Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ukradená ENC

Autor Šuhy 
Ukradená ENC
16. 08. 2017 12:17
Dobrý den,
mám na dotaz, nějaký bezdomovec nám vybral auto a ukradl i krabičku. Policie ho dopadla, ale nevěděl k čemu to je, tak jí vyhodil. Na účtu mám cca 800 kun. Psal jsem na HAC a odepsali ať si koupím novou krabičku za 120 kun, bohužel nepochopil jsem, jak ji mám přiřadit k mému účtu. Prosím neřešil to někdo.
Děkuji
16. 08. 2017 13:41
To máš to samé jako když ti krabička přestane fungovat. Až budeš kupovat novou tak si ji necháš přiřadit ke svému učtu ( na učtu můžeš mít více krabiček)

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Ukradená ENC
16. 08. 2017 14:02
Moc díky. Pro upřesnění, tedy koupím novou krabičku a nahlásím číslo první, pod kterou mám účet a oni ji přidají k mému účtu. Rozumím tomu správně.
Děkuji Jiří
16. 08. 2017 14:13
Mělo by to tak být dle zkušeností ostatních. Já zatím mám původní krabku.

.
.

_________________________Jirka_________________________
mdr
17. 08. 2017 14:16
Můžeš jim nahlásit přímo číslo účtu, které uvidíš po přihlášení do [prodaja.hac.hr] jako "broj računa". Vidíš tam i "broj uredaja" - to je číslo krabičky.
mdr
17. 08. 2017 14:48
Jen mě tak napadlo, že kdyby se ukradená krabička dostala do rukou někomu, kdo by ji použil na HR dálnici, tak bys mohl přijít nejen o kredit, který tam máš, ale její použivatel by ti mohl vyrobit i slušný dluh, kdyby vjel na dálnici v Lučku s minimálním kreditem a projel celou dálnici až do Ploče. Takže při ztrátě krabičku co nejdříve odhlásit.
17. 08. 2017 16:58
V tom případě (dluhu na odcizené krabce) by bylo zbytečné ji párovat s novým účtem... Pouze zakoupit novou, nejlépe na jiné jméno.
mdr
17. 08. 2017 18:23
Naopak Mariusi, nejde o párování odcizené, ale nově zakoupené krabky s původním účtem. Kredit je na účtu, ne na krabce. Takže pokud bys spároval novou krabku s tvým účtem a "neodpároval" tu starou, měl bys k účtu přiřazeny obě. Takže nálezce (zloděj) by mohl na tu starou krabku čerpat z tvého účtu.

Pokud bys koupil novou na jiné jméno, měl bys dva účty a ke každému jednu krabku - ke starému tu ztracenou (ukradenou) a k novému tu novou. Myslím, že placení dluhu by jsi se stejně nevyhnul, pokud jsi při koupi té ztracené udal pravdivé údaje o sobě. Dluhy by pak vymáhali od tebe. Otázka je, jaké mají k tomu páky, vymáhat dluh do zahraničí. Ale moc bych se nespoléhal, že by to nemohli.
17. 08. 2017 23:06
Díky, mdre, za obsáhlé polopatistické vysvětlení. Já jsem vyjádřil totéž za použití "drastické" myšlenkové zkratky.
Tak či onak, předpokládám, že Šuhy včas nahlásil ztrátu krabky, takže i v případě mínusu na jejím účtě (vzniklém po nahlášení ztráty) by bylo upuštěno od případného vymáhání dluhu.
Je také namístě otázka, nakolik je ověřována pravdivost údajů při registraci krabky.
mdr
18. 08. 2017 14:16
Pravdivost údajů není podle mé zkušenosti ověřována vůbec. Když jsem já kupoval krabku, úřednice vše vyplnila podle mnou vyplněné žádosti a když jsem jí iniciativně ukazoval pas, ani do něj nenahlédla.
18. 08. 2017 22:08
To já mám zase opačnou zkušenost. Uředník vzal mnou již vyplněný formulář a podle mého OP pečlivě zkontroloval a vepsal do systému mé údaje.
Nicméně vím, že často je k tomu přistupováno formálně a málokdo se obtěžuje ověřováním údajů, což skýtá možnost, že v případě dluhu na ENC krabce bude ztíženo/znemožněno jeho případné vymáhání.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 19
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.