Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2017 20:31
Zdravím, jedem letos s 9měsíčním prckem z Brna na Pelješac. A řeším cestu. Chtěla bych na noc, vyjet cca v 21 hodin a cestou přespat někde v motelu. Protože budu řídit sama, tak kam dojedu, tam dojedu, jakmile budu cítit, že dál to nedám, chtěla bych přespat v nějakém motelu, spaní na "pár" hodin, na odpočivadle v autě rozhodně ne. Zaplatím si normální postel. Jde mi o to, kde mě ubytují třeba ve 2,3 ráno? Dejme tomu, když všechno půjde, tak už by to mělo být v HR. Dáte tip? Díky.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2017 20:48
preco chcete riskovat a este s dietatom, pokojne rozdelte cestu na 2 dni, cestujte cez den a uzivajte si vylet.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2017 21:09
Ano, toto už jsem také zvažovala. Vlastně řeším a hledám celkem intenzivně nejvhodnější variantu. Ale rozhodně neriskuji. Jezdím (resp. jezdila jsem, než jsme měli prcka) na jih HR už několik let, někdy i 2x ročně, vždy na noc, vždy na jeden zátah, vždy já jako jeden řidič. Bez nejmenšího problému (ťuk, ťuk), bez nejmenšího riskování, adrenalin a těšení se na moře udělají své :-) a únava se nedostavovala. Ale cítím, že letos to na jeden zátah prostě nedám, na střídání nikoho nemám. Proto zvažuji i tuto variantu, kde se dá přespat v noci ;-). Pro mě samotnou je noční jízda víc pohodlnější (když je provoz slabý) než přes den.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2017 21:28
Tady lidi spi casto kolem Plitvic. Tak by nekdo mohl dat odkaz na ubytovani.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2017 21:53
To jo, nicméně s ubytkem ve 2-3 ráno... to v soukromí asi nebude žádná hitparáda a do nějakých motelů / hotelů moc fóristů po cestě asi nejezdí smoking smiley
Katko, co to zkusit obráceně - vyrazit ve 3 ráno a dát to na jeden zátah? ... jasně nevím, kudy chceš jet, zda jsi "sova nebo skřivan" atd., nicméně, kdyby ti to nevycházelo, tak budeš ubytko řešit v "normální" dobu...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2017 22:10
S devitimesicnim ditetem tak daleko? Mno, kazdy sveho stesti strujcem... Jinak si myslim, ze v tenhle cas na blind nebude k sehnani nic. Leda objizdet ubytka a zvonit. Otazka casu, kdy nekdo pusti ze retezu psa.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2017 22:41
Spali jsme teď v Ogulinu - Guest House Neno (objeví se odkaz na google mapách když si trochu přiblížíš Ogulin), z dálnice asi 5 minut. Ovšem z Brna to může být 7-8 hodin jízdy a oficiálně ubytovávají do půlnoci, třeba by šel domluvit pozdější příjezd. Ale jak už někdo navrhoval, vyjel bych trochu dříve, a když už spát v posteli, tak pohodlně celou noc a ne až od 3 hodin yawning smiley .
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2017 11:15
HR je srdcovka, když musíš, tak musíš, i s malým prckem smiling smiley, vlastně už v tu dobu 11měsíčním, a on to zvládne yawning smiley, je po mámě hot smiley aneb když cesta je cíl thumbs up Jedem klasickou trasou A,SLO (dálnice),HR. Líbil by se mi motel, příp.hotel s non-stop recepcí. Pokud někdo ví, určitě dejte tip. Děkuji. Popátrám i jinde. Každopádně, pokud neseženu nic, jedu přes den, sic by byl odjezd v pátek :-/, ale je to až v září, takže takové malé +.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil katkajj (29. 07. 2017 11:17).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2017 11:37
Na bookingu by se nic nenaslo?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2017 21:52
Jasně že se tam něco najde. Různými okolnostmi (hlavně mou lepší polovičkou) jsem byl přinucen naši srpnovou cestu na Hvar (za 14 dnů hot smiley už tam budem) rozdělit do dvou dnů. Tak jsem hledal něco po cestě přes Bad Radkersburg a Ormož. V Rakousku nebylo skoro nic volné (a nebo bylo zbytečně drahé), ve Slovinsku mě nic nezaujalo, takže zbylo okolí Varaždinu. Nocleh pro 2 dospělé a 2 děti ve Varaž.Toplicich za 35 EUR se zdá být dobrou variantou. Penzion má výborné hodnocení, tak jsem na to zvědavý. Pak dám info pro případné zájemce.

smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 08. 2017 15:02
Loni na jaře jsme byli na víkend na Plitvicích. Vyjížděli jsme z Brna v pátek někdy mezi 14-15 hod a nocleh jsme měli domluvený v Kuc-Kuc v Karlovaci (40Eu za 4 osoby), kam jsme dorazili pohodlně kolem 22 hod. V sobotu ráno jsme dojeli na Plitvice, tam jsme celý den pochodili a večer se vrátili zase do Karlovace (ještě se zastávkou v Rastoke ve Slunji). V neděli jsme pak jeli v klidu domů s prohlídkovými zastávkami v Zagrebu a Varaždinu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 08. 2017 22:50
Ahoj,v sobotu ideme na Hvar / s nástupom na ubytko v nedeľu-trajekt o 11.00 hod/ a keďže nechceme cestovať v noci ,tak som objednala 1 noc v Slunji-apartmán Luketič-nemáte skúsenosť? smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 08. 2017 10:41
Zdravím, my teď už podruhé v Rastoke, rooms Buneta, 45,- EUR pro dva....
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 02. 2018 19:26
... jednou, asi před 20 lety jsem měl cestou na Jadran mikrospánek brzo ráno ve Vídni ... to jsem uviděl sloup veřejného osvětlení na poslední okamžik ...
... odhaduji, že to trvá asi tak 2 až 3 vteřiny a pak se buď člověk probudí včas, nebo na ARU, o třetí možnosti raději nemluvit ...
... asi po druhé to bylo někdy před 6 lety kolem půlnoci, někde pod Varaždinem, když jsem si všiml, jak za mnou někdo bliká, ale při tom jsem si vůbec nebyl vědom, že bych zavřel oči ... ten za mnou mě ale nepředjížděl, jen mě několikrát problikal ... tak je možné, že jsem byl ve fázi šněrování ... dálnice prázdná, jen my a ten za námi ...
... v obou případech následovala pauza a odpočinek ...

... sice jezdím na jeden zátah, ale zastavujeme 4 až 5x ... jako první Shell v Mikulově s tankováním i s kafem ... druhá je na Zobernu, pak Goričan s tankováním a chvíle odpočinku ... potom ZIR [motorway_junction.cartogiraffe.com] někdy s tankováním ale vždy s kávičkou a 20 až 30 minut odpočinek ... občas ještě před Splitem odmorište Kozjak [motorway_junction.cartogiraffe.com] ...
nějakou chvilku trvá čekání na trajekt a pak 2 hodinky odpočinek na trajektu ...

... stejně by mě zajímalo jak se osvědčují kontroly unavených řidičů na chorvatských komunikacích ... před časem to taky bylo prázdninové téma ...

smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 02. 2018 21:59
No právě, setkali jste se někdo s kontrolou na únavu v HR? Je to, myslím, pokutovatelný přestupek i s možností znemožnění řidiči další cesty na nějakou dobu (když tak mne opravte).

Jinak kávička na dlouhé noční cestě může být dosti záludná, na chvili sice vzpruží, ale o to silnější (a nečekaný) bývá pak nástup mikrospánku. Když jet přes noc, tak buď předem dobře odpočatý (vyspaný), anebo s pomocí dobrých stimulantů (ne kofeinu).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 02. 2018 13:38
... cituji z článku point S ...

Odpočívejte maximálně po 4 hodinách
Ideální je během dlouhé cesty odpočívat každé 2 nebo 3, maximálně však 4 hodiny. A ačkoliv je jediným zákonem, který neprofesionálním řidičům skutečně přikazuje tu a tam zastavit zákon fyzikální (tj. potřeba natankovat), doporučujeme pravidelné přestávky striktně dodržovat. To platí zejména tehdy, vyrážíte-li na cestu po celodenní práci, jedete-li v noci či je-li cesta monotónní.
Únava jako alkohol
Bezpečnostní experti často vliv únavy na řidičský úsudek přirovnávají k opojení alkoholem. V obou případech se prodlužuje reakční doba a snižuje citlivost na některé podněty. Dostaví-li se tzv. mikrospánek, ztrácí řidič kontrolu nad vozidlem úplně. Nutno dodat, že ačkoliv jsou na mikrospánek o něco háklivější řidiči starší 40 let, úplně se nevyhýbá ani dvacátníkům.
Za únavu bez řidičáku
Dle několika studií je na evropském kontinentě až 20 % dopravních nehod způsobených mikrospánkem a řada z nich se v minulosti nevyhnula ani českým dovolenkářům mířícím do či z Chorvatska. I proto se chorvatští policisté chtějí kromě tradičních prohřešků zaměřit i na unavené řidiče. Jak přesně se bude únava měřit či rozpoznávat sice není jasné. Teoreticky má ale právo policista „podezřelého“ šoféra dopravit k lékaři na vyšetření a prokáže-li se mu řízení ve stavu nebdělosti, může mu být odebrán řidičský průkaz.

Mikrospánek se nevyhýbá nikomu
Dle několika dotazníků přiznává až 10 % řidičů, že mají s mikrospánkem vlastní zkušenost. Zhruba čtvrtina pak přiznává, že sice za volantem nikdy neusnula. Nicméně minimálně jednou řídili tak unavení, že byli jejich rozlišovací schopnosti nebezpečně snížené.
Určitě tedy doporučujeme pravidelně zastavovat, a to i v případě, že se necítíte unavení. Pokud pak na sobě začnete pozorovat varovné příznaky jako rozostřené vidění, pocit těžkých víček, pálení očí či časté zívání, zastavte při nejbližší příležitosti, případně zvažte přenocování v hotelu.


... nevím, jak moc je přesný asistent bdělosti a taky ještě jsem nepátral odkud se na mě v autě dívá ... ale co ho mám, tak mi zatím hlásí 100 % ... to je ale technická záležitost, proto budu rád, když se nad autem bude pohybovat ten okřídlený ...

smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 02. 2018 20:07
Předloni v tunelu Sveti Rok jsem asi měl krátký mikrospánek protože jsem najednou citil jak jedu dopravasad smiley naštěstí jsem to včas narovnal....
Obvykle stavím tak 4-5 - před Pasohlávky (tankování), další je za Vídní na A2 na odpočivadle Asfinagu (záchod, protažení, něco k jídlu), dále při objíždění dálnice buď před Mureckem nebo mezi Mureckem a Lenartem, potom odmoriště Dobra Voda na A1 (tankování, záchod, protažení, jídlo a někdy takové vypnutí - sedím v autě se zavřenýma očima a odpočívám) a poslední je buď před Sv. Rokem nebo na tom odpočivadle dole po sjezdu z hor (a zase protažení, záchod). Někdy zastávím i dříve, podle toho jak se cítím. Kafe většinou nepiju, to spíš kofolu a k jídlu mám většinou nějaké čokoládové tyčinky. Jednou jsem zkusil i nějaký energy drink, ale nic jsem na sobě nepozoroval.
Jo a před odjezdem odpoledne nekolik hodin odpočívám (včetně spánku). To už je víceméně všechno sbaleno a zbývá to už jen naložitspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 02. 2018 13:13
Jezdíme na noc, nejméně dva řidiči a nejpozději po dvou hodinách se střídáme. Je to výhoda, když manželka řídí a nebojí se. Jede sice trochu pomaleji, ale jet to sám, si nepojedu představit. Ten, co zrovna neřídí, si může zdřímnout. I 15 minut hodně pomůže/občerství.
FKP
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 02. 2018 15:29
Odjezd z Trutnova vždy mezi 15.00 - 17.00 přes Znojmo (nejhorší část cesty...), jeden řidič, po pár hodinách vždy krátká zastávka. Snaha být na Lučku do 1.00 a pak spánek na odpočívadle Vukova Gorica (benzínka INA cca 60km za Lučkem). Spaní asi do 5.00 a pak tradá k moři užívat...

2004 Omiš, 2005 Duce, 2006 Baška (Krk), 2009 Dugi Rat, 2011 Staniči, 2013 Biograd, 2014 Punat, 2015 Mastrinka (Čiovo), 2016 Duce, 2016 Brist, 2017 Pag, 2018 Brela-Stomarica, 2019 Pag, 2020 Pag, 2022 Lošinj
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 02. 2018 19:37
FKP - my jezdíme z HK cca mezi 21:00 a 22:00 přímo na Brno a pak dál na Vídeň. Takhle v neděli večer to bývá celkem volný.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 03. 2018 19:06
Jezdíme 2 řidiči, 1. pravidelná pauza v Rakousku na odpočivadle 225 na A9 před sjezdem na Gersdorf (Mureck), 2. pravidelná pauza za Svetim Rokem odmorište Jesenice. To už je vlastně u moře (Novigradski zaliv) a dá se tam i zdřímnout si.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 09:02
Musim zaklopat ze mikrospanok som zatial nemal, alebo o nom neviem. Ale dost sa toho bojim. Tento rok vsak prvykrat pojdem autom, ktore bude mat sledovanie unavy vodica, a tiez udrziavanie v jazdnom pruhu a nudzove brzdenie. Som zvedavy ci mi bude pipat to sledovanie unavy, a dufam ze ostatne dva nebude treba.

Mate niekto skusenost s takymito systemami v aute?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 11:36
My dáváme stu do Chorvatska vždy s 1 nocí...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 13:20
jazdím v noci, výhradne sám, malé prestávky, káva, svačina a tak, max dve prestávky po 20-30min a potom až v Trajektna luka u Splitu....
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 13:27
Jezdím do Chorvatska 25 let autem, vždy na noc. Protože jsem kuřák, tak cca každý 2 - 3 hodiny zastavím. Mikrospánek jsem zatím neměl, ale před několika lety jsem jel za autem dcery a řídil její manžel. Najednou vidím, že auto jim kličkuje po dálnici. Zavolal jsem jim a dcera manžela probudila šťouchnutím. Prý vůbec nevěděl, že spí. To asi už nebyl mikrospánek, ale spánek. Naštěstí vše dopadlo dobře. Proto radím, vždy jak cítíte sebemenší únavu, zastavte. Spoléhejte na sebe a ne na technický vymoženosti.
Ahoj Honza a přeji šťastnou cestu tam i zpět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil honza plzen (13. 03. 2018 13:27).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 15:04
Vpohodechalan-asistent jízdy v pruzích funguje,ale systém rozpoznání únavy ten mi nic nehlásí,ikdyž jsem na pokraji sil
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 18:04
... vpohodechalan ... co beru jako průkazné, je asistent, který hlásí blízkost vozidla přede mnou při "rychlé" jízdě po dálnici ... začne blikat vystraha, asi to funguje na bázi "radaru" ... kdy to propočte krátkou vzdálenost, při níž by se za dané rychlosti hůř brzdilo, když jedeš pomalu, tak to na zdánlivě krátkou vzdálenost nereaguje ... sice se mi to nestává často, protože si hlavně na dálnici držím odstup, ale stane se ... a asistent reaguje rychle ...
... senzor asistenta únavy mi funguje, ale zatím mi nic nehlásil i když je aktivovaný ... na něj bych raději nespoléhal, protože jsem se snažil po očku sledovat provoz a sklonil hlavu, nebo jsem schválně přivíral oči .. a nic ...

smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 19:45
Technika je jen technika, rozum nenahradí. Už se cestou dolů stalo, že mi nestačily oba pruhy na dálnici. Naštěstí jsem se vždy mezi svodidla vešel. Senzor proti chrápání za volantem mám na vedlejším sedadle. V noci si jedu, poslouchám pobrukování motoru , brouzdám očima po budíkách, jestli je vše v normálu, v autě zbytek spí. Najednou se ozve ostré štěknutí do ticha "Nespíš?" Vždy se tak leknu, že se usnout fakt pak nedá. Takhle se to zopákne někdy i několikrát za hodinu. Až do svítání v pohodě, ale s přibývajícím sluníčkem přijde krize. To si pak s autem i zakličkuju, Trosečník nebo Marťas by mohli vyprávět. Hned na první odpočívadlo i kdyby to mělo být na hromadě hnoje a dát voraz.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 03. 2018 23:19
Vpohodechalan, stalo se v rodině: zánovní auto s asistentem pruhu a různé jiné asistenty, unavená řidička po práci, známá stokrát jetá obec, padesátkou, rovinka s bilou středovou čárou i bílou krajnicí, na konci obce,rovinky, končila bílá krajnice a zároveň začínala levá zatáčka. Řidička se probrala až po nárazu....auto jelo rovně do příkopu a do zídky u domu, škoda 400 tisíc, naštěstí žádné zranění. Jak jednoduché a asistent nepomohl. Takže pozor na to.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2018 09:58
Zahajskej, jo, tyhle fungujou vzdycky a nejen na to. Predlonska Bosna mezi Jablanici a Mostarem, hrube po pulnoci, nikde nikdo, jen pred nami dost daleko dodavka, tak se ji drzim, rychlost 90-100 tachometrovejch, zatacky pomalejc a vedle ze sedadla se ozvalo "neni v Bosne maximalne 80?"... tak jsem dodavku nechal dodavkou :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.