Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 08:54
Jasně je to v klidu. Sezona ještě není, velikonoce a vánoce taky ne. V tomto terminu bych se soboty nebál.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 09:01
Určitě. Mimo sezónu je logicky na silnicích i nižší koncentrace těch, kdo musí být vždy, všude a za každého počasí někde první (třeba i na prosektuře).
Mimo obvyklé periodicky se opakující, a tedy předpokládatelné, dopravní špičky v "úzkých místech", což vše si můžeš vysledovat například na oeamtc.at nebo asfinag.at, promet.si a dalších stránkách, je podobně i podstatně nižší pravděpodobnost zácpy kvůli dopravní nehodě z netrpělivosti nebo přetažení.
Jinak řečeno: jestli je někde staveniště a k tomu navrch blízko větší město, nějaké to zdržení visí ve vzduchu, zejména v době, kdy se sjíždějí zaměstnanci do práce nebo se z ní vrací. Ale nijak podstatné zdržení to nebývá.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 09:11
Jen bude asi hrůza se cestou zpět koukat na ty hordy, co se budou valit k moři.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 09:23
Dík všemthumbs up, už jsem přemýšlela, že se pokusím posunout termíny. Tak snad to dáme bez větších problémů, jedem s malýma dětma.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 12:05
určite to bude v pohode, to sa všetko len rozbieha..... v júni tuším jazdíme len my CZE a SVK nie?smiling bouncing smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 13:49
Leni, pravda je taková že týden před prázdninami jsme do Hr jeli vloni, odjezd z ČR v pátek večer a hranice SLO/HR byl nátřesk - čekali jsme několik hodin bohužel :-(. Letos jsme si to o den posunuli a odjíždíme z ČR až v sobotu večer - snad to bude lepší...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 13:55
Tak ak sa da, skuste HUN / CRO, tam to nehrozi. Samozrejme ak idete z Plzne, tak to neprichadza do uvahy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 14:41
Jedině zpět. Tam jedeme z rakouského Halstattu, to už je moc zajížďka
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 16:01
to jsi v balíku, když část dovči trávíš v Hallstattu....smiling smiley
ale vážněji, proti sdělení některých, ty tvoje předpokládané termíny na cestu tak zase úplně frei nebudou....
vem v úvahu i zkušenost Žabáka...smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 16:18
Musíš vzít v úvahu, že ne všude začínají prázdniny až 1.7., tzn. i o týden dřív bude celkem provoz.
rj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 17:27
Loni, v sobotu 25.6., byla kolona směrem do HR od hranice až na dálnici u Ptuje, konce nebylo vidět. Projížděli jsme tudy, naštěstí opačným směrem, kolem poledne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 18:09
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to jsi v balíku, když část dovči trávíš v
> Hallstattu....smiling smiley
> ale vážněji, proti sdělení některých, ty tvoje
> předpokládané termíny na cestu tak zase úplně frei
> nebudou....
> vem v úvahu i zkušenost Žabáka...smoking smiley

V Obertraunu, je hned vedle, použila jsem Halstatt, protože je známější. Cenově nás vychází týden +- jako kdekoliv jinde, např. v HR - cca 60 euro na rodinu a den.

Nicméně další komenty mi radost neudělaly. Jiná možnost je směr na Villach - Lublaň, ale to je zas placení navíc. Jsou ještě nějaký možnosti? Ještě jsem to pořádně nestudovala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka (29. 05. 2012 20:09).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 20:31
rj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni, v sobotu 25.6., byla kolona směrem do HR od
> hranice až na dálnici u Ptuje, konce nebylo vidět.
> Projížděli jsme tudy, naštěstí opačným směrem,
> kolem poledne.

Jj, přesně tak, my tam byli ráno - jeli jsme ne po dálnici ale po objížďce a stáli jsme už v místě kde se najíždělo na ten neplacený úsek dálnice a strávili tam několik hodin - vážně strašné :-/. Vloni jsem tady i tom i referovala. naštěstí jsme nejeli do Hr ale do Čateže - tak se to docela dalo, ale mít před sebou cestu až dolů do hr, nic moc - to popojíždění je strašně únavné.

Leni, co zvážit možnost jet o den dříve ? Nocleh na 1 noc v Hr určitě seženete, kor jestli jedete do ap - třeba mají volno už den předem.

Popravdě já se letos docela bojím i té sobotně/nedělní noci. Vědět že si v práci budu moci vzít dovolenou už od čtvrtka, byli bychom jeli ve čtvrtek - dovolenou sice mám, ale už to bohužel nezměním - mám opět book v Čateži + následuje Hr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 20:48
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> rj napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Loni, v sobotu 25.6., byla kolona směrem do HR
> od
> > hranice až na dálnici u Ptuje, konce nebylo
> vidět.
> > Projížděli jsme tudy, naštěstí opačným směrem,
> > kolem poledne.
>
> Jj, přesně tak, my tam byli ráno - jeli jsme ne po
> dálnici ale po objížďce a stáli jsme už v místě
> kde se najíždělo na ten neplacený úsek dálnice a
> strávili tam několik hodin - vážně strašné :-/.
> Vloni jsem tady i tom i referovala. naštěstí jsme
> nejeli do Hr ale do Čateže - tak se to docela
> dalo, ale mít před sebou cestu až dolů do hr, nic
> moc - to popojíždění je strašně únavné.
>
> Leni, co zvážit možnost jet o den dříve ? Nocleh
> na 1 noc v Hr určitě seženete, kor jestli jedete
> do ap - třeba mají volno už den předem.

S termínem nehnu, máme to v tom Rakousku zaplacený do soboty. Jedině že bysme oželili ty peníze...Doprčic, že jsem se trochu nezamyslela dřívsad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka (29. 05. 2012 20:49).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 20:52
Leni, a nedalo by se s nima nějak domluvit???

Já šla hledat jestli mají ve Slo volno pá - ne - bohužel ale nemají, takže my už to taky nezměníme - já ale doufám že v sobotu z čr tolik lidí snad nepojede...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 20:54
Přejeď to severněji přes Gradišče-Cvetlin jako já loni a máš klid.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 21:01
pepe75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přejeď to severněji přes Gradišče-Cvetlin jako já
> loni a máš klid.

díky, kouknu na to

Zabak, nejde to, je to přes CK, už jsem tam volala, jedině storno, nebo prostě odjet dřív, i když je to zaplaceno
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 21:07
Leni, přes CK to je jasné. Pokud ale máte zaplacené do soboty, vyrazila bych asi až později odpoledne? Většina lidí pojede z Čech v pátek na noc, takže čím vy vyrazíte později, tím lépe ;-)

pepe75: Můžeš být konkrétnější prosím?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 21:09
alebo na tuto trasu sa ti neda napojit?

Vídeň A2 po 139 km ... E66 do HU ... Kórmend ... 86 ... Zalalóvó ... Zalabaksa ... Lenti ( ne přes Redics ) ...Máhomfa ... Lovászi ... Tornyiszentmiklos ... Goričan ... Zagreb ...

tam stat nebudes urcite.

Edit: juuj tak to asi nie, to by bolo 2 hod navyse: [goo.gl]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (29. 05. 2012 21:11).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 21:18
Zabak napsal(a):

> pepe75: Můžeš být konkrétnější prosím?

Je to první přechod východněji od trasy Maribor-Záhřeb
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 22:03
ma na mysli tento:

[goo.gl]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (29. 05. 2012 22:03).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 22:24
Z Ptuje vyjeď směr Videm (za novým mostem na kruháku první výjezd, u pumpy doleva a směr Videm je značený dobře). V předchozím příspěvku je v mapě chybička: z Pobrežje do Videmu vede přímá silnice, netřeba jezdit přes Lancovu Ves. Skrz Videm se drž pořád na hlavní (silnice 690) a ta tě přivede až na hraniční přechod Cvetlin a odtud sjedeš k jezeru a zámku Trakoščan. Tam se rozhodni, jestli to riskneš doprava (ta silnice ústí přímo u mýtných bran na AZM, které jsou slabý kilometr od chorvatské mýtnice, takže tu můžeš očekávat podobné poskakování v koloně, než se to trochu rozpustí) nebo doleva přes Lepoglavu a na AZM se napojíš až na uzlu Sveti Križ-Začretje, tam už to obvykle docela jede. Ale před tebou je Lučko, jak už jsem psal v jiném vláknu - případné objížďky vedou dlouhými oblastmi s omezenou rychlostí a navíc je pro změnu ucpávají místní, kteří se na dálnici ani nesnaží dostat, čili objíždění Lučka směrem na jih je záležitost bez nějaké časové úspory.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 23:06
Je tam samozřejmě víc možností viz. příspěvek Hilla. Já to jel s tankováním v Ptuji takto a krásně jsem viděl to parkoviště po má pravé ruce yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 05. 2012 23:07
[goo.gl]

myslis takto Hille?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 05. 2012 06:13
Ano, tak. Konečně na na této mapce je to jedna z cest označených fialovými šipkami.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 05. 2012 10:00
to: Zabak

Zdravím! Čtu si, že jezdíš do Čateže. Jsem potěšen, že já a moje rodinka nejsme jediní, co tomuto místu propadli! Pro naši malou je to asi nej místo na světě. Jen je problém, po pár dnech v Čateži ji přemluvit, aby se šla vykoupat do moře...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 05. 2012 11:14
Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to: Zabak
>
> Zdravím! Čtu si, že jezdíš do Čateže. Jsem
> potěšen, že já a moje rodinka nejsme jediní, co
> tomuto místu propadli! Pro naši malou je to asi
> nej místo na světě. Jen je problém, po pár dnech v
> Čateži ji přemluvit, aby se šla vykoupat do
> moře...


Ano, jezdíme - byli jsme tam už 2x, jednou v hotelu - to byli ejště obě děti zdarma a byli jsme tam tuším 3 nebo 4 noci, vloni v těch oooobr stanech aletech jedeme do voních bungalovů - chytla jsem skvělou cenu někdy v dubnu? 50E/noc A líbí se nám tam moc moc. Vloni teda nebylo moc teplo konec června, ale vnitří bazény jsou taky skvělé takže to vůbec ničemu nevadilo. Škoda že je to tak dalško - bych tam jezdila klidně 1x měsíčně kdyby to šlo thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 05. 2012 20:07
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Leni, pravda je taková že týden před prázdninami
> jsme do Hr jeli vloni, odjezd z ČR v pátek večer a
> hranice SLO/HR byl nátřesk - čekali jsme několik
> hodin bohužel :-(. Letos jsme si to o den posunuli
> a odjíždíme z ČR až v sobotu večer - snad to bude
> lepší...


Zabak - a jak na cestě zpět?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 05. 2012 20:14
Leni, my jsme z5 nejeli v sobotu - měli jsme Hr na 10noci - od pondělí do čtvrtke, ta sobota se tam dostala díky tomu, že jsme vzali 2noci předtím ve Slovinsku. Cesta domů ve čtvrtek byla naprostá pohodička. Letos jedeme z Hr v pátek, to snad bude taky ok, pevně doufám teda...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
31. 05. 2012 09:03
To je nějaký aquaparku v tom Slovinsku, kam jezdíte?

Edit, už jsem si to našla:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka (31. 05. 2012 09:18).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.