda.Taky z jižních Čech ,ale to Valeri ví.Čau.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 15:19
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak tomu rozumím, já to mám podobně s cestou přes
> Rakousko. Cesta z Vídně do Grazu se mi prostě už
> po těch letech nelíbí, jezdím už asi 3 roky na
> Linz - Graz. Z jižních čech


Tuto trasu jsem jel také několikrát, je to pěkná cesta. Když jedu k moři, je mi jedno, kolik najedu kilometrů, jedu si prostě cestu, kterou si zvolím a mám takovou cestu již jako dovolenou. Také je hezká cesta z Bělehradu na Čačak, Sarajevo a Mostar do Ploče.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 15:23
Vrátil jsem se včera v ve 22,30, cesta z Podgory do Plzně v pohodě, výjezd cca v 9,00. Mýtné kartou na Demeteru a také bezhotovostně druhou dálnici - tuším Krapina - jsou tam dvě mýtnice označené tuším Express (stejný systém jako na Demeteru). Karta Visa Elektron bez problémů. Na hranicích se Slovinskem cca 10 minut čekání. V Německu začalo pršet a pršelo až do Plzně. Jinak vše OK. Honza hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2012 16:13
Honzo,
aby Ti za toho "Demetera" nějakej "nepřizpůsobivej" neobešel auto s hřebíkem !!! thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 12:23
Tak dnes v 00:25 sme sa vrátili.Cesta tam (streda večer) cez Nemecko,Rakúsko - Graz,ďalej objazd SLO - Mureck,Lenart,Ptuj.Cez Ptuj pohoda a rychlý prejazd,napojenie na konci SLO dialnice na cestu č.9.Prechod Macelj asi v 4:30 bez problémov a potom už len CH.dialnica až na juh.
Cesta spať 19.7 z Bašky Vody 10:30.Na Chorvatskej dialnici provoz v pohode až u Karlovace malé zhustenie smer Lučko.Platba kartou na Demerje úplne bez aut.CH-SLO hranica z chorvatskej strany bez problémou,len nám odmával.Ale Slovinský colník bol nejaký akčný a zdržiaval autá.Pred nami museli nemci otvárať auto,kto sa v nom nachádza,asi preto,že mali fólie a on nevidel do auta.No a prišli sme na rad my.Hneď šok ,keď som SLO colníkovi podal pasy a on sa pýtal kto je to za ženu v tom pase ( manželka ).Asi 3 krát som mu povedal že manželka.Čumel do auta a nechcel veriť,že je to ona.Musela si dať dole aj slnečné brýle,až potom mi podal pasy moody smiley .A potom klasika spať Ptuj,Lenart,Mureck - zastávka v Bille smiling smiley.V Graze veľký dážď až k Linzu.Potom už pohoda až do Plzně.

P.S. ďakujem všetkým forákom,ktorý boli nápomocný pri objíždke SLO dialnice.Vďaka všetkým radám,fotkám,návodom bola cesta úplne super a to som bol v CH prvykrát.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (20. 07. 2012 12:26).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 14:10
Jojo foco, asi prvýkrát. My ostřílení dávno víme, že při kontrole pasu je nutno sundat sluneční brejle. Ale že bych musel mít z otázky celníka šok? To snad ne.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 18:31
Dělám to léta tak že brýle sluneční dolů, okénka dolů i vzadu pokud jedou děti, pasy v ruce otevřené a poskládané tak aby koukaly fotky a jedu a nezastavuju, ještě nikdy a to i před unií se mi nestalo, že by nějaký celník měl tu chuť za mnou vystartovat, maximálně mávnul rukou. Naučil mě to kamarád co jezdí hodně a fakt už asi 18 let to praktikuji a funguje to bezvadně.
Prostě zařadím a malou rychlostí s vytrčenou rukou s pasy jedu a nezastavuji.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 20:36
Prosím, uvědomme si, že slovinsko-chorvatská hranice je vnější hranicí schengenského prostoru, a proto á jiný režim, než hranice rakousko-česká.
Ještě před pár lety jsme se nedivili tomu, že nás poměrně zevrubně kontrolovali na každé hranici. A uvědomme si, že dnes není nereálné bez kotroly pasů a celní kontroly projet od Kiruny po Gibraltar.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 20:55
A jak říkám nekontrolovali mě ještě dávno před vstupem Slovinska nebo i nás do Shengenu a unie. Prostě jsou líní něco dělat a když jim to auto nezastaví tak mávnou rukou. A funguje to všade.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 21:20
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jojo foco, asi prvýkrát. My ostřílení dávno víme,
> že při kontrole pasu je nutno sundat sluneční
> brejle. Ale že bych musel mít z otázky celníka
> šok? To snad ne.

Tí ešte ostrieľanejší vedia,že pokiaľ je to možné,neukazujem pas,ale občianku.Uniforma nemá v čom listovať a je to rýchlejšie.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 21:53
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak dnes v 00:25 sme sa vrátili.Cesta tam (streda
> večer) cez Nemecko,Rakúsko - Graz,ďalej objazd SLO
> - Mureck,Lenart,Ptuj.Cez Ptuj pohoda a rychlý
> prejazd,napojenie na konci SLO dialnice na cestu
> č.9.Prechod Macelj asi v 4:30 bez problémov a
> potom už len CH.dialnica až na juh.
> Cesta spať 19.7 z Bašky Vody 10:30.Na Chorvatskej
> dialnici provoz v pohode až u Karlovace malé
> zhustenie smer Lučko.Platba kartou na Demerje
> úplne bez aut.CH-SLO hranica z chorvatskej strany
> bez problémou,len nám odmával.Ale Slovinský colník
> bol nejaký akčný a zdržiaval autá.Pred nami museli
> nemci otvárať auto,kto sa v nom nachádza,asi
> preto,že mali fólie a on nevidel do auta.No a
> prišli sme na rad my.Hneď šok ,keď som SLO
> colníkovi podal pasy a on sa pýtal kto je to za
> ženu v tom pase ( manželka ).Asi 3 krát som mu
> povedal že manželka.Čumel do auta a nechcel
> veriť,že je to ona.Musela si dať dole aj slnečné
> brýle,až potom mi podal pasy moody smiley .A potom klasika
> spať Ptuj,Lenart,Mureck - zastávka v Bille smiling smiley.V
> Graze veľký dážď až k Linzu.Potom už pohoda až do
> Plzně.
>
> P.S. ďakujem všetkým forákom,ktorý boli nápomocný
> pri objíždke SLO dialnice.Vďaka všetkým
> radám,fotkám,návodom bola cesta úplne super a to
> som bol v CH prvykrát.


foco .........slnečné okuljare ..pri hranich ,tak to je pruser , je lepší neprovokovat ,podat dokumenty jako ,když je podáváš ...sudružce... .když má před našima velikost aspon .... č.5 ,a pokukuješ jen tak ..po...očku .....jako by se nechumelilo .........
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2012 22:14
V noci 27.8. ve 22hod vyráříme na cestu do CH. Pořád ale řeším jestli se mám vyhnout přechodu Macelj a vzít to oklikou přes Rogatec nebo ne. Co si tu čtu za příspěvky, tak všichni jezdí přes Macelj bez větších problémů. Jel někdo přes něj v sobotu cca ve 3hod ráno?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2012 09:45
Možná že se to už tady řešilo, ale nenašel jsem to, ale i tak se omlouvám pokud to už bude probráno. Na Google maps to vypadá že končí dálnice o kus dál než dříve. To jsme sjižděli u Ravča a nyní to jde až pod Vrgolac. Pokud to je pravda kudy jet pak dál? Zpět na vrgolac a na Prolog a nebo spodem přímo na Ploče? Díky moc.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2012 11:03
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (28. 07. 2012 22:09).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2012 18:53
Ještě jsem se sice nevrátil, ale včera jsme přijeli do Mimic. Odjezd ze Zlína ze čtvrtka na pátek v 1.30 hod. Před UH čekání na druhé auto a posádku, odjezd v 2.15 hod.. Kdo jede tímto směrem jeďte na Staré Město - Bzenec - Strážnice, protože za UH směr na Veselí nad Moravou je objížďka. Na přechodu v Poštorné jsme byli v 3.45 hod. Cesta přes Rakousko jako každý rok, opravy na cestách i na dálnici, takže zdržení cca 30 - 45 min. a samozřejmě déšť a bouřka. Ve SLO už jasno. Přechod SLO - HR v 8.00 - prázdno jen dvě auta před námi, mítnice to samé. Cesta OK, ale za Malou Kapelou bourák, auto čelně ve svodidlech. Dva mladí kluci (HR) cca 18 - 20 roků pobíhali kolem, dle mého názoru nezvládli řízení. Předek auto úplně namaděru, téměř zmizel, kabina a zbytek auta OK, evidentně měli velké štěstí. Muselo se to stát těsně před námi, protože to auta objížděli krokem a zdržení max. 5 minut. Věřím, že kdyby jsme tama jeli o 1/2 hodiny později tak kdoví. Příjezd do Mimic v 14.00 hod. Přes celé Hr krásné počasí nikde ani mráček, teplota furt kolem 30°C. Všem přeji pohodovou cestu a šťastný návrat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2012 22:03
Zdravím všechny na foru.Vrátili jsme se po 15 dnech z ostrova Krk-Malinska.Volili jsme Bessyho trasu,tam i zpět v pohodě,bez kolon,počasí jsme měli perfektní a voda teplá,že se i domorodci divili.
Děkuji všem,kteří tady přispíváte svými radami.Nejsme žádní začátečníci,letos Chorvatsko po 17,ale dobrá rada se vždy hodí.Těm,co se chystají,přeji krásnou dovolenou a šťastný návrat domů.smiling smiley
syr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2012 23:59
Dnes jsem se vrátil po 14.dnech po trase Hradec Králové-Brela-Caorle (It) domů. Z Udine až do Vídně hustý déšť,i při větším provozu nikdo nebláznil,tak to docela šlo.Horší byl před týdnem přesun Brela-Bosilevo-Rijeka-Terst-Caorle.Nejdřív jsem si liboval,že se vyhnu poskakování na Zagreb-Lučko a ve Slovinsku,ale stejný problém je na mýtnici za Rijekou a průjezd asi 30km Slovinskem.Němci si snad mysí,že jsou pány tvorstva a podle toho se taky chovali.
syr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2012 00:07
Ještě by mne zajímalo,kam 7.7.táhly davy německých muslimů.Chytli jsme je v Grazu a v Zagrebu se zase odpojily.Dálnice byla najednou plná a na parkovištích nebylo k hnutí.Už jsem je potkal i minulé roky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2012 00:18
syr
Nevím jestli to má něco společnýho, ale předvčírem jim začal ramadán.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2012 09:27
V zemi kde jich je nejvíce - hlavně Turků - Westfálsko a Porýní mají od 9.7. do 21.8. prázdniny. Že by to bylo tím?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2012 15:00
Jezdím po rakouské A 9 a už od Německa je jich všude plno,ale i na belgickýc,holandských značkách,velký auta,vesměs z půjčoven,na odpočívadlech je jich plno-zajímavost je jejich nocování-děti lítaj venku,mužský v autě a dámy v peřinách venku vedle auta a to i dešti,ale v pohodě,akorát pak na hranicích pak maj pakárnu,tak hlavně nezamrznout za nima.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 105
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.