Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 21:28
Přestaňte s tou nevraživostí, nebo opravdu budu tyto příspěvky mazat.
Děkuji za pochopení!
Re: Placení mýtného
05. 04. 2017 10:40
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pořád ale bude mýtné levnější, jak na druhém břehu
> Jadranu, v Itálii.

len na porovnanie...
minulý rok (2016) moja trasa v IT Tarvisio - Pesaro (503 km) 38,80 eur
tento rok (2017) trasa v HR Goričan - Split (515 km) 225 hrk + 10% = 247,5 hrk = 34,71 eur



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (05. 04. 2017 10:43).
Tom
Re: Placení mýtného
05. 04. 2017 10:53
Mám ENC od ARZ.
Abych řekl pravdu, tak už to nějak neřeším. Chci být u moře co nejdříve a relativně bezpečně.
Jedu po dálnici a ve Slovinsku vždy kupuju známku - cca 4 roky. Jezdím tam a zpět mimo víkendy a na noc.

Nebylo tak tomu ale vždy. Jezdil jsem na den, objížděl Slovinsko a často to švihal po ,,staré" .

Zvýšení poplatků je nemilé, nemusíme s tím souhlasit, ale to je asi to jediné...

Více mě štve zvýšení DPH na 25%. Ale to sem nepatří.
Re: Placení mýtného
05. 04. 2017 11:55
ked už teda porovnávam s IT, tak v mýte až taký veľký rozdiel nebude, ale je pravda, že ceny PHM sú v IT podstatne vyššie.
Inak súhlas s @Tom.
Re: Placení mýtného
30. 05. 2017 21:45
Jaky je vlastne zpusob mereni vysky? Ne, ze by to bylo v pristich dvou letech aktualni, ale mam auto 1.83m. Dokoupil jsem na nej hagusy a to je urcite pres 1.90m... Je mereni schopne tohle rozeznat?
Re: Placení mýtného
30. 05. 2017 22:28
Pozná to i box na střeše. Asi to rozpoznává typ auta, než že by ho to skutečně měřilo.
avatar Re: Placení mýtného
30. 05. 2017 22:29
Jistě, hagusy se nepočítají, stejně, jako když na nich máš ještě nějaký náklad.
Jestli u závory naskočí na displeji vyšší kategorie, prostě neplať, obsluha to zařídí.
Re: Placení mýtného
31. 05. 2017 08:31
Počítá se jen s čistou výškou auta bez nákladu na střeše. Mýtnice určitě nerozeznává typ auta, to je nesmysl.
Podle mé zkušenosti spíš měří výšku někde kus od předku auta (cca přední náprava) a pokud je tam dostatečně malá, tak to bere za normální osobák, jinak to háže do dodávek. Vycházím z toho, že mi auto i s rakví na střeše vždy padalo do kat. I, zatímco s lodí na střeše, která výrazně vyčnívala vpředu přes obrys střechy, to celkem pravidelně házelo do kat.II. Ale jak píše Hill, stačí si zkontrolovat spočtenou částku na displeji a při nesouhlasu zmáčknout tlačítko pro obsluhu a oni to změní.
Re: Placení mýtného
31. 05. 2017 09:00
Snímá to výšku auta podle nějakého klíče kamerami. Do kat.II.jsem s boxem spadl několikrát, stačilo zmačknout čudla a ozvat se, hned bylo opraveno. Hlavně tam hned necpat kartu a zkontrolovat si částku na displeji.
Re: Placení mýtného
31. 05. 2017 14:05
Zahajskej
Smazaná citace posledního příspěvku


Mě se to započítávání vyšší kategorie stalo několikrát,vždy to bylo na úseku Macejl-Záhřeb,od té doby si tam dávám pozor co je na displeji .U samoobslužnýxh stojanů
Mačkám tlačítko a vyžadují změnu,na auta za sebou nedbá m,až když naskočí správná skupina i částka-zaplatím a mizím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (31. 05. 2017 15:19).
avatar Re: Placení mýtného
31. 05. 2017 18:29
Nevím, zda to tady někdo psal, ale na některých mýtnicích je kolona ENC ještě rozvětvena a do některé můžeš najet jen bez střešních boxů a různých nástaveb. Je to pouze pro obyč. osobáky. Když chceš platit jako osobák, ale máš box, musíš si vybrat jinej pruh. Viděl jsem to např. v Ploče.
Re: Placení mýtného
31. 05. 2017 20:31
Chybně to započítá kategorii, i když někdo za Vámi nedodrží odstup. Hned Vás to šoupne do dvojky jako když táhnete přívěs.
Podle toho, že to například pozná MPV s boxem od dodávky, tak to nebude jenom jednoduché měření výšky. Například mezi Sharanem a Transporterem je docela malý rozdíl a přesto to tato auta hodí do správných kategorií.
Re: Placení mýtného
02. 06. 2017 08:08
Ahoj všem, vysvětlí mi někdo fenomén placení mýta v Chorvatsku hotovostně? Když pominu ENC krabičku a porovnám jen platby kartou nebo hotovostí, tak všude ve světě rostou bezhotovostní platby a ty hotovostní klesají. Když ale přijedu v Chorvatsku na mýtnici, tak fronta cash dlouhá několik set metrů (lučko např), kdežto ve frontě pro placení kartou jen dvě auta...

čížek
3x Rabac (2013,2014,2015), 2x Ada Bojana (2014,2015), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: Placení mýtného
02. 06. 2017 08:19
no toto by asi zaujímalo takmer každého z nás smiling smiley

neviem čo ľudí vedie k tomu aby platili cash na mýtniciach... kartou je to rýchle a pohodlné, bez žiadneho dodatočného poplatku. Možno cestou späť mnohí platia cash, lebo im zostanú kuny, ktoré neminuli a takto sa ich zbavia na mýtnici, ale cestou tam je to nepochopiteľné. Alebo si mnohí myslia, že v zahraničí ich čakajú za kartové transakcie vysoké poplatky, neviem...

Ja som si všimol že posledné 2 roky naša Slovenská sporiteľňa si sťahuje pri každej platbe nejaké percento navyše, nie je to závratná suma, ale pri platbe dokopy zo 200eur je to aj 20eur dokopy a to už je dosť, preto tento rok zamením kún doma viacej a budem platiť v hotovosti v obchode....ak dojdu kuny, vyberiem si z bankomatu Erste bez poplatku dalšie....mýto platím cez ENC takže to neriešim
Re: Placení mýtného
02. 06. 2017 08:45
Proč většina lidí stojí ve frontě? Důvody jsou dva:

1. Neinformovanost. Většina lidí jede do chorvatska bez základních znalostí. Proto valí rovně na Lučko do fronty, i kyž je Demerje volné. Již několik jedinců mne přesvědčovalo, že je to jenom pro náklaďáky, nebo pro ty co mají tu speciální krabičku...

2. Stádovitost. Lidé když si nejsou jistí, raději se drží v houfu. Jedou tam kam ostatní. Několikrát se mi stalo, že při fasování lístků na dvou branách stály fronty a další dvě brány byly úplně prázdné. Až když jsem to vzal na tu prázdnou, najednou se utrhlo několik aut a vyrazilo za mnou. Jednoduše, když tam nikdo nestojí, tak to asi nefunguje, proto si raději stoupnu tam kde stojí ostatní.
Re: Placení mýtného
02. 06. 2017 09:08
Tak nějak.thumbs up
avatar Re: Placení mýtného
02. 06. 2017 11:43
A někteří se pořád bojí platit kartou.Pár jich znám.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Placení mýtného
02. 06. 2017 12:09
Jen at se porad boji..a radeji plati cash..pro nas lepsi.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
02. 06. 2017 16:32
Ale někdy jich je tolik, že blokují i výjezd na Demerje, jednou jsem to zažil. Až to jeden nevydržel a jel na Demereje odstavným pruhem a za ním se pak pustili další (včetně mě).
Re: Placení mýtného
10. 06. 2017 11:10
Níže v odkaze aktuální poplatky za dálnice i se sezónním zvýšením.
Pouze v rozbalovací liště upravte na sezonní (1.7.-31.8.) nebo mimosezonní tarif.
Smazán odkaz pro porušení pravidel fóra.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (10. 06. 2017 15:46).
Re: Placení mýtného
10. 06. 2017 20:29
Ja sa snažím platiť iba kartou všade. Nechápem ľudí čo neplatia kartou. Chápem obchodníkov čo sa bránia platbám kartou pretože ich spoločnosti zdierajú. Ak ponúknete platbu kartou a niekto si kúpi zápalky a zaplatím to kartou tak majiteľ ešte stráca! A ľudia neplatia hlavne z jedného dôvodu. Strach. Ak majú hotovosť neboja sa dám a je to. A kartou sa každý bojí že všade je nainštalovaná nejaká čítačka tá zoberie všetky peniaze z účtu. Každý si spraví kópiu karty okradne. Ďalej je obľúbené že bezkontaktná platba prebehne že sa na Vás niekto nalepí v električke a stiahne Vám všetko atď. Jednoducho strach že sa stane podvod. Používam kreditnú kartu kvôli tomu že bola ako jediná embosovaná keď som si ju vybavoval a bezkontaktnú pretože je to rýchlejšie. Ak sa náhodou raz spálim tak začnem platiť hotovosťou. Teraz mám skôr problém kde sa nedá platiť kartou a veľa vecí považujem za HOAX.
Re: Placení mýtného
10. 06. 2017 20:31
Kartu zatím k životu nepotřebuji.
Re: Placení mýtného
10. 06. 2017 20:41
Ja som tiež nepotreboval zadné senzory na cúvanie ale zvykol som si. Nepotreboval som ani cúvaciu kameru ale zvykol som si. Kartu som tiež nepotreboval iba raz na nákup zo zahraničia a letenku a zrazu som si zas strašne zvykol. Nepotrebujem automat lebo veď ešte zabudnem radiť a je to nebezpečné lebo už iba plyn a brzda ale viem že ho chcem lebo si na dobré zvyknem. A verím že keď bude ďalšie auto automat tak poviem už nikdy viac manuál. Ja keď som mal cash tak som sa iba bál a sem tam stratil. Našťastie iba menšie sumy. Keď mám kartu sa nebojím. Stratím ju nevadí zablokujem a vybavím novú. Človek nepotrebuje teoreticky ani elektriku internet už vôbec nie ale zvykol si na dobré.
Re: Placení mýtného
11. 06. 2017 16:01
Ne každá banka má výhodné kurzy na platbu kartou,takže pokud má někdo třeba mbanku,tak např.platba v eurech vyjde cca o 0,8 - 1,-kč / euru dráž než u Fio banky. Když nakoupí někde ve směnármě výhodně kuny,případně je sežene od Chorvata co jede do ČR,tak může ušetřit oproti kartě. Je třeba si to vyzkoušet v jakém kurzu konkrétní banka přepočítává.Takže bych platbu v hotovosti neodsuzoval.Lidi můžou mít různé důvody pro různé druhy plateb,aby to pro ně bylo nejvýhodnější.
Re: Placení mýtného
11. 06. 2017 18:12
Kurz Master Card za 1 € je 7,41 kuny. Zmenárne u nás omnoho menej skoro iba 7 kún. Zmenárne v Chorvátsku cca 7,30 kún. Chorvátska banka cca 7,36 kún. Osobne neviem Chorvát má 1 euro v banke asi za cca 7,45 kuny takže je to asi to isté teda kurz kartový pre mňa najlepší.
Re: Placení mýtného
11. 06. 2017 19:01
Placení mýtného. A né nějaké kurzy.
Re: Placení mýtného
11. 06. 2017 19:04
Ajaxi kurz ma dopad na cenu mytneho.
avatar Re: Placení mýtného
11. 06. 2017 20:37
... vždy přesně takto [www.rajce.net] ... kartou pouze cestou domů na Demerje, pro rychlejší průjezd kolem kolon na Lučku ...
a přesně, jak píše triplex ... člověk je konzervativní, dokud se nenaučí něco nového ... smiling smiley
... po 40 letech šoférování mi nedávno nešel nastartovat VW Passat s manuálním řazením ... než mně bylo řečeno, že je potřeba sešlápnout spojku ... drinking smiley

[www.rajce.net]
avatar Re: Placení mýtného
11. 06. 2017 20:57
Kurz nekurz, buď po té dálnici chci jet, pak budu cenu mýtného akceptovat a zaplatím (a je celkem jedno, zda si na to vyměním hotovost doma, cestou, nebo zaplatím přímo v některé přijímané cizí měně přímo u závory, případně zaplatím kartou a nechám se překvapit, jakým kurzem případně s jakými poplatky mi to naúčtují při přepočtu přes eura), nebo se dálnici vyhnu a vydám se po nezpoplatněných cestách.
Obdobně to platí i pro ENC.
I když samozřejmě kurz má na cenu mýtného v korunách vliv, s částkou, která se objeví na displeji (třeba až ta druhá po případné reklamaci kategorie vozidla), a po zaplacení zvedne závoru, to stejně nehne. Ta je konečná.
Na druhou stranu je pravda, že o tom, kde a jak výhodně směnit kuny na dovču, tu už jedno vlákno je.
avatar Re: Placení mýtného
25. 06. 2017 20:26
Se mi zda, ze letos spousta ridicu objevila Demerje. Kdyz koukam na kamery, miri tam mnohem vic aut nez v minulosti. To me desi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.