Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
Re: Placení mýtného
08. 03. 2017 09:15
Nač pak reklamovat, když na bedně, do které vrazím lístek, mi naskočí částka? Pokud se mi nelíbí, zmačknu čudlík a zavolám obsluhu. Také mi to takto 2x napočítalo II kategorii, protože jsem měl box na střeše. Obsluha to hned opravila, pak jsem teprve vrazil platební kartu. Z tohoto zbytečně vznikají nálady, že Chrovati okrádají. V obchodě v ČR taky nezaplatím kartou nesmyslnou částku. Takže koukat, kontrolovat a ušetříme si pak starosti s reklamací.
Re: Placení mýtného
08. 03. 2017 12:36
presne tak, PRVÁ KONTROLA ČIASTKY AŽ POTOM PLATBA aj keby zamnou bola fronta neviem aká.
Proste v kľude a pohodička. Aj tak keď sa platí krtou, tak to trvá len chvíľku a oko na tabuli pre kontrolu nezabere čas yawning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Placení mýtného
08. 03. 2017 15:46
Pršelo a foukalo, za mnou dvacet aut, vůbec se mi nechtělo to řešit. Vyreklamovat jsem to jedním e-mailem z tepla domova. Psal jsem to jen pro info, kdyz by to někdo zjistil dodatečné.
avatar Re: Placení mýtného
08. 03. 2017 21:31
Máš pravdu, ještě je případ, kdy se to snadno přehlédne: při prudkém slunečním světle jsou displeje na některých mýtnicích sotva čitelné, někdo se nebude zabývat luštěním, tak to vyřeší dodatečně.
Samozřejmě tuto starost, byť v teple domova, si ušetří, když zaplatí teprve, až si bude jistý, že stržená částka odpovídá kategorii jeho vozidla.
Re: Placení mýtného
08. 03. 2017 23:17
atnarfus, ja som ťa pochopil thumbs up
jasné, to je ešte dobré, keď sa to dá riešiť.
No sú aj taký, ktorý vystresujú,zaplatia a potom uz neriešia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (08. 03. 2017 23:18).
Re: Placení mýtného
02. 04. 2017 14:33
prevzato z konkurencniho webu,tak nevim jestli je to pravda


Parlament HR včera jednal do noci o zvýšení poplatku za dálnice a zpřísnění kontrol na silnicích 1 třídy.
Od 00.00 do 4.00 budou mít automobily s obytným přívěsem , lodí , obytňáky,dodávky , náklaďáky, autobusy nižší mýto o 30% osobní automobily naopak vyšší o 30% .Jako důvod uvádí že v inkriminovanou dobu se odehrává nejvíce dopravních nehod.Cílem opatření je dostat pomalejší vozy na dálnici přes noc kdy je menší provoz a tak nebudou narušovat plynulou jízdu během dne.Řidiči osobních vozů jezdí často unaveni , neodpočati a zvýšené mýto je přinutí naplánovat jízdu během dne a nebo v noci odpočívat na dálnici.
Vše má být oficiálně oznámeno v pondělí 3.4.2017
Info mám od kamaráda který je v HR pracovně.
Re: Placení mýtného
02. 04. 2017 14:37
tak pry april,tak jo,blby zerty :-)
Re: Placení mýtného
02. 04. 2017 17:18
Tak co, vždyť to k aprílu patří :-)
Nakonec je dobře, že to s tím mýtem tak nebude.
Re: Placení mýtného
03. 04. 2017 10:06
Tak už máme nové ceny mýtného.
Re: Placení mýtného
03. 04. 2017 10:15
Na hac.hr jsou nové letošní ceny
Re: Placení mýtného
03. 04. 2017 21:14
Tak to není razantní, Lučko - Čarapine o 10kn, Jen to bude o Karlovačko míň.....
Re: Placení mýtného
03. 04. 2017 21:28
Zatím není, ale v letní sezoně to už bude o dost více eye popping smiley
Ještě že u ENC zůstala (zatím) dosavadní výše slevy.
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 05:57
V květnu jedem se synem do Albánie. Mám ENC. Nájezd na Varaždinu. Sjezd Ploče. Jak přijedem dám vědět kolik jsme projeli.
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 12:12
Dnes hlásili že od 1.7. Zagreb - Rieka cca 700 Kč a to už je dost...
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 12:57
Se z toho nepotento. Sjedu hned za SLO/HR hranicí na souběžnou okresku, najedu na dálnici v Durmanci - 21 kuníků je doma, po zdražení asi více. Už nejednou vyzkoušeno. Nesjedu v Zagvozdu, ale na Šestanovači, dám si kochačku po magistrále, stejně jsem ten kus pár let neviděl. Opět pár kuníků ušetřených i z neprojetého tunelu. Můžu si přidat něco nostalgie na D1 od Karlovace dolů. Jedu na dovolenou, takže klídek a na pohodu. Stejně to bude dělat mnoho dalších, nejenom turistů, ale i domácích. Konečný efekt bude ve stejném výběru mýtného, jako v předešlých letech, né-li nižšího. Pořád ale bude mýtné levnější, jak na druhém břehu Jadranu, v Itálii.
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 13:13
Přes Durmanec jezdim obcas taky, za 2 jízdy 42kn se už vyplatí. Zdražovat by tuhle dalnici neměli. Dálnice od Lucka do Sestanovace se zdraží z 190 na 220 kn, ale to mi pokryje sleva na mytnym, kterou jsem do ted nemel. Takže vlastně se nic neděje, pro me...
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 14:13
To snad neni pravda.Lide jsou ochotni objizdet dalnici proto,aby usetrili za jedno pivo.A jeste to svedou na kochacku ( typicke).Neuveritelne...
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 14:15
valeri, k té slevě. Jsi si pořídil (plánuješ pořídit) tu "smart karticu" nebo ENC?
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 14:18
darko, vyjel jsi někdy z hor nad Brelou? To je opravdu kochačka thumbs up... oproti vyjet z tunelu
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 15:50
to Slavkov:tak daleko nejezdim.Staci mi jizda po magistrale od Rogoznice do Zadaru.Jo a kochacku mam pod sv. Rokem
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 16:16
Zde se hory rozestoupí... a začíná kochačka. thumbs up
Přičemž je jedno, zda přijíždíš od dálnice ze sjezdu Šestanovac nebo jsi jel pěkně po staré bez mýtného... Prostě od Zadvarje dolů... a vyjedeš z hor nad zátokou, kde vyvěrá řeka Vrulje smoking smiley
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 16:17
Když jsi tam nejel, nebo nejezdíš, tak proč kritizuješ jiné, kteří si myslí, že pohled z kopce nad Brelou je k nezaplacení. Určitě to není o placení mýta a tunelného. Těch pár kun má každý. A ušetřená půlhodina času? Co je to proti "věčnosti".
Pohled ze Sv. Roku k moři nic moc. Lepší pohled je při jízdě od Zadaru k Sv. Roku, když už jedeš zpět. Mohutnost pohoří před tebou je monumentální.
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 16:18
darko, furt se tady snažíš někomu vnucovat, co má dělat. Jak já si pojedu, tak si pojedu. Nejsem bohatej, nejsem chudej, ale určitě nedám peníze tam, kam je nechci dát!!! Ať je to cokoliv. Určitě neobjíždím z toho důvodu, abych ušetřil (i když je to příjemný vedlejší efekt), ale třeba proto, že si potřebuju od dálnice odpočinout, že chci vidět něco jinýho, než z obou stran svodidla, nebo že nechci zbytečně podporovat výpalné ve SLO. A to, že někdo raději polkne o nějaké pivo navíc, než to nacpal do mýta, je čistě každého věc.
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 16:20
Proč nespojit příjemné s užitečným? Ušetřím za dálnici a užiju si cestu. Také většinou nějaký kus cesty vynechám dálnici. Předloni jsem jel celou cestu z Makarské do Karlovace po silnici, prostě nostalgie. Ušetřené kačky mi téměř zaplatily další nocleh cestou a podíval jsem se do skaznenu Rastoke.
V Durmanci vždy sjíždím cestou domu. Nejde o pár lasiček, ale už dvakrát jsem byl ušetřen dvouhodinového cukání v koloně. Opět velice účelná záležitost. Ušetřím za poplatek, za palivo a dvě hodiny času.
Skrz tunel nad Makarkou jsem to zkusil jednou a vrátil jsem se k fascinujícímu průsmyku nad Brelou. Miluji celou cestu z Šestanovače. Když mám čas, sjedu už v Dugopolje a jedu přes Sinj, Trilj a Cista Provo. Okna dole, klima vypnutá a nasávám vůni Dalmácie.
Některý rok (možná letos) se chystám to vzít od Makarské až po Zadar, nebo Senj po pobřeží. Místo mýtného se nabouchám janjetinou yawning smiley
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 16:52
Kdyby někdo nechtěl platit mýtné, chtěl jet po staré thumbs up... a chtěl "prožrat ušetřené mýtné" v Rastoke v restauraci Petro, tak dětem objednejte normální porce - ty dětské jsou opravdu mini smoking smiley
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 16:53
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> valeri, k té slevě. Jsi si pořídil (plánuješ
> pořídit) tu "smart karticu" nebo ENC?


Jj, plánuju tu smartku, snad nenastane nějaký neočekávaný problém. ENC nepotrebuju.
Ja se přiznám, že mi jde hlavně o usporu peněz. Cesta me vyjde na cca 8000, tak proč trochu neusetrit, když je to výhodný, jako třeba ten Durmanec. O SLO dalnici vůbec nepremyslim a dokud nebude HR v Schengenu, ani nebudu. Co bude pak zatím neřeším. Jinak z Gradacu už jsem vyjížděl na všechny strany, na Makardu a Brelu, loni tunelem Sv. Ilja a i na Ploce. Letos a napriste dal se vratim k té Brele. Jízda domu po té magistrále je pro mě takové loučení s morem než se odklonim do vnitrozemí na dálnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (04. 04. 2017 17:07).
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 17:00
...konečně jsem se dozvěděl co jsem - socka v Priusu ...už jsem se našel..já pořád,co mi chybí ke štěstí - dálnice...
Já,starej vůl, jezdím 1200km po okreskách- a k tomu ještě dva dny...::! - přes dlouhatánský Maďarsko,kde není co vidět /zná tu někdo hrad Sumeg ?/..samá pitomá serpentina v Bosně /sakra,já zapoměl dálnici za 2E do BL / ty obyčejný modrozelený jezera, obrovské skály,které foťák nedokáže vystihnout..""Úplně zbytečné a únavné"" - jestli by pro mě nebylo lepší sledovat neustále,jestli se mi někdo na dálnici neustále nelepí na zadek..na odpočivadlech čekat na toaletu.....a vítězně po dojezdu odkliknout že jsem to zas letos stihnul o půlhodinu dřív...
Teď mě napadlo: mám pak jen ležet na pláží,nebo můžu semtam někam zajet? - Najezdím totiž ještě mezi Pelješacem a Dubrovníkem další cca 500km..aby mi zbylo na "paštiku"...o janjetině atd ani nemluvím...
Reakce na to,že se tu píše o "socce",co nemá kuny na dálnici - vždy bylo peněz dost- a kdyby se to dalo přepočítávat - víc pak zbude na nákup Dingače na zbytek roku._ "objížděč" jsem všechna léta,co tam jezdím - držím se hesla : dovolená mi začíná už cestou - kterou si užívám .- mám výhodu,že nejsou poznámky "kdy už tam budeme"
Hm,ani jsem neměl psát - poslední roky se toto pravidelně opakuje - to už asi zjistilo více lidí,kteří se taky zjeví sporadicky...forum už skoro nemá co nabídnout - mimo plevelení vším možným - i v mém případě...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil brad (04. 04. 2017 19:47).
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 18:33
A ja tiež, v autě za mega, dovolenka za cca 80 000kč. Budem muset zmenit volajako prioríty thumbs up smiley
Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 19:07
No ja jako nevim o co vam jde.Zacalo to tim ze radsi budete objizdet dalnici, nez doplatit 20 kn.Kdyz jsem se ozval ze je to ubohy,tak jsou se vsech najednou objizdeci a kochari.Jo a kdyby neco, jezdim pres madarsko a zpet kolem plitvic,takze dalnic se nedrzim.No a nevim cim bych se tak kochal kdyz jedu v noci...
avatar Re: Placení mýtného
04. 04. 2017 19:30
... kategorie vozidel ... [hac.hr]
vlevo sloupec s úseky a cenami ...
kategorie I. ...
... Goričan / Sv. Helena ( Zagreb ) 44,- HRK
... Lučko ( Zagreb ) / Dugopolje ( Split ) 181,- HRK
x 2 ... x 3,7? ... plus sezónní příplatek ?
( netýká se ENC yawning smiley )
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.