Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac

Autor marek.m 
Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
12. 06. 2017 13:58
Chtěl bych se zeptat, jel někdo tuto trasu z Mariboru na Celje, Laško, Sevnica, Novo Mesto, Metlika a napojit se na HR dálnici za Karlovačem? Přijde mi to jako pohodová výletní trasa. A mohlo by to být bez nějakých větších front na hraničním přechodu Jurovski Brod. Jedu v neděli 2.7. a obávám se mega front na přechodu Macelj. Toto by mohlo být řešení.
avatar Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
12. 06. 2017 19:04
Jezdíme přes Slovinsko tuto trasu mapa - z Mariboru mi to připadá jako zajížďka. Ale cesta je to pěkná a vyhlídková yawning smiley
avatar Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
12. 06. 2017 19:44
marek.m
Jel jsem to jednou opačně. Ze Záhřebu na přechod Bregana-Krško-Sevnica-Laško-Celje-Maribor. Přesně jsi to vystihl, je to pohodová výletní trasa. Ale jako objížďka Macelju ne moc vhodný. Jsou lepší možnosti
avatar Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
12. 06. 2017 19:46
Jsem si vzpomněl, že už o tom tady někdo něco psal... tak jsem ti to našel:
Mrkni tady (a okolo) na příspěvky od Tomáš539
avatar Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
12. 06. 2017 19:52
Rosmarine - jezdíme stejně, pouze přijíždíme od Villachu Karavankou. Oběd máme vždy na tom kopci nad Novo Mesto - myslím se jmenuje Vahta a je tam pod vrcholem takové sezení na odpočívadle. Už to tam začíná vonět "po jihu"... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Modena (12. 06. 2017 19:53).
Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
13. 06. 2017 09:08
Díky všem za rady a tipy. Nejspíš tudy pojedeme MAPA. Novo Mesto - vyhlídku vyzkoušímsmiling smiley A příští rok to asi pojedu přes Ljubljan po dálnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil marek.m (13. 06. 2017 12:38).
Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
13. 06. 2017 09:56
Taky jsem tudy jednou jel, ale do Slovinska jsem najížděl na přechodu Dravograd (Celje - Novo Město - Metlika). To přejíždění mezi hlavními tahy z Ljublany k hranicím bylo po okreskách, stmívalo se a někde i pršelo, tak se kochání nekonalo. Někdy to zkusím za světla.
Víc se mi líbila trasa z Ljublany pořád po silnici č. 106 (Ribnica - Kočevje - přechod Petrina/Brod na Kupi - Delnice. To jsem ale jel od Kagenfurtu do oblasti Crikvenice. Na Korčulu se to nehodí.
avatar Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
15. 06. 2017 13:01
marek.m jel jsem tudy vloni do HR , a zpět už raději po dálnici k Ljubljaně, a pojedu tak i letos, pokud si chceš zatočit kolečkem a omlátit spolucestující o dveře, tak jeď trasou, co máš v mapě spinning smiley sticking its tongue out

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
15. 06. 2017 22:29
marek.m napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych se zeptat, jel někdo tuto trasu z
> Mariboru na Celje, Laško, Sevnica, Novo Mesto,
> Metlika a napojit se na HR dálnici za Karlovačem?
> Přijde mi to jako pohodová výletní trasa. A mohlo
> by to být bez nějakých větších front na hraničním
> přechodu Jurovski Brod. Jedu v neděli 2.7. a
> obávám se mega front na přechodu Macelj. Toto by
> mohlo být řešení.

Ahoj,
mám vyzkoušenou trasu, kterou zde popisuješ, tak několikrát i trasu až na Ljubjaň.Jezdím do HR vždy v největších špičkách ( pátek na noc) a v sobotu kolem 8:00 hodin přejíždím hranice ze Slovinska do Chorvatska a nikdy jsem na přechodu Jurovsky Brod / Metlika nečekal (= maximálně než vylezl unuděný celník aby se podíval kdo ho budí).Napojení na HR dálnici pod Karlovacem na mýtnici Novigrad je absolutně bez kolon (= vyhnutí se mýtnicím v Záhřebu na Lučku je v sobotu dopoledne k nezaplacení) a docela i finanční úspora za mýto na HR dálnicích.Cesta až na Ljubljaň je sice delší, ale jedu stále po dálnici a časově stejné, tak už jezdím jedině tudy. Je to i dobře značené a nemělo by se zabloudit.Cesta na Laško - Krško-... je dobrá na silné žaludky co nezvrací v zatáčkách. Pokud jedeš podle navigace, tak je třeba si navolit si navigace hlavní průjezdní body, jinak to pak nutí odboči z hlavní trasy a navádí to na ty šílené okrsky.Ideálně Graz-Maribor-Ljubljaňa-Novo Mesto-Metlika-Ribnik-mýtnice Novi Grad- Split



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Tomáš539 (15. 06. 2017 22:50).
avatar Re: Trasa: Maribor->Celje->Novo Mesto->Metlika->Karlovac
18. 06. 2017 15:25
Modena:
Je to krásná trasa, že? smiling smiley My máme "naši" zastávku s obědem na Loiblpassu. V září klídek a pohodička a "panoráááámata" nádherná thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 90
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.