Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
02. 07. 2015 14:44
Mám otázku když budu mít vybitou krabičku (doufám že ještě bude letos fungovat ale co kdyby) tak na vjezdu si vezmu lupen
a na výjezdu pojedu kam do pruhu ENC nebo na hotovostní kasu
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
02. 07. 2015 16:29
Samozřejmě, že na hotovostní kasu. U ENC obsluha nesedí.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 09:26
Pokud je ENC baterie nefunkční, musíš pří výjezdu z dálnice použít klasickou bránu, ne ENC.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 09:30
Zdravím všechny, tak mohu potvrdit dnešní průjezd po výměně napájecí baterie v mém ENC. Při výměně byla odpájená původní baterie, zařizení bylo přibližně týden bez napájecí baterie, než mi do místní prodejny elektro přišla mnou objednaná baterie nová (již bez těch kontaktních drátků).
Z nějakého starého rádia nebo nějakého podobného zařizení bylo demontováno uložení pro baterii a toto pak připájeno do ENC, takže teď již mohu vyměňovat baterii bez nutnosti pájení.
Známý mi dnes potvrdil SMS-kou ranní průjezd a funkčnost ENC zařizení - takže bez problému.
Krásnou dovolenou a bezproblémové cestování všem.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 09:53
Takže Ti mužeme posílat krabky na výměnu baterií?thumbs up
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 10:11
Můžete, to budou mít v práci na elektro údržbě radost....hot smiley

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 11:26
To je velmi potěšující zpráva. Tedy že to po výměně funguje, protože tuto operaci zvládnu sám. Jen mě mátlo to, co napsal skiclub o nefunkčnosti po výměně baterie. To samozřejmě může být z mnoha důvodů. A i když se mi to nezdá, jedním z nich může být to, že některý typ krabičky je jiný. Jaká krabička byla ta úspěšná?
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 11:53
Také potvrzuji dvě úspěšné výměny v mém okolí thumbs up
Nicméně jsem je prováděl preventivně s by-passem (po dobu výměny bylo připojeno záložní napájení), tudíž nemohu poskytnou zcela relevantní informaci, zda krabička "přežije" bez napájení... nicméně na 99% si myslím, že ano.
Jenom bych upozornil, že výměnu asi nebude nejlepší dělat trafopájkou smoking smiley
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 12:01
Gigi3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je velmi potěšující zpráva. Tedy že to po
> výměně funguje, protože tuto operaci zvládnu sám.
> Jen mě mátlo to, co napsal skiclub o nefunkčnosti
> po výměně baterie. To samozřejmě může být z mnoha
> důvodů. A i když se mi to nezdá, jedním z nich
> může být to, že některý typ krabičky je jiný. Jaká
> krabička byla ta úspěšná?

Já vlastním od spol. ARZ, na fotografii z první strany tohoto vlákna (č.1 - ten starší typ).

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 12:06
Ještě jsem si vzpomněl, že vloni jsme takto (tedy na elektro údržbě elektrikář) měnili nově koupenou, ale s téměř již vybitou baterií kolegovi, který se svou rodinou jel s námi a projel vždy, krabičku má stejnou jako já.
Při výmněně nebyl žádný jiný zdroj zapojen, takže u tohoto typu krabičky, který vlastním (ARZ-starší typ) není potřeba držet napětí při výmněně baterie.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mahony (03. 07. 2015 12:14).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 13:47
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Také potvrzuji dvě úspěšné výměny v mém okolí
> thumbs up
> Nicméně jsem je prováděl preventivně s by-passem
> (po dobu výměny bylo připojeno záložní napájení),
> tudíž nemohu poskytnou zcela relevantní informaci,
> zda krabička "přežije" bez napájení... nicméně na
> 99% si myslím, že ano.
> Jenom bych upozornil, že výměnu asi nebude
> nejlepší dělat trafopájkou smoking smiley


Taky bych to takto s řešil s podpůrným zdrojem jistota je jistota...
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 20:53
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Také potvrzuji dvě úspěšné výměny v mém okolí
> thumbs up
> Nicméně jsem je prováděl preventivně s by-passem
> (po dobu výměny bylo připojeno záložní napájení),
> tudíž nemohu poskytnou zcela relevantní informaci,
> zda krabička "přežije" bez napájení... nicméně na
> 99% si myslím, že ano.
> Jenom bych upozornil, že výměnu asi nebude
> nejlepší dělat trafopájkou smoking smiley

Přesně to jsem typoval jako příčinu poškození. Trafopájka je prevít.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2015 22:00
dobrá zpráva až pojde budu se hlásit s prosbou
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
06. 07. 2015 08:13
Rafani, zdravím z Gradacu drinking smiley

Po přečtení poslední stránky bych asi výměnu baterie uzavřel takto:

Je vyzkoušeno, že ENC při výměně neztratí svá data i když je chvilku bez napájení. TO JE VÁMI VYZKOUŠENO!
(Osobně, protože jsem opatrnej, bych tedy pro jistotu baterii měnil pod napětím, tj.by-pass, než to potvrdí více lidí).
Byla zde zmínka o výměně držáku. Jsou tedy 2 možnosti. 1.vyměnit držák a používat klasický způsob výměny baterie, nebo za 2. objednat správnou baterii s naletovanými konci. To že přišla do obchodu sice správná voltáž, ale jiné uchycení je vinou špatné objednávky. Také se mi to stalo, neboť nabídky na webu mají pro každý typ baterie svoje číslo, problém je však v tom, že někdy používají třeba pro 4 typy jeden obrázek. Chce se to ještě přesvědčit. To je moje osobní zkušenost. Tyto baterie měním často v práci na řídících jednotkách, kde mají stejnou funkci jako v ENC. A zároveň pro laiky jeden dodatek. Pokud kupujete náhradní baterii, tak vám musí sedět volty, tj. pokud je tam baterie 3,6V musíte koupit stejnou. Dále je na baterii např. 1600mAh. To stejné být nemusí. Znamená to jen laicky, čím vyšší číslo, tím delší výdrž. Jako u autobaterie.
Rád bych zde přivítal více potvrzujících informací, že po výměně bez napětí vše funguje OK. Jo abych nezapomněl, obyčejnou indukční pájkou bych do elektroniky nezasahoval. Používejte ty určené na pájení elektroniky a dále bych nedoporučoval sahat na elektroniku v krabičce rukama. Stává se to sice zřídka, ale stává. Pokud jsi nabitý statickou elektřinou, jsou elektronické součástky, které to nesnesou a čert ví, co vše v té krabce je. (v práci se při šťourání v elektronických kartách taky musí vybít držením přes uzemnění). To je možná i důvod, proč to někomu po výměně nefachčilo. Mohl něco odpálit.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
06. 07. 2015 08:30
Tady je trochu vysvětlení pro kutily v článku dole [www.uamk.cz]
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
06. 07. 2015 10:21
Lachime, pan Vomáčka z UAMK použil informace a fotky z tohoto fóra, určitě to tu sleduje a možná je zde i pod nějakým nickem přihlášen. yawning smiley
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2015 00:01
taky jsem to nedávno četl a připadá mi, že to bylo časem dopsaný - právě z tohoto fora.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2015 22:33
Moja skúsenosť po výmene batérií v troch ENC zariadeniach (nový - posledný model), ani jeden nefunguje. Pri odmerani nulové napätie na baterke (v septembri ešte išli) menené v profi servise a jeden u mňa doma za originálnu batériu smileys with beer
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2015 23:32
skiclub napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Moja skúsenosť po výmene batérií v troch ENC
> zariadeniach (nový - posledný model), ani jeden
> nefunguje. Pri odmerani nulové napätie na baterke
> (v septembri ešte išli) menené v profi servise a
> jeden u mňa doma za originálnu batériu smileys with beer

Jaký byl postup výměny? Měli bychom přijít na to, proč to někomu jde a jinému ne.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
08. 07. 2015 07:29
A není fakt lepší tu krabičku nakonec nechat vyměnit, až to přestane fungovat? Vždyť i ta výměna baterií svépomocí stojí nějaký čas a peníze. Máme ENC z roku 2011 od HAC, ještě ten starší typ. Taky jsem přemýšlel, že baterii zkusím vyměnit. Ale podle toho jak to tady čtu tak se vsadím, že zrovna nám by po výměně určitě nefungovala.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
08. 07. 2015 07:36
Jak se vlastně postupuje, když přijedu k ENC bráně a ENC nefunguje? Je tam automat, který mi dá lístek pro vjezd na dálnici? Nebo je nutno přivolat obsluhu a řešit to osobně?
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
08. 07. 2015 08:31
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A není fakt lepší tu krabičku nakonec nechat
> vyměnit, až to přestane fungovat? Vždyť i ta
> výměna baterií svépomocí stojí nějaký čas a
> peníze. Máme ENC z roku 2011 od HAC, ještě ten
> starší typ. Taky jsem přemýšlel, že baterii zkusím
> vyměnit. Ale podle toho jak to tady čtu tak se
> vsadím, že zrovna nám by po výměně určitě
> nefungovala.

nová ENC - 100kn a pokud ti nefunguje musí ti jí vyměnit. Aby ti ji vyměnili, musí mít mítnice otvítací dobu, pokud ti ji vymění tak čas strávený výměnou je daleko větší, než výměna baterie. Pokud jedeš na noc, můžeš mít s výměnou problém. Nová ENC znamená změnu v registraci na portále. Další čas navíc.

výměna baterie čas cca 10min, cena 100Kč a vše připraveno doma včetně dobití. Žádné půlnoční běhání a vyřizování po mýtnici.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
08. 07. 2015 09:25
MartinR pokud dojedeš k ENC bráně a systém nepozná ENC krabičku, tak ti display napíše, abys vzal karticu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (08. 07. 2015 09:26).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
08. 07. 2015 11:48
Tony Stark: Díky. To ale taky znamená, že toho mohou zneužít motoristé, kteří nemají ENC a chtějí si tak jen urychlit průjezd bránou, když je fronta na klasických branách pro odebrání lístku...

Grizzly: "Výměna baterie čas cca 10min, cena 100Kč" - ano, ale taky riziko, že to nebude fungovat a že ENC stejně budu muset měnit. No uvidíme, tento rok stejně nejedeme, tak to začnu řešit začátkem příštího roku.

Taky mě napadlo, má na délku životnosti baterie vliv skladování? Máme ENC v krabičce i v tom sáčku (asi antistatický?), prostě zabaleno tak jak to bylo koupeno. Předpokládám, že ENC normálně spí a probudí se po signálu z brány ENC a začne komunikovat. Myslím si, že by ten sáček mohl bránit vstupu různých signálů, kterou jsou všude kolem nás a že ten sáček tedy zabrání probouzení ENC a snahy komunikovat. Je to tak nebo je to nesmysl?
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2015 08:43
Pokud jí máš zacvaknutou v držáku, měla by krabička žít. Alespoň tak mi to letos prodávající vysvětlil. Na držáku je jazýček, který zaleze do škatulky a sepne jí.
Baterie obecně se skladováním vybíjí. Když nějakou kupuji, koukám na datum, protože hlavně v obchodech, kde se baterky málo točí, můžou tam ležet i pár let. A tokové baterie moc slávy nenadělají.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2015 08:58
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Grizzly: "Výměna baterie čas cca 10min, cena
> 100Kč" - ano, ale taky riziko, že to nebude
> fungovat a že ENC stejně budu muset měnit. No
> uvidíme, tento rok stejně nejedeme, tak to začnu
> řešit začátkem příštího roku.

No právě! A o to v tomto případě jde. Jak to že to někomu jde a jinému ne? Kde je ta chyba? Tohle bych rád vyřešil a tak až přijedu domu a bude čas, projdu si tohle vlákno a zkusím se něčeho dopídit, případně vznesu další dotazy.

DŮLEŽITÉ JE, ŽE VYMĚNIT BATERII V ENC JDE A KRABIČKA FUNGUJE - JE TO VYZKOUŠENÉ!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (09. 07. 2015 09:04).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
16. 07. 2015 23:03
Tak díky za detailnější fotky ENC krabičky od HACu novějšího typu, které nám tu stále scházely. Fotky poskytl bioubi, takže za mě ještě jednou dík.
Fotky jsou umístěné na první stránce v přehledu ENC krabiček a potom níže, kde je krabička vidět ze všech stran.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (17. 07. 2015 11:51).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
05. 02. 2016 17:17
Přátelé, kamarádi, pomalu bude nastupovat nová sezona... Najde se nějaký šikovný "technik" v okolí Zlína, co by baterii vyměnil..?? Nebo kdo by byl ochoten i po zaslání Počtou..?? Loni v září při návratu již nechtěla mrška odečítat i když kredit na ní je.. Díky Renata
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
21. 04. 2016 10:05
Tak díky zdejšímu uživateli fóra SRV máme detailnější fotky rozebrané krabičky od HACu. Fotky jsem zařadil do přehledu ENC krabiček na první straně. Zde je odkaz: přehled ENC krabiček.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
21. 06. 2016 11:13
Jelikož se pomalu blíží datum odjezdu, tak jsem včera znovu rozebral krabičku, abych se podíval na stav baterie. Baterie je stále zelená, tak budu počítat, že se mi zvedne závora. :-)

Fotka sice 2 roky stará, ale je to stále zelené.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.