Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovlje nebo Dragonja)

Autor Leo 
Leo
Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovlje nebo Dragonja)
18. 08. 2016 22:45
Nemáte prosím někdo zkušenost s cestou k hraničnímu přechodu Sečovlje? Pravidelně jezdíme s karavanem na hraniční přechod Dragonja, ale podle aktuální situace (kolony) bychom možná raději použili přechod Sečovlje. Nevím však jaká je silnice číslo 111, která k němu vede (jestli je podobná jako k hraničnímu přechodu Dragonja nebo užší, rozbitější či frekventovanější). Jeli jsem tam asi před deseti lety a to se mi zdála docela úzká plná děr, ale nevím zda to už není jiné. Děkuji za Vaše postřehy (nerad bych se proplétal někde úzkými uličkami rušným centrem).



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Leo (16. 09. 2016 13:00).
avatar Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
18. 08. 2016 22:56
a co omrknout na Googlu Street View?
Leo
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
18. 08. 2016 23:15
To jsem se právě díval a zdálo se mi to dokonce lepší než jet přes Dragonju (to je samá zatáčka a dost do kopce). Proto bych potřeboval nějaké osobní zkušenosti.
Leo
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
19. 08. 2016 16:38
Teď jsem se ještě díval, že je tam od loňska nový tunel (Street View na Googlu ukazuje, že je ve výstavbě, ale podle satelitního snímku je vidět, že tam už jezdí auta). Takže to asi vyzkouším, protože ta horší cesta co si pamatuji je po staré cestě kolem pobřeží.
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
20. 08. 2016 16:11
My chodievame len cez prechod Sečovlie, takže to neviem porovnať, ale cesta má dobrý povrch, žiadne diery, z Koperu sa ide cez tunel, potom je cesta pre motorové vozidlá a neskôr trochu užšia cesta, ale nič tragické. Od hraníc je však podľa mňa na karavan dosť strmé stúpanie. Výhodou je, že väčšina áut ide cez Dragonju, takže sa kratšie čaká na prechode.
Leo
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
15. 09. 2016 21:18
Takže nakonec jsme jeli tam přes přechod Sečovje (průjezd novým tunelem cestu hodně zjednodušil) a zpátky přes přechod Dragonja. Když to porovnám, tak kvalita silnic i jejich šířka je dost podobná. Pokud se jede přes přechod Dragonja, tak je tam více stoupání, protože se jede přes jeden kopec. K přechodu Sečovje je to pořád do kopce, ale ne tolik jako k přechodu Dragonja. Protože je přechod Sečovje méně využíván (alespoň při cestě tam, protože při cestě zpět se mi u něj zdály kolony na hranicích větší než přes přechod Dragonja), je tam méně stoupání a taky se nemusí jezdit přes ucpané město Koper, tak příště budeme jezdit raději tudy.
avatar Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 06:14
Jen pro upřesnění: Podle map Google se přechod jmenuje Sečovlje
Leo
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 08:36
Na mapy.cz je uvedeno "MP Sečovje". Nejsem místní, takže nevím jak je to správně smileys with beer
avatar Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 09:35
[mapy.cz]

Nevím ne které mapy.cz jsi se díval. I na Seznamu na mapách cz je Sečovlje.
Leo
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 09:48
Do těch stejných: Mapa



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Leo (16. 09. 2016 09:48).
avatar Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 11:34
Asi to bude nelogicky tak, že vesnice je Sečovlje a přechod Sečovje,aspoň podle Seznamu. Tak promiň, nešel jsem na mapě Seznamu tak do detailu.
Mapa Google ale Sečovje nezná. Zajímalo by mne, kteří soudruzi tedy udělali na mapách tu podstatnou chybu. Já bych spíše věřil Googlu.
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 12:45
Pánové, bavíme se tady o přechodu, který použít. Gramatické chyby aj. si vysvětlujte po SZ.


děkuji
Leo
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovlje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 13:04
Na mapách.cz to tedy v detailu přechodu asi bude špatně (já zase nekoukal na okolní vesnice). V nadpisu jsem to opravil, aby to někomu nedělalo problém v navigaci.
avatar Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovlje nebo Dragonja)
16. 09. 2016 13:42
My jsme jeli přes oba přechody. Dvakrát tam přes přechod Dragonja. Jelikož měli otevřené jen jedno stanoviště, tak se tvořila dost dlouhá kolona až někam do zatáček v lese na cestě z Koperu, ztvrdli jsme tam jednou přes hodinu(to bylo ve dne) a kolem půlnoci asi čtvrthodiny.
Horší to bylo na zpáteční cestě (byla sobota dopoledne). Kolona snad do půli Istrie. Po doskákání na rozcestí nad Dragonjou nás policie jednou odklonila na Sečovlje,což znamenalo též kolonu, ale po překonání hraničního přechodu byla cesta do Koperu podél pobřeží volná.
Podruhé jsme "odkloněni" nebyli (bylo to vlastně poprvé a poprvé bylo podruhé) a kolona popojížděla až do Koperu. Po vjezdu na dálnici se kolona rozjela.
Dnes bych upřednostňoval cestu přes Sečovlje. Ale to až pojedeme někdy zase na Istrii.
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovlje nebo Dragonja)
12. 01. 2017 17:58
Zajímavej podnět. Já jsem z důvodu velkých kolon na Dragonje jezdil přes obec Gračiščě do Buzetu a pak směrem na Pulu přes Lupoglav. Poslední leta však i na tomto " v horách zapomenutem přechůdku " vzrostl dosti provoz a kontrolující policisté jsou tam velice nervózní. Zkusím letos Sečovlje. Dík za inspiraci.
Re: Jaký přechod na západě Slovinska (Sečovlje nebo Dragonja)
26. 02. 2017 12:25
Jak prosím to v loňském roce vypadalo na Dragonja během dopoledne ve všední dny? Dříve mi přišlo, že se tam kolony tvořily převážně o víkendech, kdy se Italové vraceli na/z víkendu a také kvůli klasika víkendovému cestování evropanů..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 144
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.