Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 05. 2018 08:48
Grizzly díky. Jezdil jsem totéž co ty. Právě že dálnice byla jak naše D1, samá záplata, odpočívadla pamatovala lepší časy. Dobré je, že se to vyhne Vídni, jen jsem jí vždy nahoře na kopci do dáli zamával a užil si toho dlouhého klesání a prohřál trochu brzdy. Vždy jsem zapoměl odbočit na tu zkratku "přes roh". Přes Linz bývá poslední dobou nějak narváno a cestou bylo i dost omezení kvůli opravám, nehledě, že nové úseky dálnice do Linze jsou omezené na 80. Takže je v úvaze trasu přes Halámky oprášit.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 05. 2018 17:02
Zahajskej
Kdy jedeš? Kdo pojede 1., dá avízo jaká je cesta. Já vyrážím 21.6. ráno.

Abych nezapomněl. Pozor na klesání - stoupání u Vídně na dálnici od Lince. Pokud se nemýlím, je tam 80 a loni jsem tam napočítal 3 radary. Na ty jsem si dal bacha, ale jeden mě stejně blejsknul Nazpátek z HR u Vídně na uzavírce byla 80 a radar byl už na konci 10m přes koncem omezené rychlosti.Dopis se složenkou na 45 éček za +13 km/h, Podotýkám 1.pokuta po 35letech!!!!!!!!!! thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (02. 05. 2018 17:09).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 05. 2018 19:24
Z Budějovic na Třeboň a dál na Halámky je sice pěkná rovná cesta, ale vadila mi tam ta zvěř. Hlavně proto už tudy nejezdím.

Grizzly
Jedu taky 21.6.. Kam máš namířeno?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (03. 05. 2018 07:41).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 05. 2018 20:46
Třeboňsko: Loni a předloni kanců hodně a sviní ještě více. Letos jsem poprvé neviděl u silnice ani jedno. Jezdím denně do práce. Mám na svém kontě pouze jednu veverku za Žárem u Trhových Svinů.

21.6. Gradachot smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 05. 2018 03:16
Tak už i veverky páchají sebevraždu skokem pod auta? To jsme to dopracovali..
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 05. 2018 06:53
Jedna kočka, a pak po letech jedna laň. Na Fabii 50 tis. škody a hajnej mastnou hubu.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 05. 2018 09:19
Grizzly, jedu až o měsíc později. Jinak já jsem, tedy kromě prasat za volantem, žádné zvíře nikdy neviděl. Vždy jsem to jel ale za světla. Dlouhá cesta lesem je uklidňující, ale hlavně, potkat jenom pár aut, pomalu jsem se na tom kusu z Třeboně do Halámek bál.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 05. 2018 17:28
Zahajskej
Přímo na této trase bych si stejně dával bacha. Prej se tam pohybuje medvěd s celou rodinou v červeném Hyundai. (Asi se jedná o cirkusového medvěda od Berouska) .grinning smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 05. 2018 23:12
Pro všechny kdo se chystají na průjezd Českými Budějovicemi.
Nejhorší čas je v pracovní dny od 13 do 15, v pátek od 12 do 17 a pak neděle odpoledne. Je to taková malá Praha a sázka do loterie. Pokud jedete od Prahy a pokračujete na Kaplici, Český krumlov, Linec, musíte celými Budějovice projet. To bude trvat ještě pár let, než udělají obchvat na Rudolfov a Roudné.

Budějice


Celkově to řadí České Budějovice na 2.pozici v ČR a 490. pozici ve světě, řidiči tam ztratí ročně v kolonách 19 hodin!!!



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (03. 05. 2018 23:16).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
04. 05. 2018 07:03
Kdy obchvat Českých Budějovic? = 2021
Kdy po celé dálnici až do Rakouska? = 2025
Prakticky ze zkušenosti lze odvodit, že v tomto století to nebude!!!
Virtuálně po D3



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (04. 05. 2018 07:04).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
18. 05. 2018 18:47
Pokud pojedete do konce května na Dvořiště a Linec přes Budějice, obrńte se trpělivostí. Z Budějek na Kaplici a Krumlov je slovo "masakr" ještě hodně mírný. confused smiley Nedokážu si představit tyhle opravy v létě. To by jste neprojeli vůbec. Už i v rádiu si z toho dělali prču, ale zdaleka nevystihli ani polovic toho, co se tam děje. Radši to příště vezmu přes dědiny.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
18. 05. 2018 20:30
Co se tam děje? Vím že u Velešína se něco opravuje... Jak to tam probíhá? Semafory a jedním pruhem?
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
18. 05. 2018 23:32
Valeri
Jo, nová vozovka. Štosuje se to tam na několik km. Hotovo by mělo být do konce měsíce.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 06. 2018 20:54
Pro milovníky cesty od Prahy a Tábora s odbočkou na Třeboň a přejezd Halámky:
Právě byl zlikvidován tankodrom od odbočky z dálnice ve Veselí na Třeboň okolo Horusického rybníka do Vlkova. Nyní po 5 letetech je tedy dokončen celý úsek Veselí - Lomnice n/Lužnicí - Třeboň - Suchdol n/Lužnicí - přechod Halámky. Protože stále není dokončen obchvat Budějovic ( 2021) a dálnice končí kousek za Veselím, je tato trasa asi nejlepší volbou při cestě na Vídeň.smoking smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2018 21:25
.... už jsem v HR, takže jen dodám:
Obchvat ve Zwettlu funguje a je super, jediné malé zdržení je na semaforu v Kilchbegu nebo (Frombergu), pokud njedete do Zwettlu od Schremsu a ne od Vitisu. Dělají tam kanalizaci. Je tam zákaz vjezdu nad 3t.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 07. 2018 09:56
Zdravím,

jen poznatek z letošní cesty, předesílám jsme ze středních čech - okr KH a byl jsem zastáncem cesty D1, bez uzavírek , Víden a klasika přes Slovinsko a jezdili jsme k Šibeníku. Hodně s vlekem. Dva roky zpět Třeboň a pod Vídeň, po debatě s Jardou Hill, a spokojenost. Letos jsem si řekl D1 nesmysl, Jihlava taky, Mikulov určitě ne. Na Linz mě to nebaví, jezdíme na lyže. A cesta k Třeboni u Veselí nic moc. Tak jsme zkusil D1 90km sjezd Humpolec - Jindřichův Hradec - St. Polten a pod Víden a klasika dolů. Asi nej co jsem kdy v poslední době jel, tedy samozřejmě když D1 by byla bez oprav, bylo by to jiné. Beru to k aktuálnímu stavu našich silnic.
bob
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 07. 2018 22:48
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
Dva
> roky zpět Třeboň a pod Vídeň, po debatě s Jardou
> Hill, a spokojenost. Letos jsem si řekl D1
> nesmysl, Jihlava taky, Mikulov určitě ne. Na Linz
> mě to nebaví, jezdíme na lyže. A cesta k Třeboni u
> Veselí nic moc.

Poslední úsek cesty zvaný "tankodrom" od Veselí k Lomnici - přesněji k Vlkovu, 10 km okolo Horusického rybníka, bylo doděláno letos v květnu. Veselí - přechod Halámky snese nyní porovnáni se silnicemi v Rakousku.thumbs up
............. a dále, dálnice na Budějice již končí až za sjezdem na Třeboň, ne u Veselí jak před dvěma lety. Nasadili vyšší tempo. Za ty dva roky jsou o 2 km dál a o několik miliard hlouběji grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (15. 07. 2018 22:52).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
18. 07. 2018 09:42
Zdravím,
jsem z Budějc a do HR jezdím na "blind" s rodinkou poslední 4 roky a vždy volím nejjednodušší cestou přes Dvořiště - Linz - Graz - Lenart (ano, také objíždím..., ale až na letošní 3 objížďky na objížďce SLO dálnice byla vždy pohoda) - Macelj. Cesta na Dvořiště letos za 40 min. a od Freistadtu (cca 56 km od Budějc) to už sviští po Autobahn.
Ani omylem jsem neuvažoval o cestě přes Halámky - Horn - Vídeň - Graz (je to o 70 km. a 1 hodinu delší, to radši obětuji Eura za tunely - letos 5,50 + 9 Euro, aspoň je zážitek a pokud prší, je to vítaná úleva). Spousta Jihočechů jezdí na Vídeň, aby "ušetřili" za tunely, přitom cesta z Budějc na Halámky je nekonečná. (Než bych dojel na Halámky, byl bych už dávno na dálnici u Lince). Od Halámek to v Rakousku sice jede pěkně, ale pořád je to "jen Bundeska" a musí se dávat o to větší pozor, hlavně v noci nebo za deště. Navíc hlídat srnky prakticky až do Vídně se mi fakt nechce, člověk se unavuje zbytečně hned na začátku cesty.
A už vůbec jsem neuvažoval o hojně diskutované a ježděné cestě Ilz / Mureck - Ormož, to jsou další desítky km. navíc a o úspoře už nemůže být řeč. Řidič stráví další minimálně 1 hod. za volantem navíc a to se musí někde cestou na stylu/době jízdy projevit. "Argumenty o tom, že "radši jedu, než chvíli stojím na hranici" Macelj moc neberu, holt nejedu v době, když jedou všichni. Navíc se dálnice od Ormož na Záhřeb opravuje, takže fakt nevím, proč to sem tolik lidí táhne, když mají jednodušší cestu. Sice ušetří za tunely ale najedou hafo kilometrů navíc. Samozřejmě vím, že trasa Praha - ČB zatím nic moc, ale podle mě furt lepší než D1 nebo Halámky. Přes Budějce se projede taky rychle, pokud teda nejedete mezi 13-18 hod. My jezdíme vždy hned v pátek večer po vysvědčení, ale jedu po 19 hod. ještě před hlavní vlnou pěkně na pohodu, po dálnici max. 110-115 km/h., jenom kraťoučké přestávky na WC a protáhnutí, žádné půlhodinové prostoje na kafíčka na pumpách. Varianta přechodu Cvetlin se zdá být na první pohled lákavá, ale video na youtube ukazuje, že to je samá zatáčka a to doslova, což řidiče a posádku dále vyšťavuje, navíc i letos tam už jsou zácpy, takže...
Letos jsem jel Macelj 15 min., loni jsme tady stáli, pravděpodobně kvůli nehodě, ale jinak vždy relativně pohoda a cesta zpátky vždy naprosto bez čekání - tzn. do minuty (nejezdím v sobotu, ale ráno naložíme auto a pěkně si ještě prodloužíme dovču na pláži celý den u moře a jedeme domů vždy na noc).
Letos cesta ČB - Pakoštane tam 815 km za celkový čas 10.30 (hlavně kvůli objížďkám objížďky SLO dálnice). Příjezd do Pakoštane v 6 ráno, snídaně, obhlídka města, v 8 otevřela místní ubytovací agentura a v 8.10 už pro nás přišla naše domácí, v 9 hod. na pláži (zatímco mnozí nešťastníci stále na Macelj), prostě paráda...
Cesta zpět po SLO dálnici - Pakoštane - ČB celkově za 9.30 hod. včetně 5 přestávek, pomalého průjezdu Grazem, protože byl zavřený tunel a 15 minut dalšího čekání kvůli opravě tunelu Gleinalm. To je myslím velmi slušný čas a to fakt jedu 110-115.
tož takový můj názor...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Vaschek (18. 07. 2018 09:51).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
18. 07. 2018 14:33
Vaschek
plný souhlas s tebou. Také tomu nerozumím, proč si někdo takto dobrovolně zajíždí. Osobně jsem docela rád, že tudy nikdo téměř nejezdí a toto forum propaguje jiné a delší cesty do HR. Alespoň jsme na naší trase téměř sami. Kolikrát si říkám, zda-li není dálnice uzavřená, že nikdo nejede mým směrem a nebo v protisměru. A od Graze do HR je to už pohoda a větší provoz alespoň odstraní nudu.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
20. 07. 2018 21:14
Kdyby si to někdo chtěl zkrátit přes J. Hradec a Novou Bystřici, tak mezi Číměří a N. Bystřici je úplně uzavřená silnice.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
21. 07. 2018 01:24
Vaschek napsal(a): (a RadekK)
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> jsem z Budějc a do HR jezdím na "blind" s rodinkou

> A už vůbec jsem neuvažoval o hojně diskutované a
> ježděné cestě Ilz / Mureck - Ormož, to jsou další
> desítky km. navíc a o úspoře už nemůže být řeč.

> tož takový můj názor...
--------------------------------------------
Každý tady vyjadřuje svůj názor a pokud se zakládá na pravdě, tak to beru. Ty tu ale mluvíš polopravdy. Takže dvacetileté zkušenosti s cestaní do HR:
1.) Bydlet v Budějicích, jedu hned na Linec a o Halámkách uvažuji, jen pokud by byl nějaký průser na Linecké, o tom žádná. Přesto pro porovnání:Budějice - Linec - St.Polten 225km za 2:25 a Budějice - Halámky - Krems - St.Polten = 167km za 2:05 (Tady jsi se sekl, je to obráceně, delší je to na Linec a to podstatně). - St. Polten beru jako konečný bod, neboť tam se cesty od Lince a Halámek střetávají.
2.) Asi mluvíme o jinejch Budějicích. Naposledy jsem tam byl dnes odpoledne ve špitále a díky srážce dodávky s motorkářem u odbočky na Krumlov byla hlavní trasa "pražáků" od nadjezdu až po Tesco, jedna stojící kolona. Pokud se v Budějkách zdrželi hodinu, měli štěstí. ..... a vůbec se nebudu jinak zmiňovat o budějické dopravě. Nechci urazit, přestože jsou jinak Budějky nádherné město. Rozepisovat se o dopravě ve městě by vydalo na rozsáhlý román. Zkus si třeba v pátek okolo 14h projet trasu od Třeboně (Okružní) do Litvínovic.
3.) Většina lidí co jede přes Halámky preferuje cestu na Zwettl a Krems a v ST.Poltenu najíždíme na vaší od Lince, tj. cca 1h od přejezdu hranic v Halámkách. Na Horn a Videň je sice už suprová cesta s mnoha obchvaty měst, ale Vídeň je lepší objet.
4.) ÚSPORA km a financí - to je další tvůj blud. Pokud jedeš Ilz - Feldbach - Ormož - Ljutomer - Varaždín - Záhřeb jedeš o 2 (slovy dva ) km více!!! a dále, ušetříš za SLO dálnici, ušetříš za benzín, neboť jedeš nižší rychlostí (50 - 90km/h), ušetříš za HR dálnici, neboť část přes Krapinu je dražší jak přes Varaždín. Jediné v čem máš pravdu je zdržení cca o 60 - 80 minut oproti cestě po dálnici Graz - Maribor - Záhřeb.
5.) Ano, na Varaždín u Sv.Heleny se opravuje dálnice a je tam úsek asi 10 - 15 km s 80km/h.

Do Budějek jezdím hodně často a v Praze jsem tak 4x do roka (nepočítaje průjezdy Prahou na sever). Z Černého Mostu na Halámky mám několikrát změřeno (naposledy před 14 dny). Dodržuji předpisy a pohybuji se v čase 1:45 - 1:55. Na další část cesty přičti k dobru nový obchvat Zwettlu a nájezd na dálnici v Kremsu necelých 90km od hranic.
Tohle je vlákno o trase z Prahy na Budějice, že jo.
A teď mi vysvětli poslední věc. Jedu z Prahy a
- Veselí - Linec - St.Polten = 250 km za 2:45 (když je hladkej průjezd Budějkama, což je asi tak na 60%)
- Veselí - Třeboň - Halámky - Krems - St.Polten = 165 km za 2 h
V čem vidíš úsporu tady, když pojedeš na Linec?

Každý má svoji oblíbenou cestu, někomu vadí to, jinému ono, ale docela mě mrzí, když si zde někdo někdo vylévá srdce a dělá s ostatních idioty, že nechápe jak někdo může jet tudy a tudy a podloží vše scesnými a nepravdivými informacemi a další mu přitakávají, aniž by se přesvědčili. Uvítal bych, kdyby jsme se vrátili opět k tématu a každý zde přispíval více pozitivními odkazy samozřejmě i s krytickým věcným pohledem a nechali na ostatních, jak to vyhodnotí.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Grizzly (23. 07. 2018 15:00).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
21. 07. 2018 07:20
Kdekdo by poradil, kudy jezdí (neby by jel) sám, ale pořád to neznamená, že stejná trasa bude vyhovovat mně.
Zejména na našem území se stává, že pečlivě připravená trasa podle tudyne.cz a dopravniinfo.cz, navržená třeba hned několika spokojenými cestovateli, bude noční můrou v okamžiku, kdy vyrazím já. Nebo aspoň časně ranní.
Pravda, přes Budějice a Halámky jsem to ještě nezkoušel, přece jen z Českého ráje pořád vychází nejrychlejší cesta přes Znojmo nebo Mikulov, ale, protože po dlouhé roky jsem na nic nepotřeboval dálniční známku (každou dálnici napříč minout a dost), zbylo jen to Znojmo. Pak jsem si jednou v noci postál na čtyřech červených, prostě jsem mezi Moravskými Budějovicemi a Jihlavou na osmatřicítce chytil červenou vlnu, ačkoli odnaproti skoro nikdo nejel, zatímco u Čáslavi jsem červenou projel, tam svítilo tolik červených světel, že, když mě jedno minulo přes rameno, došlo mi, že to nepatří k letišti, ale že je to pátý semafor. To se to couvalo potmě a bez značení... tehdy jsem z Hatí do Jičína jel přes 4 hodiny, ačkoli normálně to trvá hodiny tři. Ale o tom jsem tu už tehdy psal.
Tak jsem to další rok zkusil přes Slavonice s podjezdem Vídně přes Baden. Pravda, do Ilzu přes Krems aSt.Pölten to přes Baden trvalo asi o hodinu déle, než přes Znojmo a Vídeň, ale plynule, a do červených jsem čuměl až na křižovatkách v Baden a u Vösendorfu.
Kéž by to tak vydrželo do další cesty... při té nás vyhnali v Telči, kam jsme odbočili z osmatřicítky už za jihlavským tunelem, zpátky na tu osmatřicítku a jednu z Říší. Do toho traktor, který nešlo předjet, a k té hodině navíc přibyla další více, než půlhodina. Těch slabých 16 km zajížďky by tolik nevadilo. Ale být to správně na dopr.infu už večer, tak jsem odbočil až za Stonařovem, a nemusel ztratit nic. Anebo taky víc, tam už zase inzerovali stěhovavé semafory.

Nejde tedy o nic víc, než si zvolit vlastní trasu. Někdo si potřebuje zacvičit volantem mezi dálnicemi, někdo to chce projet co nejrychleji, někdo naopak hledá zkratky a na čas nekouká (aneb radši si dvacet kiláků zajedu, jen, když jedu zkratkou)... Když nebude vyhovovat, tak tudy příště nejede, jiný to nevzdá a zkusí to příště znovu, jednou ten špunt přece musí prorazit. Možností je spousta, jen jejich plusy a mínusy průběžně rostou a vadnou s různými uzavírkami a objížďkami, některými pozdě nahlášenými do informačního systému... a největší koncentrace je vždy cestou po našem území. Nebo je to jen můj dojem z toho, že jedu do zahraničí už tři čtyři hodiny a ještě pořád kličkuji po ČR?

Co jsem to vlastně chtěl: jo, Murphy říká, že může-li něco nejít, určitě to také nepůjde. Nekritizujme proto, prosím, trasy, které vyhovují někomu jinému. Třeba, až jí letos pojede, zjistí, že i jemu ta jeho vyhověla letos naposledy a od příště bude testovat jinou.
A dalšímu naopak ta původní trasa třeba udělá radost, protože bude mít štěstí na hladký průjezd.


Sepište si možné trasy, stočte lístečky, hoďte do klobouku, a nechte vaše neviňátka, ať vylosují tu nejvhodnější. Až se ze zadního sedadla ozve "už tam budééém?", je to na koho hodit...
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
21. 07. 2018 08:26
Hill - ...... a takhle to funguje i na ostatních forech. Máš pravdu ,že co vyhovuje jednomu, nemusí být dobré pro druhého. Já třeba čekám, až dodělají tu dálnici ve SLO a prubnu to po ní, .................. a třeba zjistím, že je pro mě lepší dát 30 éček navíc + další, jen když budu na jihu HR co nejdříve. Výše zmíněný příspěvek byl reakcí jen na několik polopravd, ne na obhajobu cesty.
Napadla mě i další myšlenka. Po těch letech cest do HR, kdy si cestu užívám a cestou tam zastavuji na různých zajímavých místech, zkusím jinou trasu a tím i jiná, nová místa. U mě dovolená začíná nastartováním auta. Ať se tedy kdokoliv vydáte jakoukoliv cestou, přeji vám hezkou dovolenou a příjemnou bezpečnou cestu, bez ohledu na úspory a délku tratě. thumbs up smileyhot smileythumbs up smiley
Ty tři nebezpečné střety na chorvatské Dálnici (počítáno za 18 let), kterým jsem se při více jak 100km rychlosti vyhnul (naposledy minulý měsíc v tunelu Mala Kapela), mě nechávají s velkou pokorou stále na zemi. Zkracovat si cestu za každou cenu se nemusí vyplatit!!!thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (21. 07. 2018 19:09).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
23. 07. 2018 15:32
Ahoj Grizzly,
bohužel si špatně četl můj příspěvek a obviňuješ mě neprávem z polopravd, takže k jednotlivým tvým bodům:

1) Naprosto jasně jsem psal, že jezdím nejjednodušší cestu přes tunely, tzn. Budějce - Dvořiště, ve Freistadtu najedu na Autobahn - Linz - Bosruck - Gleinalm - Graz - Mureck (ano, objíždím SLO dálnici) - Ptuj - Macelj - HR.
O žádném St. Pölten jsem nepsal nic a vůbec nevidím důvod, proč bych sem proboha z Budějc a už vůbec z Lince jel, to může jen blázen. A operovat časy, které spočítá routeplaner taky nejde, někdy to jede pěkně, někdy holt ne a musí se stát.....

2) napsal si: "Zkus si třeba v pátek okolo 14h projet trasu od Třeboně (Okružní) do Litvínovic."
Ale já jsem přece jasně psal, že Budějcema se dá projet kromě doby 13-18 hod!!! Jinak ale souhlas, že doprava je v ČB naprostá katastrofa.

3) napsal si : "Většina lidí co jede přes Halámky preferuje cestu na Zwettl a Krems a v ST.Poltenu najíždíme na vaší od Lince, tj. cca 1h od přejezdu hranic v Halámkách."
To mi jako chceš tvrdit, že trasu z Halámek do St. Pölten, což je dle routeplaneru cca 120 km !!!! zvládneš po obyčejné silnici Bundesce a pak kousku dálnice od Krems za 1 hodinu?? To asi určitě ne!!! To bys musel jet jak Niki Lauda ve vrcholné formě!!!! Já tu cestu jel, vím jaká je.
Dále podobně jako bod 1. Ve Freistadtu najedu Autobahn (cca 56 km od ČB.)- to je jasný argument proč jet po krásné silnici přes Linz. Pokud pojedu dle tvé rady na St. Polten, je to po obyčejné silnici a kousku dálnice z Budějc přes Halámky 170 km - to jsou necelé 3 hodiny reálné jízdy (včetně průjezdu Budějc). Za necelé 3 hodiny jsem já ale už někde mezi Bosruck a Gleinalm. A opět zdůrazňuji, že kromě objíždění slovinské dálnice a úseku Macelj - Durmanec nejedu vyhlídkové a tudíž delší trasy (Ormož - Varaždín - to jsou pro mě opravdu desítky km navíc). Jedu jen dálnici.

4) a) jasně jsem psal, že jedu přes Linz a tunely na A9
b) Macelj -Zagreb je sice dražší (48 KN) než Varaždín - Zagreb - to souhlas, já ale jedu z Macelj cca 8 km přímo vedle dálnice po staré silnici s krásným asfaltem a napojím se v Durmanec, časová a kilometrová ztráta nula, protože nečekám na mýtnici a v Zagreb platím jen 27 KN, takže pro mě jasná úspora 21 KN. Toto dopuručuji hlavně cestou zpět pro ty, kteří jezdí v "blbý" čas, vyhnete se nešťastníkům, kteří čekají v zácpě před mýtnicí.

5) Napsal si: " A teď mi vysvětli poslední věc. Jedu z Prahy a
- Veselí - Linec - St.Polten = 250 km za 2:45 (když je hladkej průjezd Budějkama, což je asi tak na 60%)
- Veselí - Třeboň - Halámky - Krems - St.Polten = 165 km za 2 h
V čem vidíš úsporu tady, když pojedeš na Linec? "

A já se znovu ptám, proč mám proboha jezdit z Lince do St. Pölten???? co je to za nesmysl???? Tvůj čas navíc odpovídá internetovému ideálu a ten má do reality trochu daleko.

Ty opravdu dáš 165 km z Veselí přes Halámky do St. Pölten po většinou OBYČEJNÉ silnici ( a většinou se jezdí do HR v noci) za 2 hodiny?? - no, já bych tě teda fakt nechtěl v Rakousku potkat v té rychlosti... ale pokud píšeš, že z Halámek to dáš do St. Pölten (120km) za 1 hodinu, tak si říkám, proč jedeš z Veselí do Halámek ( 50 km) taky 1 hodinu. Vypadá to, že v Čechách schválně brzdíš provoz a nebo se bojíš dopraváků a v Rakousku pak jedeš s cihlou na plynu po bundesce a kousku dálnice v průměru 120 obec neobec....

Na závěr: já původně psal svůj názor na nejpohodlnější a pokud to jede, tak i nejrychlejší cestu do HR pro cestovatele z ČB, případně z jihozápadu. Varianta Mureck - Varaždín jsou desítky km. navíc a pak nesmysl St. Pölten - dálnice až po 130 km z ČB. je zbytečné kroucení volantem po obyčejných cestách, když už můžu být dávno od Freistadtu na Autobahn. Je jasný, že ze severu nebo východu Čech jsou přijatelnější jiné varianty.
Každopádně všem šťastnou cestu ať už jedou kudykoliv! a omlouvám se všem, komu se tento příspěvek nelíbí:!
PS: Grizzly, neber to jako útok, ale odpověď na kritiku, dík
PS2: máš krásnou fotku Josefa Vyskočila alias Pepka Vyskoč.:!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Vaschek (23. 07. 2018 15:48).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
23. 07. 2018 22:08
thumbs up smiley Jasně, píšeš o tunelech, ale dál jsem to asi nepochopil, když se zminuješ o Ilzu a Ormoži a km navíc a ........... k tomu ještě rýpnutí Radka. Ano střílel jsem od boku , ale na 2h z Veselí trvám , jen to není 1 + 1 ale 45 min + 1h 15mina ten St.Polten jsi určitě pochopil, jak jsem vše myslel, včetně toho, že jsem jaksi opomněl tu cestu přes Alpy. Prostě vraťme se k tomu podstatnému.
Když tak vše v klidu znova pročítám, měli bychom se vrátit zpět a začít znova. Pokud se vrátim k trase Veselí - Krems, možná se budeš divit, ale nejhorší usek je asi 10 - 15 km na trase k Zwettlu a to ať jedeš ze Schremsu přímo či z Vitisu. Pěkná silnice, ale úzká, klikatá okreska přes vesničky. U nás od Veselí až do Halámek kromě vesnic stále pohodlných 90 a určitě (zatím) lepší jak Veselí - Budějice. Z Budějic na Halámky by to byl přes Sviny a Hrady děs.

Zkus mě tedy doporučit cestu přes ty Alpy (už jsem taky o ní uvažoval). Proč tudy jet, na co si dát pozor a naopak, co hezkého mě tam čeká. Vynechme hodnocení z něhož může vyplynout, že pokud někdo jezdí jinudy, tak je ......... hot smiley . (Ted je mi jasné že přes ST.P. nejedeme grinning smiley grinning smiley ) Objíždění SLO dálnice nechme na jiné vlákno.
Pepku vyskoč
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 07. 2018 12:20
Původně jsem se k tomu tady nechtěl vyjadřovat, ale přibývá tady názorů, že jsou ostatní blbí, když jezdí jinudy a já jsem king, protože jezdím tudy. Každý ať si jede, kudy chce, ale hlavně ať nevnucuje svojí cestu jiným. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat jinému.
Jezdil jsem jak přes Halámky a pak na Vídeň, ale i poslední dobou přes Linz. Obě trasy mají něco do sebe. Přes Linz a pak dolů na Graz je cesta, pokud se jede za světla, pastva pro oči, které dostanou patřičně nažrat. Má svoje ALE. Zažil jsem již několikrát, že byla plná oprav, samé omezení, kolikrát dost blbě značené a po tmě v lijáku jsem shodil pár plastových zábran jenom proto, že jsem je prostě neviděl. Jet deset km placeným tunelem padesátkou jen proto, že mají servisní den, taky není žůžo. Těšil jsem se na díru na druhém konci jak klaustrofobik. Mnohým bude vadit platba za tunely, letos zvýšena o pár frfňů na 9 a 5,5 éčka. Velkou výhodou této trasy je, že se tam člověk pomalu bojí, občas potká auto, samozřejmě že okolo Linze je provoz hustší. Co mě hodně točilo, bylo omezení na 80 v délce několika desítek km na novém úseku dálnice od ČR, protože byla dálnice ve zkušebním provozu.
Přes Halámky má plus vyhnutí se Budějkám. Rada, že ať člověk jede před nebo po špičce je na pytel, protože většina lidí do té špičky prostě spadne a jet dříve je třeba na mě fakt moc brzo, vyjížděl bych už před polednem a abych tam byl zase až po špičce, hodně pozdě. Zatočit si kolečkem mimo dálnici mi nevadí, užiju si jí pak až až. Na Halámky dlouhá štreka lesem je uklidňující, taky pastva pro oči, provoz skoro žádný. Na A straně silnice super, hezká krajina. Dálnice před Vídní byla trochu jako naše D1, záplata přes záplatu, odpočívadla taky jak na D1, humus. To už by mělo být cajk. Vyhnutí se Vídni je taky super, přes Alland ještě více super, když se najede cca 30km pod Vídní.
A teď trochu statistik. Rozdíl mezi oběma trasami je dle plánovače 19 minut a asi 37km ve prospěch Linze. To se může smazat v okoli Linze, kdy se to ve špičce hodně šourá. Pak již výše zmiňovaných 14,5 éček je plus pro Halámky. A ségra, která přes Linz jela někdy před 14 dny nadávala, že na trase mraky omezení kvůli opravám, i v jednom z placených tunelů.
Takže ať si každej jede kudy chce, já asi letos přes Halámky. Rozhodnu se až cestou, protože jedu tento víkend ze soboty na neděli, kdy má velká část Dojč začátek prázdnin.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 07. 2018 13:47
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jet deset km placeným tunelem padesátkou ...

Kecáš, tam nikde není 10 km tunel s poplatkem. grinning smiley

A teď vážně. Bydlím kousek od Budějovic (u Prachatic) a vždy jezdím na Linz, mám to tam rád. Je fakt, že mě nikdy nenapadlo jet jinudy. Jedu na jih k moři, tak proč bych jel na východ. yawning smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 07. 2018 15:30
Sorry, tak má jen 8320msmoking smiley
Ale desetikilometrovej tam je, bez poplatku.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 07. 2018 17:09
Jo jo, v Grazu. Manželka je klaustrofobička, takže je to vždy napínavé. První průjezd tímto tunelem odnesla prokousnutým jazykem a poškrábaným stehnem jak do něj zaryla nehty. Ale přece to nepojedu přes město když je tunel zadarmo! thumbs up smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 07. 2018 18:28
Tak to jseš dobrák, tahat manželku z Linze do Grazu, když je snad pětina cesty tunelamaeye popping smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.