Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
avatar Re: Placení mýtného
27. 06. 2018 17:43
Jeden z problémů je, že z kruháčů to je do stran zavřené, tak všechno jede rovně a tím se to také pěkně přicpává smoking smiley
avatar Re: Placení mýtného
27. 06. 2018 18:05
... pardon, nepatří do mýtného ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (27. 06. 2018 18:07).
Re: Placení mýtného
27. 06. 2018 18:35
No ještě nevím, ale chtěl bych se vyhnout ranní špičce
Re: Placení mýtného
28. 06. 2018 08:42
30 minut od značky k značce ve Znojmě. Za tu dobu jsem z Brna u Břeclavi.
avatar Re: Placení mýtného
28. 06. 2018 09:20
Když chytíš "zelenou vlnu", tak jen 29 minut. spinning smiley sticking its tongue out Rozvádět to nebudeme, nepatří to na toto vlákno.Bessy se zlobí.
Snad jen to, že například, co se týká rakouského mýta, na Benzině i jinde na ČS můžeš koupit dálniční rakouskou známku.
Já ji tedy kupuji až v Rakousku v Guntersdorfu na "výpadovce" z vesnice po levé straně na ČS Diskont mezi 17 a 18 - tou hodinou. To mají ještě otevřené s obsluhou.
Re: Placení mýtného
29. 06. 2018 19:58
Tak tam jsem to přesně také minul minule, jel jsem až po sedmé až už jsem se pak fakt 35 minut trápil pátráním. A jelikož nebylo tma, neměl jsem "koule" na radu rakouského pumpaře (když neměl na nové pumpě na dálnici), ať jedu 10km po dálnici dál.... no prostě jsem za světla nejel. .... Takže za mě: pokud vítě, že jedete přes slo a CHCETE do suvenýru na okno (ano někdo to tak má) INVESTOVAT. Tak koupit už doma. Možná to bylo červnem, ale na mě vyšlo i to, že v okýnku na čáře něměla SLO vinětu a musel jsem čekat... prostě pech. smiling smiley
Re: Placení mýtného
02. 07. 2018 21:59
Prosím ještě o radu - při zpáteční cestě si vezmu lístek v Zagvozdu a platím na Demerje nebo na Lučku? Anebo je to na mě třeba podle provozu? A pak zase asi lístek na Svaté Heleně a platba v Goričan. Díky
avatar Re: Placení mýtného
02. 07. 2018 22:15
Je to na Tobě: když slyšíš v rádiu, že na Lučku je kolona tři kilometara, tlač se na Demerje. Nebo někde kolem Karlovce zastav na pumpě a koukni na kamery, podle toho se zařiď.
Demerje jde projet buď s ENC nebo můžeš platit kartou (třetí bránou zleva počínaje). Hotovost tam neberou, snad jen při skutečném návalu, ale na to nespoléhej.
Jinak to ostatní ti souhlasí.
Re: Placení mýtného
02. 07. 2018 22:27
Super, děkuji. Ještě dotaz - máte vyzkoušené chorvatské stanice, kde dopravní informace říkají pravidelně?
avatar Re: Placení mýtného
02. 07. 2018 22:32
HRT 2 - chorvatsky, anglicky, nemecky a italsky...minula leta to tak bylo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (02. 07. 2018 22:33).
Re: Placení mýtného
03. 07. 2018 21:10
Doplním HR 2 - chorvatsky (nejširší info), anglicky, poté německy (červen a září), hlavní měsíce i italština. "Katamarany plovů" smiling smiley
Proč to zde píšu. Pečlivě jej léta ladím a trošku se zhoršil typ muziky, ale zrovna letos mi toho řekli opravdu nejvíce v sekci mateřštiny - cca 40vteřin informací včetně čekaček na hraničních přechodech, a některých informacích o trajektech. ovšem anglická a německá verze se obešla jen na dvě hlavní hlášení a šlus.
Kdo to chcete trénovat, dá se naladit HR 2 online na netu. Pustit. Jen doporučuji poslouchat spíš ten kanál, podle toho kam jedete. Tudíž, kdo jede do Dalmácie - dejte si HR2 Split nikoli Rijeka smiling smiley
Re: Placení mýtného
03. 07. 2018 21:33
Prakticky to samé co vysílají, je na webu [www.hak.hr]
Případně v aplikaci HAC
Re: Placení mýtného
07. 07. 2018 12:42
Při placeni myta na Sestanovaci me chtěl udělat ,tvrdil ze karta je špatná ,vytáhl jsem druhou a ta šla ,na Makarský hned bankomat a zkušební výběr OK asi chtěl EU a špatne vrátit stejně mam kuny
Re: Placení mýtného
08. 07. 2018 11:11
Možno iba nenaskočila niekedy stačí pretrieť čip a ide to. Bežne sa stane že karta nejde a keby ju vytiahne počká pretrie čip možno by išla. Nebral by som to že chcel oklamať.
Re: Placení mýtného
02. 09. 2018 17:07
V pátek pozdě večer mi Macelj odhadnu Octavii I na skupinu II a chtělo to po mě 72 kun. Takže jsem musel zazvonit, na druhé zazvonění se kdosi, možná i cosi ozvalo, já jen zvolal: Ne skupina dvě, a za pár vteřin to přeskočilo na skupinu I a 48 kun. Jen doplním, samotné auto, žádný střešní box, přívěs atd. Stalo se mi to poprvé.
avatar Re: Placení mýtného
02. 09. 2018 20:10
Spis to byl asi Trakoscan, ne? Ja jen aby to nekoho nezmatlo
Re: Placení mýtného
02. 09. 2018 20:25
Také se mi to na Trakoscanu předloni stalo. Zaplaceno a následně emailem vyreklamováno. Odhaduji, že to bylo tím jak se na mne lepilo auto zamnou. Asi si počítač myslel, že táhnu přívěs.
Re: Placení mýtného
02. 09. 2018 22:46
Jojo, Trakoscan. Já to chtěl pořešit hned, přišlo mi to jednodušší a bylo to tak zdržení 45 vteřin.
Re: Placení mýtného
03. 09. 2018 09:02
Již se mi to tam stalo také a né jednou. Stačí hned zazvonit na obsluhu a necpat kartu. Oni to opraví. Na Demerje se mi to stalo taky, stejný postup, zazvonil a hned opravili. Hlavně hned nekřičet, že jsou Chorvati zloději, tak jak jsem zde již párkrát slyšel. Je to jen technika, ta se splést může.
Re: Placení mýtného
03. 09. 2018 19:49
Prosil bych o radu, neví někdo, zda na A9 funguje Smart karta? Nepodařilo se mně dohledat, vím, že ENC ano, ale asi jen některá.
avatar Re: Placení mýtného
03. 09. 2018 19:53
Nefunguje. Smart karta od ARZ funguje od madarskych hranic az dolu k Ploce. Od Slovinska do Zahrebu ani na Istrii nefunguje



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (03. 09. 2018 20:00).
Re: Placení mýtného
03. 09. 2018 20:02
Díky.Dolů jezdím, chtěl to půjčit kamarád.
Re: Placení mýtného
13. 09. 2018 19:27
Chtěl bych se zeptat, jak je to s placením mýta, když mám na střeše rakev. Moc děkuji.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: Placení mýtného
13. 09. 2018 20:37
"Rakev" se samozčřejmě do výšky vozidla (pro účely určení mýtného) nepočítá. V případě, že by ti vyúčtuvání nesedělo, tak si okamžitě přivolej obsluhu (v případě bezobslužné platby, např. Demerje) smoking smiley
Samozřejmě to lze reklamovat i později... ale proč si to zbytečně komplikovat...
Re: Placení mýtného
17. 09. 2018 17:44
Díky

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: Placení mýtného
06. 06. 2019 14:38
Dnes dobití kreditu na ENC jednotce. Zakoupeno brutto 500 Kn, placeno 391 KN v kurzu 3,53, na účtu ubylo 1 384 Kč. Nový kredit ihned načten, zkontrolováno na výpisu. Posléze obstarám stejnou cestou mýtné SK a HU, jako každoročně.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Placení mýtného
07. 06. 2019 08:45
js 13 - pozor, existují i výjezdy na mýtnicích pro osobáky, ale bez rakví. To pak musíš hledat ten správný. Jsou však dobře značeny a někdy tam bývá nad silnicí ve 2 metrech i červenobílá závora.
Re: Placení mýtného
07. 06. 2019 11:20
Fakt? Jsem si nikdy ničeho takového nevšiml. S boxem jezdím, na MPV.
HP
Re: Placení mýtného
08. 06. 2019 06:39
Ahoj jeden možná blbej dotaz, ale přesto. Na Demerje je při vjezdu označen jeden pruh FAST ENC a druhý pouze ENC. Loni jsem se držel striktně ENC, ale myslím, že FAST byl určen jako "rychlý" pouze pro osobní auta. Nebo se mýlím a dá se projet? Máte s tím někdo osobní zkušenost? Určitě to bylo rychlejší a můžete se už při vjezdu řadit vlevo.
avatar Re: Placení mýtného
08. 06. 2019 08:15
HP - Ano, Fast je rychlý průjezd (alespon tomu tak rozumím) a je na mnoha mýtnicích. Zda se jedná o průjezd osobáků nebo jen osobáků bez rakve, to nedokážu říci.

Zahája - Např. na výjezdu v Ploče (Karamatiči) tam to bylo. Zprvu jen pruh ENC a u nej dopravní značka s omezením výšky a až později se tam objevil i nápis Fast. ........ Ted koukám na fotku z otevírání dálnice v Ploče a spíše jsem si nápisu FAST nevšiml.

Tady je to dobře vidět: výjezd Ploče
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.