Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2018 19:40
Co myslíte? Má smysl při zpáteční cestě 4.8. na noc risknout cestu přes Demerje a Macelj? V kolik bych tak na Macelji měla být, aby to bylo průjezdné? A do kolika hodin bývají fronty na Lučko tak dlouhé, že v nich skončím, i když budu odbočovat na Demerje? Díky za odpovědi.
HP
28. 06. 2018 20:58
Těžko odpovědět na datum 4.8. Je to prostě sobota, kdy je cesta od moře vždy kritická. Jezdím někdy taky v sobotu zpět, ale pokud jsem vyrazil ráno kolem 8-9,00 z Makarské a okolí, tak za cca 3,5-4 hod jsem byl nahoře u Lučka. Odbočka na Demerje ještě volná, Lučko už se plnilo. Provoz v sobotu ale čekej určitě velký. Takže čím dřív od moře tím obecně lépe.To za Lučkem, kdo volí cestu na Maďarsko (což nebude tvůj případ) si od provozu určitě oddechne. Tak jsem to zažil pokaždé.
28. 06. 2018 21:14
Přes Demerje to nebude bez fronty, ale pořád o 2km kratší fronta než na Lučko.
Ještě horší fronta bývá před hraničním přechodem Macelj. Dálnici musíš opustit v Durmanci. Po souběžně silnici se dostaneš těsně před hraniční přechod, nebo to můžeš vzít přes Cvetlin.
Chce to spolujezdce bravurně ovládajícího aplikaci HAC a Waze, nebo Google maps.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (28. 06. 2018 21:19).
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2018 21:41
Jezdime z Zivogosce v 17 az 18 hod vzdy v sobotu, vse prazdne(Demerje kolem 22 az 24), kdo ma dobre oci a nevadi mu jizda za tmy, ma vyhrano.

Edit: opraveny casy

Upraveno 3krát. Naposledy upravil Tony Stark (28. 06. 2018 21:51).
28. 06. 2018 22:09
A nebo se vydat na cestu v sobotu odpoledne, vzít to po staré silnici, večer si ve Slunji sehnat nocleh, ráno prohlédnout Rastoke a hurá domů. Jen ve Vídni bude v neděli večer husto.
29. 06. 2018 00:35
Pokud to jde, neděle ráno je pohoda. Párkrát vyzkoušeno a spokojenost, bez kamčáků, čekačky pár minut (max desítek).
29. 06. 2018 09:07
Článek i s videi na seznamu o cestě k jižní hranici, mužete se podívat, jak to vypadá

Editace:
A tady je interaktivní mapa na Besipu, o které se zmiňují v článku

Upraveno 1krát. Naposledy upravil shaemi (29. 06. 2018 09:11).
29. 06. 2018 20:41
Bavíte se také právě u ČT24? smiling smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 06. 2018 22:29
A co tam bylo?
30. 06. 2018 09:40
Rozsáhlejší debata na téma: "dnes odpoledne odjíždíme do Chorvatska". Kamery z hlavního dálničního informačního centra, reportér na mostě Novýchmlýnů. Odborník u mapy na trasy. Zajímavé bylo jeho tvrzení zdroje, že "kamioňáci" jezdí..blabla... zde nerozvedl trasy kolem Illzu a dále a druhou variantu - zřejmě něco mezi tím, co jsem jel já a co psali pisálkové v příloze MF Dnes. Hlavní hodnocení bylo "maďarsko" a "Macejl". Pán to zavřel větou, že by vinětu koupil a je přes Macejl. Teď na na to koukám, a zajímavé, že možná hrálo roli i počasí. Moc lidí tam zase tak není, jen ve frontách na trajekty, co je obvyklé. Zrovna mi psala sms kamarádka z Gradacu (bude tam měsíc).
02. 07. 2018 08:17
Dobrý den, v sobotu jsme vyrazili od Poděbrad opět do Brely. Výjezd po 16 hod. směr Havlíčkův Brod, D1, Brno, Vídeň, Macejl, prostě klasika. Jeli jsme dvěma autama. Kolegovi, který na té úžasné dálnici D1 vjel do díry, praskla pneumatika, naštěstí zadní, takže musel vyndat vše z kufru a dát rezervu. Přítomná hlídka policie, která jela okolo, se divila množství piva, které převážel, ale bylo jim vysvětleno, že jsem na to dva a že já čekám na benzínce vpředu. Část pneu zůstala namotaná na disku. Švagr nám z domova sehnal nonstop pneu servis v Mikulově, kde borec musel odřezat zbytek gumy fričkou a poté nám prodal ojetou rezervu. Takže zdržení cca 2 hod., byly to nervy, ale pak už to jelo. Nové Mlýny v pohodě, toho jsem se bál nejvíce, byli cca 20-té auto, větší kolona od Vídně. Nová dálnice v Rakousku super, můžeme se opravdu stydět. Je za co. Vídeň průjezd v pohodě, u Grazu několik omezení ale jelo to. Macejl cca 20 min. kolona, konec se dá v pohodě projet, není to tak strašné. Na Lučku jsme si mohli vybrat, který box si vybereme. Na Dalmatince nám pršelo, docela hustý provoz, překvapivě i od Zadaru dolů. U domácího připraveno Karlovačko, travarica, dobrá káva, po fotbalovém dramatu večer jsme spali jako mimina. Závěrem chci konstatovat, že jak jsem měl strach z prvního víkendu, kromě té nepříjemnosti na D1, proběhlo vše naprosto hladce. Teď ráno je v Brele teplo a domácí slibují vruče. Všem přeji šťastno cestu.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirvan (02. 07. 2018 12:55).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 10
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.