Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dvořiště - Poreč

Autor ALONSO 
Dvořiště - Poreč
08. 04. 2016 22:41
Zdar cestovatelé. Tento rok nás čeká dovolená v Chorvatsku - Poreč . Pojedeme z Písku. Kdo má zkušenost a poradí jak nejlépe a pokuď možno nejlevněji se tam dostaneme. Nástup v neděli 31.7. . Chci vyjet z Písku v sobotu v cca 20.00 a cestou si někde pospat. Zda vložíte i poplatky za cestu předem moc děkuji. Jinak všem přeji pěknou a pohodovou dovču.

Upraven nadpis



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (31. 07. 2018 09:58).
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
09. 04. 2016 04:48
Pisek-Linz-Graz-Maribor-Lublaň-Porec. Něco malo pres 700 km, 9 hodin jízdy. Dálniční známky A, SLO. 2 placeny tunely v A.
Tak bych jel ja. A vyjel bych dyl, o půlnoci, bez spánku.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
09. 04. 2016 07:52
Jako Jihočech jezdím na Istrii vždy takto: České Budějovice - Linz - pak na Graz, ale sjedu za tunelem Bosruck na Trieben - Jungenburg - Klagenfurt - Loibelpass - Tržič - Ljubljakna - Postojna - Poreč

Jako zde - [forum.ihvar.cz]

Rakouská známka na 10 dní za asi 8 Euro a Slovinská na 30 dní za 30 Euro. Pokud pojedeš tunelem Bosruck, tak jeden průjezd 5 Euro, ale dá se pěkně objet přes Liezen.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
09. 04. 2016 16:31
@KaJe : Z toho Triebenu na Klagenfurt to bude asi opravdu lepší. Ne časově, ale znatelně kilometrově
Re: Dvořiště - Poreč 2016
09. 04. 2016 16:33
Jo jo, kilometrově je to méně. Sice to není dálnice, ale jede se tam pěkně. Je tam i rychlostka - 4 pruhy a rychlost 110 km/h. Ještě doplním, že poplatek za dálnici v Chorvatsku je tak 17 kun.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
11. 04. 2016 11:20
Jel bych to co Valeri. Je to nejlepší cesta. Třeba Loibelpass je něco jako 100x projet serpentiny nad Pískem. Vracečky, že si na motorce nohou šlápneš na zem. To co píše Valeri je nejplynulejší cesta.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
11. 04. 2016 12:25
Rozhodně bych jel taky celou slovinskou dálnici od Mariboru až ke Koperu. Ovšem ne v sobotu, kdy se střídají turnusy. To se přes den při cestě tam tvoří kolony kolem slovinského hlavního města a i na přechodu do Chorvatska za Koperem není zrovna volno. Tam je taky kolona několik kilometrů (i v protisměru do Slovinska i přes to, že se dají využít 2 přechody, které jsou poblíž sebe).
V neděli nemám zkušenost.
Ve všední den tam přes noc (ze čt na pá) bez problémů i na hranicích. Z pátku na sobotu v noci tam celkem husto i na odpočívadlech.
Jinak slovinská dálnice perfektní. 15 E + 15E se vyplatí. A nemusíš platit za rakouské tunely (když by ti to vadilo). A jedeš pořád po dálnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (11. 04. 2016 12:26).
Re: Dvořiště - Poreč 2016
11. 04. 2016 12:46
Zdravím,

loni jsme jeli kousek pod Poreč. Odjížděli jsme v pátek 17.7. v cca 22h od Prahy. Vybrali jsme cestu přes ČB - Linz - Graz - Maribor - Ljubjanu a Koper. Protože jsme jeli na noc a vlastně uplně poprvé, padlo rozhodnutí na dálniční známku do Slovinska. Kolem půlnoci jsme vyjížděli po maličké pauze ve Dvořišti. Rakousko jsme přejeli během noci s jednou zastávkou (někde mezi placenými tunely? Přesně si nepamatuji, ale asi 100km před Grazem - to byly cca 3h ráno). Za svítání jsme se blížíli ke Slovinsku. Kolem 5,30 za Mariborem jsme si dali delší ranní pauzičku na snídani na příjemné benzínce s fajn restaurací a jelo se dál. Zastavovali jsme ještě někde mezi Ljubjanou a Koperem na dotankování. Před 9 ráno jsme byli na hranicích s HR (před hranicema jsme vystáli cca 7km frontu? Mohlo to trvat tak půlhodinky hodinku). V 10,30 jsme byli v cíli. Jeli jsme na pohodu a klídek.

Když jsme o týden později jeli zpátky (vyjížděli jsme v sobotu cca v 17,30 - dorazili jsme cca v 5), tak jsme na Istrii potkali takovou kolonu od Koperu, to jsem tedy já ještě neviděla smiling smiley

Cesta naprosto v pohodě, bez jakékoliv navigace a mapy (jen jsem měla napsané čísla dálnic v Rakousku. Jinak na první dobou až do cíle.

Letos se chystáme na Hvar, předběžně (záleží na muži, který tentokrát vyrazí s námi) nás čeká akorát ve Slovinsku objezd. Vyrážet budem v týdnu (úterý nebo středa na noc) a pobudem týden a na noc zas zpátky.

Kdybych jela přes den, tak bych klidně objížděla, ale z určitých důvodů vyrážíme na noc, tak nám známka přišla ok při cestě přes celé Slovinsko. Letos bych to radši ušetřila.

pagam
Re: Dvořiště - Poreč 2016
12. 04. 2016 10:17
Z Písku zkus zvážit i variantu přes Strakonice, Strážný do Pasova. Tady můžeš pokračovat Německem mimo dálnici do Salzburgu, nebo rovnou po dálnici do Rakouska na A8 a u Welsu na křížení buď po A1 na Salzburg, nebo po A9 na Graz, s různými možnostmi objetí placených úseků.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
12. 04. 2016 21:35
Všem dík za rady. Zkoušel někdo trasu Salzburg, Villach, Udine, Trieste, Poreč.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
12. 04. 2016 23:09
Ano. Vracím se tudy z Chorvatska, když ještě jedu do Německa. Jinak ne. Je to cca o 100 km delší, navíc platí se dálnice v Itálii 10 EUR a tunel Tauern v Rakousku taky 10. Problematické je i objetí dálnice ve Slovinsku. Trasa přes Trieben - Jungenburg - Klagenfurt - Loibelpass - Tržič - Ljubljakna - Postojna - Poreč je nejkratší i nejlevnější. Když vyjedete ráno v šest jste pohodlně po obědě v Poreči. Přeji šťastnou cestu a pěknou dovču.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
13. 04. 2016 12:44
Valeri:
prosím tě, poraď. Jaká je cesta a kudy jet z Dolní Dvořiště na Linec a dál na dálnici. Já jezdil vždy přes Žel. Rudu, kde jsem v Německu najel na dálnici a jel vlastně až na Makarskou, takže mě nějaká trasa z Plzně přes Dolní Dvořiště nezajímala. Letos to chci ale poprvé zkusit přes Dolní Dvořiště a nejsem si jistý, jestli jsem si vybral tu správnou trasu. V nejhorším mi pomůže navigace. Díky za odpověď.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
13. 04. 2016 13:05
Loni jsem jel přes Dolní Dvořiště dolů poprvé a v pohodě. Na navigaci nespoléhej, drž se cedulí. Dost velký úsek dálnice je ve výstavbě, jsou kvůli tomu přeložky a některé úseky nové dálnice jsou již zprovozněny (loni takto v době mé jízdy jeden), s kterými ti navigace nepomůže. Letos to bude zase jinak. Značeno je to cedulemi dobře, není kam zabloudit a když nebudeš vědět, jeď s davem. Letos, pokud se nic nepotento, opět pojedu tudy.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
13. 04. 2016 13:53
Jirka Dl:
radši jsme jezdívali z Plzně přes Alžbětín nebo Folmavu. Cesta na Budějovice se hrozně vleče. A kilometrově to je k nájezdu na A8 u Welsu skoro stejné.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
13. 04. 2016 14:21
kudu a zahajskej:

Díky za rady, ještě se rozmyslím. Já právě taky jezdil přes Žel. Rudu a úplně bez problémů, ale zdá se mi to zajížďka než kdybych jel přímo na Dvořiště a dál na Linec. No, mám ještě do poloviny června času dost, tak uvidím.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 08:18
@Jirka DI.
Na Dvořiště trefíš, pak po hlavní 15 km směr Freistadt, na posledním kruháči těsně před Freistadtem se dáš na dálnici směr Linz a frčíš smiling smiley
Mrkni na S10 Umfahrung Freistadt Richtung Linz Video začíná na výjezdu z toho posledního kruháče před Freistadtem směr dolů na Linz.

Chvíli jsem myslel, že to bude z Plzně přes Dvořiště zajížďka, ale je to téměř stejně dlouhý a i časově to s Železnou Rudou vychází na stejno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (14. 04. 2016 08:38).
Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 10:19
Valeri:

Děkuji za info a video. Pokud je cesta stejně dlouhá přes Dvořiště a Žel. Rudu, mám už jasno. Vyhrála Železná Ruda - osvědčená cesta.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 13:31
Dobrá volba. Jak jsem psala výše, máme vyzkoušené obě trasy a přes Rudu se nám jede líp.Jednak je tam menší provoz, a jednak silnici známe dobře díky tomu, že na Šumavu jezdíme několikrát do roka. Nevím v kolik hodin plánujete vyjet, ale Budějovice bývají dost zasekané.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 14:01
Mnohokrát jsme jeli přes Rudu, pak několikrát přes Folmavu a loni Dvořiště a letos opět Dvořiště. Cesta od Welsu na Ž.R. nebo Folmavu se mně hlavně při cestě domů zdá vždy nekonečná. Na Dvořiště ten pocit nemám. A navigace za Dvořištěm nemá v Rakousku problém. Vedla nás spolehlivě po již zprovozněných úsecích dálnice.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 16:02
kudu:
Trasu přes Rudu už mám taky dost projetou, ale podle mapy jsem si myslel, že trasa přes Dvořiště je kratší. Ale zůstanu věrný Rudě. Chci vyjíždět z Plzně ve 2:30 hod., abych byl na Makarské do večera s minimem přestávek. Na noc jezdím nerad.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 16:23
Vzhledem k tomu, že Rudu máš najetou, tak přes Dvořiště to má jedinou výhodu.... psychologickou. O pár km dřív si řekneš: "Jsme doma". Tím myslím v ČR. smiling smiley Ale to vlastně mluvím o cestě zpět...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (14. 04. 2016 16:24).
Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 21:14
hohza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano. Vracím se tudy z Chorvatska, když ještě jedu
> do Německa. Jinak ne. Je to cca o 100 km delší,
> navíc platí se dálnice v Itálii 10 EUR a tunel
> Tauern v Rakousku taky 10. Problematické je i
> objetí dálnice ve Slovinsku. Trasa přes Trieben -
> Jungenburg - Klagenfurt - Loibelpass - Tržič -
> Ljubljakna - Postojna - Poreč je nejkratší i
> nejlevnější. Když vyjedete ráno v šest jste
> pohodlně po obědě v Poreči. Přeji šťastnou cestu a
> pěknou dovču.


Ahoj Honzo, koukám do mapy. zajímavá trasa. Jaká je kvalita cesty z Triebenu dál. To je nějaká okreska.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
14. 04. 2016 23:45
Ano. Silnice 114 Trieben - Jungenburg je okreska, ale velmi kvalitní. Hned za Triebenem se vyšplháš do hor a pak už je to více méně s kopce. Je to docela příjemná změna po dálnici. Asi po 40 km najedeš na silnici 317, která se po 65 km asi 20 km před Klagenfurtem změní na S37. Ta už je lepší,z velké části čtyřproudá a neustále ji vylepšují. Po průjezdu Klagenfurtem to je po 91 asi 25 km na hranice se Slovinskem a posledních 10 km je opravdu pořádnej krpál. Pak už je to s kopce až k moři. V Klagenfurtu doporučuji koupit sl. známku a natankovat. Bývá tam nejlacinější nafta v celém Rakousku (dnes 0,939 EUR) viz. öamtc.at.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
15. 04. 2016 09:29
Zapomněl jsem upozornit na jednu záludnost této trasy. Loibelpass je občas neprůjezdný kvůli špatnému počasí. Tedy za deset let co tudy jezdím se mi to ještě nestalo, ale možné to je i tady na foru o tom někdo psal. Pokud něco takového hrozí neodbočuji v Triebenu ale pokračuji na Graz a Maribor. Je to cca o 80 km delší, ale časově skoro stejné a nemusím šplhat ani na Vysoké Taury ani na Slovinské Alpy. A pokud to zjistíš až z informačních tabulí v Klagenfurtu můžeš jet na Villach a Karawankentunnel ( +40 km a 10 EUR za tunel) nebo na Villach, Udine a Terst ( + 80 km a 10 EUR za it. dál.).
Re: Dvořiště - Poreč 2016
15. 04. 2016 09:35
Takže od loňského června, kdy jsem jel Dvořiště - Linz, je už dálnice komplet dostavěná a otevřená?
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
15. 04. 2016 11:48
Měla by být. Na Asfinagu nic o práci na A7 ani S10 není.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
21. 04. 2016 21:18
Tak nakonec dám teda tu dobrodružnější cestu. Snaď se to bude prckům líbit. Vyjedu v neděli okolo 01.00 abych byl v horách za světla a užil si ty panorámata. Zda má někdo na této cestě oblíbenou pumpu nebo parkoviště, kde vždycky zastavíte nebo tankujete budu rád za každej nápad. Dík.


[mapy.cz]
Re: Dvořiště - Poreč 2016
21. 04. 2016 22:00
jezdím stejnou cestou dolů k šibeniku od plzně, vyjíždím ve 2.30h a v horách jsem kolem 6.30-7h. svítá brzy, kolem 5.30-6h už se jede za světla. parkovišť je tam řada, ale nemám vyvolené, stavíme podle potřeby kdy se děti vzbudí. pozor, je tam mnohem chladněji.
avatar Re: Dvořiště - Poreč 2016
22. 04. 2016 09:01
ALONSO panorámata jsou tam krásný, hlavně když se vyšplháte nahoru na přechod Ljubelj. Tam jsme stavěli, dali si kafčo a kochali se.
Re: Dvořiště - Poreč 2016
23. 04. 2016 12:55
Já vždy zastavím u Unterloiblu - [www.tscheppaschlucht-ferlach.at] Dřív bylo parkoviště zdarma, teď myslím za 1 Euro. Vyjedu až na třetí etáž parkoviště. Ještě popřemýšlej nad cestou přes Friesach a Althofen, je to rychlejší a kratší.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.