Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny

Autor Dejff 
Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 10:58
Řekl bych, že si to vlastní téma zaslouží.
Souhrn z reportáže:

- most je téměř v havarijním stavu

- zatím se uzavře pro kamiony nad 13 tun

- patrně počátkem roku 2019 se bude most bourat a stavět nový -- tj. zavře se to úplně.

- zatím nemají tušení, kudy povedou objížďky
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 11:20
Info, které jsem slyšel já je, že by se mělo začít již na podzim 2018. Uzávěra cca půl roku.
Kdyby bývala již hotová dálnice, ubylo by starostí.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 11:31
Přes Břeclav je to také na pohodu smoking smiley ... nebo se vyprdnout na to jet přes AT, SLO a vzít to rovnou přes SVK, HU.
Člověk se vyhne problémovým místům... a od HU/HR hranice může frčet po A4 na ENC...
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 12:15
No, kdo věří tomu , že to bude hotové za 6 měsíců ? V souvislosti s dokončením dálnice na rakouské straně , se mi tato informace jeví jako zkouška, co všechno motoristi vydrží ...confused smiley
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 12:46
Zahajskej: Zdroj tvého infa? Zdá se mi dost nepravděpodobný.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 13:59
... to, co píše Zahajskej říkali na Impulsu, také jsem to slyšel ... ale stejně to bude fiasko ...
mám za to, že by to vláda i s JMk úřadem měli nechat Rakušákům když jsou tak pěkně rozjetí ... do jednoho roku by byla rakouská A5ka dotažená od Mikulova "pod brněnský Petrov" smoking smiley ... a ještě by zůstala souběžná 52ka, aby se na ní mohl plnit plán oprav ...
... ten kdo jede od Hradce Kr. ... přes Svitavy na Brno, toho stejně na úrovni Černé Hory na Blanensku čeká uzávěra státní silnice (musí se 30 km rychlostí přes Černou Horu kolem pivovaru) kvůli rekonstrukci mostu ... uzávěra potrvá do konce roku 2018 ...

smileys with beer
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 14:25
to Dejff: jako Bessy, v rádiu, Radiožurnál
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 04. 2018 14:38
To by mě zajímalo kterej chytrák jim řekl půl roku. Jak píše Bessy, u Černé Hory budou dělat most rok. Už vidím, že mnohem větší most na Nových Mlýnech budou dělat poloviční dobu.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
21. 04. 2018 22:07
No těch 6 měsíců max. na opravu povrchu.
Pokud by to měla být "oprava" která by byla zároveň součástí budování 4proudovky k Mikulovu, myslím jako součást budování dálnice k hranicím, tak smekám. Ale spíš bych to viděl na "překlep" 6 ano ale ne měsíců, ale let. tongue sticking out smiley
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
23. 04. 2018 19:52
Spíše otázka, kudy povede trasa pro dopravu nad oněch 13 tun. Jinak pokud bych měl jet do Ö reich, použil bych cestu na ZN, odbočil na Hevlín, Laa a připojil se u Mistelbachu. Ze Znojemské na Hevlín krásná nová cesta. Tím se dívám trochu dopředu tedy na příští rok. Možná Jurajs doplní detaily
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
26. 04. 2018 20:16
Tak kdo chce jet A, SLO... tak v listopadu jsem si po letech "střihl" Znojmo-Hatě...a dál, jak se komu zlíbí. Až na přebíhající "děfčata" se to dalo. Od rakouských hranic o to lépe smiling smiley
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 06:22
Ano, cesta Znojmo - Hatě -Vídeň je v pohodě, obzvlášť v Rakousku.
Největším problémem ve všední den je průjezd Znojmem, v ranních a odpoledních špičkách(někdy i celý den) je Znojmo ucpané. Dá se říct, že směrem od Jihlavy je "kolona" aut skoro hned po vjezdu do Znojma a auta pak poskakují od semaforu k semaforu až do dolní části města, kde po posledním semaforu už se dá jet celkem v plynule.
Sice se staví obchvat Znojma, před zimou by měla být určitá část hotová, ale mám dojem, že bude končit kdesi v poli, bez návaznosti na připojení na směr do Rakous, v "lepším" případě vrátí provoz opět do spodní části města.
[www.youtube.com]
O obchvatu je video až od 1´50´´.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 08:04
Obchvat Znojma:

1.stavba - rozestaveno, rozhadano, zastaveno, letos maji znovu zacit, dokonceni 2021

2.stavba - rozestaveno, pristi rok maji skoncit

3.stavba - v projektu a papirove valce, pokud vse klapne, dokonceni zari 2024.

Suma sumarum, Znojmo obchvat nema a dlouho mit nebude.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 10:19
Plánovaná oprava mostu = další argument pro cestu do HR přes Maďarsko.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 13:10
Já hlavně furt nechápu, proč řeší pokračování dálnice od Pohořelic a jak se vyhnout jezerům. Ohnul bych to z D2 někde u Velkých Pavlovic dolů. Není tam tèměř žádná výstavba, stavěl by se podstatně kratší kus dálnice a o ušetřených penězích nemluvím. Minulo by to i Mikulov, takže by nemusel být žádný obchvat. Jen by musel někdo použít mozek. Pak by mohla jezera zůstat jako rekreační oblast a eko teroristi si tam můžou v klidu honit motýly.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 14:00
Plánovaná oprava mostu na silnici I/52 U Pasohlávek. Silničáři ho uzavřou od května pro kamiony, od příštího roku i pro osobní auta.
Letos dovolenkáři zatím bez paniky. Objížďka pro přijíždějící po D1 příští rok pokračovat na D2 po EXIT Hustopeče, dál Strachotín,
Dolní Věstonice, Horní Věstonice a jste na 52, 4km před Mikulovem.
Že si mostek zaslouží péči je víc než jisté. Denně po něm projede 11838 aut z toho 3384 kamionů. Oprava za 100mega.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 14:05
Nic ve zlem, ale v tehle trase by teprve nastal tanec posuku. Kdyz to vezmu od zapadu k vychodu..,. CHKO Palava, Lednicko-valticky areal, Lednicke rybniky a jako tresnicka luzni uzemi Dyje. Tahle varianta uz totiz napadla dost lidi a vedly se kolem toho docela velke boje. Proto taky skoncili Rakusaci na dlouhou dobu s vystavbou A5. Cekali, az jim laskave sdelime, jestli jsme se rozhodli pro Mikulov nebo Breclav.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 15:10
... Zahajskej ... vohnout to u Velkých Pavlovic ... a co naše vinohrady ... ?
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (27. 04. 2018 19:35).
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 04. 2018 19:46
Jen se zvýší dovoz hrozna o pár tungrinning smiley
Mě připadá dálnice do Pohořelic a pak dál na Mikulov trochu mimo mísu. Vždyť je Dé dvojka pomalu na dohled, tak proč dvě souběžné dálnice? Ale co, do HR už tudy nejezdím, tak mi to může být šumák. Jen jsem se trošku zamyslel.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
28. 04. 2018 20:03
Zahajskej B-) ligova odpoved B-)
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
02. 05. 2018 20:37
Takhle - schválená trasa dálnice je přes Pohořelice a Mikulov. Přes Břeclav to nejde jelikož D2 by takový provoz neunesla a navíc potřebuje rekonstrukci jak prase drbání. K tomu všemu je u Břeclavi něco jako ptačí rezervace či co, takže tam dálnice taky ne.
A Rakušané dotáhnou dálnici k hranicím snad už příští rok. Na naší straně se má vybudovat nový 4-pruhový obchvat Mikulova jako základ budoucí D52. Stavba by snad měla začít příští rok, pro bližší termín budu muset zabrousit na web o našich dálnicích.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
03. 05. 2018 17:33
Tak tohle bude teprve maso semafory a kyvadlová doprava a už od soboty
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
03. 05. 2018 19:18
Se úplně zbláznili. To přece při té délce a provozu nemůže fungovat bez fatálních kolon. To musel vymyslet úplný dement.
Označeni dement není nadávka, ale vyhodnocení schopnosti dotyčného.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
04. 05. 2018 08:48
To je trénink na lidičky. Začnou se učit jezdit po okolí, jen aby se tomu místu vyhnuli, takže až to zavřou úplně, nebude to pro ně takovej šok. Je zajímavé, že se najednou zjistí, že je takových mostů v ČR v dezolátním stavu? To to nikdo netušil? Co tam ti pitomci doteď dělali? Bude hůře, ČR je rozkopaná všude, blíží se komunálky, tak se maže ovčanům kolem hu...úst med.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
04. 05. 2018 09:14
No, teoreticky, široký je to dost, mohly by kamiony prostředkem kyvadlově a osobáky po stranách normálně....
Asi blbost, že? confused smiley
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
04. 05. 2018 09:57
Rychlejší varianta bude přes Blavu....

_______________________________________________________
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
04. 05. 2018 11:59
Zahajskej, s temi mosty je problem vsude, je to par let zpatky, co v americanum spadl opravdu velky silnicni most a bylo i par mrtvych. V debate, kterou to rozvirilo vypavalo cosi o zanedbane infrastrukture a nakladech ve vysi ctyri bilionu dolaru (otazka je, jestli to v originale nebyly miliardy). To je proste lidska prirozenost. Kdyz to funguje, tak do toho nestourej. A najednou uz to fungovat prestava...
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
04. 05. 2018 13:25
Pro cestu do HR to neřeším (jezdíme přes HU), ale občas jezdíme pracovně do Vídně a kolegové z Vídně občas k nám. Bude nejlepší cesta z Brna do Vídně a zpět přes Bratislavu nebo např. se napojit přes Břeclav z Rakouské A5 na českou D2 nebo např. z Mikulova do Hustopečí na D2 přes Zaječí? Případně přes Věstonice a Strachotín na D2.Předem díky za názory.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
04. 05. 2018 13:52
Martine, ty přece nepotřebuješ poradit... máš to najeté thumbs up
Záleží, kam do Vídně? Pokud jedu někdy ve špičce na letiště a mám v ruce auto, které má roční SVK "známku", tak jedu raději přes Blavu smoking smiley Je to sice cca +40km, ale obvykle na jistotu a rychlejší.
Přes Věstonice nebo Zaječí je to pěkná projížďka, asfalt místy již nic moc... a v sezóně celkem dost cyklistů a zemědělců... Nicméně po trase možnost nákupu mnoha dobrot grinning smiley
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
04. 05. 2018 18:57
Jednoduchá objížďka je--- na křižovatce Pasohlávky -Iváň doleva na Iváň a ve Vranovicích doprava na Pouzdřany. V Pouzdřanech na most vpravo / zelený-nový/ přes železnici, projet Pouzdřany a ve Věstonicích doprava a napojíte se zase na státní. Sice v Pouzdřanech je značka slepá ulice, ale je to průjezdné pro osobáky do 3.5 t. Délka objíždky asi 9km, ale v pohodě.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.