Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Dvořiště - Linec

Autor v2x 
v2x
Dálnice Dvořiště - Linec
11. 01. 2015 20:04
Může Vás zajímat, že stavba pokročila. V listopadu byl otevřen úsek kolem Freistadtu. I dál je vidět, že další úseky budou brzo hotové.
Od Freistadtu směrem na hranice zatím pokračovat nebudou, dokud se nezačne také u nás.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
11. 01. 2015 21:10
Ano, obchvat Freistadtu na rychlostní silnici S10 byl v listopadu přednostně otevřen. Včetně povinnosti mít dálniční známku. Na obchvatu je i přímé napojení na silnici B38 směrem na Weitru. Zbytek trasy jižně od Freistadtu má být hotov letos. Včetně druhého tubusu tunelu pod Neumarktem, kde se přes 10 let jedním tubusem. Na sever od Freistadtu se řešila trasa do Rainbachu. Tak by odpadly prujezd osadou Vierzehn a městečka Rainbach. Hraniční část s osadami Wullowitz a Kerschbaum již nemá uzavřenou obec. Ale stavba severně od Freistadtu hned nezačne. Ostatně u nás se teprve má stavět mezi Veselím a Budějovicemi.......Bezplatná trasa do Lince je přes Vyšší Brod a přechod Studánky. Pak po silnici B126 až do Lince. Bad Leonfelden má částečný obchvat, pak je tam obec Zwettl an der Rodl, zatím bez obchvatu, v kopci před Lincem jedna serpentina, a jinak i stoupací pruh.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
11. 01. 2015 21:43
pár minut ušetříme. hlavně když se vracíme, tak ve Freistadtu vždycky poskakujem mezi semaforama. takže thumbs up
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
11. 01. 2015 22:24
Ano, úspora několika minut na semaforech ve Freistadtu. Na druhou stranu na výpadovce na Linec ve Freistadtu jsou nové kruhové křižovatky s napojením dálnice. Letos mohou být dočasně komplikace v úseku stavby dálnice, která probíhá od tunelu v Neumarktu prakticky paralelně se starou cestou B310. Stejně jako napojení na dosavadním začátku S10 severně od Lince. Alternativně jsem pak zmínil B126. Jinak technickou chloubou je dálniční most na obchvatu Freistadtu.
v2x
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
27. 05. 2015 18:06
Několik měsíců jsem tam nejel, zná někdo aktuální stav?
Zima byla stavbám příznivá, otevřou něco v dohledné době?
v2x
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
17. 07. 2015 10:21
Opět se zeptám, něco nového?
Pregarten- Freistadt Süd, délka: 15 km, stav: zahájení výstavby v letech 2012 - 2013, zprovoznění: prosinec 2015
Některé úseky můžou být dřív.
(pojedu až v září)
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
17. 07. 2015 11:29
Na této trase je jeden nový úsek již otevřen. I čerstvá mapa v navi koktala. Nájezd na dálnici směr dolů je značen dobře, zpět trochu nejasné, na jednom kruháči se na dálnici najíždí prvním výjezdem z kruháče, ale většina aut jela rovně, po staré silnici. Na dálnici jsem se bál, nikde nikdo. Stav z konce června.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
18. 07. 2015 22:41
Přesně tak, jel jsem tam včera. Na tom kruháči mě taky navi hnala jinudy, ale já se držel značek a pohoda.
avatar Re: Dálnice Dvořiště - Linec
19. 07. 2015 09:19
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přesně tak, jel jsem tam včera. Na tom kruháči mě
> taky navi hnala jinudy, ale já se držel značek a
> pohoda.


Přesně tak, navigace má být pomocník a sluha, nikoli pán smoking smiley
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
19. 07. 2015 20:06
taky jsem dnes projel. další úseky se staví, tak snad za rok
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
22. 12. 2015 20:53
Tak konečně S10 otevřena eye rolling smiley Zatím všude max rychlost 100km,ale myslím že je to dočasné. Určitě kdo jezdí přes Dvořiště,tak dobrá zpráva.Podle navigace cca15-20minut rychlejší.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
23. 12. 2015 08:30
Dobrá zpráva, již se těším, jak to příští rok zkusím. Teď ještě pohnout na naší straně s dálnicí a obchvat Budějek.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
04. 01. 2016 09:26
100km/h nebude dočasná, ale konečná. Znáte rakušáky, spíš rychlost snižují kvůli blbostem jako je třeba hluk a podobně...
Nicméně taky se těším, až si jí v létě projedu smiling smiley
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
04. 01. 2016 10:09
taky se těším až trasu projedeme, snad se to do léta nějak zásadně nezkomplikuje. ale už je to LETOS spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 06. 2016 09:53
Dneska jsem prolítnul přílohu MF Dnes a píšou, že jsou omezení v tunelech mezi Lincem a Grazem, jezdí se v některých jen jednotubusově a omezení bude pokračovat až do září. Dále někde před Grazem je dálnice uzavřená úplně, předělává se nějaká křižovatka a dálnice se objíždí po okreskách. Může někdo upřesnit, případně poprosím vševěda Jardu Hilla, zda by něco nepočmuchal na A stránkách.
avatar Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 06. 2016 13:41
Pokud Jarda otevře "Hillův slovník naučný", ať mrkne i na Vídeň, mám zprávy, že je to tam "aké si čudné" s těmi uzavírkamicool smiley
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 06. 2016 15:31
Ono je to letos celé nějaké čudné. Benešov - bude se jezdit přes město. Budějky - průšvih. Dálnice A9 - některé tunely jednotubusově. Před Grazem - ven z dálnice na objíždku. Okolo Grazu - jako vždy rozkopáno. SLO mezi dálnicí a HR hranicema - staveniště. To vše na "mé" trase. A to nemluvím o D1, bordelu kolem Jihlavy a další.
avatar Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 06. 2016 15:39
aktuálně k Budějkám:
Minimum problémů průjezdem jihočeské metropole očekávejte ráno tak 8 - 10h a večer po 19h . Nejhorší čas je 13h - 17h o pátku a neděli ani nemluvě. To je na mašli! Budějky a H.Králové byly vyhlášeny nejhoršímy městy co se týče dopravní obslužnosti. Částečným otevřením severního obchvatu se to trochu zlepšilo, ale ta oprava mostů podél výpadovky na Dvořiště, to je masakr.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 06. 2016 16:00
Ha, Jarda už je tu, tak se snad něco dovímesmoking smiley
avatar Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 06. 2016 16:03
no, chvíli to bude trvat než se dostane sem. ono než napíšeš na každé druhé vlákno tři odpovědi, nějaký čas to zabere grinning smiley
avatar Re: Dálnice Dvořiště - Linec
08. 06. 2016 12:48
Ano to není nic nového. A9 před Grazem byla uzavřená již o velikonocích. Objížďka není nijak složitá a je dobře značená. Nevím, jestli je to dobrá zpráva, ale v časech největšího dopravního provozu, což bude doba sobotních střídání turnusů v HR je zastaven stavební provoz a dálnice je průjezdná zúženými pruhy přes staveniště. Tak to bylo právě o těch Velikonocích a věřím, že tento režim bude i nadále.
avatar Re: Dálnice Dvořiště - Linec
12. 06. 2016 23:39
Ať se neopakujeme. Proč zvážit zda nejet na Dvořiště a Linec a zkusit cestu přes Třeboň a Halámky (hlavně pro přijíždějící od Tábora) - odkaz: [forum.ihvar.cz]
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 08. 2016 00:01
obchvat freystadtu a následné napojení přes tunel götschka, rychlostní silnice S10 na dálnici směr linz je super. bez problému tam i zpět. sice je tam všude 100km/h, ale dva/tři pruhy, takže obvykle zdržující kamiony s úsměvem míjíte.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
06. 06. 2017 14:10
Zdar, je něco nového na této trase? Jak jsou na tom s dostavbou dálnice oproti minulému roku? Případně nějaké info pak dále na Graz, zda se pojede opět jen jednotubusově, teď nevím co to bylo za tunel či tunely, kvůli rekonstrukci. Termín odjezdu se pomalinku (moc pomalinku) blíží, tak bych nějaké info přivítal.
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
06. 06. 2017 19:43
Na Pyrnske dalnici jsou podle asfinagu dve dlouhodoba omezeni s prevedenim do jednoho smeru. Ale nejsem si ted jista zda i tunely. To pak z pc zitra. Jedno je do pulky srpna, dalsi myslim do zari...nejaka dalsi jsou kratkodoba nebo budou koncit ted v cervnu. Kazdopadne sleduju a snad nic vetsiho dalsiho nepribude
Re: Dálnice Dvořiště - Linec
07. 06. 2017 07:37
Pokud jde o S10, tak tady se par let jeste nic nehne, Freistadt-Nord - Rainbach-Nord zacnou stavet nejdrive 2021, ten zbytek se nevi.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.