Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Tom
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2017 14:12
isquash: No každopádně, jestli to uvidí, až to vytáhneš s těmi drátky tak to může být opravdu ftipné grinning smiley
Vypadá to jako malá bombička smoking smiley
Nejftipnější by to bylo, kdybys to přilepil izolepou na okno.
Každopádně držím pěsti ať to fachá, ať nemusíš vyhazovat peníze za věc, kterou třeba příští rok zruší.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2017 16:21
Dovolená se blíží a tak jsem usoudil, že je třeba splnit závazek ze zpáteční cesty z dovolené minulý rok. To bylo tak. Krabička koupená 2013, takže by to ještě mělo být v pohodě. Ale už předloni jsem měl problém v Čakovci, že mě Cestarina neregistrovala. Vyřešila to uzmuta kartica. Loni jsem měl stejný problém na stejném místě. To jsem vystoupil z auta a s ENC v ruce jsem tam vykonal krátké cvičení. To zabralo. Domnívám se, že záleží i na tom, jak to mají nastavené oni, protože jinde jsem problém neměl. V každém případě jsem si loni uložil proměřit baterii. Včera jsem krabičku otevřel a dal se do měření. Bez zatížení je napětí 3,62V. Při odběru 7,5mA klesne na 3,53V a při 23mA pak na 3,42V. Problém ovšem je, že baterie je orientovaná tak, že není k přečtení typ. Podle druhotných znaků jsem usoudil na typ Saft 3,6V LS14250. No a na [www.ges.cz] jsou i vybíjecí charakteristiky. Podle nich a změřených porametrů ještě můžu být v klidu.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2017 21:08
To Santy: Mnooo, vidíš, to mě nenapadlo. Díky za nakopnutí.

Tak jsem si vyměřoval kam ohnu drátky a musel jsem černý připájet znovu, jelikož mi při tom hybání zlomil. Po novém přichycení jsem odštípl starou baterii a na její místo posadil novou. Moc dobře se mi nedařilo pájkou přichytit novou baterii k původním místům, abych ji měl pojištěnou proti případným pohybům. Chvíli jsem s tím bojoval a nakonec se to nějak povedlo. Žádná nádherná práce to není, ale alespoň to nevypadá jak malá bomba. smiling smiley


avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2017 21:49
Tak jsem zběžně prolétl vlákno a našel jednoho co po výměně projel - MAHONY 3.7. 2015
[forum.ihvar.cz]


Mahony napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny, tak mohu potvrdit dnešní průjezd
> po výměně napájecí baterie v mém ENC. Při výměně
> byla odpájená původní baterie, zařizení bylo
> přibližně týden bez napájecí baterie, než mi do
> místní prodejny elektro přišla mnou objednaná
> baterie nová (již bez těch kontaktních drátků).
> Z nějakého starého rádia nebo nějakého podobného
> zařizení bylo demontováno uložení pro baterii a
> toto pak připájeno do ENC, takže teď již mohu
> vyměňovat baterii bez nutnosti pájení.
> Známý mi dnes potvrdil SMS-kou ranní průjezd a
> funkčnost ENC zařizení - takže bez problému.
> Krásnou dovolenou a bezproblémové cestování všem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (14. 06. 2017 21:50).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2017 22:37
Grizzly, však taky Mahonyho uvádím ve svém přehledu na předchozí stránce.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2017 22:44
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... Žádná nádherná práce to není ...

Sorry, ale je to názorná ukázka toho, jak by se to nemělo dělat. Přeji ti aby krabička po tomto "odborném" zásahu fungovala, ale zároveň mám trochu obavy, že to tak být nemusí sad smiley .
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
15. 06. 2017 08:14
isquash určitě napíše, jestli mu krabička po jeho operaci fungovala.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
15. 06. 2017 11:12
Aby to nebylo jako: "Operace se zdařila - pacient exitoval"... smileys with beer
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
15. 06. 2017 19:49
Dnes jsem překontroloval stav baterie v ENC (od r.2012) a ručička se hodně přiblížila žlutému poli na zátěžáku. I když je ještě v zeleném poli, pro jistotu jsem vytáhl By - pass viz foto isquash. a na konci mám spojku z 9V baterie. Protože mi přebývají baterie ze SIMATICU S7, které jsou totožné s tou v ENC, mám připravenu baterii 3,6V s napájenou koncovkou také z 9V baterie, ale v převráceném gardu. A teď:
1.) Pojedu - na mýtnici ENC pípne = OK jedu dál
2.) pojedu - na mýtnici ENC nepípne = připnu okamžitě záložní baterii na By - pass a zkusím znova
- pípne OK jedu dál a záložní baterii odpojím jakmile projedu poslední mýtnicí a zapojím zase až pojedu nazpět.
- nepípne = vezmu lístek, zajedu za mýtnici ve Varaždínu a zaparkuji. Nechám si krabku vyměnit a převézt kredit na novou. SAMOZŘEJMĚ TY DRÁTY ODPOJÍM, ABY PO MĚ NEZAČALI STŘÍLET, ŽE JIM TAM NESU BOMBU!!! Když jí vymění, nechám si jí odpípnout u kanclu a dám jim lístek (nebo krabkou zaplatím až budu vyjíždět, no).

Jsem na dovče a problémy budu řešit jen do určité hranice. ASI TAK smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (15. 06. 2017 19:51).
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
15. 06. 2017 19:55
Pedro66
To jsem prostě já a isquash = elektrikáři k nezaplacení
[www.google.cz]:



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (15. 06. 2017 19:58).
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
22. 06. 2017 23:18
ENC Z ROKU 2012
Před týdnem jsem měřil zátěžákem baterii a ručka ukázala hraniční nabití. Takže pánové, toto jsem oficiálně vyzkoušel. Koupil jsem si za 7 Kč držák na baterii AA, v zubech oholil konce kabílků a ty jsem "NA HULVÁTA" připojil minus k minus polu baterie uvnitř ENC a plus k plus polu původní baterie. konce jsem pevně smotal, ne přiletoval, aby vše šlo zase rozebrat, kdybych musel ENC měnit. Toto jsem udělal doma. Když jsem přijel k mýtnici, strčil jsem do držáku baterii AA = 3,6V a projel bez problémů všechny mýtnice. Po posledním projetí jsem baterii vytáhl a schoval pro zpáteční cestu, aby se zbytečně s tou původní vybitou nehádala. FUNGUJE TO !!!
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
23. 06. 2017 07:09
Jsem technický antitalen - je prosím někdo na Vsetínsku kdo by mě tu baterku v ENC změřil???
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
01. 07. 2017 10:11
Tak přátelé, ENC, po mém přiletování nové baterie a následném odštípnutí původní baterie ŽIJE!!. Ráno jsem přifrčel na Goričan do ENC pruhu ....áaa krabička pípla, závora se zvedla. S úsměvem na tváři a s potěšením v srdci, že operace se zdařila a ENC pacient neumřel, jsem pokračoval dál v cestě k moři. thumbs up
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
01. 07. 2017 11:15
Dnes som sa vratil z ENC z roku 2012 (HAC). Krabicka bez uprav fungovala, pri prejazde cestarinou kratko pipala.


na ceste spat v Madarsku 2x po sebe dlho pipla. Co to je za signal? Stretli ste sa s tym niekto?
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 07. 2017 21:57
263735 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes som sa vratil z ENC z roku 2012 (HAC).
> Krabicka bez uprav fungovala, pri prejazde
> cestarinou kratko pipala.
>
>
> na ceste spat v Madarsku 2x po sebe dlho pipla.
> Co to je za signal? Stretli ste sa s tym niekto?

Vloni se mi stalo to stejné, trochu jsem to nechápal.
Stalo se to průjezdem pod nějakou mýtnou bránou či co na dálnici v Maďarsku hned za hranicemi v Letenye...
Měl jsem za to, že ji ta brána nějak vzbudila....
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 07. 2017 22:01
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak přátelé, ENC, po mém přiletování nové baterie
> a následném odštípnutí původní baterie
> ŽIJE!!. Ráno jsem přifrčel na Goričan do
> ENC pruhu ....áaa krabička pípla, závora se
> zvedla. S úsměvem na tváři a s potěšením v srdci,
> že operace se zdařila a ENC pacient neumřel, jsem
> pokračoval dál v cestě k moři. thumbs up

Ahoj,
když jsi měnil baterii, byla, než jsi připájel novou neustále připojená původní??
Zkrátka krabička nebyla ani okamžik bez napájení ?
Díky...
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 07. 2017 22:07
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ENC Z ROKU 2012
> Před týdnem jsem měřil zátěžákem baterii a ručka
> ukázala hraniční nabití. Takže pánové, toto jsem
> oficiálně vyzkoušel. Koupil jsem si za 7 Kč držák
> na baterii AA, v zubech oholil konce kabílků a ty
> jsem "NA HULVÁTA" připojil minus k minus polu
> baterie uvnitř ENC a plus k plus polu původní
> baterie. konce jsem pevně smotal, ne přiletoval,
> aby vše šlo zase rozebrat, kdybych musel ENC
> měnit. Toto jsem udělal doma. Když jsem přijel k
> mýtnici, strčil jsem do držáku baterii AA = 3,6V a
> projel bez problémů všechny mýtnice. Po posledním
> projetí jsem baterii vytáhl a schoval pro zpáteční
> cestu, aby se zbytečně s tou původní vybitou
> nehádala. FUNGUJE TO !!!

Myslím, že i kdyby jsi nestrčil do držáku novou AA 3,6V, tak bys projel v pohodě.
Protože původní baterie musela mít ještě dostatečné napětí, jinak by už připojení nové stejně nepomohlo...
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
15. 07. 2017 00:06
Původní baterie mohla mít ještě postačující kapacitu pro "probuzení" krabičky, ale již nedostatečnou pro odeslání odpovědi mýtné bráně.
Připojená baterie pak jistila celou funkci krabičky.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
17. 07. 2017 10:09
to zdendys:
přesně tak, stále pod napětím. Po té, co jsem si udělal sumarizaci uživatelů co zde krabičku vyměnili, jsemšel pro jistotu do výměny pod stálým naoětím. Koupenou baterii v GME jsem připájel drátky na original kopečky pájky viz.obrázky na předchozí straně v tomto příspěvku. Následující den tu kluci hodili informace o vyrovnávacích proudech, takže jsem na doporučení santyho starou baterii odštípl. Výsledek výměny je zde na stráce v druhém příspěvku.
Zdendo, ty máš, ale ten novější typ krabičky od ARZ s tou knoflíkovou baterií. Ty se ji chystáš vyměnit?
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
21. 07. 2017 13:59
Ahoj, letos jsem u HACu koupil krabičku, která vypadá jako "novější od ARZ" v tomto příspěvku a na držáku je cuplík, který se zasune do krabičky a zřejmě spíná napájení.

Z toho mi vyplývá, že krabička musí fungovat i po odpojení a znovuzapojení napájení. Dokonce na fotce rozebrané krabičky to vypadá, že baterka je v držáku, tedy vyměnitelná. Jen nevidím, jak krabičku rozebrat, nejsou tam žádné šroubky nebo zacvakávací kryt. Asi se s výměnou baterie nepočítá.

Jestli se vložením krabičky do držáku opravdu spíná napájení, tak to má ještě jeden důsledek - pokud půjčím krabičku do jiného auta, musím ji půjčit i s držákem, jinak nebude fungovat.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 10:37
Zdravím zkušené "krabičkáře" smiling smiley. Takže: moje krabička koupena v červnu 2013 je "mrtvá". Před 10 dny jsem dojel na Varaždin k závoře ENC a nic se nedělo. Vystoupil jsem z auta, mával k čidlům --- nic. Obsluha mi vnutila lístek a tím se mě zbavila. Na Sv. Heleně fronta - obsluha nervózní - dávám lístek i s krabičkou - on že musím zaplatit a krabičku vyměnit na Lučku. Nechal jsem se odbýt, vytáhl 30 kun a fičel na Lučko. Lučko v sobotu 22.7.2017 připomínalo stěhování evropy !!! - na nějaké vyjednávání ve frontě nebylo ani pomyšlení - takže zase opáčko: závora u ENC, vystoupení z auta - mávání k čidlům (pořád sem si myslel, že se mi brána otevře) - nic. Obsluha (dítě školního věku ve žluté vestě mi dala lístek a že vše vyřeším na výjezdu). Na výstupu v Pirovacu už takový provoz nebyl, takže jsem si domluvil s obsluhou a ta mi kredit co jsem měl zaplatit podle lístku kudy jsem najížděl na dálnici stáhla. Cesta zpět - to samé - jen jsem se už nenechal nikde odbýt - prostě jsem projel bránou pro ENC, na krabičku nic nereagovalo - normálně jsem si vzal lístek - na výstupu jsem najížděl k bráně (ENC - i platba kartou) - obsluze dal lístek i krabičku - a ta mi kredit stáhla. Na Lučku při zpáteční cestě pohoda, stažení k mého kreditu provedli ochotně, v Čakovci už ochota moc nebyla - ale já jsem se odbýt ale nenechal a tak i tak mi kredit stáhli (s kecama - ale stáhli). Tak jsem popsal svou cestu - ale co dál. Novou krabičku se mi nechce kupovat (to mi bylo navrženo - že mi kredit co mi tam zbývá bude převeden na novou krabičku) - no dávat zase cca 120 kn za krabičku se mi nechce (jedu jednou za rok, pár kámošů si ji pak půjčuje - ale starám se já .....). Tak teď dotaz - když si teď podle návodu na fóru sám vyměním baterku v krabičce (snad to nějak dokážu) - bude to k něčemu? Když už mám tu původní baterii vybitou - a dám tam novou - normálně mě brána načte nebo tím že bylo baterka dlouho vybitá to bude k ničemu? Pokud to funguje jako třeba baterie v dálkáči na centrál - mělo by to jít - pokud ale to funguje na jiném principu - budu se snažit zbytečně. Nechce se mi tam znovu dobíjet kredit a být v nejistotě. Co radíte? A jak dlouho myslíte že by ta "nová baterka" měla vydržet?
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 11:10
Já bych to na tvém místě asi řešil smart kartou, podrobnosti viz v tomto vlákně. Teď mám ale novou krabičku, takže to budu řešit až za několik let, pokud ty slevy do té doby nezruší.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 11:53
Jasně, Smart karta je dobrá volba, ale já krabičku ENC nekupoval jen kvůli slevy. Líbí se mi ten hladký průjezd branami. Smart karta je jen platební prostředek - tzn. že bych jel na klasickou platební kartu a neřešil to "smartkou". A v koloně na mýtnici bych musel čekat stejně. Ale možná o ni začnu uvažovat .....
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 12:59
Taky jsem si říkal, že by mohli do ENC pruhů namontovat čtečky pro smart karty a bylo by to super.

ENC je podle mého zastaralá technologie, poplatná době svého vzniku. Dnes už takovéto systémy nepotřebují krabičku s baterkou, stačí obyčejná bezkontaktní čipová karta. U nás ve firmě si takto otevíráme závoru - kartu to přečte přes sklo auta na 10 metrů (když jedu svým vlastním autem, tak musím vystrčit ruku z okna ;-)). V mýtné bráně by stačila i čtečka k přiložení karty na straně řidiče vedle tlačítka k výdeji lístku.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 13:17
Krabička od HAC 2013 baterie 0 V. Výměna baterie doma, včera Varaždin nic, lístek odečtení s úsměvem, že asi baterie. Lučko zase nic lístek odečet, takže mám vlastně smart kartu :-)
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 14:12
Ty jsi to popsal přesně - proč smart kartu kupovat, když ji mám v jiné formě smiling smiley (nefunkční krabička ENC). Ale až nás bude více, tak to hrvati utnou, si myslím - prostě kredit na lístek neodečtou. A krabičku mám taky od června 2013 - loni v srpnu bez problémů, letos v červenci pasiáns.
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 14:22
To je fakt, to mě nenapadlo, že mrtvá ENC krabička je vlastně smart karta thumbs up smiley
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 14:59
mdr, na předchozí straně je můj seznam lidí co měnili baterii, takže tam budu muset dopsat i uživatele kirij3 a na první straně zaktualizuji typy ENC zařízení, když ty máš od HACu ten typ na knoflíkovou baterii.Udělám to až večer.
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 17:56
Snad by nám uživatel zdendys mohl prozradit, jak krabičku "novější od ARZ" otevřel a zda je baterie opravdu v držáku.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2017 15:45
Dal jsem příspěvek isquash s fotkami krabiček na první místo ať je to přehledné.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.