Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2015 21:59
Kdysi jsme nocovali obvykle od Plitvických jezer po Gračac, však těch nabídek kolem D1 málo není.
V posledních letech jezdíme na den, zpravidla odjezd po čtvrté ranní z Jičína, první pauza kolem sedmé ve Znojmě, a vedle několika dalších kratších pauziček si dáváme delší cestou tam obvykle v Ilzu nebo rovnou delší za Janežovci pri Ptuju na oběd (parkuje se tam ve stínu stromů), to je tak na hodinku, a pak až v Opuzenu, ale častěji v Neumu, to se proběhneme po obchodech, většinou to půlhodinka spraví. A do Žuljany je to už necelá hodinka cesty. Bližší popis třeba tady, na fóru jsou i detailnější rozpisy.
Zpět odjíždíme mezi sedmou a osmou ranní, první delší pauza bývá někde od Skradinu po Dobrou, pak (to podle hodiny, jak to vyjde) se opět stavíme ve stejné pizzerce u Janežovců nebo to necháme až do Rakouska a tam dáme delší pauzu někde za Ilzem, od Neudorfu po Großwilfersdorf je nejméně pět hospůdek, kde se dobře vaří, a ta zajížďka před najetím na A2 není zase nijak velká.
Je pravda, že jezdíme v době slabšího provozu, co jezdíme bez dětí, nejsme vázáni termínem prázdnin, takže se to dá jet skutečně přes den v naprosté pohodě. Typická celková doba i s pauzami do 17 hodin, takže nějak vymizela potřeba někde přenocovat. Ale třeba se k tomu jednou vrátíme.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 03. 2015 07:24
Letos by jsme se chtěli zastavit po cestě k jezeru Sablijaci a zůstat tam 2 dny.Jeden by jsme se zašli podívat do Ogulinu a druhý den budou kluci rybařit.Tak snad to klapne.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 03. 2015 14:04
Minulý rok jsme cestou k moři přespali v mobilheimu v Starigrad-Paklenica.
Mobilheim v první řadě od moře děti nadšené, ale celou dovču bych v tom spát nechtěl.
Cesta zpět, přespání v Rastoke-opravdu pěkné místo, klid a dobré jídlo.
Letos plánujeme přespání na dvě noci u aquaparku v Čatež ob Savi.
Není to sice přímo na trase ale těch 35 km od Zagrebu se dá zvládnout.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 03. 2015 22:00
kdekoli cestou. zastavime, vlezeme do bydliku, prespime, rano pokracujeme smiling smiley. vykoupeno je to velkou spotrebou a nizkou prumernou rychlosti cca 77 km/h smiling smiley.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 03. 2015 18:56
To Rero: tak přesně tam občas přespávám a je to tam super celá Rastoke podle mne stojí za zastávku je to můj názor.smiling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 04. 2015 13:39
Ahoj, zajímalo by mě nějaký váš nápad kde se stavit nebo co vidět cestou k moři? Mám na mysli hrad, jezero, památku? Jedu z patka na sobotu z Jičína a asi bych chtěl vyrazit o něco dříve ( v pátek ráno),tak abych nechytl kolony ve Vídni ( ty jsou nepříjemné) před Grazem to mám v plánu střihnout na HU a Starý gorican nebo spodem na Ljutomer, ormoz a Varazdin smiling smiley, ještě nevím přesně. Něco čím vyplnit čas nemate nějaký atraktivnější nápad než pobyt na benzínce? smiling smiley

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 04. 2015 18:52
... pokud pojedeš od Maďarska ... tak by nebyl špatný Varaždin ...
... více snad Hradečák, který tam má rodinu ...
[cs.wikipedia.org]
[www.pacesol.cz] ( Pacesol možná chodí na Forum )
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 04. 2015 19:02).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 04. 2015 12:15
Pokud pojedeš na Ljutomer, Ormož, tak můžeš navštívit hrad Riegersburg a poreferovat:

[www.rajce.net]

Je to zhruba na poloviční cestě mezi Ilzem a Feldbachem.

A výborný oběd za rozumné peníze si dát třeba zde: 46.991240, 15.898394

[www.rajce.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (09. 04. 2015 12:29).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2015 22:26
Tak my letos hotel klek ogulin - 49€ pro 2+2 se snídaní... Poprvé budeme spát jinde než v autě, tak jde zvědavý... :-)
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 05. 2015 07:31
My při cestě tam aparman Jurašič u Ogulina 30 euro pro 3 osoby.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 05. 2015 16:31
Jeena a Mykys, to budete kousek od sebe.
V této oblasti přespáváme několik let a je to na pohodu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 05. 2015 20:03
Chceme rybařit 1 den na jezeře Sabljaci.Tak jsu zvědavá na úlovky co hoši chytísmiling smiley)
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 05. 2015 20:05
Chceme se podívat sem: mapa proto ten hotel... :-) byl jste tam někdo? Stojí to za to?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 05. 2015 09:50
Zvolili jste si krásnou cestu. Semmering a okolí kouzlo. Věděl jsem že to pojedu déle než po dálnici ale že to pojedu z Wiener Neustadt do Grazu 12 hodin, s tím jsem nepočítal.
Upřimně řečeno - tu krásu se nedá proletět rychlíkem. To se musí vychutnat. Stavil jsem se i na Zeltwegu ale jenom tak jedním okem.
Užijte si to. Vychutnejte si to. Je to super krása. Ta údolí, ty serpertiny, ta kouzelná zákoutí. Dole jede vláček. No nic, hrdinové mlčí !!!
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 06. 2015 10:11
Hledám nějaké kontakty kde by šlo domluvit ubytování (přespání) na jednu noc... Jedeme na Plitvice, takže zn. IDEAL ubytko někde okolí obce Ugulin nebo blíže k Plítvicim....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 06. 2015 11:01
Zkuste kouknout na apartman Jurašič u Ogulina.
avatar
mdr
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 06. 2015 22:09
My když jsme se asi před dvěma či třemi roky zastavovali zkouknout Plitvička jezera, tak jsme dvě noci spali v apartmanech Lipa: [goo.gl]

Je to odtud ke vchodu do parku u jezera Kozjak co by kamenem dohodil. Na jezera jsme tak měli celý den a stálo to za to.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 06. 2015 19:48
Mám technický dotaz. Pokud jedete někdo s karavanem...tzn. jedu pomaleji, cesta trvá delší čas... Můj dotaz. Pokud spíte někde na odpočívadle, tak kde je to nejlepší? (příklad: třeba trasa morava - hvar), kam to vychází? A nebo druhý dotaz - pro zkušené - i s karavanem to jde naplánovat tak, aby se cesta jela zaráz a na místo se dojelo tak, aby se dalo ubytovat v kempu? ( vím, že některé kempy jsou non-stop, ale lepší parkovat v kempu asi přes den, ne? smiling smiley

Myslím si tak nějak "selským rozumem", že kdo jede s karavanem na istrii, neřeší. Kdo jede níž pod zadar, už asi řeší. Mám specifický dotaz pro případ, že bych jel do hr "poprvé s karavanem", což je pomalejší varianta na čas. Moc děkuji za postřehy.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 06. 2015 21:03
couddy, osobně Brno - Brela, VW Transporter + vlek, trasa přes HU, celá cesta mimo jakékoli placené úseky (prostě jsem finančně dost "vykrvácel" před odjezdem, tak jsem šetřil na mýtném kat.3, než pak na radostech pobytu)... cca 14,5 hodiny. Zastávek přiměřěně osádce 2 + 3 grinning smiley
Osobně, pokud počítám trasu s velkým vlekem nebo karavanem, tak počítám s průměrnou rychlostí vč. zastávek cca 60 km/h. Okolo 1000km jezdím ještě na jeden zátah... Samozřejmě záleží, jak se na to cítíš jako řidič... a jak ti to zrovna ten den sedne...

... a teď se do mě pusťte rafani, že jezdíte s vlekem běžně 130+smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 06. 2015 08:53
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> couddy, osobně Brno - Brela, VW Transporter
> + vlek, trasa přes HU, celá cesta mimo jakékoli
> placené úseky (prostě jsem finančně dost
> "vykrvácel" před odjezdem, tak jsem šetřil na
> mýtném kat.3, než pak na radostech pobytu)... cca
> 14,5 hodiny. Zastávek přiměřěně osádce 2 + 3 grinning smiley
> Osobně, pokud počítám trasu s velkým vlekem nebo
> karavanem, tak počítám s průměrnou rychlostí vč.
> zastávek cca 60 km/h. Okolo 1000km jezdím ještě na
> jeden zátah... Samozřejmě záleží, jak se na to
> cítíš jako řidič... a jak ti to zrovna ten den
> sedne...
>
> ... a teď se do mě pusťte rafani, že jezdíte s
> vlekem běžně 130+smileys with beer

Přesně jak říkáš-jak to sedne.Jednou Praha-Zadar na jeden zátah 1000 km na noc,jedna větší zastávka až za Svetim rokem,celkem 14 hodin
A jiný rok únava už v Rakousku,tak na větší parkoviště,někam stranou a zamknout a šup na 3hodiny do karavanu a pokračovali jsme až ráno,nikdo nás nerušil a nenutil jet dál.
Jinak odpočívadel je na dálnici dost. jeli jsme přímo bez objíždění kategorie 2 osobák- karavan.Na úseku nad Záhŕebem pozor,tam se občas stává,že automat chce platit kategorii 3 ,zazvonil jsem na obsluhu a oni to změnili
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 06. 2015 11:56
vočko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... A jiný rok únava už v Rakousku,tak na větší
> parkoviště,někam stranou a zamknout a šup na
> 3hodiny do karavanu a pokračovali jsme až
> ráno,nikdo nás nerušil a nenutil jet dál.
> Jinak odpočívadel je na dálnici dost...

Je to tak, někdo tady řešil, že by mohl být problém se spaním v autě či karavanu i na odpočívadle... Je to nesmysl i v HR...odpočívadla jsou místa na to určená.... samozřejmě pokud by tam člověk stál "týden", tak by to asi problém být mohl...
Naopak si dávejte pozor na to, aby případně policista nevyhodnotil, že jste unavení za volantem... posuzuje to subjektivně pouze on a případné sankce jsou velmi nemilé smoking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 06. 2015 11:58
Super rady. Kluci. Já jsem tu kdysi na fóru psával oblíbené odpočívadla na HR A1. Žial bohu to po sobě nemůžu najít. Nevím, jestli to bylo Brinje nebo až někde u Krky. Každopádně jsem právě přemýšlel, že když pojedu třeba na Hvar (kdyby... těch variant může být víc, ale stále mám ty destinace rozdělené na prioritní, takže kdyby na hvar...) , tak někde v těch místech (Brinje a nevím právě), které z těch HR odmorišť má "karavanysta" nejoblíbenější.

Co "kempař" to jiný názor. Asi se tu vyvrbí i názor, že je lepší po staré a někde si dát jídlo a přespat. Někdo pojede vnitřkem až pod Gradac, přes Mostar...

To se mi nechce. Máme čerstvého potomka a právě z důvodu plánování - neplánování bych chtěl mít vpořádku auto, gumy (viz. jiné vlákno smiling smiley a taky rozpis. Jinak 14 hodin pro mě není problém, ale je to poprvé a 80-100km/h bude chtít vymyslet nějakou zábavu... (i pro psa smiling smiley

Slavkove, díky za přízpěvek. Super!
Vočko, taky díky za radu ohledně placení katergorie. Také díky.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 06. 2015 12:26
Loni cestou zpět jsme jeli na noc Klek - Praha jen 3 menší zastávky za 13 hodin. Dá se, ale člověk musí být dost odpočatý a hlavně nesmyslně nepřecenit svoje síly a hlavně únavu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 06. 2015 21:09
Dřív jsem jezdil také na noc, ale teď už nikoliv. Cestu si užívám pouze přes den. Nestojí mi za to se štvát. Protože jezdím na blind a vyjíždím ráno, tak bych na místě byl někdy pozdě odpoledne, nebo večer. A to v nejlepším případě, protože jezdím většinou na jih, nebo až do MNE. Tak pozdě se těžko hledá ubytování.
Takže první den končí někde u Plitvic, nebo jak loni, když jsem jel až do MNE,tak kousek u Sarajeva. Druhý den jsem kolem poledne na místě a mám čas si najít ubytování. V klidu, bez nervů.
Zpět, pokud jedu dál z jihu, opět někde ubytování přes noc a další den dojíždím domů. Proč se štvát?. Pokud pojedu v noci, tak zbytečná únava, větší pravděpodobnost srážky se zvěří a nehody- Když je dovolená, není kam spěchat. Věřte, že se někde ubytovat cestou je velmi příjemné z hlediska pohody a odpočinku. Kolem 50 Eur/ 4 osoby na noc není až tak mnoho.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 06. 2015 22:33
coudy za mně - s karavanem bych to asi neřešil to si zastavíš kde budeš chtít na čerpačce, na parkovišti, vyspíš se v karavanu, dělá jich to tak spousty. Jinak s větším vlekem jezdím radši po dálnici je to rychlejší. Na okreskách se s vlekem hůř předjíždí, přeci jen to nemá takovej odpich, kam by se s vešel s osobákem se s vlekem nevejdeš, člověk si musí nechávat větší odstup, pokud jede v protisměru něco širšího (kamion, autobus) musí člověk opatrnějc..záleží co za čím táhneš..
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2015 09:08
Ttom díky. S tímhle názorem jsem šel i do debaty soukromě. Nicméně někde tu loni vytahoval někdo kontroly chorvatské policie a "nahánění" do kempů? Nebo se pletu? Jinak si myslím, že na 4h na pumpě to snad nebude takový problém....
potáhnu za astrou 1.8 nějáký "pětimetr" smiling smiley. Jasně, pokud pojedu dolů tak trasou Illz - varaždin.
Pokud nahoru, tak moc nevím smiling smiley, slovinská známka a asi Ljublana-.....
Díky.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2015 17:48
Nebal bych se, nikdo ti nic neřekne je jim jasný že je lepší pokud si člověk odpočine než aby jel dál... co jsem viděl tak spí lidi i mimo auto na zemi, policie jen projela parkoviště nikoho si nevšimli a jeli...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2015 18:12
Nebojím se vlka nic. Taky jsem spal vedle auta. Možná jak kde, jak kdy. Možná tím straší. Nicméně měl jsem obavy, že když někde "trčíš" u pumpy s caravanem, víc jsi na očích, "že nejsi v kempu"....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2015 19:48
Ve vnitrozemí si tě policajti nechají v klidu. U moře už bych věřil tomu, že tě od pumpy s karavanem vyženou. Zase je ale asi rozdíl, jestli tam dojedeš ve čtyři ráno, nebo se jim tam ubytuješ už v pět odpoledne, dojdeš se vykoupat, vytáhneš gril... to tě obsluha samozřejmě práskne a policajti tě doprovodí do kempu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2015 23:02
Tak to už by byl jinej level vytáhnout na čerpačce gril, kempařský nábytek....thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.