Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Pedro
Re: auto
08. 07. 2008 00:55
Ludit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> romis napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ludit napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > martinslepanek napsal(a):
> > >
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> > > -----
> > > > Neví někdo zda můžu mít do HR sebou v
> > kanystru
> > > > benzín.Vždy si beru sebou 5 litru pro
> "stýčka
> > > > příhodu".Ještě jsem sice nikdy nepotřeboval
> > ale
> > > > kdo ví.Díky za radu.Hezkou dovolenou
> > všem.drinking smiley
> > >
> > >
> > > Já si vozím naftu v 2 L pet lahvích cca
> > kolem
> > > 40 litrů celkem. Nikdo si toho nevšimne, když
> > ti
> > > otevřou kufr a zamícháš to mezi nápoje a
> jídlo.
> > > Kanystr je vidět hned. Otázkou je co udělá
> > benzin
> > > v té petce, ale myslím si že nic. Pak v
> pohodě
> > > jednoruč bez trychtýře natankuješ a lahev
> > > ekologicky hodíš do koše.
> >
> >
> > A proč si s sebou vezeš pohonné hmoty, když ve
> > Slovinsku i v Chorvatsku jsou levnější než u
> nás?
>
>
> Protože jí mám za 15,-Kč a takovou cenu nemaj
> ani ve Slovinsku.


Pane Bože je tohle možný eye popping smiley eye popping smiley Ty si do auta nandáš 40 litrů hořlaviny abys ušetřil 1000 nebo 3000 (to je jedno) a ještě k tomu v něčem tak "bezpečným" jako jsou petlahve???? Až dojde k bouračce tak vám 40 litru paliva vyteče pod nohy... fakt IQ.... A benzín do PET??? Slyšel jsi někdy o statické elektřině? Zkus se někdy zeptat u čerpačky jestli Ti natankujou do pet??? Připomínáš mi toho chlapa co když zdražovali benzín tak si navozil 200l do vany v 10.patře paneláku. Lidi si stěžovali že tam smrdí benzín a když to konečně hasiči našli tak z toho málem dostali infarkt. Griluj se na sluníčku, griluj si na grilu, ale nechtěj ugrilovat svoji rodinu a možná ještě někoho zaživa v autě (byť výhodně za 15kč).
Re: auto
08. 07. 2008 12:10
I kdybych měl naftu za 15 Kč tak s sebou 20 PET lahví nepovezu. Pro úsporu cca 600 Kč takhle riskovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil romis (08. 07. 2008 12:13).
Re: auto
08. 07. 2008 13:10
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:17).
Rossi
Re: auto
08. 07. 2008 13:12
Preboha ten to s tou naftou v petflaškach snáď nemyslí vážne :!o !!!!!!
Dúfam že si len robí prdel, ved na to už treba pomaly aj ADR preukaz!!!!
Tak to je sila!!!
Re: auto
08. 07. 2008 18:18
Tak to musí být supersocka. Nalít naftu do PET a pak někde na cestě to přelívat do nádrže. Chtěl bych takovou socku potkat po cestě a dívat se jak leje dvacet petek do nádrže. Je vidět, že dělá ČR docela dobré jméno. Já tady vidět někoho kdo přelívá naftu z PET lahví tak si myslím něco o ..... Jen bych se pobavil až se půjde na odpočívadle napít a přehlídne tu PETku s naftou mezi ostatními nápoji a trochu si srkne.
Re: auto
08. 07. 2008 18:36
> > > > Já si vozím naftu v 2 L pet lahvích
> cca
> > > kolem
> > > > 40 litrů celkem. Nikdo si toho nevšimne,
> když
> > > ti
> > > > otevřou kufr a zamícháš to mezi nápoje a
> > jídlo.
> > > > Kanystr je vidět hned. Otázkou je co udělá
> > > benzin
> > > > v té petce, ale myslím si že nic. Pak v
> > pohodě
> > > > jednoruč bez trychtýře natankuješ a lahev
> > > > ekologicky hodíš do koše.


Nemám pocit , že petka hozená do koše na pet láhve je ekologicky zlikvidovaná, když je znečištěná ropnými látkami. Nehledě na možný úkap ropných látek na zem. Myslím si, že pokuta za ekologickou havarii by stačila na cisternu té nafty.
avatar Re: auto
08. 07. 2008 21:48
zase to asi někdo přehnal a tolik recenzí...a jestli nekecá, tak ten fritovací olej k ředění do nafty otáčí někde v práci, pokud ovšem třeba někde neprodává grilovaná kuřata a ten humus pak leje s naftou do svého Citrona yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (08. 07. 2008 22:12).
Re: auto
08. 07. 2008 22:53
Mnoho povyku pro málo, vždyť on nepíše že by to byl benzín, ale nafta ta pokud vím je hořlavina II. třídy, statikou ji opravdu nezapálíte, je problém ji zapálit i jinak. Kdyby napsal že veze 40 l fritovacího oleje, také byste se tak čílili a hořlavodst je tam stejná a co ti kteří si vezou líh, PB a podobně ti vám nedělají problém? Samozřejmě bych si palivo takhle nevezl i kdybych měl naftu zadarmo ale každý máme jiné možnosti.
Re: auto
09. 07. 2008 01:07
Lidi buďte OK, já se ostatním taky nesměju, že si vozí paštiky a salámy, vždyť si je tam taky můžete všude koupit. Někdo vozí paštiky, já tedy taky a k tomu si beru ještě i naftu. Každej jsme nějakej, ale koukám že Vás to docela roznítilo.
Re: auto
09. 07. 2008 14:35
Jenda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mnoho povyku pro málo, vždyť on nepíše že by to
> byl benzín, ale nafta ta pokud vím je hořlavina
> II. třídy, statikou ji opravdu nezapálíte, je
> problém ji zapálit i jinak. Kdyby napsal že veze
> 40 l fritovacího oleje, také byste se tak čílili a
> hořlavodst je tam stejná a co ti kteří si vezou
> líh, PB a podobně ti vám nedělají problém?
> Samozřejmě bych si palivo takhle nevezl i kdybych
> měl naftu zadarmo ale každý máme jiné možnosti.


Nejsem odborník přes naftu, ale vím, že třeba v zimě naftu jen tak sirkou nezapálíte, ale pokud bude venku 35 stupnů tak věřím , že to půjde. Pokud nafta je zahřátá tak se z ní uvolňují hořlavé páry.
Re: auto
09. 07. 2008 15:00
Nafta se opravdu zapaluju hůř než benzín. Ale myslím, že v případě havárie člověk nikdy neví co se může stát. Ono by stačilo jen PETku špatně zavřít a polít si v kufru třeba oblečení. Nemusí člověk hned myslet na nejhorší. Pak by se těch pár ušetřených korun opravdu vyplatilo.
dr. Stanley
Re: auto
09. 07. 2008 17:07
Bože,
tady se člověk dozví věci.Proč ten šetřílek, co si leje do nafty grilovací olej a vozí to v pet flaškách, tak proč si to nedá rovnou do kanistru ?
Pravděpodobnost že ho vyberou na hranicích je dle mého tak 1:1000.
Žádnej celník tam nepůjde po PHM v kanistrech, když ví, že to nikdo nedělá protože tam je mnohdy cena srovnatelná ne-li levnější než v Evropě.
Ty celní předpisy platí snad pro toho, kdo by si vezl za autem cisternu.
A i kdydy, tak mu to nevezmou a akorát mu těch 20 litrů "nafty" proclí.
Bože, božeconfused smiley
Pedro
Re: auto
09. 07. 2008 22:50
Nafta se sice snadno nezapálí, ale všiměte si jak velké procento aut po havárii hoří a nejsou to pohoné hmoty! A jakej je to fajrák a přitom si řeknete co na tom autě může hořet vždyť je to samý železo... jenže ona hoří i barva na karoserii, plasty, tlumex atd. A to je takovej žár, že teče i hliníkový blok motoru a to znamená 600stupňů + .... a to ta nafta chytne spolehlivě... A přece jen mít pod nohama rozlito 40L hořlaviny.... Vem si paštiky, vem si řízky, vem si třeba český nanuky za 10kč, šetři jak chceš já to umím pochopit ale neriskuj tak strašnou smrt... (samo uhořet v tom můžeš tak jako tak, ale s těmi 40 litry je to jistější....)
Re: auto
09. 07. 2008 23:46
Řekl bych že to procento po havárii hořících aut je naprosto minimální a to i když ty auta jsou pěkně rozšvihaný, samozřejmě pokud chytne je to průser. Pokud ta nafta bude v těch PET lahvích tak se také tak snadno nerozleje, vždyť víš co PETka vydrží.
Re: auto
10. 07. 2008 10:15
Lidičky tak už se nerozčilujte. Zítra jedu i se svýni PETkami, pak Vám napíšu jak to dopadlo. Hlavně ať to ty naše autíčka a my vydržíme, užijem si krásné moře a přírodu a to nejdůležitější přeji Všem i sobě, že se všichni vrátíme zdraví a o to jde. Přeji všem krásnou dovolenou a zatím Pa Pa
avatar Re: auto
10. 07. 2008 11:29
Docela se nám jednou šiklo,že jsme s sebou vzali náhradní klíče od auta-bylo velmi příjemné,když je manželka vyčarovala z batohu,zatímco já vybíral okno,které rozbijusmoking smiley.Ne PET už toho bylo popsáno až až..grinning smiley
chodac
Re: auto
10. 07. 2008 12:00
My také vozíme dvoje klíče, ale domnívám se, že kdyby bylo nejhůř, klíče budou stejně v autě smiling smiley
Re: auto
10. 07. 2008 15:22
A proto je rezervní klíč bez imobilizeru schovaný tak abych se k němu dostal zvenčí, tyčinka imobilizéru abych mohl odjet je v autě, ale dobře schovaná.
Re: auto
10. 07. 2008 16:51
Před týdnem jsme koupili dvouletou ojetinu z Francie jménem Zafira 1.9 CDTI. V sobotu jdeme na prohlídku do značkového servisu. Myslíte, že se pak můžeme odvážit jet letos k moři?
Re: auto
10. 07. 2008 17:14
To pak333: určitě, vždyť to je v podstatě nové auto. Jezdíme služebně do Černé Hory 5,6 let starými Fóbiemi a Octávkami a bez problému. A pokud jedete do značkového servisu, tak tam by měli odhalit mouchy. Ale samozřejmě stát se může vše.100 % záruku nikdy nikdo nemá i s novým autem.
Re: auto
10. 07. 2008 20:18
hm a máš u tý Zafiry servisku? Přečti si článek v posledním čísle časopisu autodiesel (mondeo, dovoz z francie...) Jinak šťastnou cestu
Re: auto
10. 07. 2008 22:44
Karel IV dojel k Jadranu na koni a vy si děláte hlavu se Zafirousmoking smiley
Re: auto
10. 07. 2008 22:53
spinning smiley sticking its tongue out Dík za radu. Asi půjdu zapřáhnout bričku a vyrazím
Re: auto
11. 07. 2008 06:21
Re: auto
11. 07. 2008 06:41
misan007 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Nejsem odborník přes naftu, ale vím, že třeba v
> zimě naftu jen tak sirkou nezapálíte, ale pokud
> bude venku 35 stupnů tak věřím , že to půjde.
> Pokud nafta je zahřátá tak se z ní uvolňují
> hořlavé páry.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Nafta je těžko zapalitelná i v létě pouhou sirkou. Páry benzínu ano, páry nafty - za svou praxi v PO jsem se s tím nesetkal. Ale samozřejmě od motoru, od elektrické jiskry tyto možnosti jsou a stávají se. Osobně nesouhlasím, jako hasič, s takovýmto harakiri. Jestliže mám na dovolenou a na cestu, tak nebudu v PETkách vozit PHM. Považoval bych to za ponižující.
A to nejen proto, že dle, nejen chorvatských, předpisů, je zakázáno dovážet PHM mimo nádrž. Dle českých zákonů je zakázáno do obalů od potravin dávat jakékoliv jiné nebezpečné látky, a to nafta bezesporu je.
V každém případě je nafta hořlavina třetí, resp. druhé třídy hořlavosti, a to podle teploty vzplanutí, kde rozdíl jednoho stupně může činit zatřídění, a zamíchaná nafta mezi pitím v kufru auta - to může jen hazardér. Ale každý svého štěstí strůjcem.
Re: auto
11. 07. 2008 08:24
Normálně benzín v kufru nevozím,ale na dovolenou si beru v homologovaném kanystru 5 litrů benzínu,né abych nějak ušetřil.
Není nad to když jedete po Chorvatské dálnici,počítáte z místem ,kde natankovat a ejhle zácpa,2 hodiny v kolené ,popojíždění na jedničku,spotřeba s klimou brutální,nezbylo nic jiného než hodit výstražky,hodit na sebe vestu,zhasnout motor,vzít kanystr a rychle to do nádrže nalít,všichni na mě čuměli jak na blázna v tu chvíli se ozval jeden Slovenský turista,zda bych ,mu tam aspoň litr nedal,že je taky skoro na suchu a nemá nic,rozdělil jsem se. Asi by nebylo příjemné v té zácpě zůstat kvůli nedostatku paliva.
Ano jsem hazardér,že to v tom kufru mám,ale jako jeden z mála našich řidičů mám i hasičák při ruce ve voze a to se taky málo vidí.
Do PET láhví bych benzín nikdy nedal a to proto,že benzín tuto láhev rozlepta a protrhne takový blázen nejsem.
Anonymní uživatel
Re: auto
11. 07. 2008 09:38
Nu, kanystr nevozím, ale v cizí zemi, kteru neznám podrobně, a chorvatskou dáílnící jsem jel jedinkrát, mám zvyk, že když se ručka palivoměru octne někde na čtvretině, u nejbližší pumpy dotankuju do plné.Osvědčilo se a nesmrdí to.smileys with beer
Re: auto
11. 07. 2008 11:23
Já si na dovolenou klidně pro klid duše malý kanystr vezmu. Klidně se může stát jak mnoho předchozích psalo, že se zaseknete v koloně na 3 hodiny a pak omylem přejedete jednu benzínku a co pak - bez paliva na dálnici čekat na asistenční službu.
Re: auto
11. 07. 2008 23:41
Tankuju jako Tomm,ale vezu v 5l kanystru vodu na opláchnutí rukou od řízků...
avatar Re: auto
12. 07. 2008 08:55
vočko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tankuju jako Tomm,ale vezu v 5l kanystru vodu na
> opláchnutí rukou od řízků...


jj,benzín už také nevozíme,ale vodu na ruce ano-nenávidím ulepené ruce na volantu
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.