Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2015 23:32
Ahoj
Stavím každý rok kolem 2h ranní a mezi 6-7 jedeme dál,karavan zapackuju vzadu abych se v klidu vyspal. Jak píšou ostatní,když tam nebudeš dlouho,tak si tě nevšimnou. Vedle mě stáli nějací slovinci a ty měli židličky a ten gril také,jely kolem nás dvakrát a nic. Benzínka za Zahřbem(Desinec)
Já bych se spíše bál bez přestávky,když ti mužou dát pokutu zato že řídíš unavenej. Jedu do MNE(1550km) ale v Chorvatsku zustávám 2-3 dny v kempu.
Luboš
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 06. 2015 00:30
Možná pro někoho hloupá otázka, ale jak na www.booking.com poznám, jestli je u vybraného ubytování možná večeře nebo snídaně? Ještě nikdy jsem takhle neobjednával.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 06. 2015 05:31
Je to napsané u rezervace konkrétního pokoje jako poznámka - snídaně v ceně, nebo snídaně a cena. Případně můžeš poslat dotaz na konkrétní ubytování...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 06. 2015 21:24
My jezdíme každý rok, teď máme 3 leté děti hlavně přes noc. Nikdy jsem moc neřešil přespávání, ale vždy na cestě tak i zpět nám to vyšlo do Rakouska, tak jak jsem se cítil unavený, děti už měly problem v autě vydržet, zaparkoval jsem na parkovišti u dálnice, manželce a dětem postavil stan a spali jsme do rozednění. Zatím tedy problém nikdy nebyla letos to plánujeme dokonce tak, že cesty máme na tři dny a na netu ( mapách ) jsem si vytipoval místa kde přespíme v Chorvatsku ( stará cesta ), Rakousko neřeším, tam to jistí dálnice, parkoviště.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 06. 2015 14:48
Hoj ,kolega dnes psal že na Maruně už nefunguje ani občerstvení se záchodem,údajně to má být rozbité a vykradené.Tešil jsem se, že jednou v hotelu přespím ale už tomu moc nevěřím
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 06. 2015 18:59
Možná jeden tip - v Posedarje za tunelem Sveti rok je kemp. Možná by nebylo špatné se tam cestou více na jih na jednu nebo dvě noci zastavit?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 06. 2015 21:03
Tak to je na h...o, vždy jsme na Maruně dávali odpočinek při cestě tam i zpět
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 06. 2015 22:00
groal To fakt postavíš na odpočívadle v Rakousku stan?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 06. 2015 14:43
Postavim.... a nebyl jsem jedinej. V noci tak kolem 11 jak jsem unavenej a nechce se mi už jet a spi se až do rána a pak pokračujeme dál...
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 06. 2015 14:50
Mě jednou rakušáci vyháněli jen když jsem si vytáhl karimatku a spacák a ustal si vedle auta. Proto se tak divím.Tak ono je to už pár zim co to bylo, tak se možná časy mění.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 06. 2015 14:58
Spal jsem jednou ve Vinjeraku to je kousek.Na hotel Maruna jsem se těšil na ranní výhled po probuzení na Novogradské a Karinské moře.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 06. 2015 18:20
Tak snad to bude i letos v pořádku. Zítra vyjíždíme....



Upraveno 4krát. Naposledy upravil groal (16. 06. 2015 18:30).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 06. 2015 20:49
V poslední době /cca 3-4 roky/ většinou dám na Lůčku "chrupku" v délce 2-2,5hoď. Pak se frčí dál.
Zdraví Mirek
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 06. 2015 06:29
Na Lučku "chrupku"? Podle mne je první čerpací stanice za Lučkem nejfrekventovanější ČS v HR. Zastavují tam na "čurání" snad všechny autobusy a nejméně polovina osobních aut. Nedovedu si tam tu "chrupku" pro velký provoz představit. Takže my tam nestavíme a "chrupka" je až na dalších méně frekventovaných odpočívadlech, nejraději až kolem Zadaru. Má to navíc tu výhodu, že je na nich i v noci již teplo a ne kosa jak někde před Svetim Rokom.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 06. 2015 09:35
u nás je najobľúbenejší Modruš obojsmerne grinning smiley...aj keď je to dosť plné odpočívadlo ( záleží na dni ), spája sa nám s prvou cestou na juh a tak nám to nevadí smiling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 06. 2015 16:52
Posledne roky odpoc. INA- PLITVICE pred Zagrebom. Po kratkom spanku dame cierny caj s lemonom. Ranajkujem ako som pisal v GRABOVACI- stara cesta. Kratka pauza v KNINE- doplnenie tekutin (male tocene). A potom durch na CIOVO.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 06. 2015 20:47
A1 ... ZIR ...
smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 06. 2015 20:52
..Peťo _ZIR som mal možnosť skúsiť min. rok, keď nám došla nafta, tak sme museli... Pekné s vyhliadkou nad dialnicou, detské ihrisko thumbs upsmiling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 06. 2015 17:01
... Lukáši ... a taky, pokud je to v noci, při měsíčku ... ještě lepší ve dne ... s vyhlídkou na monument ...
[www.panoramio.com]
smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 06. 2015 18:24
Hned za Malou Kapelou je takové malé,klidné odmoristě,tak na 2-3 hodˇky
je to to pravésmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peterson69 (22. 06. 2015 17:00).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 06. 2015 19:09
Jmenuje se Jezerane,výhodou je,že pod úrovní dálnice a je tam opravdu klid,nevýhodou je,že toalety a občerstvení je zavřené.Pokud se to změnilo,tak mě opravte
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2015 07:15
tak letos trošku změna plánů. Vyjedem v pátek brzy ráno a odpoledne snad přijedeme do Rastoke, kde jsem zabookoval apartmán. Nevíte jak tam dlouho tam trvá cesta z Jičína(východní čechy)? Pojedu asi JC->Jihlava->Znojmo->Wien->potom buďto A2, nebo A9 (dle nálady asi :-) ).->Ljutomer,Ormož->Varaždin->Zagreb->Karlovac->Rastoke. A ještě bych se rád zeptal zda ráno pokračovat z Rastoke po D25 nebo D52?confused smiley Nebo kudy nejrychleji na dálnici ?:-)

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj



Upraveno 2krát. Naposledy upravil lamax (26. 06. 2015 07:17).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2015 07:37
Ahoj, já to už takto jel. Jen jsem z Brna. A cesta do Rastoke z Brna mi trvala přez Ormož 6,5 hod. V řece se dá koupat, mají tam udělané koupaliště, je to velmi příjemná a krásná zastávka. Zdravím
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2015 08:11
lamax: Dotaz jak dlouho trvá cesta, je úplně na pytel. Někdo jede co to jde, někdo se kochá (nebo má 1,2 htp). Odlišný přístup k jízdě může udělat na cestě do HR docela velký rozdíl v čase. Dej si trasu do google.maps a podle mých zkušeností, ten výsledný čas je docela odpovídající.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2015 08:28
lamax:

Taky často jezdíme v pátek brzy ráno. Problém ale nastane asi ve Vídni. Nevím v kolik přesně budeš Vídní projíždět, ale pokud to bude někdy mezi 7 - 10 h tak se můžeš dost zaseknou. Minulý rok jsme jeli přes Vídeň ve čtvrtek někdy kolem 8 h ráno. Vídní jsme projížděli asi 2 hodiny. Možná bych zvážil z Brna do Bratislavy a z Bratislavy kolem jezera Neusiedler See a na dálnici A2 se napojit u Wiener Neustadtu. Ale tuto trasu nemám osobně vyzkoušenou. Plánuji, že ji někdy vyzkouším.

Určitě bych se ale nebál toho, že odpoledne nedojedeš do Raztoke. Myslím, že i v případě najkých dopravních komplikací by to neměl být problém.

My jezdíme od Prostějova, taky přes Ljutomer a Ormož na Varaždin. Odjíždíme třeba kolem 5 - 6 ráno a pohodovou jízdou se zastávkama jsme kolem 12 - 13 h ve Varaždinu. A z Varaždinu do Raztoke to můžou být ještě tak dvě hodiny cesty. Záleží na provozu. Momentálně jsou na dálnici od Varaždinu do Zagrebu nějaké stavební práce.

Z Raztoke na dálnici A1 bych rozhodně nejel po D52, to je hrozná zajížďka. Nejel bych ani asi po D25, tam to bude samá zatáčka a nahoru a dolů. Jeď normálně pořád po D1, přes Korenici, kolem Udbiny a na dálnici A1 se napoj na exitu Gornja Ploča. To už budeš mít kousek k tunelu Sveti Rok. A Ihned za tunelem doporučuji odpočívadlo Marune, první výhledy na moře.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2015 10:53
Díky za odpověď. Vzhledem k tomu že nemám ani CZ, ani SK známku tak se mi vyplatí jet přes tu vídeň :-).A navíc pokud vyjedu z domu v 5:00 tak bych vídní měl projíždět kolem 10:00 a to už snad nebude špička :-)

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2015 11:24
Tak každopádně dej vědět, v kolik jsi v té Vídni byl a jak to tam vypadalo. Třeba Hill tady jednou psal, že nikdy ve Vídni nějaký zásadnější problém neměl. Já mám zase zkušenost, že Vídeň ráno a dopoledne ve všední den je dost blbě průjezdná.

Teď možná napíšu blbost, ale když pojedeš přes Jihlavu a Znojmo tak nedá se Vídeň objet západní stranou? Myslím třeba přes Hollabrunn, Tulln, Purkersdorf a Laab im Walde se napojit na A2 za Vídní?

Jinak teď jsem se díval do mapy, kde ten Tvůj Jičín vlastně přesně je. Máš to docela kus cesty přes ČR. My jsme od domu tak za 1,5 h v Mikulově.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2015 11:29
Zdravím,odporúčam odpočívadlo Vukova Gorica pri ceste tam,sa musí popod cestu.Je tu dobré zázemie,veľa toaliet,výborná reštika-napr.kava okolo 10 kuna,rezeˇn s hranolkami 30 kuna,kalamare s hranolkami 30 kuna aporcie ako pre baníkov..Je tu ohrádka s miskami pre psíkov a ihrisko pre deti.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 06. 2015 17:36
Ahoj,nemáte nějaký tip na přespání směr Šibenik?Někde na konci Slovinska nebo začátek Chorvatska.Jsme dva dospělí a tři děti.Děkuji
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 06. 2015 17:49
saxin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,nemáte nějaký tip na přespání směr
> Šibenik?Někde na konci Slovinska nebo začátek
> Chorvatska.Jsme dva dospělí a tři děti.Děkuji


Booking.com tady hledam ja, ale ty apt za 50-60€ asi uz budou vyprodane.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.