Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2012 11:41
rj: nee,vraceli jsme se v neděli ráno a v místě nehody jsme byly v 8h,vše již bylo uklizeno
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 06. 2012 11:50
Z hotela v Tučepi sme vyrazili 23.6. okolo 10,30, takže sme tú šialenú "obchádzku" pri Zadare chytili, ale našťastie sme neostali stáť v zápche na diaľnici - asi stačilo ísť o štvťhodinu skôr a sme v nej. Inak nechápem, prečo to nechali naplniť a až potom presmerovávali - a ozaj nepúšťali to obísť pri mori - smer rijeka, púšťali len hore na kopce smer akoby na starú cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 08:53
13.6. v 15,20 odjezd od baráku, za Prahou navázání kontaktu s Trosečníkem a hurá směr Hvar. Komunikace pomocí CB stanic. Od Vysočiny dešťové přeháňky, před Mikulovem aplikace tekutých stěračů, super věc, pak jsem již normální nepoužil. Víděň, Graz, něco málo omezení. Objezd SLO dálnice přes Mureck, Lenárt, Ptuj, hodně zvěře na i okolo silnic. První srnka hned po podjejí A dálnice, hodně lišek, naštěstí vše včas zpozorováno. Na objízdné trase přibylo mnoho nového značení na Zagreb, zabloudit může snad jen tukan. SLO - HR přechod v pohodě a rychle. V Karlovaci sjezd na starou cestu a zkouška nostalgie. Nepovedená. Déšť, blesky na obzoru, později mlha, náklaďáky. Za hodinu ujeto jen 50km. Při nejbližší příležitosti návrat na dálnici. To už byla pohoda. Sjezd Šestanovač a do Drveniku na trajekt. Příjezd k trajektu v 9,00, jako každý rok na poslední chvíli. Ze Sučuraje na mnoha úsecích nový asfalt a přibylo svodidel, bohužel né v tom posledním úseku před Jelsou. Mezi tunelem Pitve a křižovatkou ID a Zavala rozšířena silnice.
Zpět 26.6. odjezd ráno před pátou směr Sučuraj, trajekt v půl sedmé v pohodě, nebyl plný. Šílený vítr, snad vichřice. Před Maslenickým mostem stále omezována rychlost až na 40km. Proti větru do mírného kopce jsem s plynem na podlaze a boxem na střeše víc jak 90km nevymačkal. Spotřeba šílená, průměr 8L (motor 2.0HDi). Po projetí Sv.Roku malé zmírnění, ale stejně to s autem šíleně házelo. Na úrovni Primoštenu déšť a teplota klesla na 16 stupňů. Pak opět jasno a teploty okolo 26. Z HR se vracelo mnoho Italů, osobáky i autobusy s vylepenou náboženskou tématikou. Asi z nějakého srazu? Před HR - SLO hranicema kolona kamionů asi 20 km, přerušena jen na sjezdech a čerpačce, organizováno policií, jelo se jen levým pruhem. Na hranici kolona tak na 20 minut, byl otevřej jen jeden průjezdní pruh, po chvilce otevřeli druhý. Slovinci nahlíželi do aut, Poláky před námi nechali všechny vystoupit ven z auta a prolezli celé auto. Nás po ukázání pasů jen odmávli. Koupě SLO známky a jízda po dálnici. V A okolo Grazu hodně omezení, ve Vídni chycena odpolení špička a pomalý přejezd přes Dunaj, za mostem se to už rozjelo. O D1 se nebudu vyjadřovat. Dojezd domů před desátou večer.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 08:58
Ještě na doplnění. Dvakrát mě na bezhotovostní mýtnici špatně detekovalo skupinu vozidla. Xsara Pikačů s boxem a zařadilo mě to do druhé kategorie. Stačilo zmačnknout čudlík na přivolání obshluhy, když se někdo v mluvítku ozval, jen jsem řekl "kategory jedna" a hned na displeji naskočila správná cena. Pak teprve vložit platební kartu. Pokud někdo nadává, že zaplatil víc, tak jen z vlastní blbosti. Když vložím lístek, musím se podívat, kolik mi to napíše, že mám platit. Pak teprve cpu kartu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 09:19
Zahajskej: tukan rozesmál, dík
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 09:20
Zdravím,mám dotaz. Ohledně toho větru. Jedu dodávkou Renault Master a mám trochu obavy z větru,aby nebyl problém. Přece jen plocha do které se může vítr opřít je dost veliká. Dále na té mýtnici je vidět jaké auto tam stojí? V případě,že bych platil kartou a nahlásil kategorii 1? Jinak počítám z kategorií 2. Zvažuju i jízdu po staré,ale přece jen pokud bych chytl náklaďák,tak se za ním potahnu. Objezd dálnice ve Slovinsku je značen dobře i pro noční jízdu?
Zdenek
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 09:27
Ahoj mám dotaz na Zahýjského.
Zahájo ja jedu WV Transportérem pro 7 osob.
To je prosím jaká kategorie? Jedu bez boxu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 09:28
1) Vítr s Masterem je v pohodě (mám vyzkoušeno), prostě budeš dodržovat předepsanou (sníženou) rychlost
2) Nesnižuj se na Rathovu úroveň a zaplať co máš. Podvod je podvod.
3) Loni jsem jel objížďkou poprvé a v noci, je to v pohodě
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 09:36
Zařazení do skupiny viz. obrázek.

Na bezhotovostních mýtnicích mají samozřejmě kamery a obsluha mi jen tak nezmění kategorii z II na I jen proto, že jsem jí to řekl do mluvítka. Vídí, pozná chybu a opraví.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (27. 06. 2012 09:38).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 09:36
Doporučuješ jet raději po dálnici z důvodu konstantní rychlosti,nebo jsi to zkusil i po staré kolem Plitvic?
Měl jsi při objížďce nějakou mapu nebo jsi jel dle ukazatelů?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 09:41
Po staré jsem projel až za Plitvice. Umotaný ruce do vánočky od samýho zatáčení, obec navazuje na obec, omezení na omezení, téměř stále plná čára.
Objezd SLO dálnice se dá bez map i navigace. Stačí si jen přečíst, co se k tomu tady píše a pak se držet !!!žlutého!!! značení.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 10:08
Jak píše Zahajskej.
Objížďka SLO dálnice se dá projet jen podle ukazatelů, ale pro jistotu jsem si vytiskl návod
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 11:53
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj mám dotaz na Zahýjského.
> Zahájo ja jedu WV Transportérem pro 7 osob.
> To je prosím jaká kategorie? Jedu bez boxu.

Téčko je 2.kategorie!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 16:08
Tak od 1.7.2013 budou chorvati v unii. Kdyz uz
to podepsal i Klaus, tak je to tutovka. Ted jeste Schengen, coz bude trvat odhadem tak 3 roky, a bude to pohoda. Skoro mi ty kolony a kontroly budou chybet...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 16:51
Včera vratil se..
Skoro trasa Bessy Trogir-Varazdin-Mursko Srediste-Lendava-Tornyisentmiklos-Lenti-Bajansenye-Szentgotthard-Ilz-Viden-Hate-Jihlava-Praha
HR-po dalnice silny vitr omezeni na 80,60, nekde na 40km/hod Provoz plynuly Lučko,/připadne Demerje/prazdne v 10 rano UT po statnim svatku HR
Hranice HR/SLO Mursko Srediste prazdna
SLO Z Lendavy mimo dalnice na H / Tornyiszentmiklos/ Sledoval tabule PINCE /posledni SLO vesnice před H/
H V Tornyiszentmiklos doleva na LENTI /zadna tabule tam neni/
Dal BESSY jezdi na KORMEND
JA to vzal skratkou na BAJANSENYE okreskama.Zadny provoz.
Cesty III tridy dost uzke a klikate
A od hranice H/A silny provoz po B 65 a po A dalnice usek cca 10 km -omezeni na 80km/hod Jizda z kopce jednim pruhem
Viden-silny provoz-bez zdrzeni
Pred Hollabrunn radar /merily 70km/hod/
CZ- D.Brtnice bez zdrzeni zadny provoz až do PHy
Všem štastnou cestu!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 17:13
Tak už jsem se taky vrátil. Odjezd kousek od Uh.Hradiště 15.6. ve 4:30, příjezd na Vir 15.6. v 15:25. Odjezd z Viru 26.6. (původně plánovaný návrat na 25.6. jsme ještě před dovolenou změnili na 26.6. z důvodu svátku v HR a očekávaného návratu domácích do Záhřebu) v 9:45 se zastávkou v Zadaru a návrat domů ve 21:10. Cesta tam i zpět přes Vídeň, Graz, objížďka SLO dálnice přes Ptuj, v HR opět celou cestu po dálnici až na exit Zadar I. Ve Vídni jsme chytli počátek ranní špičky, ale na plynulost provozu to nemělo zásadní vliv, pouze se zvýšila hustota provozu. Na můj vkus bylo nezvykle hodně omezení na rakouské dálnici (na 80-100), ale pořád se jelo, nikde jsme nestáli. Objížďka SLO dálnice v pohodě, jen mi ta cesta připadá dost rozbitá. Na druhou stranu je to změna proti monotónní chorvatské dálnici. Největší zdržení cestou tam na mýtnici Zaprešič (a cestou zpět na mýtnici Macelj) než obsluha opravila částku k platbě z 62 na 42 Kn. S tím už mám zkušenosti, takže neplatím dřív než je částka správně. SUV či MPV s boxem to vyhodnotí jako kategorii II. Cestou zpět hodně foukalo (viz Zahajskej), ve šplhání do Velebitu při omezení rychlosti na 40 km/h jsem měl na tempomatu 86 a byl jsem nejpomalejší. Naštěstí nebylo toto stoupání a tunel Sv.Rok uzavřený jako jsem to zažil v roce 2009 (muselo se objíždět přes Gračac), kdy jsme na této objížďce viděli jak vítr odfoukl karavan i s autem ze silnice.
Závěr: cesta byla v pohodě. Ale co platilo v tyto dny, nemusí platit zítra.
P.S.: Poslední týden v srpnu jedeme znovu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil donald (28. 06. 2012 00:24).
rj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 21:01
slofik: napsals datum 23.6., to byla sobota, proto tem dotaz.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 06. 2012 21:58
Tam my máme zatím zasebou cestu do Hr - odjezd 23.6. ve 23. hodin z Mikulova - nákup rakouské dálniční známky hned za přechode, dále směr Vídeň, Graz - na dálnici mezí Vídní a Grazem bylo 3x zúžení a snížení rychlosti - vše ale vpohodě, dále objíždí Slo dálnice přes Lenart - Ptuj - už jsme jeli poněkolikáté, myslím ale, že ani ten co pojede poprvé mít problém nebude - je to značené dobře - dále pak Macelj - tam jsme byli nad ránem, fronta nikde nikdo, před námi stáli asi 2 auta - poláci, jednoho pustili hned, druhého ve finále nechali vystoupit z atua a šel na prohlídku - stáli těeně před námi, celnik vzal jejich pasy, podal kolegům, on sám jim potom otevřel dveře řidiče a kouknul do kapsy k řiciči a něco vytáhnul - co netuším, vypadalo tak jak malý dálkový ovladač od tv, pak ještě cosi - pak zavelel ať jedou bokem a všichni vystupovali - byli to mladí kluci všechno, víc nevíme. My jsme dávali jen pasy, ty ono projeli a pokračovali jsme dále. Musím ale říct že i pasy prohlíželi dost dlouho - jak Slo tak Chorvati. Dále potom směr Záhřeb po dálnici a pokračovali jsme z4 do Slo do Čateže - mj. hraniční přechod Hr - Slo opět kontrola pasů mohutná, jinak vše vpohodě. Dál jsme pak pokračovalii až v úterý přes den - Záhřeb a po dálnici do Šibeniku - vše vpohodě, Lučko průjezdné bez problému. Cestu z5 pojedeme vpátek 6.7.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 10:00
Mám dotaz. Jel někdo letos trasu Wien - Graz přes BRUCK AN DER MUR ? (Tunelem okolo Grazu a dále klasika na SLO hranice.)
Kdysi jsem tamtudy jezdil a cesta byla vždycky v pohodě. Letos si to chci směrem do HR zopakovat.... .
Dík M.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekxy (28. 06. 2012 10:00).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 12:31
Jako proti gustu ..... Jaký máš důvod sjíždět na S6?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 13:15
Sory,sory,sory,udělal jsem překlep,my vyjížděli v neděli ráno 24.6. a dálnice už byla v poho,omlouvám se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 13:17
Tak mi napada...99 stran, za chvili vlakno lehne :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 14:49
Praha - Omiš Pisak výjezd 19.6. v 18.30 na místo jsme dojeli 20.6.v 9.30 - cesta pohoda Slovinsko mimo dálnici,chorvatsko po dálnici.Cestou jsem 2x spali a spousta zastávek -jízda na pohodu úplně bez kolon.

Návrat 27.6- výjezd v 9.30 a příjezd do Phy v 00.10 28.6. opět cesta se spoustou zastávek - Chorvatsko po staré přes Plitvice přes den pohodička krásná cesta ale v noci bych jel raději po dálnici.U Kninu malá objížďka cca 5km v pohodě.Slo mimo dálnici opět přes Gornja Radgona,Illz.
Byla to moje první ceta mimo vkend a nikdy jinak. Naprosto bez kolon a policejních hlídek.Jedinou jsme potkali ve SLO v jakési vesnici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 21:54
Jeli jste již letos někdo Rohalovu cestu?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 23:01
Tak už jsme taky doma. sad smiley Odjezd dnes v 12.00 hod z Drašnic, cesta v Hr po dálnici bez problému. Objížďka Slovinské dálnice (jako obvykle), nikde žádný problém. Dálnice Rakousko, pár omezení, ale bez většího zdržení, Vídeň, plynulý průjezd spinning smiley sticking its tongue out (20.30 hod vjezd do Vídně). Všem přejeme šťastnou cestu tam i zpět.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2012 23:28
to mirekxy: jel jsem tudy vloni a je to v pohodě, časově i kilometrově to vychází jako po A2, ale je tam hezčí krajina a cesta je tak příjemnější. Letos pojedu také tudy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 00:54
Vrátili jsme se ve středu z tucep výjezd v 9 rano příjezd do H. K. V 10 večer. Trasa vše po dálnici na mikulov dále brno svitavy a Hradec. Celá cesta naprosto volná akorát trochu vídeň před šestou hodinou ucpana a kamióny od brna do Hradce. Jinak čistá jízda 11:40.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 08:25
Puamik - dík, už se těším. Dejff - minule jsem jel přes ILZ a BAD RADKERSBURG a paráda. Když dovolená, tak chci něco vidět a pokud to není zajížďka, tak tím lépe. A jestli dojedu k moři o hodinu později, tak to tady ani nemá cenu řešit.
Zdar M.smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 10:38
Cesta tam: Noc zo 16-17.6.2012 Maďarsko po 86, prejazd Lendavou, napojenie na HR ďialnicu vo Varaždine, výjazd Šestanovac, cesta úplne prázdná, nečakalo sa ani na mýtniciach. Bola nedeľa,v Maďarsku žiaden kamión. Hranica iba kontrola OP, colník iba otázka: "putujete na dovolenku?".


Cesta späť: Odjazd 21:30 z Makarskej, dialnica prázdná až tak, že som aj pol hodiny nestretol žiadne auto. Išlo sa na Demerje, ale aj Lučko bolo úplne prázdné. Na Demerje auto s boxom rozoznané bez problémov do správnej kategórie. Výjazd Varaždin, policajná kontrolola ma zastavila v obci "Mačkovec", za 3 sekundy ma ale poslali ďalej, nechceli ani nič vydieť. (asi kontrolovali miestnych, či nejdú z krčmy, a keď zistili, že sme turisti, tak neriešili). Na hraniciach iba odmávli. Nepozerali ani do OP. Prejazd Maďarskom bez problémov, cesta veľmi dobrá, len je tam strašne veľa zvery popri ceste, srny, líšky, jelene, zajace, sovy. V Csorne už ráno začali chodiť ľudia do roboty, ale bez výrazného zdržania.

Jediné negatívum z celej cesty je asi len spotreba, autu z boxom na streche na prázdnej diaľnici Chorvátsky benzín až moc dobre chutí. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 11:05
Zdarvím...
Jedu autem poprvé a chtěl jsem se zeptat jestli mi stačí Slovinská známka týdenní, když pojedu v sobotu a za týden v sobotu zpět?
Děkuji
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.