Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Smart karta - další varianta placení mýta

Autor Jiri.velmez 
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 08. 2017 14:32
Dá se karta a kredit zaplatit kartou,nebo jenom hotovost?
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 08. 2017 18:23
Samozřejmě, platba kartou je podporována rovněž ☺
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 08. 2017 16:13
Ok díky.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
05. 01. 2018 10:29
Dnes z dlouhé chvíle pokus o dobití smart karty. Povedlo se celkem snadno, v kurzu 3,489/kn u KB. Jen je třeba počítat s pár minutovou prodlevou.

avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
17. 01. 2018 12:08
Tak s kartou mám asi smolíka,jezdíme na noc a v noci koupit nedá.moody smiley
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
07. 06. 2018 20:50
Kdyby dali čtečky smart karet i do ENC bran, tak by to byla jasná volba. Stejně uvažuji, že až mi dojde baterka v ENC, pořídím smart kartu...
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
11. 06. 2018 08:09
Dobrý den, mohu se zeptat, ta platba přes banku probíhá online? Já jen, aby mi banka nestrhla poplatek za zahraniční platbu (normo to bývá 250 Kč a to by se pak nevyplatilo). Předpokládám ale že online :-) Děkuji :-)
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
11. 06. 2018 08:33
Je potřeba zvolit platbu kartou, nikoli bankovnmí převodem smoking smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
11. 06. 2018 11:12
OK, děkuji :-)
FKP
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 06. 2018 13:19
Zítra jede známý na noc do Nemiry, v sobotu by měl být cca ráno v 9hod. na Lučku. Vyplnil jsem mu formulář na Smart kartu od ARZ (pro mě), tak uvidím jak pořídí - dám vědět, jestli byl nějaký problém nebo podobně (nepotřebuji dražší a někdy nejistou ENC, jezdím vždy na noc a mimo hlavní dny náporů)
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 06. 2018 13:30
Pavel 72 mohu se zeptat, kde jste tam parkoval (na Lučku)? Ať tam koukám jak koukám, všude zákaz zastavení, všechna parkoviště vyhrazená pro někoho a obávám se, když vjedu vpravo k ENC, tak už se odtamtud nedostanu. Dokážete mi prosím někdo poradit? Vlákno výše ohledně parkování jsem četla, ale ať googlím jak chci, nic kloudného mi z toho nevychází. Děkuji.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 06. 2018 14:05
Parkoviště vpravo vedle ENC bran je rezervováno pro zákazníky ARZ
"SAMO ZA STRANKE ARZ"
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 06. 2018 14:06
Díky a ta cesta k parkovišti tedy není jednosměrná a dá se s ní vrátit na dálnici a pak projet mýtnou branou? Děkuji.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 06. 2018 15:07
Ahoj,
našel by se tu někto tak ochtný, kdo by mi vyzvedl dvě smart karty? Peníze by jsem odeslal předem na účet a iniciály mailem.
Jedeme 21.7. v noci a to jí neseženu.
Předem moc dík
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 06. 2018 16:40
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 06. 2018 06:59
Děkuji, už jsem komunikovala i s Lučkem, jak to tam mají s parkováním a mělo by to být ono :-)
FKP
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 15:00
Otázka hypotetická - když budu mít jednu kartu a pojedeme dvě auta:
a) oba si vezmeme lístek na vjezdu (Lučko)
b) až budeme platit na mýtnici, tak já první strčím do zdířky lístek, pak platím SMART kartou
c) kartu pak dám svému kolegovi do auta za sebou a on opět platí s 21,74% slevou?
Díky za odpověď
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 17:27
FKP - kde budete dálnici opouštět? Jestli je tam vůbec automat na karty nebo se platí jenom u pokladníka.
FKP
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 17:52
Šestanovac nebo Zagvozd
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 18:35
Na těchto mýtnicích podáváš kartu pokladníkovi do budky, nevím jak se bude tvářit na předávání karty z auta do auta??

V obchodních podmínkách sice nic není o předání karty jiné osobě, ale karta je vydána na registrovaného uživatele a pracovník mýtnice si může vyžádat od uživatele doklad totožnosti.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 21:47
SMART karta je pouze platební prostředek (nástroj) přenositelný mezi uživateli, není vázán k registrační značce vozidla ani k jeho kategorii, takže bez ohledu na (samo)obslužnost terminálu je možná situace, kterou výše popisuje FKP. Registrace karty na daného kupujícího je z důvodů daňových a také případného vymáhání nedoplatku/dluhu na účtu karty.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 21:50
Nejsem si jistej, jestli to je technicky mozny. Prvni platba je bez diskuze, ale u druhe muze dojit k casovemu problemu. Pri nacteni dat z 2 listku muze system zjistit, ze byl vygenerovany v dobe uz uzavrene a zaplacene 1 jizdy a muze vyhodit error. Kdybyste se na vyjezdu prohodili, zas to bude casove kolidovat, protoze pri 2 platbe system zjisti, ze jizda zacala pred tou prvni. Byla by to jizda uprostred jine. Snad jsem se v tom moc nezamotal, v kazdym pripade si myslim ze to neprojde
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 22:01
Mýtné se platí za ujeté kilometry a čas není podstatný. Systém zná místo zahájení cesty po dálnici, zná místo ukončení, vyhledá v databázi kolik má strhnout z účtu a jede se dál. Za třicet vteřin udělá to samé s dalším lístkem. Je to samozřejmě pouze teorie.

Pro nějaké podvody tam není moc prostor, tak nevím proč by to nějak omezovali. Jedinou možnost podfuku, co jsem za ty roky zaznamenal, je výměna lístků dvou protijedoucích vozidel, ale s touto metodu nemá platba kartou za dvě souběžně jedoucí vozidla nic společného.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 22:01
Já bych to s klidem zkusil... Např. na lyžařském vleku to s "bodovkou" bezproblémově uděláš... s "časovkou" samozřejmě nikoli smoking smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 22:18
Já si myslím, že by to jít mělo. Stejně jako jsme mysleli a teoretizovali s ENC - placení průjezdu dvou aut na jednu krabičku, až nám to prakticky ukázala hhasy v roce 2014. Prostě bych podal lístek, který slouží jenom jako důkaz o místě nájezdu i pro druhé auto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (26. 06. 2018 07:32).
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2018 22:46
Aby jste to nemuseli pracně hledat hhasy_2014
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
26. 06. 2018 07:36
Díky za upozornění na překlep Slavkove thumbs up, už jsem předchozí příspěvek opravil na správný rok. Klasický překlep na numerické klávesnici 7 nad 4.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
26. 06. 2018 18:36
Tak když to jde s ENC, není důvod, proč by to nešlo se smart kartou.

Mimochodem, nějak jsem nedokázal najít informace o smart kartě na webu ARZ. Můžete prosím někdo hodit link?
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
26. 06. 2018 18:40
[www.arz.hr]

.
.

_________________________Jirka_________________________
FKP
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
27. 06. 2018 06:23
Odkaz na smart kartu je na webu ARZ pouze v chorvatštině, v angličtině chybí, je tam pouze ENC - úmysl?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.