Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 04. 2016 16:48
odstraněna zbytečná citace
duboka


Tak to NÉÉÉ!!! Ze Svinů na Dvořiště je to hrůza, přesněji řečeno z Třeboně přes Sviny až do Kaplice je to hrůza, znám to tam. JEDNOZNAČNĚ VESELÍ - TŘEBOŇ - SUCHDOL - HALÁMKY!!! Dokud nedodělají dálnici do Budějic, je tohle jasná volba.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (26. 04. 2016 20:53).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 05. 2016 08:06
Přes J.Hradec, Bystřici a Horn jezdím taky, při cestě tam. Silnice je ve slušném stavu a hlavně v dobách kdy jsem jezdil v pátek na noc, tudy nikdo nejel. První auto jsem potkal až někde u Hornu. O proti cestě přes Jihlava-Znojmo. Ted co jezdím vždy a zásadně jindy než v pátek, tak je mi hustota provozu šumák. Zpátky jezdím po A9 Graz-Linz protože ty panorámata se prostě neokoukaj smiling smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 05. 2016 09:10
Jezdim také přes Bystřici. Dříve jsem jezdil přes Znojmo, ale takto jsem dříve v Rakousku na lepších silnicích s minimem průjezdu přes obce.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
04. 05. 2016 18:16
atnarfus
záleží na tom, odkud vyjíždíš.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
05. 05. 2016 08:20
Grizzly, nikde nemůže být kvalita silnic horší, než v okolí mého bydliště. Takže mě jen tak něco nevyděsí. A pokud se tam vyhnu s autobusem, aníž bych musel zajet do příkopu, je to přímo luxusní.
Uvidíme, do odjezdu je ještě chvilka na rozhodnutí.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
05. 05. 2016 18:36
ZAHAJSKEJ - ty tu jseš na foru dost často, přesto jsem nepostřehl odkud jsi. Mám to hledat, nebo se budeš opakovat a napíšeš bydliště? grinning smiley
Já vyjíždím ze Suchdola nad Lužnicí, tj. 10 km od hraničního přechodu Halámky. Proto je moje volba jasná.
Lub
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 05. 2016 08:36
Je mezi Veselí n /L a Halamky nejaka slusna restaurace kde se dal dobre najist ?
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 05. 2016 15:22
Při výjezdu z Třeboně na Halámky, 500m za Benzinou (Třeboň Holičky) po pravé straně motel U PETRA VOKA
Suchdol nad Lužnicí cca 300m po vjezdu do Suchdola přímo před tebou na křižovatce restaurace U JEZÁRKA a poslední,
Halámky cca 200m za křižovatkou restaurace U JAKUBA po pravé straně u silnice. To je to poslední nejlepší v Čechách.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 05. 2016 17:11
Mám dotaz. Je někde před hranicemi s A na této trase bezinka s non-stop provozem? Jedu teď v úterý v deset večer a na hranicích (Halámky nebo Nové Hrady) budu tak v 1ráno. Děkuji
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 05. 2016 17:47
podle toho odkud přijedeš do Třeboně.

Benzinky od Třeboně do Halámek.

1. Třeboň PAP OIL - asi do 21:00 je na začátku TřeboNě, pokud přijíždíš od Veselí (od Prahy)
2. Třeboň Shell - NONSTOP!!! je na začátku Třeboně pokud přijíždíš od Českých Budějovic.
3. Třeboň BENZINA - do 23:00 je na výjezdu z Třeboně na Halámky.
4. Suchdol nad Lužnicí do 22:00
5. Halámky - na konci Halámek benzinka asi OMO a otevírací doba? nevím, ale nonstop ne.

Pokud by byl problém, pak v Českých Velenicích jsou 4 benzinky. Nonstop by měla být benzinka REGENT pár metrů od přechodu do Gmundu. Odtud se dá jet taky na Zwettl, pokud jedeš na Vídeň, jsou Velenice zajížďka.

Moje doporučení je SHELL TŘEBOŇ - jedeš-li od Veselí (Prahy) zajížďka necelé 2 km celkem. Na 1 kruháči doprava do města. Po 500m další kruháč a výjezd doprava do ČB. Po 500m Shellka. Natankuješ a zpět do Třeboně. Na kruháči nyní rovně (2.výjezd, nejezdi doprava do města, je to kratší, ale dlažební kostky a úzké silnice) a na 4proudovce asi po 2 km odbočka doprava nahoru na Vídeň. Žádné velké drkotání přes město, dobrej obchvat.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 05. 2016 17:56
MIO 806 - vidíš, důležité upozornění:

Pánové, kdo jedete po dálnici od Prahy a sjedete z ní až na konci za Veselím nad Lužnicí a pokračujete dále na Třeboň,
NEMÁTE NA TRASE ŽÁDNOU BENZINU NONSTOP. JEDINOU MOŽNOSTÍ JE MALÁ - 2km - ZAJÍŽĎKA V TŘEBONI NA SHELLKU.yawning smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 05. 2016 18:32
Grizzly velmi moc Děkuji. Jezdím z České lípy a vždy jsem jezdil přes Jihlavu. Ale jak jsou tam teď ty uzavírky zvolím tuto cestu. Ještě jednou děkuji. A ještě se tedy zeptám. Je lepší jed přes Halámky nebo Nové Hrady.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 05. 2016 18:41
Hrady vůbec ne!!! silnice 3. třída + zajížďka. Halámky jsou hlavní tah! jakou cestu máš naplánovanou?
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 05. 2016 19:02
Halámky-Schrems-Zwettl-Gröhl-Krems an der Donau-směr St.Pölten-Alland-Baden-
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
19. 05. 2016 21:54
taky zastavuju v Třeboni na Shellce, dá se tam i koupit Rakouská známka a je tam i docela levná nafta.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
23. 05. 2016 14:32
Pánové pozor. Dnes jsem byl opět v Budějicích - v tomto měsíci už počtvrté a .................. hrůza. Samá uzavírka. pokud se chystáte na průjezd Budějicema v čase od 10:00 do 17:00, zvážil bych jet raději nějakou objíž´dkou.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 05. 2016 18:50
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nikde jsem tu nezaznamenal zmínku o uzavření
> silnice E49 kolem Vodňan. To je mnohem větší
> problém než v Budějovicích Litvínovickej most. Pro
> pražáky se tak stává cesta směr Písek dost
> nepohodlná. Rekonstrukce u Vodňan má trvat do
> konce června....



Dnes se mi donesla informace, ze uzávěra u Vodňan se ma prodloužit az do konce srpna. Tak s tim počítejte na cestě na jih, pokud je to pravda ovsem...
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 05. 2016 19:07
Vodňany, to je horor hlavně pro kamioňáky.
Ještě k těm Budějicím. Ano, největší problém je Dlouhý most a Litvínovický most, tedy výpadovka na Krumlov a Dolní Dvořiště. A tady se ukázalo, jak jsou Budějice nevyzpitatelné. Menší nehoda v Mánesovce (od nádraží k mostům druhý okruh) a celé Budějky stály v jedné koloně. Strašný!!!!
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
28. 05. 2016 16:54
Protože jsem od Vlašimi tak mě to nějak nevadí. Jedu na Pelhřimov, pak J.Hradec a pak jak již píšu výše. Ti co chtějí jet z Prahy po trojce, budou mít od 7.7. menší komplikaci kolem Benešova. Obchvat bude zavřen a bude se jezdit přes město. Takže v pátek to bude masakr. Benešovský deník
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 05. 2016 15:01
To nejsou moc dobré zprávy. Dolů pojedu den pře uzávěrou, ale zpět už.......asi jinudy? Jdu koumat mapu a zkusit najít nějakou alternativu.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 05. 2016 20:38
Já to beru také přes Pelhřimov, JH a Bystřici. Cesta přes Vysočinu je naprosto v pohodě, bez radarů, policajtů, uzavírek... Hlavně žádné nekonečné vesnice jako z Jihlavy na Znojmo. Z Humpolce je to přes Pelhřimov na hranice cca hodina a pak už to frčí po krásných rakouských silnicích.
I v CZ je to ale v pohodě. Z Humpolce do Pelhřimova je opravená široká silnice, která nevede jedinou obcí. Pelhřimov je delší, ale jede se plynule i v pátek odpoledne. Z Pelhřimova do Božejova je to horší, ale pak až do Hradce opět široká kvalitní silnice s průjezdem přes pouhé dvě obce. V Hradci je při cestě TankOno, kde můžete došťouchnout do plné trochu levnějším palivem. Z Hradce do Bystřice je to klikaté, ale dá se to. Zatáčky a horší povrch pokračují i v Rakousku. Před Waidhofenem ale začíná široká moderní silnice, kde jedete desítky kilometrů na tempomat. V Hornu je non-stop pumpa OMV, tam kupuji známku a hurá směr Vídeň.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 05. 2016 21:04
Není to risk kupovat známku v Hornu, co kdyby ji neměli nebo z nějakých provozních důvodů měli zavřeno .Já ji kupují v Třeboni na Schellce , cena je stejná jako v Rakousku.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 05. 2016 21:27
U nás tě vyjdou známky dráž (+ 20 až 30Kč.) , mj. ji koupíš i v Suchdole na Benzině.
Doporučuji známku koupit ve Vitisu video: [www.google.cz] na benzině LAGERHAUS, tam jsem ji kupoval, když jsem jezdil přes Vídeň. Zelená benzinka při sjezdu do Vitisu po pravé straně a Horn máš stále před sebou. Pokud pojedeš z Vitisu ven, na kruháči u odboček na Horn a Zwettl, jsou další benziny. Shell a Thurmol.

Ted co jezdim na Zwettl, kupuju známky tam na AVII a platím kreditkou.

samozřejmě to je rada pro ty co jedou od Halámek. Pokud jedeš od Bystřice, jedeš mimo Vitis přímo do Hornu. I pro ty co jedou přes N.Bystřici mám radu k zamyšlení. Nejezdit na Horn a Vídeň, ale stále dolů na Vitis, Zwettl, Krems, St. Polten ...... a vyhnout se Vídni.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (30. 05. 2016 21:37).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2016 11:45
Situace s rozsáhlými opravami a výrazným dopravním omezením mezi Jihlavou a Znojmem se jeví jako hodně špatná. Proto letos opět z Prahy "oživím" cestu na Třeboň a Halámky, kterou jsem si vyzkoušel předloni. Jelikož pojedu nejspíš na noc, tak dál zřejmě na Horn a přes Vídeň. Přes den bych se asi raději Vídni vyhnul a mířil na St.Polten a Baden. A pak už klasika na Graz.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2016 18:20
Vojta11
pak ti doporučuji zastávku a krásné večerní osvěžení v suchdolských pískovnách.
Když projedeš Majdalenou tak celou cestu za ní až k přejezdu před Suchdolem (tj. 5km), se na levé straně v lese, cca 100 - 200m od silnice táááááhne dlouhá pískovna. Dobré osvěžení, plavky nepotřebuješ. thumbs up smiley Hned za přejezdem už skolo v Suchdolu, je pak na pravé straně další pískovna.

video: [mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (01. 06. 2016 18:22).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2016 21:17
To: atnarfus
Kdy vyrážíš? Já jedu v neděli 10.7.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 06. 2016 08:28
To: Grizzly - Díky za tip na koupání, ale možná někdy jindy až budeme třeba na kolech v JČ... Pojedu asi na noc a hlavně, koupat se jedu přece do Chorvatska smiling smiley

Každopádně díky Vám na tomto fóru jsem před dvěma lety, kdy byl problém se zavřeným sjezdem z D1 na Jihlavu, "objevil" tuto trasu přes Třeboň a Halámky. Jel jsem tak tam i zpět. Člověk si musel chvilku zvyknout na tu noční samotu. Pro mě, zvyklého na každodenní rušný provoz, to byla fakt velká změna. Kilometry jsme nepotkali vůbec žádné auto. Ale zvěř na silnici naštěstí také ne. Chvíli jsem z toho byl ale docela nervózní, pak si zvyknul a cesta to byla docela pohodová. Vloni jsem se nakonec rozhodl jet zase přes Jihlavu a Znojmo na Vídeň. Tam to ale letos bude asi špatné. Mezi Jihlavou a Znojmem jsou 3 úseky se semafory, které pouští vždy jen jednu stranu, takže se tam člověk může při troše "štěstí" zaseknout na docela dlouhou dobu. Celou D1 s mnoha dopravními omezeními na Brno. a dál přes Mikulov, se mi také jet nechce. Tak se "pokorně" vracím k cestě přes Halámky. Hezkou dovolenou všem!
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 06. 2016 10:55
Když vše v práci klapne, tak jedu 14.7. ráno.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 06. 2016 06:12
atnarfus .
tak že přeji ať to klapne. Jsem rád že je tady někdo z okolí smiling smiley

Odstraněna citace



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (03. 06. 2016 08:04).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 06. 2016 21:32
Pokud budete sjíždět z dálnice u Veselí nad Lužnicí tak pozor na policajty. Měří tam téměř denně na konci dálnice.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.