Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 09:52
Tak když tu máme vlákno o bateriích od ENC, tak by stálo za to sem vložit pár obrázků, které jsou rozsety po vlákně o ENC krabičkách.

==========================================================================================
Typy krabiček ENC od různých provozovatelů dálnice:

HAC - Hrvatske Autoceste:
1) starší typ

2) novější typ


------------------------------------------------------------------------------------
ARZ - Autocesta Rijeka-Zagreb:
1) starší typ

2) novejší typ (fotografie od uživatele Zoomer)

------------------------------------------------------------------------------------
Bina-Istra - Istrijský ypsilon
1) současný typ, který je shodný s starší krabičkou od HAC,ARZ

==========================================================================================

Krabička od HAC (starší typ):
- jedná se o moji krabičku ENC od HACu, tento model prodává i ARZ a Bina-Istra
- ENC paket zakoupen 06/2009, na krabičce balení uveden rok výroby 2008








Krabička ENC (starší typ) od nevolej:



Krabička od HAC (novější typ), fotky od bioubi:






Krabička od HAC novější od SRV:
- detail rozebrané krabičky


==========================================================================================

Krabička od ARZ novější typ od zdendys



Krabička ENC od pepe75:
- novější typ



==========================================================================================
Vhodné baterie:
na připájení http://www.gme.cz/baterie-lithiova-do-dps-saft-ls14500cnr-3-6v-2100mah-p542-014
nebo
http://www.gme.cz/baterie-lithiova-do-dps-saft-ls14500cna-3-6v-2100mah-p542-028
nebo
http://www.ges.cz/cz/ls14500-cna-saft-GES07601039.html

na vložení do bateriového pouzdra
http://www.gme.cz/baterie-lithiova-do-dps-saft-ls14500cnr-3-6v-2100mah-p542-014
http://www.ges.cz/cz/ls14500-std-saft-GES07601038.html
http://www.elcar.cz/napajeci-baterie/723-jablotron-bat-3v6-aa-ls-baterie-lithiova-36v-pouzdro-aa.html

bateriové pouzdro
http://www.gme.cz/drzak-baterie-1xaa-bh311-1a-p819-099

Fotky vnitřku ENC krabičky z chorvatského fóra forum.hr:
- po kliknutí na obrázek se fotka otevře v nové záložce prohlížeče a některé jdou po kliknutí na obrázku ještě zvětšit







Upraveno 15krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (09. 08. 2017 15:43).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 12:10
To bych spíš zbastlil regulovatelný regulátor napětí z 12V na 3,6V a zapojil do autozásuvky....
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 12:22
Doplnění: první obrázek (nevolej), není starší modifikace, ale je od ARZ, tak předpokládám, že foto číslo 2 (pepe 75) je zařízení od HAC.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 12:49
Mahony napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doplnění: první obrázek (nevolej), není starší
> modifikace, ale je od ARZ, tak předpokládám, že
> foto číslo 2 (pepe 75) je zařízení od HAC.

Ale já ho mám taky a je od HAC (koupeno u benzínové v akci)
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 13:21
Letos koupená u ARZ pro známého a je přesně dle fota "nevolej", z toho se mi jeví, že HAC později přešel na zařízení dle druhého obrázku. Jinak tedy nevím. confused smiley
Je pravda, že je na ní r.v. 2008, tak se možná zbavují starých zásob. drinking smiley

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mahony (09. 07. 2014 13:25).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 13:43
tiež mám tú staršiu od HAC
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
31. 07. 2017 14:25
Ještě se zeptám - zkoušel už někdo měnit baterii v krabičce v tomto příspěvku označené jako "novější od ARZ"? Podle fotografie vnitřku to vypadá, že beterie je v držáku, tedy žádné pájení, ale nevím, jak se do ní bez poškození dostat.
životnosť baterie v ENC krabičke
04. 07. 2014 11:56
Kupoval som som ENC od HAC v auguste 2011.
Syn išiel v stredu cez Goričan - vraj už nefungovalo ( podľa mojich inštrukcií a informácií z tohoto fóra zobral lístok a pri výjazde na Sv. Helene ho podal obsluhe aj s ENC). Zatiaľ je v Zagrebe, pôjde okolo 14.00 smer Crikvenica a teda na Lučku ENC vymení. Dám vedieť ako dopadol
Mám doma ešte priateľove ENC. Tiež od HAC, kupované v auguste 2011 asi 10 dní po mne. Otvoril som ho a zmeral batériu - 3,66 V smiling smiley (na nej je označenie 3,6 V). Zdá sa, že je OK.
Miro
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
04. 07. 2014 13:49
No ale jestli jsi ji měřil pouze voltmetrem "na prázdno" tak to je jen velice orientační hodnota !
Na to pozor.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
04. 07. 2014 13:52
Meral som ju zapojenú - tak ako bola - vývody sú zapájkované do plošného spoja. Ako ju treba správne merať?
Dík.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
04. 07. 2014 14:06
Nejlepší by bylo testerem baterií který jí měří pod zátěží.
ENC po zaruke za nevymiena bezplatne, ale si učtujú 17€
04. 07. 2014 16:20
Mám aktuálnu informáciu ohľadne výmeny ENC v prípade, že nefunguje kôľi batérii. Na Lučku oznámili, že je po záruke ( tá je pokiaľ dobre viem 2 roky, kupoval som v akcii len za cenu paketu v r. 2011) a syn musel zaplatiť 17€. Čo je cca to isté ako za nove ENC - 120Kn.
Informácia o novom čísle ENC sa na nete objavila približne o 14.55 hod. Pohyb na konte ENC za neobjavil doteraz a syn je už v Crikvenici. yawning smiley

Poučenie - vymeniť batériu radšej doma cca 4€.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vitalita (04. 07. 2014 16:24).
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
05. 07. 2014 07:43
Je to tedy tak jak jsem psal když jsem ji letos měnil. Taky říkali něco o 122 HRK ,ale měl jsem doklad o nákupu a tak řikala ,že na garanci 24 měsíců.
Ono by to bylo divný kdyby doživotně měnili krabky zdarma.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (05. 07. 2014 08:06).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
05. 07. 2014 08:39
No a je tá výmena batérie zvládnuteľná u každého jedinca? smiling smiley

zatiaľ som do krabičky nepozeral, niečo som čítal tu na fóre, žeby som ju mohol poškodiť...
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
05. 07. 2014 08:41
Ja som kdesi cital, ze odhadovana zivostnost baterie je 11,5 roka. Ak to tak nie je, krabky by mali menit zdarma, alebo ich urobit tak, aby sa dala baterka vymenit tak ako ich menime v napr. ako v dialkovom ovladaci od telky.

Omis - okolo 1990, Pula 1994, Opatija 1995, Mali Losinj 1996, Baska Voda 2005, Lopar 2007, Kampor 2007, Lopar 2008, Metajna 2009, Zivogosce Porat 2010, Lopar 2010, Zivogosce Mala Duba 2012, Bol 2013, Lopar 2013, Tucepi 2014
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
05. 07. 2014 08:46
Baterie by měla být tato. Jediný co je rozebrat krabičku aby nepraskla. V případě že praskne, nebo prasknou pacičky co jí drží zavřenou toto neovlivní funkčnost a dá se krabička přelepit. Asi podstatnější je při pájení nové baterie použít micropájku aby nedošlo k poškození tišťáku. Kdo neumí pájet nechá si připájet od odborníka za pár korun.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2014 10:47
Taky máme ENC od roku 2011, takže vážně přemýšlím, že baterii zkusím preventivně vyměnit.
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
08. 07. 2014 17:29
Tak mě napadá otázka, musí ta krabička být aktivní, musí mít baterii? U nás v práci máme otevírání závory na kartu s pasivním RFID čipem s jedinečným kódem a příjezdy a odjezdy vozidel se evidují v informačním systému firmy.

Ta ENC krabička plní stejnou funkci jako ta naše karta k otevírání závory a všechna data jsou v informačním systému HAC.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
08. 07. 2014 23:50
Asi odpájím baterii, místo ní přiletuji bateriové pouzdro na jednu tužkovou baterii a pak můžu lehce dle potřeby baterii vyměnit.
Otázka je kdybych tam místo pouzdra na jednu tužkovku AA (původní 3,6V - cca 150Kč) dal pouzdro na dvě tužky AA a dal tam obyčejné tužkovky 1,5V dohromady tedy 3V.

odkaz na pouzdro:
[www.gme.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 76 (08. 07. 2014 23:51).
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 13:06
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To bych spíš zbastlil regulovatelný regulátor
> napětí z 12V na 3,6V a zapojil do autozásuvky....

Jasně, např. LM317 + nějaký odpor, kondík a hotovo... ale mělo by to drobnou vadu...
Pokud to chci mít přichycené u zpětného zrcátka (je to jednoanténní systém na 5,8GHz), tak musím táhnout napájecí kabel kolem okna (drsňáci přes okno)... a další zásuvka... Osobně bych raději volil výměnu baterie (za cca 130CZK a 10 minut práce)...

Navíc, pokud vyměním baterku, tak nikdo nic nepozná. Pokud tam bude nějaký viditelný zásah (napájecí konektor, vyvedený kabel), tak při případné "manuální" ENC platbě u obsluhy by to mohl být potenciální problém... nevím, jak by se tvářili na viditelně modifikovanou krabku? smoking smiley
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 13:09
to Ttom:
Mě napadlo v podstatě to samé co Jirku76, dát tam to bateriové pouzdro a do toho pak tu lithiovou baterii. Člověk by pak měl za pár let výměnu baterie bez starosti. Nepatřím mezi bastlíře, tak si ani neumím představit, co to tvoje řešení bude obnášet.yawning smiley

to Mahony:
Mám tuhle krabičku na fotce od nevolej od roku 2009 a je na 100% od HACu. smiling smiley
Možná jestli není od ARZ ta druhá, ale koukal jsem na videa na YT a i od HACu byla taková buclatější.

Až budu doma, tak zkusím nezapomenout a vyfotím svoje ENC. Možná by stálo vyfotit i novější krabičky od HAC a krabičky od ARZ pro srovnání.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 16:49
Mám tu na fotce od pepe75 je od HAC kupovaná loni a letos vyměněna za jimou kvůli baterii a opět mám tu na fotce pepe75.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 21:13
řešíte zde jak vymenit baterii, ale já jsem slyšel, že mění krabičky kus za kus v případě vybité baterie, a to zdarma. Je to tak?
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 21:18
Puamik , letos to vypadá zatím tak, že v rámci záruky 24 měsíců to mění... jinak cca 120Kn za novou krabku smoking smiley... zbylý kredit převedou...
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 22:12
01.07.2014 som o tom pisal tu: [forum.ihvar.cz]

Podla toho som to pochopil tak, ze u ARZ menia krabicu ZADARMO aj po 2 rokoch...

tu je moj povodny príspevok:

Ja som krabicu kupoval v r.2011. Prave dnes som pisal do ARZ, ako je to s krabickou ked bateria skonci. Tu je ich odpoved:

When the batteries are low you are unable to change the battery, but the ETC device should be replaced free of charge to our sales department - Zagreb, Rijeka, Rupa and Krk Bridge.

Requirement that an ETC device is not mechanically damaged.


Best regards,

HAC-ONC d.o.o.

INFORMATIVNI CENTAR

Samostalni odjel za unutarnju kontrolu
i nepravilnosti

Tel. 0800 0111
+38551433 150
+38551433 151

e-mail: ccentar@arz.hr

www.arz.hr / www.hac-onc.hr



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (09. 07. 2014 22:14).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 22:52
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Puamik , letos to vypadá zatím tak, že v
> rámci záruky 24 měsíců to mění... jinak cca 120Kn
> za novou krabku smoking smiley... zbylý kredit převedou...
a je potřeba mít s sebou doklady o nákupu nebo poznají délku záruky podle výrobního čísla na krabiččce?
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 22:54
Naco doklad o kupe? Ved to predsa maju v systeme... Skor mozu chciet doklad totoznosti.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
09. 07. 2014 23:24
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ono by to bylo divný kdyby doživotně měnili krabky zdarma.

Lenze to si potom zapocitaj do cestovných nakladov kazdych cca 4-5 rokov aj +120Kn za novu krabku. Takze aka je potom zlava? Ten kto chodi len do severnejsich letovisk nakoniec aj prerobi. Podla mna by mali krabicu menit zadarmo. Ved ona sa aj tak "vrati" do obehu.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
10. 07. 2014 07:49
Markox - můžes krabičku nechat vyměnit jak píšeš. Máš už po záruce a uvidíš co ti řeknou a zda ti jí vymění. To co ti odepsali z ARZ je pravda ,ale nikde není napsáno, že i po 24 měsících po nákupu. Já jí letos měnil a chtěla doklad o nákupu. Vešel jsem se do 24 měsíců tak mě jí vyměnila zdarma. Jinak kdyby nebyla na "garanci" tak 122 HRK. Krabka po výměně 1/2 hodinky nefunguje.
Ten kdo nemá krabku v záruce může nechat vyměnit baterii. Cena baterie cca 130 Kč. Ten kdo má ještě záruku by rozebráním o záruku přišel ať nechá krabku vyměnit zdarma ,ale pouze na mýtnicích kde je prodej zařízení v PO - PÁ 7.00 - 20.00. a někde i SO 8.00 - 16.00. HAC nevím jak ARZ
Krabku lze samozřejmě používat i když baterie nefunguje. Musíte si vzít lístek na vjezdu a na výjezdu předat lístek obsluze i s krabkou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (10. 07. 2014 07:52).
avatar
mdr
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
10. 07. 2014 09:20
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Krabku lze samozřejmě používat i když baterie
> nefunguje. Musíte si vzít lístek na vjezdu a na
> výjezdu předat lístek obsluze i s krabkou.


Konečně pořádná užitečná informace hot smiley A to je tak oficiálně, nebo je to dobrá vůle obsluhy?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.