Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
Placení mýtného
15. 05. 2016 12:01
Zdravím, rád bych chtěl požádat o radu. Jedu poprvé autem do Chorvatska. Trasu mám již naplánovanou, kdy do Chorvatska vjedu u obce Banfi. Poté pojedu k městu Varaždin. Zde bych se chtěl napojit na dálnici až k odbočce na Split. Projedu teda dálnici A4 a A1. Moje otázka zní: Když vjedu u obce Varaždin na dálnici A4 a poté na A1 u obce Lučko, tak kde budu platit výjezd z dálnice A4?
Koukal jsem na mapy a při přejezdu z A4 na A1 je mýtná brána pouze u obce Lučko. To znamená, že u této brány zaplatím výjezd z dálnice A4 i vyzvednu si lístek (kartu) před vjezdem na dálnici A1? Můžete mi, prosím, poradit?
Předem děkuji...
Re: Placení mýtného
15. 05. 2016 12:09
Mýto na A4 se platí na mýtnici Sveta Helena, asi 20km před Záhřebem. Potom je celý úsek až na Lučko zadarmo smiling smiley
Re: Placení mýtného
15. 05. 2016 12:20
Na mapě je to tady [www.google.com]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Placení mýtného
15. 05. 2016 12:25
Aha, už jsem to našel... Děkuji za odpověď... thumbs up yawning smiley
Re: Placení mýtného
25. 11. 2016 22:20
Můj zážitek z letošní cesty do Chorvatska.
Na HR dálnici jsem vjel u Varaždinu, tak jako většina vyzvedl lístek a protože můj Rapid má na levém přednim sloupku takový plexisklový bazmek, tak šup s lístkem pod něj. Jenže ouha, lístek šup mezi přístrojovou desku a přední okno, on ten bazmek je volný a lístek neudrží. A včíl babo rad', samozřejmě jsem se orosil i tam kde záda ztrácejí své slušné jméno. Na prvním odmorišti jsem zastavil a jal se lístek hledat, protože na slunci se všechno leskne,tak jsem ho nemohl najít, až po delší době jsem jej zahlédl ale jak s ním ven? Samozřejmě že na rezervě pod platem mám asi 2 m vázacího drátu ale to znamená vyložit celý, plný kufr a to se mi nechtělo. Naštěstí na kontejneru na odpad tam byl vhodným drátem přivázaný utržený pant, tak jsem jim kousek odlámal a pak už to byla sranda jej vyndat. Karel. Nejdřív confused smiley potom smoking smiley
avatar Re: Placení mýtného
26. 11. 2016 05:31
To ti věřím že jsi byl orosený,hlavně že jsi to tak dopadlo.Zajímalo by mě jak by to s tebou dopadlo kdyby jsi ten lístek nenašel,byla by pokuta nebo by ti věřli že jsi najel ve Varaždinu a spočítali by ti to?Bud rád že ti nevzal vítr otevřeným okénkem ten lístek.
avatar Re: Placení mýtného
26. 11. 2016 07:26
Já tam mam ten bazmek taky a taky ho pouzivam. Ale me docela drzi.
Re: Placení mýtného
27. 11. 2016 17:56
avatar Re: Placení mýtného
24. 02. 2017 15:04
... krásná funkce ... ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković ohlásil ... méně krásnou věc ...
... růst cen mýtného na chorvatských dálnicích spravovaných HAC o 5 procent mimo sezónu a 15 procent v létě ... důvodem je celkový dluh HACu ve výši 5,2 miliardy Eur ... to, jestli zůstanou viněty se zatím nevím, ale spíše ne ... zatím ale v této věci bude vedena diskuze ...


[dnevnik.hr]

mimo zápis ... že von věděl o zpevnění koruny, čímž jsme se mohli u moře stát ... boháči ... smoking smiley

smileys with beer
avatar Re: Placení mýtného
24. 02. 2017 15:05
Sundáno, už je to bylo v jiném vláknu, omluva.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (24. 02. 2017 15:06).
avatar Re: Placení mýtného
24. 02. 2017 15:38
Sestanovac dnes 190 kn, v lete 200 kn + letni prirazka 10% = 220 kn. Navyseni 16%. Takze slevou na ENC nebo smart karte se dostaneme na dnesni ceny



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (24. 02. 2017 15:46).
Re: Placení mýtného
24. 02. 2017 20:49
avatar Re: Placení mýtného
04. 03. 2017 12:40
Prosím mám dotaz.
Plánujeme prodloužený víkend koncem května
Můj dotaz zní - kolik budeme prosím platin na poplatcích za Hr dálnice při cestě od Macejlu do Poreče na Istrii.
První kategorie.
Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (04. 03. 2017 13:54).
Re: Placení mýtného
04. 03. 2017 14:37
Podivej se na stranky hak.hr a spocitej si to
avatar Re: Placení mýtného
04. 03. 2017 16:31
48 kuna za Macelj Záhřeb [hac.hr]
70 kuna za Záhřeb - Rijeka [www.arz.hr]
51 kuna za Tunel Učka - Badema [bina-istra.com]

snad jsem to dobře spočítal

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Placení mýtného
04. 03. 2017 17:46
Jirko díky.
Re: Placení mýtného
04. 03. 2017 20:52
Do Poreče bych nejel po Chorvatských dálnicích. Koupil bych si Slovinskou známku a mastil to Slovinskem až k moři. Za 15 EUR budeš mít cestu tam i zpět.
Re: Placení mýtného
04. 03. 2017 22:35
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
Do Poreče bych nejel po chorvatských dálnicích. Koupil bych si slovinskou známku a mastil to Slovinskem až k moři. Za 15 EUR budeš mít cestu tam i zpět.
................

To je určitě zajímavá alternativa, levnější než chorvatské mýto. Ovšem za předpokladu, že v Poreči budete nanejvýš 6 nocí a Vaše auto není nad přední nápravou vyšší než 130 cm, jinak je cena slovinské známky dvojnásobná.
Re: Placení mýtného
05. 03. 2017 08:54
Prodloužený víkend by se na jednu známku měl zvládnout. Jestli jede dodávkou, tak neplatí ani ceny v HR.
avatar Re: Placení mýtného
05. 03. 2017 09:24
Z ekonomického hlediska je na dálnici Macejl-Zahreb výhodný sjet ještě před mýtnicí Trakoscan na starou cestu a jet po ni do Dormance. Kvalitní asfaltka, žádnej provoz. Ušetříte 21 kun ze 48, které jinak tenhle úsek stojí. Nevýhoda: je tam omezení na 60 km/h. Ideální je jet právě jen do Durmance. Do Krapiny je uspora dalších 6 kn, ale už se to nevyplatí
avatar Re: Placení mýtného
05. 03. 2017 09:55
V prodlouženém víkendu bude určitě hrát nějakou roli i ta hodina a půl až dvě hodiny, které se ušetří průjezdem přes Slovinsko (jinak to zdrží objezd slovinské dálnice), ale s jednou známkou za 15€ (asi 412 korun) je to tudy navíc levnější.
Jednoduché počty s momentálním průměrným kursem nákupu.
Chorvatskem zaplatíš za dálnici a tunel nějakých 169 kun (asi 630 korun)
Rozdíl v ceně nevyrovná ani úspora 21 kun (78 korun) od Maclju po Đurmanec po staré, i když tudy proti dálnici ztratíš jen nějakých 5 - 7 minut, ty ale můžeš ztratit kdekoli jinde cestou a několikrát.
avatar Re: Placení mýtného
05. 03. 2017 12:17
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 48 kuna za Macelj Záhřeb
> [hac.hr]
> 70 kuna za Záhřeb - Rijeka
> [www.arz.hr]
> 51 kuna za Tunel Učka - Badema
> [bina-istra.com]
>
> snad jsem to dobře spočítal

Milane
Jak napsali diskutující výš určitě se vyplatí jet po Slovinské dálnici pokud se vejdeš do 7 dní potom zaplatíš:
15 euro za dálnici tam i zpět tj za jednu cestu 7,5 euro to je cca 55,65 kuna
22 kuna Umag - Badema
-
Takže se to určitě vyplatí jet přes Slovinsko jak z finančního hlediska tak z projetého času.
Jinak Google mapy ukazuji přes Slovinsko o 50min rychlejší čas a o70 km méně.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Placení mýtného
05. 03. 2017 14:55
Hill
Pravda, ja to myslel spis obecně, ze tahle objizdka není zajizdka, 5 minut není nic a 21 kun je doma. Když tudy pojedu i zpět, mam 1 cestu téměř zadarmo. Za 10-15 minut zdrzeni usetrim 42 kun, cca 150,- kc. Je to jen návrh, jak se taky da ušetřit par lasicek, pro někoho to muze byt zajímavá uspora
avatar Re: Placení mýtného
05. 03. 2017 15:18
Však jo, taky tudy jezdím. Ještě jsem tím neztratil víc, než 6 minut, mimoto jsem na konci viděl, jak vypadá fronta od mýtnice na hranici, a vzal to na Cvetlin. Konečně, to sis asi všiml, že přes Đurmanec jezdím.
Přes Cvetlin se samozřejmě naberou další minuty, ale i tak proti těm hodinám cesty o nic nejde, a to ani o těch 21 kun. Časově jsem v tom naopak našel značnou úsporu, protože v rádiu, jak hlásí jinak stav celkem aktuální, tak ve špičkách hlásí frontu většinou o půlhodinu (nebo o 5 km) kratší, než skutečně je. A je smůla, přejet výjezd Đurmanec hned za tunelem poskakovat ve frontě.
Jenže na Istrii bych si skutečně radši jel Slovinskem. Je to kratší na kilometry i hodiny a, když se vejdu do platnosti jedné známky, vyjde to o téměř 850 korun levněji na mýtném.
avatar Re: Placení mýtného
05. 03. 2017 15:28
Jasně Slovinskem co to půjde.Jedeme jen na 5 dní to je 4 noci.
Potom samozřejmě v Červenci dáme Pelješac na 14 dní.
Tohle bude jen takové předehřátí.
Tahle varianta mě ani nenapadla jak jsem zblbnutý z toho jezdění dole na Pelješac.
Nějak mám pořád zafixováno že musím objet Slovinskou dálnici a jet na Lučko.
Re: Placení mýtného
06. 03. 2017 23:53
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
Prodloužený víkend by se na jednu známku měl zvládnout. Jestli jede dodávkou, tak neplatí ani ceny v HR.
..............
Z hlediska výše mýtného je rozdíl mezi dodávkou v Chorvatsku (1,9 m) a osobákem ve Slovinsku (1,3 m).
avatar Re: Placení mýtného
07. 03. 2017 07:57
Pozor na jednu věc: na slovinské dálnici rozhoduje to, jestli ve výšce 130 cm nad zemí (měřeno svisle přes přední osu) něco je nebo není, bez ohledu na to, jestli táhne přívěs a jaký. Paradoxně tak některé obytné vozy platí známku skupiny 2A, jako osobní, i když mají nad kabinou řidiče ještě převislou nástavbu, ta se nepočítá, podobně jako futrál na cokoli nebo lyže uchycené na hagusech.
Naproti tomu některá menší vozidla, která se do této výšky nevejdou, musí mít známku skupiny 2B za dvojnásobnou cenu.

Chorvatské dálnice jsou zpoplatněné jinak - kategorie I jsou prostě jen auta do 3,5 tuny a celkové výšky do 190 cm (platí to pro samotné vozidlo, nikoli pro náklad chycený na hagusech).
Jak máš auto do 3,5 tuny, ale je vyšší, než 190 cm, a/nebo táhneš přívěs (nerozhoduje počet náprav ani výška přívěsu), jsi v kategorii II.
Protože se kategorie vyhodnocuje vesměs automaticky, je dobré před zaplacením (zejména platební kartou) zkontrolovat, jakou částku že to vlastně ta mašina chce.
Neodpovídá-li, od závory neodjíždět a přivolat obsluhu, ať tu skupinu přepne. A teprve pak použít platební kartu.
Při placení hotovostí si to člověk asi spíše pohlídá, podobně jako s ENC bude placená částka odpovídat kategorii, pro kterou byl ENC uređaj zaregistrovaný, případné použití krabičky pro kategorii I ve vozidle kategorie II se řeší zpětně na základě kamerových záznamů, aby se neucpávala mýtnice.


A ještě maličkost: v tuto dobu jsou v ceníku ještě loňské ceny, na sezónu to poleze nahoru.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
07. 03. 2017 13:39
Kdy přesně začíná ta sezona?
Re: Placení mýtného
07. 03. 2017 17:53
Letní sezona je od 15.6. do 15.9. včetně (cena má být vyšší o 10 % oproti zbytku roku).

Jinak Hill popsal problematiku SLO a HR mýta naprosto přesně.
Re: Placení mýtného
07. 03. 2017 18:39
Hill to napsal výstižně. Pouze dodám, že platba kartou se dá vyreklamovat i dodatečně z tepla domova. Předloni se na mne asi další auto tak lepilo, že mi to napočítali jako bych táhnul přívěs. Poslal jsem e-mailem scan účtenky a do měsíce jsem měl peníze zpět na účtu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.