Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 07. 2018 23:29
Zrovna ten pod Grazem má průřez jak letištní hangár, to už snad nelze považovat za stísněný prostor?
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 07. 2018 16:36
Zahajskej - proč ne, když maj vyřešenou poslední vůligrinning smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 07. 2018 17:32
Ale musím napsat, že to poprvé nebylo vůbec plánované. Všude se píše jen o tunelech které se platí a o těch zadarmo se nemluví, takže když měla za sebou ten 5 a pak 7,5 km a já jí uklidňoval že to již bude dobrý až do Chorvatska, tak se objevila značku tunelu a pod ní nápis 10 km. Padla otázka co to znamená, jestli je tunel dlouhý 10 km nebo bude tunel začínat za 10 km. No, nestačil jsem ani odpovědět a objevila se díra do hory. smiling smiley

Ohledně té klaustrofobie, mi co to neznáme to nechápeme, ale tam jde o ten pocit, že se nedostaneš prý někam hned ven a je jedno, jak veliký tunel to je. Také to dokáží zhoršit děti (i já), když padají zezadu otázky typu: Tati a jedeme taky třeba pod vodou? Jak vysoký je ten kopec nad námi? Ale musím manželku také pochválit, přijde mi, že se to každým rokem zlepšuje, taky občas trénujeme v Blance v Praze. Teď když jí dám vybrat jestli chce nějaký objet nebo ne, tak říká tunelem, ať je to rychlejší. Ale to je již vše dost mimo téma.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 07. 2018 21:09
Ka Je - takže takový menší adrenalin, co? Alespoň ušetříš v HR za padák i vodní skůtr. grinning smiley

..... ale teď vážně. moc příjemné to není. Já mám problémy s výškami. 20 let nic, a najedmou jsem nemohl slézt z Petřínské rozhledny. Prostě tělo by chtělo ale nohy ne. navíc v práci, pokud lezu výše jak 10m, mám pocit, že se převracím. Přišlo to najednou a už mi to zůstalo. Občas tu fobii trochu procvičím, třeba naposledy na jaře zde: krok do prázdna v čase 8:15
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 07. 2018 23:52
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > Zkus mě tedy doporučit cestu přes ty Alpy (už jsem
> taky o ní uvažoval). Proč tudy jet, na co si dát
> pozor a naopak, co hezkého mě tam čeká. Vynechme
> hodnocení z něhož může vyplynout, že pokud někdo
> jezdí jinudy, tak je ......... X


zdravím,
takže stručně proč jet do HR po trase ČB - Linz - "tunely" - Graz? Mně tato trasa z níže popsaných důvodů vyhovuje, jinému ale nemusí.


1. je nejkratší a nejpohodlnější, mám tuhle cestu prostě rád, mám ji najetou, jezdím tudy do Alp - (Tauplitz, Hinterstoder, dá se i Schladming), navíc se děti už od Kaplice ptají, kdy už tam budeme, takže než spočítáme tunely, tak už spí...

2.hlavní plus je, že na novou krásnou dálnici, která začíná u Freistadtu, což je 56 km od Budějc se dá v klidu dojet za necelou hodinku včetně tankování na hranici a jede se po ní až do HR... Celkově se dá na pohodu dojet na dotankování k pumpě Temmel u sjezdu A9 226 za necelé 4,5 hodinky.

3. Každý rád natankuje levně, na Dvořišti jsou pro tento případ rovnou 2 pumpy Tank Ono, které mají široko daleko absolutně nejlevnější a naprosto bezproblémový benzín. Toto se o jiných přechodech rozhodně říci nedá...

4. po nájezdu na A9 pod Linzem jede člověk místy úplně sám po dálnici, takže by se tam jeden i bál. Sem tam pouze nějaké auto v protisměru, takže se v noci dá jet často i s dálkovými světly...

5. pokud se jede přes den, je A9 pastva pro oči - spousta vysokých kopečků, zámek Klaus, tunely a také relativně malý provoz, takže se může rozhlížet i řidič...

6. sice se platí 2 tunely, Bosruck letos 5,50 a Gleinalm 9 Euro, ale za tu pohodu mi to stojí. Ve své podstatě je to jen pár předražených chorvatských piv, který si v klidu odpustím a na rozpočtu dovolené za X desítek tisíc je to stejně jen nepatrná položka. Kdybych jel přes Vídeň, je to delší o 70 km a neušetřím téměř nic. Bosruck můžou šetřílkové nebo výleťáci relativně pohodlně objet serpentinami přes Liezen. Nastoupá se ze 600 m. do 900 a pak zase do 600m. Časová ztráta cca 15 min. Gleinalm se dá taky objet krásným údolím řeky Mur, ale je to už 30 km navíc, ale zato se jede po Schnellstraße plné zatáček často s povoleným limitem 130 km/h, takže je to docela zážitek, hlavně v noci.
Mínus ale dávám opravám tunelů, letos hlavně v okolí obce Klaus, ale někdy se to zase opravit musí... takže se jede občas 80, ale jede se.
Taky se letos opravuje Gleinalm, jede se jen jedním tubusem, ale myslím, že opravy jsou kvůli provozu jen v noci. Jinak ale beru tunely jako zpestření dlouhé cesty a těším se na ně. Pokud prší, jede se tu navíc v suchu :-))) Nikdy jsem to přesně nepočítal, ale je to odhadem 70-80 km.

7. to by v krátkosti stačilo :-)))
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 07. 2018 08:24
Kde furt bereš těch 70km navíc přes Vídeň? Rozdíl je cca 37km a 19minut času.
Právě ty letošní opravy dokážou otrávit cestu víc než hodně, pak se časový rozdíl smázne natotata.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 07. 2018 10:45
Zahájo,

pokud nepoužiji nějaké zkratky, tak mi mapy.cz ukáží cestu Č.B. - Linz - Graz 315 km, čas 3.29 a Č.B. - Videň - Graz 393 km, čas 4.34. Takže 78 km a cca hodina rozdíl. Takže Vaschek nekecá.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 07. 2018 11:20
S Vaschkem musím souhlasit, poměrně přesně vystihnul tuhle variantu cesty. K těm kilometrům... u mě je to rozdíl 59km a 26 minut podle google map. Dřív jsem jezdíval přes Halámky na Vídeň, poslední dekádu už jen na Dvořiště a Linz, Graz.

P.S. To mi připomíná, že jsem letos neviděl toho železnýho bejka nad dálnicí, jak mu říkáme doma... Je tam ještě?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (27. 07. 2018 11:22).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 07. 2018 13:15
A mně ukazuje Sygic 58 km a 1:10 hod. navíc v žádném provozu. Teda ten čas je až děsivě rozdílnej a to mám takovou zkušenost, že celkem ty odhady u Sygica sedí.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 07. 2018 13:55
Souhlasím s Vaschkem. I pro Pražáky je to nejlepší trasa (nejsem Pražák). Já ale jezdím že Zbirohu a celková délka tunelů včetně Valiku u Plzně a tunelů v Německu ( je jedno jestli jedete Žel.Ruda, nebo Folmava (ta je pohodovejsi)) je až na Peljesac 128 km. Hlavně i v době dopravních masakrů jako by měl být tento víkend tam pořád jedete minimálně 80-tkou přes místa s opravami tunelů. Přes den nádherný výhledy a v noci je to super, protože velké množství tunelů noční jízdu zpestřuje. Omezení IG-L je na A9 minimální před Grazem oproti části z Grazu na SLO přechod, kdy jsem snad ještě nezažil že by nebylo. Další plus je v tom, že v Grazu nikam neodbocujete a jedete stále plynule a rovně na SLO. Nevyhodu vidím pouze v tom, že je potřeba dobře plánovat curaci zastávky, hlavně před těmi několikakilometrovým i tunely.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 07. 2018 18:04
Vaschek napsal(a):

> zdravím,
> takže stručně proč jet do HR po trase ČB - Linz -
> "tunely" - Graz? Mně tato trasa z níže popsaných
> důvodů vyhovuje, jinému ale nemusí.

thumbs up smileythumbs up smiley .... tak tomuhle rozumím. Téma je o cestě, kterou používáme na dovču do HR a ne dohady, která je nejlepší. Já tu každoročně popisuji co je nového na trase Veselí - Halámky - Rakousko, neboť na této trase bydlím (Suchdol n/Luž - 5 km od Halámek), to neznamená, že je nejlepší. Až se podaří udělat dálnici z Veselí až za Budějice, nepochybuji o tom, že se stane nejen pro "Pražácííí" velice atraktivní. Obchvat Budějek přes Rudolfov a Mladé by měl být hotov v r.2021.
Další pozitivum je popis trati a proč tudy jezdíš. Několikrát jsem přemýšlel, jaké by to bylo jet tudy a docela jsi mě navnadil. Příští rok se chystám profrčet vše po dálnici včetně SLO (bude-li hotová) a kdybych to vzal přes Alpy ....... , no uvidíme. To porovnání s pivem sedne. Pokud správně počítám, průjezd Alpami mě vyjde na 6 a půl Karlovačka a SLO dálnice další 6,5 Ožujska = děnně - 2 piva z dovolený počítaje i zpáteční cestu. thumbs up smiley to jde thumbs up smiley grinning smiley ( a ted čekám nějakého Hnidopicha, co to bude počítat přesně, aby mě setřel)grinning smiley

A poslední připomínka, proč je dobré diskutovat o trati samotné a vyhnout se pokud možno posuzování, kdo je v°l, když jede tudy či tamtudy.
Asi před 7 lety, můj kamarád, jenž jezdí zásadně podle navigace, jaksi blbě odbočil na křižovatce ve Vídni a objevil se záhadným způsobem u Balatonu (přitáhla ho tam navigace). Od té doby na tuto trasu nedá dopustit, v pátek vyjede na Balaton, tam zůstane v kempu do neděle či pondělí, pochválí maďarskou kuchyni, vykoupe se, nakoupí víno a pokračuje do Chorvatska.
Ono, když jezdíte do HR pomalu 20 let, taky je třeba vyskočit ze stereotypu a hlavně, jak jsem již psal, pro mě dovolená začíná nastartováním auta u baráku.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 07. 2018 19:08
pozdrav všem,jezdím chorvatsko pár let,je celkem jedno kudy pojedete,nejdůležitější je zvolit správný timing,já jezdím pár let podle medvěda/zdar,letos jsem byl na majdaleně se psy a ochutnal jsem žumberk ve vodáckým kempu-super/a jsem spokojenej,cestou žádnej vymaštěnej pšonek,co jede nonstop 2 dny a nevnímá nikoho kolem sebesmoking smileyvyhneš se ucpaný vídni a pak se můžeš rozhodnout kudy-jestli maďary,nebo varaždin,či klasicky ptuj,macelj/cvetlin,to seš spodem alpami omezenej,jinak scenérie je úchvatná-za světla,hlavně ať vomáčkové a ostatní znalci nejezdí halámky,st-poelten,a1+a21-to by bylo po pohodičce.smileys with beer
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 07. 2018 21:08
No vidíš: a zrovna letos jsem přes Halámky chtěl jet (na Slavonice je dost nechutná objížďka), stejně máme v plánu někde v půli cesty přenocovat a dokoukat, co jsme dřív minuli, tak teď nevím, jestli Ti udělám radost, když si to rozmyslím, a letos přes Sankt Pölten na Baden nepojedu. Ještě mám skoro měsíc čas si to rozmyslet... přes Znojmo a Vídeň se mi stejně moc nechce...
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 07. 2018 22:50
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...a hlavně, jak jsem
> již psal, pro mě dovolená začíná nastartováním
> auta u baráku.


Zdravím,
naprostý souhlas, pro mě je cesta jeden z vrcholů dovolené, těším se na ni a snažím se ji maximálně užít.

PS1: když už se nakouslo téma pivo. V Šibeniku v Intersparu(myslím) byl lahváč Budvaru 12 za 7,99 KN a lahváč "jakéhosi" Karlovačko za 8,99 KN....... no a v Kauflandu v ČB. Budvárek 12 na dovču v plechu v akci za 14 Kčsmileys with beer

PS2: díky všem za pochvalu
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 07. 2018 23:05
Včera jsem si trasu po pár letech zopáknul. Od D1 jel souvislý vláček aut, co neměl oba konce, tak 10 až 20 pod limit, k tomu hlásili zdržení v Budějkách cca 40 minut, tak jsem uhnul na Halámky. Od odbočení jsem jel pomalu sám,jen kolem rybníků bylo o malinko rušněji, v A jsem před nájezdem na dálnici potkal více traktorů jak aut. Traktorů jsem předjížděl asi šest. Pohodička.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 08. 2018 19:05
Zahajskej - uhneš na Halámky a napíšeš to až ted. Psal jsem, že bydlím v Suchdole, tak proč jsi mě nevzal sebou?!? confused smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 08. 2018 19:07
Vaschek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> PS2: díky všem za pochvalu

Gdyž (s velkym G) tak budeš psát nadále, dočkáš se pochvaly častěji. thumbs up
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 08. 2018 08:25
Medvěde, asi bys musel běžet před autem. Nebral jsem box, vše jsem nacpal do auta. Takže bych přibral max.nějakého menšího plyšového medvídka smiling smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
04. 08. 2018 09:04
Zahajskej - takhle blondýna 95 - 60 - 80, to by jsi brzdil, co? No nedá se nic dělat, pojedu až příští rok a třeba zkusím ty Alpy. Přeju šťastnej návrat. thumbs up
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
09. 05. 2019 09:40
Loni jsem to zde ukončil příspěvkem, letos zahájím.
To že jsou České Budějovice druhým nejhorším městem po Praze co se týče dopravy je už známo. Stále se čeká na obchvat "budějek" od Prahy na Linec. První prognozy dokončení v roce 2021asi vezmou za své neb se začíná mluvit o roku 2022, ale uvidíme. Co je realita.
Pro ty co se chystají do krajského města, či jím budou projíždět, přiravte se letos na nejhorší situaci. Tento týden uzvřeli Mánesovu ulici cca na 3 měsíce. Budějičáci ví, pro ostatní: Mánesovka je jeden ze dvou havních tahů přes město od Prahy na Krumlov a Linec = hlavní okruh v Budějicích. Mánesova
Už jsem to otestoval a tohle jen potvrzuji: uzavírka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (09. 05. 2019 09:44).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
09. 05. 2019 15:20
Že bych letos opět na Halámky? Je na této trase něco nového?
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 05. 2019 07:41
Jel jsem trasu Praha-Halámky-České Velenice před třemi týdny na cestě do Chorvatska. Trasa úplně bez problémů jen u Olbramovic byla ještě uzavírka ve směru na Prahu a objíždělo se to po místních komunikacích. Teď už ale uzavírka není. Jezdím z České Lípy tuto trasu do Chorvatska a za jinou bych už neměnil. Krásně se vyhnu Vídni přes Baden a hurá na jih.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mio806 (10. 05. 2019 07:42).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 05. 2019 07:58
Mio - 15 let nejezdím jinak, ale to dá rozum, když bydlím na Třeboňsku. Jezdíval jsem na Horn a Vídeň, ale Zwettl - Krems je lepší volba. Pozor při sjezdu resp. výjezdu dlouhého kopce u Vídně. Loni jsem tam napočítal 3 pevné radary. Je to dálnice, přesto omezená rychlost na 80km/h.
Já při cestě tam ještě zkracuji výjezdem v Allandu a nájezdu na dálnici v Badenu thumbs up smiley

Zahajskej - Od loňska je v provozu obchvat Zwettlu a je to znát. Taktéž je konečně hotový tankodrom u Vlkova, tj. nejhorší úsek po sjezdu z dálnice u Veselí kolem Horusického rybníka na Lomnici. thumbs up. Vesměs přibylo kladného.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 05. 2019 08:03).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 05. 2019 08:15
Rafani.
Jsem zastáncem trasy od Prahy NE BUDĚJICE, ale Veselí, Třeboň, Halámky, Schrems, Zwettl, Krems, St. Polten a to dlouhodobě. Letos však více jak kdy jindy. Proč?
1.) Veselí - ČB se dostavuje dálnice a vy projíždíte stavbou cca 20 km v koloně max 50km/h. Ve špičkách dokonce nestačí už hotový přivaděč u Úsilného a začíná se to štosovat u prvního kruháče. Dokonce často v Budějkách v rádiu radí, vyhnout se novému přivaděči a od Prahy do ČB přjíždět po "staré" přes Borek.
2.) Nově zavřená Mánesovka, způsobuje kolaps v celém krajském městě

Každý má tu svoji oblíbenou, takže nikomu nic nevnucuji, ale dokud nebude hotový obchvat Budějovic (2021 nebo 22), názor asi nezměním. Přes Budějky bych se nebál jet na noc.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 05. 2019 08:28
Grizzly- Já takto jezdím cca 6let (dříve Znojmo) a opravdu bych neměnil. Také jezdím Zwettl - Krems. Mám v autě antiradar tak o radarech vím. Jsou mezi Zwettl - Krems. Sjíždím také u Allandu (sjezd č.17) a okolo obchodu Spar směr Baden a v Bad Voslau nájezd na dálnici. Jinak jak píšeš obchvat Zwettlu super.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 05. 2019 08:29
Ahojky, kdo jede z pátka na sobotu, tak průjezd budějcema mezi 15:00-18:00 směr hranice je na hodně dlouho. Kolona si myslím bude od nájezdu na Nádražní od Prahy, kolem výstaviště, až po kruháč u Mercedesu v Litvínovicích.
Jinak cca 24.6. bude dán do provozu úsek D3 Bošilec - Ševětín.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (10. 05. 2019 08:33).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 05. 2019 08:36
Fogís - jednoznačně !! V pátek bych Budějkama vůbec nejezdil. Tam se to štosuje i od Plzně a fronty jsou až ke Globusu, tj. od Litvínovic kolona cca 5km.
Bošilec - Ševětín, zatím slabá náplast. Jen se kolony přiblíží více k městu a čas v ní trochu zkrátí.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 05. 2019 08:40).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 05. 2019 08:45
Nejkritičtější místa jsou křižovatky Nádražní x Pražská, pak Strakonická x příjezd od Písku /tzv. diamant/ a Husova x na Dlouhé louce / u výstaviště/. Kdo nezná detailně ČB, tak se jim prakticky nemá šanci vyhnout... confused smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
11. 05. 2019 07:54
Fogís - takže prakticky všechny na trasethumbs up smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
11. 05. 2019 10:57
jezdím po stopách medvěda pár let/od Kladna/,samosebou na Halámky,ne na Budějky, a nemá to chybu,jezdím tudy i do Maďarska, do lázní blízko Hévíz,naposledy letos v dubnu,pohodová cesta,pokud se dostanete na naše hranice,o českých tankodromech,co jsou zde proto,aby měli mafiánské firmy co "opravovat"nemá cenu diskutovat.Rakousy pohodově na Waze,upozorní na policajty a radary.thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 118
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.