Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 18:03
Zdravím, jedeme tři rodiny do Chorvatska poprvé, k tomu s dvouletým neposedným capartem, psem (ten je naštěstí ve 3. autě) a ještě k tomu v pátek 27.7.2018, kdy začínají Němcům prázdniny. Kvůli malému musíme vyrazit na noc, jinak cestu nepřežijeme yawning smiley. Můžete nám, prosím, poradit vy, co máte zkušenosti s jízdou v hlavním náporu na komunikacích směr Chorvatsko? Nemusíme za každou cenu objíždět dálnice, ani to nemusí být ta nejkratší cesta (i když jsme se už shodli, že kolem Budapeště nesmiling smiley), spíš se nám jedná o nejpohodovější cestu, nejlépe s aspoň normálními a spíš čistějšími odpočívadly.
Pročítala jsem tu různá vlákna a pochytila různé rady a tipy. Ale nenarazila jsem (možná přehlédla) např. na informaci, nakolik ovlivní začínající prázdniny v Německu průjezdnost Rakouskem, ať přes Vídeň, nebo Linz či Salzburg.
Nebo při cestě přes Maďarsko od kolika hodin v sobotu ráno bývají fronty v Záhřebu na mýtnici, abychom jsme se jim vyhnuli. Chceme platit kartou.
Díky moc Vám všem, co poradíte.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 18:19
Odkud jedete?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 18:38
Jsme z okresu Pelhřimov.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 19:05
Rakouská A9 by neměla pocítit začátek prázdnin v Německu. Ten hlavní nápor ponese směr na Itálii a Slovinsko (na Salzburg) a rakouská A10.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 19:14
Zdravím, jedu v tento termín také, od J.Hradce. Každý rok "vyžeru" nejhorší den na cestu. Mám vyzkoušenou cestu na N. Bystřici, Vídeň, Graz atd. Objíždět slovinskou dálnici letos nebudu, přijde mi že už se to nevyplatí. Vyjíždím v pět hodin odpoledne, cesta vždy až do Grazu v pohodě, jedu totiž před "Velkou vlnou". Němci ještě moc vidět nejsou, spíš Poláci. SLO-HR hranice Macelj je nevyzpytatelná, vyplatí se sledovat na mobilu webkameru a kdyžtak uhnout jinam. V Záhřebu na mítnicích jsou fronty vždy, plaťte kartou a vyhnete se těm největším. Jedu taky s dětma, zatím si nestěžovalithumbs up.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:05
Když vyrážíte v 17:00, v kolik jste ve Vídni? Bývá dobře průjezdná?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:09
Bývá Jadranská magistrála v sobotu ráno kolem 6:00 hod. dobře průjezdná? Jedeme na ostrov Pag.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:20
Ve Vídni jsem kolem sedmý, průjezdná je výborně. Jednou jsem vyjel pozdě a dorazil tam kolem desáté, zůstal jsem viset v kolonách už před mostem.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:23
pavli: Jednou jsme jeli od Rijeky az na Pag po magistrále, na výhledy krasné, ale cesta úmorná a dlouhá. Zvažte dálnici. A to nemluvím o koloně na trajekt z pobřežî. Tím nechci strašit, pouze jsme to zažili.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:28
pavli napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bývá Jadranská magistrála v sobotu ráno kolem 6:00
> hod. dobře průjezdná? Jedeme na ostrov Pag.

NE. Viz doprava 2017
„Najväčšie dopravné zápchy sa očakávajú počas soboty od štvrtej hodiny ráno do jednej poobede najmä na hraniciach (Macelj, Goričan, Bregana, Kaštel, Plovanija (so Slovinskom), pri mýtnych bránach, špeciálne na bránach Lučko (A1), Zaprešić (A2), Sveta Helena (A4), obchvat Záhrebu (A3)."
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:29
Souhlasím s TOTTI, Jadranské magistrále se vyhnout. Navíc tu někdo psal že je na mnoha místech rozkopaná. Lepší dojet až na sjezd Posedarje, jedu na Vir, budu tam sjíždět taky.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:30
Ahoj,
my jezdíme taky tady z okresu.Poslední tři roky Vídeň objíždíme.
Jezdíme na Slavonice, Waidhofen, Brunn an der Wild,
Neupölla, Altpölla, Gföhl, Krems, St. Pölten ,Alland, Baden, Bad Vöslau,a nájezd na dálnici A2 na exitu 24.
Ze Slavonic na A2 to trvá 2,5hodiny.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:46
Pokud skutečně trefíš tu "díru před velkou vlnou", patrně nebudeš nijak dlouho trčet ani na konci slovinské dálnice před Macljem ani před první chorvatskou mýtnicí na A2(AZM). Samozřejmě můžeš spadnout do nějaké zácpy ve Vídni a tím pádem "velké vlně" neujedeš, to je prostě sázka. Ke cti Rakušákům musím připsat, že nečekané dopravní kolapsy zvládají nadmíru rychle a pružně, a to i v místech práce na dálničním tahu městem.
Nabízím alternativy, řekněme, že pojedeš na Krems a odtud:
- před Dunajem po S5 na Stockerau a po A22 a A23 skrz Vídeň na A2 nebo
- za Dunajem po B37 a S37 na St.Pölten, kde najedeš na A1 na Vídeň a tam na A2 (ta je na km i čas téměř stejná)
- nebo po A1 nepojedeš až do Vídně, ale opustíš ji na uzlu Steinhäusl na A21, po ní pojedeš na Vídeň a výjezdem 17A21 sjedeš na B11 do Allandu, na kraji města odbočíš na B210 a po ní skrz Baden najedeš na A2. Mineš přitom celou Vídeň. Je to tudy asi o 18 km kratší, než předchozí dvě cesty, a zatím mi to vyšlo pokaždé o nejméně čtvrthodinu rychlejší.
Já vím, čtvrt hodiny na tak dlouhé cestě nic neznamená, můžeš o ty minuty přijít kdekoli jinde po cestě, třeba u nás kličkováním do Dačic, jestli se rozhodneš jet přes Slavonice (z Telče do Dačic slibují celou sezónu objížďku). Ale jsou to cesty, kterými jsem projel nejen já, abych nejel pokaždé stejnou cestou, jak pivovarský kůň. Naproti tomu jsou úseky, v nichž bych tím koněm mohl být, třeba silnice B66 z Ilzu (exit 138A2) do Bad Radkersburgu, protože se mi ta cesta líbí a, protože jezdím přes den, objevuji na ní stále něco nového. Navíc se vyhnu slévání proudů vozidel do A9 na uzlu Graz - West a jsem pomalejší jen v případě, že na A2 ani A9 není žádné rychlostní omezení. V Chorvatsku mám do jižní Dalmácie vlastně jen dvě alternativy - A1 nebo D1.

Ale moje trasy jsem tu průběžně popisoval každý rok.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 20:55
Pokud chtějí vyjíždět v 17 hod, jak se ptala, bude jim cesta na Macelj trvat cca 6 hodin, s nějakou přestávkou dejme tomu 7 hodin. Pak by tam přijelI o půlnoci. To by asi mohlo klapnout, ne?
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 21:10
Jo, pardon, té hodiny odjezdu jsem si nevšiml. Máš pravdu, v takovou dobu jde jen o to, překonat nejhorší část cesty. Za naší hranicí už to jde. A na Maclju bývá nejmenší provoz.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 21:20
Rada je poměrně jednoduchá. Musíš jet jindy a jinudy, než pojede většina.

Z Pelhřimovska jezdím přes N. Bystřici, Horn, Vídeň. Není tam takový frmol jako na Znojmo. Slovinskou dálnici objíždím přes Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin, a na dálnici najíždím až v Durmanci. Letos to prvně zkusím z Vídně na Szombathely a Goričan. Tím vynechám celou problémovou část trasy mezi Grazem a Záhřebem.

Jak píše Hill, je potřeba předstihnout hlavní vlnu. Na Slovinsko-Chorvatských hranicích musíš být před půlnocí. Z Pelhřimova je to tak 6 hodin, proto by bylo rozumné vyrazit kolem páté odpoledne. Čím dříve, tím lépe.
Ve Vídni je to v pátek ucpané tak do sedmé-osmé hodiny večerní. Z Pelhřimova do Vídně je to cca 2,5 hodiny jízdy. Když vyrazíte po páté hodině, bude už se provoz ve Vídni vracet do normálu. Když by to bylo možné, vyražte dřív a Vídni se vyhněte přes Baden.

Poradím Ti ale ještě jedno a mnohem lepší řešení. Jeďte už ze čtvrtka na pátek. V pátek se někam podívejte, odpoledne si 100km od cíle sežeňte ubytování na jednu noc a ráno už tam snadno popojedete. Ve vnitrozemí Chorvatska není problém přenocování najít. Předeženeš celý ten blázinec co se bude odehrávat na silnicích v sobotu ráno a hlavně budete v sobotu dopoledne u moře a naprosto fit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (13. 06. 2018 21:29).
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 21:42
A já ještě informace doplním - opravdu jeďte po dálnici a sjeďte na exitu Posedarje Šťastnou cestu a užijte si krásný Pag.

A info pro Race.m: na sjezd na Vir je nejlepší variantou tato trasa Máme ji několikrát vyzkoušenou smiling smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2018 22:53
Toto téma se probírá v sekci: Jak se vyhnout kolonám na Lůčku:
To jsou největší problémy. Jelikož jezdím také pouze ve špičce, tak se podívej na moje příspěvky:
[forum.ihvar.cz]
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 06:14
Letos poprvé jedem v sobotu. Tak jsem zvědavý. Po příjezdu podám hlášení.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 06:25
Také bych doporučil vyjet ze čtvrtka na pátek. Nebo v pátek brzy ráno. Třeba v Karlovaci sjet na silnici č. D1 a ubytovat se někde kolem Slunje a prohlídnout si Raztoke, nebo se ubytovat někde kolem Plitvic a prohlídnout si Plitvice. Máme dobré zkušenosti s ubytováním ve městě Korenica. Jedeme o týden dříve v pátek brzy ráno 20.7. Vyjedeme ráno ve 4:00 od Prostějova přes Brno, Bratislavu, přes Maďarsko po M85 a M86, dále přes Lenti a M70 na přechod starý Goričan. Na M70 jsou ale nějaké opravy, pokud budou i v našem termínu tak zvážíme jinou variantu přes Maďarsko (již se to tady diskutovalo). Z Goričanu pojedeme na Zagreb, tam budeme tak kolem poledne. Před Karlovacem by měla být na benzince nějaká restaurace Marché, tam zkusíme jít na oběd. V Karlovaci sjedeme na D1 a kolem 14h nebo 15h se ubytujeme ve Slunji, prohlídneme si Raztoke a půjdeme tam na večeři. V klidu se vyspíme (v době, kdy bude na silnicích již blázinec). Jedeme do Karlobagu naproti ostrovu Pag, takže ze Slunje pojedeme v sobotu ráno mimo dálnici po D1 a D25 přes Gospić na Karlobag. Pokud budete chtít přenocovat a nechcete sjíždět z dálnice tak máme vyzkoušeno ubytování ve městě Gospić. Druhý den ráno se vrátíte zpět na dálnici nebo pojedete z Gospiće po D25 do Karlobagu a následně do Prizny na trajekt (nemám ale absolutně žádné zkušenosti jaké jsou čekací doby na trajekt). Nevím od kolika hodin máte na Pagu ubytování.Pokud budete mít ubytování z pátku na sobotu třeba v tom Gospiči, tak si můžete v sobotu dopoledne prohlídnout Smiljan - rodiště Nikoly Tesly. V Gospići si dát nějaký oběd. Potom v klidu po D25 přes Karlobag na trajekt, kde snad v sobotu odpoledne ve směru na ostrov nebudou podstatné kolony.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 09:08
To jsem přesně říkala manželovi, že bychom mohli vyjet ve čtvrtek a na ostatní že počkáme někde v Chorvatsku, uděláme si výlet a tak. Jenže on na výlety není, a co kdyby se cestou něco stalo a my tam s malým capartem... Ostatní bohužel ještě v pátek pracují a volno si vzít nemohou. Proto řešíme cestu v sebevražedném termínu. Ale nápady vás všech se mi líbí a děkuji za ně. Myslím si, že do půlnoci nestihneme být na Gruškovje či Macelju. Všechno se bude odvíjet od prcka a pejska, jak cestu budou snášet a jak často budeme muset zastavovat. Na SLO připravím dvě možnosti, když to zvládneme do půlnoci, tak to dáme přes Gruškovje a když ne, raději sjedeme až na Ljubljanu a Metliku. Původně jsme uvažovali i o Kozině, ale když po Jadranské magistrále NE, tak Kozina padla. Na Pagu budeme ve Staré Novalji, tak přes Posedarje je to docela zajížďka, ale i tak to ostatním navrhnu. Stejně tak zkusím navrhnout objížďku Vídně. A co ji "objet" přes Linz a po A9 do Grazu? Sice to vyjde dráž kvůli tunelům, ale pokud by nás to uchránilo před zácpou ve Vídni... A jak jsem četla výše, A9 by neměla být plná Němců. Co vy na to?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 09:35
Nebo zkus přes Slovinsko trasu co zkoušeli redaktoři z iDnes.

cituji:
Pokud jste dálniční známku nekoupili na rakouské benzince, můžete to bez problémů udělat rovnou na slovinské hranici, prodejní místo je označené obřími oranžovými cedulemi. Pak vyrazíte směrem dolů na Maribor, ovšem po 30 kilometrech neodbočíte sjezdem na Zagreb/Ptuj, ale zůstanete na dálnici směr Ljublanja. Provoz je tu malý, zhoustne až dále na obchvatu hlavního města, což jsme si vyzkoušeli při jiných cestách.
My ale odbočujeme už po půlhodince jízdy a padesáti kilometrech na Celje a míříme dolů přes Laško a Novo Mesto. Až do sjezdu z dálnice A2 jde všechno plynule, pak následuje série kruhových objezdů, ale nejvíc nás přibrzdí několik křižovatek na kraji Nového Mesta. To už jsme 30 kilometrů od chorvatské hranice. Následují serpentiny přes zalesněné kopce (asi 600 metrů nad mořem) a pak už klesáme zase dolů.
V Metlice před námi stojí pouhá tři auta, čekáme asi pět minut - není samozřejmě vůbec jisté, že o prázdninách to bude stejné, ale věříme, že by mohlo - přece jen, není to přechod „první volby“ každému na ráně… A další drobnou výhodou je, že ušetříte 72 kun (tedy 260 korun za chorvatské mýto) - slovinská známka vás tak vlastně vyjde na pouhých 130 korun...
Chorvatsko
Vjíždíme do Chorvatska. Za chviličku jsme ve vesnici Ribnik a jsme u vytržení z pohledu, který se nám naskytl - kousek od silnice stojí fantastická středověká tvrz, spíše malý hrad.
Pak nás čeká už jen krásná asfaltka s lokálními omezeními na 80 nebo 70 km/h, nikde široko daleko ani živáčka, dá se to tady „střihat“. Velmi rychle nás předjíždí obytná california, my musíme brzdit za motorkou - a jsme rádi! Policisté s ručním laserovým radarem californii právě zastavují! Takže tady raději pozor...
Po chvilce na mýtné bráně Novigrad najíždíme na dálnici A1
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 09:56
To pavli: Vzhledem k tomu, že jedete z Pelhřimovska, volila bych cestu po rakouské A9 (Linz, Graz). Sice placené tunely, ale za 12 let jsem tam nikdy (ani v noci z pátka na sobotu v sezóně) nezažila kolony... V termínu, kdy začínají v Německu prázdniny, jsme "bohužel" jeli dvakrát (ze stejných důvodů jako vy) a podle mě to bylo nejhorší kupodivu ve Slovinsku, kdy se připojovala auta z Německa a pak se to štosovalo na Macejlu a hlavně pak na Lučku (od té doby tomu říkáme "vrakoviště" - tisíce aut jedno vedle druhého). Mám zkušenost, že pokud jsme na Dolním Dvořišti (jezdíme z okresu Rakovník přes Prahu, Benešov, Čcool smiley kolem půlnoci, v pohodě i se zastávkami v 6.30 na prvním odpočívadle v Chorvatsku. A opravdu nejezdíme "na krev" a vozíme i vnoučata (letos 5 let), noc většinou hezky prospí, a protože se jim dělá v autě trošku špatně, jistí to 1/4 Kinedrylu. Zastavíme si jak potřebujeme, i když nikde nestojíme třeba hodinu, ale jen půl. Manžel i já striktně (obzvlášť v A, SLO a HR) dodržujeme rychlost neb si chceme na dovče užít a ne dát prachy na pokuty. V koloně tří aut to bude trošku horší - je důležitá domluva mezi všemi, "lehce" naplánovat zastávky nebo si domluvit nějaké body, kde se třeba sejdete. Moje noční můra je kolona čtyř aut, kdy jedno "nutně" muselo zastavovat každých sto kilometrů …….a ze solidarity jsme vždy čekali, protože jeli poprvé a byli z toho dost vyplašení. Na Pag doporučuji sjezd Žuta Lokva na Senj a pak podél pobřeží k trajektu na Pag (pokud jedete trajektem) - sice skoro pořád 50 km/hod, ale nádhera. Pokud jedete na Pag přes most, tak pak opravdu Posedarje.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 10:04
Clanek dobrý. Viamichelin mě ale na stejny trase ukazuje o hodinu delší čas, než redaktorum.
Navíc původně mě navadi kratší a rychlejší variantou "vedle" na jiznejsi přechod. Jen nejsem schopný dohledat, zda ten přechod je mezinárodní. Metlika je. Ten jiznejsi přechod - teď nevím, jsem na mobilu.
Ale trasa se mi zamlouvá. Vyjizdim za pár hodin. Jestli jste tam někdo jeli, ocenim info. Diky
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 10:25
Pro Martinu B. : Děkuji, pro nás hodně přínosné rady. Kde obvykle zastavujete? Máte nějaká doručení k odpočívadlům?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 10:31
Pro Couddyho: I mně se trasa líbí, dejte, prosím, vědět, kterým přechodem jste nakonec projel a jak to tam vypadalo. Díky a šťastnou cestu
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 11:01
Ajax: Již řadu let jezdíme v sobotu, odjezd 16:00 a nemůžu si tento termín vynachválit!!!
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 12:18
Pro Pavli: Pokud byste se rozhodli jet po A9: už roky máme "pravidlo", že první přestávka od Dolního Dvořiště je Shellka na Sankt Pankraz (47.7733678N, 14.1778497E). Je to asi 130 km a pro nás je to tak akorát na "první kávu v Rakousku". Je to velké parkoviště - kamiony, karavany, obytná auta - ale hezké toalety (poplatek), dost místa na protáhnutí. Jen pozor - bývá tu v noci chladněji. Pak už je to na slovinské hranice asi 195 km; někdy stavíme na benzince hned na hranici, někdy to dáme na první pumpu ve Slovinsku (Pesnica při Mariboru 46.6097633N, 15.6622206E), někdy cestou v Rakousku ještě čtvrthodinka na odpočívadle nebo benzince. Slovinskou dálnici jsme objížděli jen jednou a podle nás to nestojí za to (toto prosím není kritika nikoho, kdo objíždí - jen nám to líp "uprašuje"winking smiley. Doporučuji připravit si trasy na přechod Cvetlin a zpátky na chorvatskou A2. Jednou (2009) jsme nechtěli čekat na Macejlu (kolona si 13 km) a sjeli jsme na tento přechod - neplánovaně, asi jsme někde udělali chybu a zachránil nás Chorvat, který nás táhl vesničkami autem až na přechod (pro kritiky - ano, máme mobily, ano máme navigace - ale většinou když je nejvíc potřebujete, jak na potvoru se vybijí nebo není signál nebo něco podobného - kus papíru v ruce je kus papíru v ruce). Pokud všechny přístroje fungují jak majísmiling smiley, Lučko si kontroluji přes web kamery Hak.hr a pokud to vypadá bledě, radši zastavíme někde, kde si třeba děti pohrají, najíme se apod. a chvilku si počkáme, až se zlepší situace. Do apartmánů stejně většinou bývá nástup až kolem druhé hodiny odpoledne, tak už se nějak nehoníme.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 14:11
Martino, jak si psala o web kamerách... Alfou a omegou všeho je poslouchat rádio s dopravníma informacema. Z toho si člověk nejlíp udělá představu o situaci v krizových bodech cesty a je dost času na to reagovat.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 14:25
Navigaci jsem cestou do Chorvatska ještě nepotřeboval. Jednak si připravím varianty trasy, jde-li o nějakou, kterou ještě neznám zpaměti, jednak mám s sebou hubu, abych se zeptal. No, a selže-li obojí, jedu dál, než narazím na ceduli, která mě nasměruje tam, kde mi to něco říká (o tom už jsem tu také psal jinde).
Také jsem si užil role vůdčího mravence, jeden rok jsem vedl čtyři další. To už je horší, jak s dlouhým návěsem, pořád dávat pozor, jestli jsem je neztratil, a podobně. Proto je dobré rozhodnout se pro trasu, kudy se pojede, rozdat jim seznam důležitých průjezdních bodů a čekacích, kde se zase sejdete, kdyby jako něco. A případný telefonát se ztracenci také ještě nikoho finančně nezničil.
Naposledy jsem mapy v mobilu použil, když jsem bloudil kolem Pelhřimova a hledal cestu zpět do Želivi... už to totiž vypadalo, že budu muset podle lišejníků určovat světové strany, byloť zataženo a dvě poradkyně tvrdily, že jedeme blbě, tak jsem to otočil a jel opačným směrem. Tam se ale ukázalo, že intuitivně jsem původně odbočil správně, jen nejsa v zahraniči jsem nedodržel zásadu "nezastavuj a dělej, že víš, kam míříš", zkrátka neměl jsem si do toho nechat mluvit. No tak jsme se museli otočit ještě jednou, nóóó...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.