Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 17:18
Nemůžu usnout, převaluju se. Hmmm. Neznám. Ráno vstanu tak, jak se povede, v půl jedenáctý oběd, v jedenáct se jdu na chvíli natáhnout, ve dvě mě vzbudí manželka, naložím a jedem. Nervy jsou až při nakládání, protože zbytek rodiny má spoustu času, takže odjezd bývá většinou tak o hodinu déle, než je plán.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 17:51
holt jsi profík, ale kdo ze svátečnějšíci řídičú nemá před cestou cca 1100 km cestovní horečku ( německy Reise Fieber yawning smiley) s naložením bagáže, moudrama vlastní ženy, přemejšlením o cestě, kde jsem kdysi blbě odbočil a etc etc
něco jiného jet s kamionem s koutoučkem, co mi hlídá, kdy mám dát kouřovou a kdy mám spát smoking smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 18:07
Nemyslím, že by na těch nervech před jízdou bylo něco divnýho. Mám před sebou 2x 1000 km, jako řidič odpovídám za to abych bezpečně dojel, abych ostatní nezabil. A stát se může spousta věcí a nemusí to vždy být pod mojí kontrolou nebo mojí vinou... ve 140 praskne guma, může se porouchat auto, můžu potkat blba kterej mě sestřelí atd. To že bych někde zakufroval, to je to nejmenší co se může stát. Takže určitý nervíky před jízdou jsou úplně normální. Jinak já usínám dlouho i normálně, ale pak mě zas nic nevbudí... Před takovou jízdou se to akorát znásobí
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 18:13
... Jeliman ... ťuk hřebíček na hlavičku ... založ vlákno
" moudra žen při cestách ... za volantem i vedle ... "
za chvíli by to bylo TOP téma ... yawning smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 19:53
bessy thumbs up
klinček na hlavičku, ovšem založ to bezesporu zajímavé vlákno asi ty
- proč jedeš tak rychle
- proč ho předjíždíš
- mrkni na tacho
- to se nemůžeš zařadit za kamionvy co jedou vedle a jedou rozumně ?
- to náš chceš zabít?, ale na toto už není argument , zvadnu jako u před aktem a jsem pokornej celou cestu smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 21:19
Před cestou nervy nemám. Posledních pár let jsme na cestu vyráželi večer. Noc předtím jsem spal jako nemluvně. Odpoledne před odjezdem jsem si také většinou tak hodinku zdřímnul. Cestou ale spát nedokážu. I když jsem to zkoušel, tak pokroucený v autě neusnu ani zanic. Zalomit to někam do motorestu by bylo určitě lepší.
Děti už jsou ale větší, tak letos zase už vyrazíme brzy ráno. Vyhovuje mi to mnohem víc. Nedělá mi potíže vstát ve tři ráno.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 11:10
... Jeliman ...

... nepřeháníš to s tou rychlostí ... ?
... můžeš to radio ztišit ... ?

ale aby to nebylo jednostranné, tak i z mých hlášek ...

... nenajížděj si k tomu pankejtu tak blízko ...
... proč tu spojku pouštíš tak rychle ... ?
... máš nízký otáčky, to ti takto brzy odejde spojka ...
... tos mohla klidně projet ...
... zelená, na co čekáš ? ...
smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 11:14
Pro mě snad nejhorší je cesta zpět, pokud jedu celou noc. Pravidelně ráno kolem 4. té hodiny ranní u přechodu Rajka, to začíná svítat a potřebuji si podepřít víčka zápalkami. Najedu v Bratislavě na dálnici směr Žilina a totéž v bleděmodrém. Dál fakt nemohu, zastavuji se na každém odpočivadle, cvičím, běhám, sednu do auta a jsem rád, když dojedu k dalšímu odpočívadlu. Jak nemohu cestou tam usnout a nakonec v celkem v dobrém stavu dojedu, zpět alespoň na chvíli musím zadřimnout a na chvíli se to i zdaří. Bože, jak je lákavé pokračovat dál, když jsem pouhých 100 km od domova. Po nějaké době se podaří únavu přemoci a dojíždíme kolem osmé hodiny ranní domů.
Před dvěma roky jsem řekl dost - pokud jsem v Chorvatsku, vyjedu zpět ráno a po světle jsem doma, pokud vyjíždíme z MNE, tak cestou přespíme někde u Plitvic. Dost bylo cestování přes noc. Letos, pokus se to zdaří, tak MNE, cesta tam i zpět vždy nocleh. A navíc se chci kochat přírodou přes BiH.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 11:40
Nejvíc mě dokáže vytočit, když mi v autě spolujezdec začne kroutit knoflíkama a štelovat si klimu a podobné věci dle svého. Pohodlí řidiče je důležitější, než jestli je zbytku auta chladno. A tomu ještě říkat výše uvedené hlášky. To jsem ochoten i zastavit a dojít zbytek cesty pěšky.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 12:22
Zahajdo, manželka skoro celou cestu prospí thumbs up, teprve vloni zjistila, že jezdíme přes Mikulov.
Jedu jako se psem: vzbudit, vyvenčit, usadit, zakrýt a hurá dále.
Pokud by tomu ale bylo tak, jak popisuješ, To jsem ochoten i zastavit a ať si dojde zbytek cesty pěšky, v tom se trochu od Tebe odlišuju! thumbs up smileysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (13. 03. 2013 12:23).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 12:45
Ještě chybí hláška KDY UŽ TAM BUDEM a začíná to někdy již u Českých Budějovic a potom když se v noci probudí když jdu na WCsmiling smiley V noci děti spinkaj a ženuška usíná tak v Rakousku před Slovinskem a pak kolem 3-4 hod ráno takže když spí jede Donutil a Menšík a pohodoá hudba. Mejhorší je Mlha a když od Rakouska prší to je slabé slovo lije to je správné to má člověk oči jak angorák .
Mě pomáhá hodně stavět a projít se ,nebo se vždy opláchnu studenou vodou. Když je opravdu krize stavim to je kolem 8 ráno sluníčko již hřeje tak Lucka převezme řízení třeba na 100-200km a mě to pomůže si odpočinout .
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 12:56
Zahajskej
"Nejvíc mě dokáže vytočit, když mi v autě spolujezdec začne kroutit knoflíkama a štelovat si klimu a podobné věci dle svého...."

Přesně, tohle mi dělá holka i tady v čechách. Jedu pro ní třeba na nádraží aby nemusela přes celý město večer pěšky a první co je, vypne mi muziku z CD a začne přepínat stanice rádia.... Už 100 x jsem jí říkal, že její prostor jako spolujezdce končí u středového panelu a všechno nalevo odtud je moje... smiling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 14:50
... Valeri ... to nesmí být návod ... eye rolling smiley
část knoflíků pro ovládání CD / radio a přepínání stanic ( VW Passat B6 ) je už za půlkou palubní desky na straně spolujezdce ...
ještě to tak ...
avatar
mdr
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 17:09
Ve většině aut je rádio uprostřed thumbs up smiley tak to já mám štěstí, mně do řízení opravdu nikdo nemluví, většinou všichni spí i přes den a já ne a ne usnout angry smiley kurňa, založte už někdo to vlákno winking smiley

Když jsme jeli do HR poprvé na Dugi otok, vyjižděli jsme v 17:00, cestou všichni spali, já jsem si ladil rádio, koukal jsem do aut, která jsem předjížděl, co jim to tam tak hnusně svítí nad přístrojovkou (jede několik set km rovně po dálnici a nechá si svítit do xichtu navigaci), sledoval jsem, odkud jsou všechny ty autobusy, které se valí k moři a byl jsem v pohodě. Když jsem začal cítit únavu, tak jsem zahnul na odpočívadlo, všichni se vzbudili, mě chladný vzduch taky probral a ani pomyšlení si zdřímnout. Nejhorší to bylo ve 4 ráno za tunelem, kde před ním bylo 12 C a za ním 22 a z větrání se začal valit horký vzduch. Ale to už jsme sjížděli do Zadaru a pohoda.

Pak jsme si ale řekli že nemá význam valit to v kuse v noci a od té doby jezdíme ráno, odpoledne to zapíchneme například u Plitvických jezer - loni jsme si nechali celý den na prohlídku a po dvou nocích jsme odpočinuti v klidu pokračovali.

Letos chceme jet do MNE přes BiH a zpátky přes Srbsko a cestu si plánujeme rozložit až na 4 dny - chceme něco vidět i cestou.

Mimochodem já nedokážu v autě usnout ani jako spolujezdec.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2013 19:02
.... netrefil jsem správné vlákno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (13. 03. 2013 19:04).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2013 00:00
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro mě snad nejhorší je cesta zpět, pokud jedu
> celou noc. Pravidelně ráno kolem 4. té hodiny
> ranní u přechodu Rajka, to začíná svítat a
> potřebuji si podepřít víčka zápalkami. Najedu v
> Bratislavě na dálnici směr Žilina a totéž v
> bleděmodrém. Dál fakt nemohu, zastavuji se na
> každém odpočivadle, cvičím, běhám, sednu do auta a
> jsem rád, když dojedu k dalšímu odpočívadlu. Jak
> nemohu cestou tam usnout a nakonec v celkem v
> dobrém stavu dojedu, zpět alespoň na chvíli musím
> zadřimnout a na chvíli se to i zdaří.

Vloni při naší první cestě autem na jih jsem odjížděl neodpočatý, celé dopoledne jsem proběhal, v čase oběda jsem ještě dělal poslední přípravy na autě před odjezdem… Z krátkého pozdně-odpoledního spánku nic nebylo, nedokázal jsem usnout. Vyjížděli jsme z domu po 17 hodině a po jedné delší :-) přestávce na Zöbernu jsem první známky únavy začal pociťovat někde před Záhřebem po cca 7,5 hodinách čisté jízdy. Na motorestu Plitvice jsem třičtvrtě hodiny odpočíval, protahoval se, skákal a cvičil. Ještě před Bosiljevem byla únava zpět, nenápadné štípání, fackování a foukání ledového vzduchu do obličeje nepomáhalo, odpočítával jsem kilometry na navigaci do dalšího odmoriště. Manželčino "To snad už dojedem, ne?" jsem neměl sílu komentovat. Dobra byla poslední, kterou jsem se sebezapřením projel, následující Modruš už ne. Bylo třičtvrtě na tři ráno. Do cíle (k trajektu) zbývalo podle navigace cca 75 minut.

Cestou zpět jsem vyjížděl poměrně odpočatý, po menším odpoledním spánku a podvečerním koupání. Odjezd z Rabu v 19:30, trajekt a odjezd od INY nad Jablanacem ve 20:24. Po krátké přestávce na Vratniku (polohování a příprava malé ke spánku) jsem po cestě nonstop první známky únavy začal pociťovat někde před Loipersdorfem po cca 7,5 hodinách cestování. Tady jsem třičtvrtě hodiny na čerstvém vzduchu a při kávičce odpočíval v domění, že budu fit. Po půlhodině byla únava zpět, už jsem věděl, že mi nepomůže nic jiného než spánek. Na nejbližším odpočivadle (Loipersdorf) jsme ve 4:30 zalomili.

Vypozoroval jsem tedy, že jakmile pocítím únavu, na rozdíl od jiných mi žádná, byť sebedelší přestávka, kávička ani procvičení nepomůže, chvíli na to, co usednu zpět, je únava zpátky. Pomůže mi jedině spánek. Mám ověřeno, že pokud si (během roku) po obědě 'na chvíli' zdřímnu (stačí 1,5 hodiny – probudím se sám), vydržím pak klidně bez spánku celou noc.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2013 15:14
... svého času zde byl dotaz jak vypadá odpočivadlo na M70 ( nezpoplatněná komunikace před Goričanem v Madarsku )
je to klidné odpočivadlo, sice bez restaurace ale s čistými WC ... a stále uklízené se zápisy služby smiling smiley
[www.galerie-jadran.net]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2013 15:19
Odpočívadlo na noc dobré, ale přes den mě tam chyběly větší stomy na úkryt před sluníčkem.
Jestli si dobře vzpomínám, byla tam tekoucí voda, místo na posezení a i když to bylo u silnice, tak klid. Odpočívali tam hlavně kamioňáci.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2013 16:13
je to tak, ale teď už tam něco vysázeli ...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 03. 2013 14:22
Vždy stavíme na odpočívadle a benzince Plitvička u Záhřebu.doslechl jsem se že záchody v motorestu jsou zpoplatněna, prý tam jsou závory jako v metru v Praze. Je to pravda a kolik se platí.
Dík Přemek
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 03. 2013 16:07
Přemku 2 nebo 3 kuny už nevím tak nějak.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 04. 2013 10:12
Na místo pobytu v Chorvatsku se pouze nepřepravujeme z bodu A do bodu B.
V roce 2012 jsme vyjeli ve 4:00 ráno z Valašského Meziříčí do Vídně (Tierpark Schönbrunn), po prohlídce pokračovali trasou Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Gruškovac, Zagreg, Karlovac, Plitvická jezera 19:30.
Přespání kemp Borje, 2 dospělí + 1 dítě + malý stan + auto za 230 lasiček
Ráno sbalit, dopoledne prohlídka Plitvických jezer (velký okruh) a odpoledne přejezd k Šibeniku do Lozovace.
Přespání kemp Marina, 2dospělí + 1 dítě + malý stan + auto za 100 lasiček za noc.
Loni prohlídka NP Krka včetně koupání pod vodopády, letos je v plánu NP Kornati (šnorchlování ostrov Murter s travnatými zátokami a mořskými koníčky).
Stojí to ještě jedno přespání a pak dále na jih, tentokrát na Pelješac. Zpět odpolední přejezd do Lozovace a ráno pokračovat domů, případně si v klidu ještě někam blízko trasy nadjet. K necelým 10 hodinám pohodové jízdy se dá klidně něco přidat.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 04. 2013 20:51
Tak to my to máme podobně

2009 jeli jsme durch až do Šibeniku

2010 vyrážíme o den dříve a stavujeme se na Plitvicích a další den do Šibeniku


2011 vyrážíme o den dříve a stavujeme se na Krce a další den do Baška Vody


2013 vyrážíme o den dříve a stavíme se v Postojné (SLO), chceme do jeskyní a další den do Fažana.



Jinak jezdíme vždy na noc, máme dva kluky, letos jim je 8 a 5 let. V noci v autě spí, Letos jsme jim koupili dva tablety, v nich už mají asi 8 hodin pohádek, tak cesta by měla proběhnout v poklidu. Má žena je dobrý řidič a tak se střídáme. Já vyrážím, žena to převezme ve Chvalovicích, kde bereme LPG, jede až do A kde před Graczem bereme zase plyn, pak jedu já na SLO hranice a pak už podle potřeby jak máme chuť.

V den odjezdu jdu do práce, přijdu v poledne, spánek ta do 17hod, malá večeře, naložíme do auta a kolem 20 hod vyrážíme.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 04. 2013 15:16
V posledních třech letech jedu většinou na jeden zátah. Jednou jsem jel na noc a nenašel jsem v tom zalíbení. Raději na den. Jezdíme ve všední den a je klid.
Dříve jsem s vnoučaty přespal cestou u příbuzných. Je to přesně na polovici cesty. Mimo jiné mají "víkendicu" na Viru a stále mi nabízejí ať tam jedeme na more. Jenže Vir ? Nelíbí se mi.
Nechá se to ujet na jeden zátah ale lepší je jet skutečně na dovolenou. Ten mikrospánek je skutečně MIKROspánek. Osobně vím o co jde ale nějak jsem se dříve probral než k něčemu došlo. Jeďte jak se kdo cítíte ale jednou jsem dojel na Hradubické (u HK) cisternu, která hoblovala svodidla. Opatrně jsem projel okolo ni a potom jsem zahoukal velkém houkadlem. Ten se lekl a hned zastavil. Chvíli jsme se bavili a on to nebyl mikrospánek vteřinu dvě. On podle svých slov jel tak možná 2 km.
Takže každý raději co snese. Nepřemáhat se. Potom je to houby platné. Toto téma by mělo být pouze informativní. Ne aby si někdo vsugeroval - na ten Zir nebo Sv. Roch je to ještě 30 km to dojedu. No může dojet ale také zrovna v ten moment - ani nechci domyslet.
Ono těch parkovišť a odpočívadel je cestou přehršel.
V HR je zakázáno přespávat ve volné přírodě ale tato zařízení jsou určena právě pro odpočinek.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 04. 2013 17:48
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajdo, manželka skoro celou cestu prospí thumbs up,
> teprve vloni zjistila, že jezdíme přes Mikulov.
> Jedu jako se psem: vzbudit, vyvenčit, usadit,
> zakrýt a hurá dále.
> Pokud by tomu ale bylo tak, jak popisuješ, To
> jsem ochoten i zastavit a ať si
> dojde
zbytek cesty pěšky
, v tom se
> trochu od Tebe odlišuju! thumbs up smileysmileys with beer


To to závidím, mne manželka od startu do všeho kecá po půlhodině mi oznámí, že jí bolí hlava ať vypnu rádio a jedu plynule nebo bude zvracet. Pak konečně usne. U moře si vyslechnu jak je unavená a musím vysvětlovat proč se nechci jít hned koupat.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 04. 2013 21:01
ablemenn napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mirus napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Zahajdo, manželka skoro celou cestu prospí
> thumbs up,
> > teprve vloni zjistila, že jezdíme přes Mikulov.
>
> > Jedu jako se psem: vzbudit, vyvenčit, usadit,
> > zakrýt a hurá dále.
> > Pokud by tomu ale bylo tak, jak popisuješ,
> To
> > jsem ochoten i zastavit a ať si
> > dojde
zbytek cesty pěšky
, v tom se
> > trochu od Tebe odlišuju! thumbs up smileysmileys with beer
>
>
> To to závidím, mne manželka od startu do všeho
> kecá po půlhodině mi oznámí, že jí bolí hlava ať
> vypnu rádio a jedu plynule nebo bude zvracet. Pak
> konečně usne. U moře si vyslechnu jak je unavená a
> musím vysvětlovat proč se nechci jít hned koupat.

Bych ji nechal zkontrolovat brzdové světla. Pul kilometru popojel a bylo by po kecání.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2013 10:53
Pro většinu z nás je dovolená k Jadranu asi nejdelší cesta v kuse za rok. Psal jsem to již zde mnohokrát, je třeba mít před tak dlouhou cestou určitou pokoru, chcete - li respekt. Za tu dobu, co jezdím, jsem prožil různé krizové situace a upřímně řečeno, jsem i rád, že jsem dojel vždy v pořádku, nikomu jsem neublížil. A někdy jsem měl i namále, zvláště když jsem se za dramatických okolností vracel z Bulharska a usnul jsem za volantem pouhých 30 km od domova. Pocit mazáctví, když jedu již po x-té, nemůže se nic stát, jsem borec, sem opravdu nepatří.A to si pro sebe opakuji vždy, když znovu vyjíždím. Lépe řečeno, mám to již zažité v sobě, zdraví je to nejcennější.
Jinými slovy, zastavuji v místech, když cítím, že to nemohu dál bezpečně zvládnout, ať si posádka myslí co chce. A na sobě pozoruji ještě zvláštní skutečnost a nevím proč to tak je: chce se mě spát v denní dobu cestou tam po ujetí pouhých cca 80 km od domova po nájezdu na dálnici Žilina - Bratislava u Nového Města n. Váhom a pak dál k Bratislavě.Nechápu, v čem je problém, ale vždy pozoruji opakovaně na sobě tuto indispozici. Po vyjetí z této dálnice v Bratislavě je již vše v pořádku a pokračuji dál třeba celou noc bez větších příznaků únavy.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2013 11:16
To bude tým miestom. Cestou nazad práve za Novým mestom nad Váhom a najmä okolo Trenčína som už zahryznutý do volantu, tak by som spal.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2013 11:23
No jo, ale já mám za sebou jenom pár desítek kilometrů od domova. Že by ta Čachtická bílá paní na mě působila?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2013 12:38
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ablemenn napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Mirus napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Zahajdo, manželka skoro celou cestu prospí
> > thumbs up,
> > > teprve vloni zjistila, že jezdíme přes
> Mikulov.
> >
> > > Jedu jako se psem: vzbudit, vyvenčit, usadit,
> > > zakrýt a hurá dále.
> > > Pokud by tomu ale bylo tak, jak popisuješ,
> > To
> > > jsem ochoten i zastavit a
> si
> > > dojde
zbytek cesty pěšky
, v tom
> se
> > > trochu od Tebe odlišuju! thumbs up smileysmileys with beer
> >
> >
> > To to závidím, mne manželka od startu do všeho
> > kecá po půlhodině mi oznámí, že jí bolí hlava
> ať
> > vypnu rádio a jedu plynule nebo bude zvracet.
> Pak
> > konečně usne. U moře si vyslechnu jak je unavená
> a
> > musím vysvětlovat proč se nechci jít hned
> koupat.
>
> Bych ji nechal zkontrolovat brzdové světla. Pul
> kilometru popojel a bylo by po kecání.


Díky za radu , pořád se člověk učí
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.