Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Smart karta - další varianta placení mýta

Autor Jiri.velmez 
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2017 14:01
jj, také vozím (v zahraničí vždy) 200-300€ cash + Visa od jedné banky, MC od druhé banky a i od eurového účtu smoking smiley
Proč si to "nepojistit", když jsou banky, kde to nic nestojí a je to bez jakýchkoli podmínek...
Samozřejmě nemáme vše na jednom místě či v jedné peněžence.

Nicméně, pojďme zpět k Smart Karticím...
smileys with beer
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 07. 2017 23:38
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Marius, mít s sebou min. 2 různé karty považuji za
> velmi rozumné , naopak 1 karta je nerozum , dělám
> trochu v oboru a vím, že jakákoli karta může být
> kdykoli zablokována bankou, těch důvodů je víc a
> podobných případů jsem zažil něúrekom... a pak
> budeš dělat co, když budeš mít jen 1 kartu ?
> Vozíš sebou tolik hotovosti, abys zaplatil plnou
> nádrž ? Někdy ve 2 ráno třeba ??
................................................................................
Ano, právě o možných problémech s kartami jsem již psal výše, i když někteří to považují za selhání majitele karty, což však není vždy pravdou.
Pokud jde o mne, předcházím možným problémům používáním karty na osvědčených místech (tankuji u stejné pumpy a ve stejnou dobu apod.), též používám kartu banky vyzkoušené v mnoha situacích a místech. Mýto platím skrz ENC a Smart kartu. Hotovost nevozím, ani nenakupuji eura, jen menší množství kun. Praxe ukázala, že to stačí. Pro nepředvídané případy mívám i druhou kartu a u auta asistenční službu

Ještě pár slov k posledním třem větám Isekona:
Nestává se, že bych tankoval ve 2 ráno. Pokud by však k tomu došlo a nemohl bych zaplatit kartou, nesnažil bych se vzniklou situaci řešit (za každou cenu). Především tam totiž jedu na dovolenou, a nikoliv řešit problémy, ať už vzniklé na chorvatské straně, anebo na straně banky (pokud jsem je nezavinil). Nechal bych na povolanějších, aby je řešili za mne, beztak si je za to dobře platíme thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (20. 07. 2017 00:39).
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
22. 07. 2017 13:58
Chcem sa opýtať, na expiráciu Smart karty. Má nejakú dobu platnosti (1,2,5 rokov)? Ak tam zostane nejaký zostatok, a ja ho nevyčerpám v priebehu dvoch-troch rokov, neprepadne mi to v prospech Hrvatske države? smiling smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
22. 07. 2017 18:40
nemá žiadnu expiráciu, jej platnosť je neobmedzená...zostatok ti neprepadne...ja dobíjam len tolko, koľko spotrebujem, takže teraz po návrate tam mám 5 kuna...ak by som ich už nikdy nespotreboval tak sa z toho nezbláznim...
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
22. 07. 2017 20:47
Dneska vyzkoušená na Demerje platba pres bezkontaktni ctecku... Nema chybu. Nevsiml jsem si kolik to ukazalo platbu, jestli 220kn nebo 172kn po sleve, ale stihl jsem zůstatek a ten byl spravne 86kn. Takze porizeni tyhle smart kartice byl dobrej napad. Misto 440kn jsem za porizeni dal 430kn a jeste 86kn zbylo...
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 07. 2017 12:43
Dobrý den, mám asi hloupý dotaz, ale Smart kartu můžu použít včetně slevy hned po zakoupení na Lučku, nebo musím nejdřív registrovat účet na netu? Díky
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 07. 2017 13:09
Můžeš ject rovnou. Stejně jí použiješ až na výjezdu z dálnice. Účet registruješ vlastně jen pro dobíjení, kontrolu zůstatku nebo historii průjezdů.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 07. 2017 14:22
Asi je potřeba zdůraznit, co už tady bylo řečeno - smart karta je pouze platební prostředek, a proto si její držitel musí na vjezdu vzít lístek a na výjezdu podat obsluze spolu s lístkem nebo na Demerje vložit lístek do automatu a zaplatit přiložením smart karty ke čtečce.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 07. 2017 14:25
Vím, že nejdřív beru lístek a kartu použiju až při výjezdu smiling smiley Jen k registraci se dostanu až večer po příjezdu na místo. Šlo mi o to, zda karta funguje hned, nebo je potřeba ji nejdřív registrovat smiling smiley díky za info smiling smiley thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jana M. (24. 07. 2017 14:29).
Re: Smart Karta
24. 07. 2017 21:42
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> JJ, přesně tak jak píše Pedro66, néé
> zastrčit kartu, jak jsem psal výše ve svém
> příspěvku, ale přiložit kartu. Ta čtečka se
> nachází mezi štěrbinou pro bankovní kartu a
> tlačítkem pro Račun. Před x lety jsem to viděl
> někdy na videu v chorvatské reportáži. jestli
> odpoledne najdu, tak to sem vložím.

Tak slíbené video jsem nenašel, ale našel jsem jiné stejně vypovídající. Přikládací čtečka je vidět v čase 0:55, 1:04 a 1:20min. https://www.youtube.com/watch?v=TS9ED8-7QHQ
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 07. 2017 07:16
Dá sa touto kartou zaplatit aj tunel Sv. Ilja? Ak áno,je tam rovnaká zlava ako s ENC?
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 07. 2017 08:18
ptr277
Da se zaplatit a sleva je stejna
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 07. 2017 13:57
Smart karta byla u HAC zrušena, v roce 2011 ji zdarma měnili za ENC.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 07. 2017 14:20
A teď ji znovu zavádějí?
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 07. 2017 15:18
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 07. 2017 18:02
Aha, takže smart karta je produkt ARZ a funguje i na mýtnicích HAC? Teď jsem z toho zmaten.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 07. 2017 19:53
Smart kartu měl nejdrive HAC, pozdeji ARZ, ENC zavedl HAC, pozdeji ARZ. Smart kartu HAC zrusil, ARZ zatim ne. Samozrejme ze lze platit s kartou ARZ i na mytnicich HAC tak jako s ENC.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
01. 08. 2017 08:34
Děkuji. Takže smart kartu nekoupím u HAC, jen u ARZ, ale používat se dá u obou. Teď je mi to jasné.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 08. 2017 15:22
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Borci, klííííd, ať to Jirka nemusí zbytečně mazat
> smileys with beer
>
> Smart karta se dá koupit: na těchto místech:
>
> "Kupnja SMART kartice može se obaviti u ovlaštenim
> prodajnim uredima ARZ-a smještenim na naplatnim
> postajama Lučko, Grobnik, Rupa i Krk. "
>
> Prodajni ured LUČKO
> PON-PET: od 7 do 20 sati
> SUB: od 7 do 12:00 sati
>
> Prodajni ured RIJEKA = RIJEKA (GROBNIK)
> PON-PET: od 7 do 20 sati
> SUB: od 7 do 12
>
> Prodajni ured RUPA
> PON-PET: od 7 do 15 sati
>
> Prod. ured MOST KRK
> PON-PET: od 7 do 20 sati
> SUB: od 7 do 12 sati

Chápu dobře, že v neděli ji nekoupím?

Díky
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 08. 2017 16:39
pavel72
Pokud obsluha bude chtít tak ti ji prodá kdykoliv jako krabičku ENC, jinak jen v pracovní době.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 08. 2017 23:29
OK, ještě se zeptám. Mám jít do této budovy: obrazek streetview ?

Je to Lučko ze Streetview. Jenže po projetí nemám (nevidím) kde zastavit a když zaparkuju někde vpravo před budovou, tak zase nevím jak odjedu. Nikdy jsem na mýtnicích nezastavoval. Když tam bude i menší kolona, jak to udělám?

Pardon, že se ptám jako pitomec, ale nerad bych vjel kam nemám :-).
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 08. 2017 23:53
Odbočil a zastavil bych tady [www.google.cz]

Nákup zde v pulkulaté budově (zde sídli ARZ) [www.google.cz
[www.google.cz]

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 00:04
Dost casto vidam stat auta na zebre mezi branama. Ale ja osobne bych radsi zastavil na velkym parkovišti pred kanclem ARZ. Pokud bylo zavreny, da se jet dal soubezne s hl. silnici, je tam nejaky maly parkoviste, tak mozna tam. Odjedes stejnou cestou jako jsi prijel, jen je trochu problem se pak vradit. Tam te nikdo nepusti.
Edit. No Jirka me předběhl. Presne to jsem myslel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (20. 08. 2017 00:06).
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 00:05
Díky, pokud budou okolnosti (manželka) nakloněny zastávce, dám vědět, jak jsem dopadl.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 00:12
Mozna to vis, ale presto to napisu. Je to bezkontaktni karta, pri placeni se nikam nestrka. Jen prilozis ke ctecce. Ja tuhle informaci puvodne vubec nemel a nastesti to tu nekdo zminil, jinak by to asi byl dost velkej trapas.
A od manzelky si do toho kecat nenechej. Ta moje treba ani nevěděla pro co ze to jdu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (20. 08. 2017 00:33).
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 00:29
valeri to máš stejné jak já. Já když kupoval krabku ENC tak žena nic pomalu nevěděla a dnes je ráda za rychlejší průjezd bránami.

PS: a dnes krabka jede znovu do HR.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 07:42
Moje žena se taky bránila koupě ENC. Až mladý řekl že si ji pořídíme tak svolila. Dneska na ni nedá dopustit. Takže manželky se neptat.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 07:47
Ono to není, že bránila nákupu, ale nerada cestuje a kvůli komplikaci a zastavování "někde" :-).

(Za 15 minut vyrážím)
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 16:30
Teda ty vaše manželky... ta moje nechává celou dopravu na mně, zajímá ji jen, kde budeme a kde se cestou zastavíme. Na druhé straně mě nezajímá zabezpečení stravování a zásobování. smoking smiley

Omlouvám se za OT.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
20. 08. 2017 21:32
Takze jsem v Segetu, smart nemam. Vlezl jsem do modre budky a povidam, ze bych rad smart... a chlap na me neco vychrlil chorvatsky a akorat jsem pochopil "pol sata", coz jsem si prelozil jako pul hodiny, to se mi nechtelo cekat (nicmene jsem tam jeste preslapoval) a sel okolo dalsi a ptal se co chcu (aspon myslim). Povidam smart karta a on "no arbeit uhr, nerabotajem'' tak sem se sbalil a sel. Na Marune manzelka otevrela dvere a cela itinerarova slozka s papirama i Smart zadankou vyletely ven... :-) Tak to zkusim zase nekdy priste.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.