Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise

Autor Radomír 
avatar Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
06. 01. 2015 17:29
Dálniční známka v Rakousku zdražila pro letošní rok v průměru o 2,1 procenta. Cena ročního kuponu pro osobní auta stoupla o 1,7 eura na 84,4 eura (2338 korun), desetidenního o 20 centů na 8,7 eura (241 korun).

Výrazné omezení přináší začátek roku 2015 pro řidiče starých nákladních aut a dodávek. Vozidla kategorie N, jejichž motory neplní minimálně emisní normu Euro 1, nesmějí vjíždět na území Vídně.Kategorie N zahrnuje veškeré automobily určené pro přepravu nákladů. Nové nařízení navazuje na zřízení emisní zóny pro území státu Dolní Rakousko (obklopující Vídeň) v létě loňského roku.

Všechna vozidla kategorie N1 navíc budou muset mít na čelním skle vylepenou ekologickou známku. Těch je pět typů. "Vydávají je větší stanice technické kontroly a pobočky rakouského autoklubu ÖAMTC po předložení technického průkazu.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
06. 01. 2015 17:53
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
06. 01. 2015 18:46
Zde : [www.dekra-automobil.cz]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
23. 01. 2015 19:54
To znamená, že když má Škoda Octavia kombi koupené jako N1, tak si musím opatřit tu nálepku?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
23. 01. 2015 20:52
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To znamená, že když má Škoda Octavia kombi koupené
> jako N1, tak si musím opatřit tu nálepku?

Také mě to napadlo, že to může být potenciální problém pro majitele těchto vozů smoking smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
23. 01. 2015 21:04
Vypadá to že ano. Jen by mně zajímalo kde jí vezmu pokud se v rozhodnu jet třeba v noci do rakouska tak kde mi jí prodaj.
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
23. 01. 2015 21:38
Jestli máš jistotu, že rakouští policajti nemají podle čeho zjistit, že máš auto registrované jako dodávku, na známku se vykašli.
Ale nejspíš se to dovíš na kontaktních místech. On ten rakouský pohled na registrace dodávek a osobních aut je poněkud jiný, než se to praktikovalo u nás, takže nejspíš na té známce trvat budou.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
26. 01. 2015 13:58
známku ti prodají na kterékoliv stanici STK tj pokud pojedeš v noci musíš si ji pořídit den předem a potřebuješ k tomu velký TP
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 08:38
TO: Sponik
........pokud pojedeš v noci musíš si ji pořídit den předem

a kde mi ji takhle rychle prodaj prosímtě ?
ona se totiž prodává na kterékoliv stanici STK ale v RAKOUSKU tzn. na RAKOUSKÝCH STK !
To co máš na mysli je zprostředkování přes společnost DEKRA v ČR ale doba vyřízení žádosti je 14 dní. Na STK která musí být partnerem DEKRY si velký TP ofotí a kopii pošlou do Rakouska k vřízení tam z TP vyčtou "ekologičnost" auta a vydají příslušnou plaketu, pošlou zpět. asi to posílají koňkou že to trvá v 21.století 14 dní... v době internetu, mobilního internetu, bych spíš tak čekal 14 minut.... nevím.
Navíc pokud projedu evropu ČR rakousko,německo švýcarsko, uvidím přes ty dálniční kupony a eko plakety vůbec na cestu ? Kde asi udělali soudruzi z Bruselu chybu ....
Chápu ochranu ekologie ale kdyby Rakušanům šlo o ekologii tak neudělají tohle
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 14:41
nevím jak Rakušáci jestli mají nějaké svoje spešl plakety ale standartní plakety které platí třeba pro nemecko vydavají na stk na počkání za základně velkého TP resp. emisní směrnice která je v něm zapsaná. Pokud není směrnice zapsaná pak ano čeká se na výpis z dekry.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 16:17
Tak,že pokud to dobře chápu,když jezdím do Chorvatska dodávkou N1 měl bych se o to začít zajímat? I když jen projíždím po dálnici?

Zdenek
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 17:33
ano a ano :-) a dalsi mista budou rychle pribejvat, taky si musim naplanovat cestu do Dekry a ekonalepku zavcas zajistit ...
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 18:22
Sponik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nevím jak Rakušáci jestli mají nějaké svoje spešl
> plakety ale standartní plakety které platí třeba
> pro nemecko vydavají na stk na počkání za
> základně velkého TP resp. emisní směrnice která je
> v něm zapsaná. Pokud není směrnice zapsaná pak ano
> čeká se na výpis z dekry
.
Teda doufám že to nepletu zkusim oslovit ješte Hilla ten o tom dost veděl když jsem se ho dotazoval.
s německejma problém není a hlavně němci maj značky takže víš kam vjíždíš průjezd městem po dálnici v něměcku co jsem viděl tak je normální a omezení jsou na vjezdech do měst.
V případě Rakušáků jde ale o to že s N1 bez plakety nesmíš po dálnici skrz Vídeň i když nesjíždíš do centra.As
poň takhle jsem to pochopil podle týhle mapy ale to že si dali dálnici zkrz město za to přeci řidič nemůže. proto jejich jednání nechápu
ALE RAKUŠACI MAJ SVOJE VLASTNÍ PLAKETY A JSOU JINÉ NEŽ TŘEBA NĚMECKÉ ! TAKŽE PŘIBUDE DALŠÍ SAMOLEPA NA SKLO...
Jsem jen zvědav jak se bude tvářit pojišťovna při rozbití skla úhrada těhle všech známek nebude zanedbatelná.
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 20:25
Hledal jsem, kde se dalo, ale povinnost plaket se vztahuje skutečně na celé vyhlášené území bez ohledu na třídu komunikace.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 21:42
mam mercedes c kombi, je to n1 kvuli dph, tzn. ze muzu taky pro plaketu vyrazit. nemeckou uz mam, at zije EU smiling smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 22:16
TO chodac

Já neznám přesnej význam Kategorie N1 v Rakousku ale MYSLÍM že u nich je pod označením N1 skutečně malý nákladní (VITO,JUMPER, Tranzit...) prostě dodávka. U nich asi tu pakárnu s odpisem DPH a tudíž označení N1 jako u nás neznaj, Takže asi nebudou zastavovat všechny kombi, a doufat že se trefí na N-jedničku....
Na druhou stranu je tam ta sankce cca 2000 Euro
ALE JE TO JEN MŮJ ODHAD !!!!
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
27. 01. 2015 22:47
Skutečně mají v Rakousku trochu jiné dělení - kategorii N1 dostává osobní vozidlo v případě, že jde o tzv. Fiskal-LKW, tedy auto s odečtem daně. A, protože jde o daně, je k tomu poměrně komplikovaný systém požadavků, jedním z nich jsou úchyty na mříž, dalším jen jedna řada sedadel a nákladná vestavba další řady, něco je tam o zadních a bočních dveřích za sedadly, něco o tom, že užitkovost takového vozidla do 3,5 tuny musí být zjevná... Jenže dá se spolehnout na to, že si při kontrole na parkovištích nevšimnou těch úchytů? Do evidence Dekry mají online přístup a nejspíš nebudou řešit, že vozidlo podle nich je zrovna upravené tak, že by se u nich jako kategorie N1 registrovat nedalo. U nás to N1 ve velkém techničáku napsané je a Dekra o tom ví.
A Rakušáci vědí o tom, že u nás jezdí mnoho osobáků registrovaných jako užitkové vozidlo kat.N1, bohuže jsem nikde nevyčetl, jak taková auta budou posuzovat: jestli podle toho, že vozidlo je zjevně osobák, nebo podle toho, že je registrované jako dodávka N1.
Proto doporučuji obrátit se na ty STK, které k tomu mají oprávnění, a vyjasnit si to s nimi, jinak se tu pořád budeme bavit o ničem.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
28. 01. 2015 14:55
Ttom: to že jsou pro rakousko jiné Plakety jak pro Německo sem netušil. a jestli je na to čekačka 14 dní tak to je pěkně blbé sad smiley
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 01. 2015 11:24
no kategorie je zapsana i malem technicaku tak kdyz te budou nahodne stavit a zjistej ze mas v TP kategorii N ci N1 a nemas plaketu tak uz je nebude zajimat ze auto vypada jak osobak, ona ta plaketa zas tak draha neni a hlavne ji clovek koupi jen jednou, do budoucna se bude zona rozsirovat a hlavne se da pocitat i stim ze bude rozsirena i na osobaky, chystam se navstivit Dekru a plaketu si zajistit ( jezdim pres A s pick-upem ) tak dam pak info jak ji m to slo ...
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 01. 2015 13:42
V malym TP je to česky napsáno nákladní automobil v zelený kartě je napsáno osobní - taky česky. Já asi udělám přestavbu zpět na osobni stejně jsem to chtěl kvůli navýšeni obsaditelnosti
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 01. 2015 13:49
slovo nakladni staci ...
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 01. 2015 17:22
Ta přestavba z N1 na M1 není zadarmo.

VW - Multivan 7HC,7HM,
VW - Transporter + Caravele 7DB,7DZ,7HC,7HCA,
VW - Touran
VW - Sharan 7M
Seat ALHABRA 7M
Renault Clio typ: D4F xx, D7F xx, F8Q xx, F9Q xx, K4J xx,K9K xx.(102/1995 Sb.)
Mercedes - Benz V - Vito + Viano 638,638/2, 639, 639 4x4, 639/4, 639/5,
Mercedes - Benz A - typ: EG/MA N 001 (169)
Mercedes - Benz B - typ: EG/MA N 004 (245)
Mercedes - Benz C - typ: EG/MA N 204 (204 k)
Mercedes - Benz G - typ: 461 a 461 N
Mercedes - Benz GL - typ: EG/MA N 007 (164 G)
Mercedes - Benz GLK - typ: EG/MA N 008 (204 X)
Mercedes - Benz R - typ: EG/MA N 006 (251)
Nissan - Tino V10
Nissan – Vanette Cargo HC23(kombi)
Nissan - Primastar J4 (kombi)
Nissan – Almera N 16
Nissan - X-Trail T30 – T31
Nissan – Interstar J3(kombi)
Nissan - Pathfinder R51
Nissan – Primera WP12
Nissan - Murano Z 5O – Z 51
Nissan – Micra K12
Kia - Carnival UP
Kia - Carens FC
Kia - Sportage Je
Kia - Picanto BA
Kia - Rio DE
Kia - Ceéd ED(N1 4 - místný)
Chrysler -
JEEP -
DODGE - typy JK,XH/WH,PM/MK,KK/KA

Cena zápisu do velkého TP - změna kategorie + navýšení obsaditelnosti

5 600,- Kč + DPH 21%

Renault Clio:
Cena zápisu změny z N1 do M1 + zpětná montáž sedadel a pasů na 5-ti místné

3 000,- Kč + DPH 21%
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 01. 2015 21:15
TO: Tomaš 539

Zadarmo to není, taky co je dnes zadarmo.
ale v mém případě by to mohlo být 8+1 a to se hodí yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (29. 01. 2015 21:18).
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
03. 02. 2015 09:07
tak jsem vcera zazadal na Dekre, zaplatil 1000 kc a ted cekam. Zacina mne EU pekne krkat. jeste nemam madqrskou, polskou, slovinskou a chorvatskou a italkou a letos jsem chtel do francie. To pres predni okno neuvidim. Nastesti blbne jen rakousko. Budu lobovat u sveho europoslance, aby byla jednotna euro plaketa, ktera by se davala rovnoj na spz smiling smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
03. 02. 2015 19:05
Za desat rokov co kupujem rocnu Rakusku znamku nechapem preco je to akurat stred, alebo lava str. Ja to stale dam na pravu k Slovenskej. Oni ma upozornia, ze na buduci rok si to dajte spravne.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
03. 02. 2015 19:21
Nechapu, když vis kam to ma přijít, proc to lepis jinam a ocekavas benevolenci při kontrole, to mi hlava fakt nebere. A na estetické hledisko se snad nedá koukat.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
03. 02. 2015 19:40
Už se myslel, že pro ni poletím taky. Naštěstí je v TP kategorie vozidla M1G. Člověk za chvíli bude mít okno polepené jenom těmihle blbostmi. Už teď zelená plaketa do DE, známka ČR, známka SK, Rakouska, Slovinska...thumbs up
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
10. 02. 2015 20:47
tak uz ji mam. trvalo to tyden smiling smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
10. 02. 2015 21:04
cena ? 1000 + 25 euro ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (10. 02. 2015 21:04).
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
11. 02. 2015 21:55
ne 1000 kc vc dph za vse smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.