Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2016 08:27
Vočko, slibují, že tu B2 zavřou až od 4.7., takže zítra bys měl projet.

Já letošní cestu plánuji přes Slavonice směr Horn a před Brunn a.d.W. to zalomit po dvaatřicítce na Krems. Ale až na konci srpna, tak sleduji, kde kdy co zase rozkopou.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2016 18:02
uvidíme,ráno taky prubnu praha,halámky krems a objet wien,uvidíme,horší než české silnice těžko někde existují...grinning smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2016 18:37
ahoj

super cesta i s lodí!!! cca 1000km za 12 hodin... bez D1, bez znojma, bez wien... super
včera navečer a dneska po ránu u modrého...
bob
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2016 23:17
Nebudu to kopčit. Dnes jsem se vrátil, tady jsou první poznatky
[forum.ihvar.cz]
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
04. 07. 2016 12:43
Tak jsem dojel,zatim jen tam-hostouň u kladna/5:45/-halámky-208km/8:00/-bez provozu,zwettl/8:35-9:20/,snídaně mekáč,krems,wídeň/10:40,380km na tacháči/klasika po A2,na228 km směr mureck lenart,ptuj-/13:45-663.km/nikde žádný celníci ani policajt,bacha,všude na cedulích přeškrtlý zagreb-uvidíme kudy to povedou,jel jsem po paměti ;a úplně sám.po obědě ve 14:30 směr macelj staveništěm v koloně,ale jelo to,stavba prázdná Zagreb lučko asi15:15a split 19:45 1160km-stihl jsem poloprázdný trajekt na stari Grad ve 20:30 a v Ivan Dolac bouchnul šampus ve 23:15.teplota před sv.rok byla 18st a na maslenickým mostě 31st,moře dnes 24sta modrojas,vzduch odhaduji 28st.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hajduk (04. 07. 2016 18:07).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
04. 07. 2016 21:17
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vočko, slibují, že tu B2 zavřou až od 4.7., takže
> zítra bys měl projet.
>
> Já letošní cestu plánuji přes Slavonice směr
> Horn a před Brunn a.d.W. to zalomit po
> dvaatřicítce na Krems. Ale až na konci srpna, tak
> sleduji, kde kdy co zase rozkopou.


Za Dobersbergem mezi obcemi Niederedlitz a Thaya je krátká objížďka přes Oberedlitz.A mezi Allandem a Badenem je jeden semafor(práce na silnici).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 75 (04. 07. 2016 21:18).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
09. 07. 2016 18:34
Ahoj Jardo.Nakonec jsem jel po 32 na Krems a v pohodě,ikdyž mi zhasla navigace.Jen jednou jsem se otáčel,když jsem přejel odbočku.V Alandu jsem jel po dálnici.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 07. 2016 20:15
Tento víkend, t.j. 15.7. a 16.7. probíhají na silnicích B3, B33 v úsecích Melk až Mautern jako každý rok tradiční cyklistické dny, zde budou delší uzavírky a zřízené objížďky. V úseku Mautern - Krems - Senftenberg mohou být některé úseky těchto silnic, ulice v Krems a silnice L75 uzavírány krátkodobě jen v případě potřeby. Přes poledne, zhruba 10:15 - 14:30, se budou po oba dny uzavírat úseky od konce B216 a navazující B3 až k mostu na Melk v Emmersdorfu, podobně od 10:15 do 11:00 se bude na nezbytně nutnou dobu uzavírat i B38 v úseku Rastenfeld - odbočka na Niedergrünbach.
Pokud takto přes poledne tudy hodláte v sobotu a hlavně v neděli jet, počítejte s nějakým tím zdržením, případně objížďkou.
Bohužel detailnější informace o uzavírkách v trojúhelníku Melk - Krems - Rastenfeld k dispozici nemám, ale přes Gföhl se to objet dá, snad jen s krátkým počkáním u Rastenfeldu a, kdo pak jede na Suchdol, s objížďkou přímo ve Schrems.

Edit se zpětnou platností a taky pro příště: zapomněl jsem napsat, co to bylo za akci, doplňuji aspoň pro příští rok. Jde hlavně o zajištění maximální bezpečnosti cyklistů v úsecích, kde cyklostezka křižuje směry provozu motorových vozidel nebo jí část vede přímo po některé silnici. A uzavírá se vždy a všude jen na nezbytně nutnou dobu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (21. 07. 2016 06:01).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
20. 07. 2016 23:20
Přidávám odkaz na článek z tuzemských kopanin, který je aktuální a nijak poznatelně nepřehání.
Trpělivošt, přátelé...
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
04. 08. 2016 12:57
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
06. 08. 2016 23:43
Pozor, obchvat Vodňan je sice ukončen a jezdí se normálně, ale v Budějicích probíhají uzavírky - konečné úpravy okolo nádraží a na dalších 2 místech a to prý až do 21. srpna. Takže směr na Dvořiště dostává zase zabrat.
Tento víkend je v Rožumberku velké šou na hradě (Kabáti a další), takže bude mazec. Já jel minulý týden ze Šumavy a už od nájezdu od Hluboký a Týna před Bauhausem se to pěkně štosovalo a projet Budějice napříč byl docela zážitek. Od včerejška je to prý ještě horší.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 08. 2016 21:30
Dnes jsem jel přes Schrems na Zvettl. Za Schrems je objížďka, ale dá se to.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil HonzaD (07. 08. 2016 21:32).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2017 12:51
Sdilim část článku z Drbny. Neni to přímo o cestě z Budejovic na Vídeň, ale na Linz. I tak je to užitečná informace.

"Silnice u Globusu na výpadovce z Českých Budějovic na Písek dostala nový kabát, práce a tudíž i dopravní omezení skončily. Ale hodně pevné nervy musí mít řidiči, kteří cestují z Českých Budějovic na Český Krumlov. Kvůli frézování vozovky se tam dá projet jen jedním pruhem, v němž je provoz řízen kyvadlově. Práce tam potvrají až do 29. června."
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2017 18:06
Na Krumlov se dá jet i bez semaforu. Stačí se držet po E55 až na křižovatku u Římova a tam odbočit doprava na Svince a Třebonín.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2017 19:02
Jenze ona se opravuje prave ta E55 mezi Litvinovicema a Planou. To uz je lepsi vyject z Budejc po Lidicky a napojit se ve Vcelny. Ale kdo tak pojede? Ja to psal jen pro info at s tim pocitate, kdo tudy pojedete jeste v cervnu
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2017 20:14
Jo tam se to opravuje také, ale když jsi psal o směru Krumlov, myslel jsem tu uzavírku od Štílce po Třebonín.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 06. 2017 21:08
To v těch úvozovkách jsem vytáhl z článku Budějovický drbny, to není moje. Ono se říká "jet na Krumlov", ale je to prakticky jen směr, v případě cesty do HR se přes Krumlov nejede.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 06. 2017 17:44
HonzaD
Za Schrems ????? jaká objížďka?
Za Schremsem se dá jet (pokud jedu na Zewttl a Krems) dvěma způsoby. Buď Odbočím za městem nalevo na nájezd a přejedu hlavní doprava (viz mapa bod START) nebo pokračuji až do Vitisu (bod CÍL) a na kruáči doprava. Kde je ta objížďka?
[mapy.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (02. 06. 2017 18:03).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 06. 2017 17:54
Právě kvůli tý Planý, ale i stavbě dálnice, kde jedete obousměrně v jedné části, která je hotová a různým objížďkám či omezením na trase Veselí - Budějice, vidím jako nejlepší možnost od Prahy odbočit ve Veselí na Třeboň a využít přechod Halámky. Co se na této trase během roku změnilo?
Vesměs více pozitivního. Většina silnice je nová a bez uzavírek. Jedinej mazec plný výmolů vás čeká okolo Horusickýho rybníka, přesněji nadjezd Veselí až do odbočky na Vlkov = 6 km. Pak až na hranice silnice jenž se může měřit s těmi v Rakousku.
A v Rakousku? Ať jedete na Vídeň nebo na Krems, je hotovo mnoho obchvatů městeček a silnice jsou výborné.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
05. 06. 2017 08:43
to Grizzly: jezdím první variantou přes nadjezd. Bylo to už před rokem, takže oprava už dozajista skončila.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
05. 06. 2017 20:20
HonzaD
Ve Veselí je stále uzavírka. Když jedeš na Budějice, jedeš polovičkou hotové silnice kolem města, vytáhne tě to na nadjez a zpět na silnici na Budějky.
Když pojedeš opačně, tj. na Prahu, zatáhne tě objížďka přes centrum města Veselí n/L. a na dálnici se vracíš až za Veselím.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
05. 06. 2017 23:25
sledujem toto vlákno, lebo sa chystám na dovolenku opačným smerom - do Prahy, ale nie po D1 smiling smiley

nebolo by jednoduchšie pozrieť si ti opravované úseky tu: ?

Juh Čiech vo WAZE live map



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (05. 06. 2017 23:26).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
06. 06. 2017 08:20
Toto konkrétní vlákno slouží jak nadpis napovídá ke konkrétní silnici Praha - Tábor - České Budějovice + silnice se napojující a dále na dlnici Rakousko, tedy jak nejlépe touto cestou na Jadran. Ostatní silnice třeba okolo Strakonic či Jindřichova Hradce jsou asi pasé. Hlavní co by zde mělo zaznít jsou překážky na této trase a jak je vidět, to hlavní co potřebujeme jsou omezení na rychlostce R3, což na tvé mapě není, takže bych na to nespoléhal.
A co se týče tvého cestování opačným směrem, jezdím na Moravu (Mikulov) taky přes Rakousko. Vřele dopuručuji. Super silnice, časté obchvaty měst, rovinatá krajina. Mám zmáklé 2 trasy.
1.) Laa and der Thaya - Pulkau - Horn - Schrems - přechod Halámky ...............
2.) Vídeň - Stockerau - Maisau - Horn - Schrems - přechod Halámky ...............
obě doporučuji, ale nevím zda pojedeš od Blavy či blíže k Břeclavi. jestli chceš na Budějice či více na západ, nepřejížděj hranice dříve jak na Halámkách. Slavonice, Bystřice - odtud po čechách silnice pro dálkovou jízdu nic moc.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
06. 06. 2017 11:27
to obmedzenie na R3 je vidiet z aktuálnych hlasení vodičov.

Tvoje trasy mi ponúkali aj navigácie, ale nemal som na ne žiadnu referenciu, až teraz od Teba, za čo Ti VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM smiling smiley

ja som zvolil rakúsku dialnicu a po ceste sa chcem zastaviť v Melku v kláštore a pred Linzom odbočím k Mauthausenu. Ďalej by som chcel deň ukončiť v Krumlove. Na ďalší deň chcem pokračovať na trase Hluboká, Orlík, Dobříš, Karlštejn a tak doraziť do Prahy. Čo stihnem, uvidím podľa aktuálne dopravnej situácie a tam sa budem spoliehať na WAZE a v Rakúsku na O3.

Poraďte mi dobrý rozhlasový dopravný servis v Čechách.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
13. 06. 2017 19:15
Rafani, kdo se chystáte použít přechod Halámky, je na trase Lomnice - Třeboň objížďka cca 7km. V Lomnici nad Lužnicí je od včerejška rozkopanej železniční přejezd. Nemyslím že na dlouho, ale je. Dám vědět až skončí.
[mapy.cz]
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
13. 06. 2017 20:31
Je to uzavírka na dva dny. Opravují jenom poškození přejezdu.
V Tušti za Suchdolem dělají kanalizaci a bude tam do konce srpna semafor.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (13. 06. 2017 20:33).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
14. 06. 2017 16:22
atnarfus
Ta uzavírka v Suchdole se týká boční ulice a semafor by měl zmizet, jakmile dodělají chodník. Čumím na to každý den z okna grinning smiley
Jinak na semaforech v Suchdole zdržení cca 2 - 3 minuty, zúžená silnice na 200m.
Suchdol bych neřešil.cool smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
14. 06. 2017 18:18
OK. Až se pojedu vyráchat na Cep, tak to omrknu.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
14. 06. 2017 21:19
Na Cep? Do tý špíny? Zajeď si raději do Chorvatska.thumbs up smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 06. 2017 16:56
Tušť je lepší, jezdím se tam navnadit na Chorvatsko, trochu mi to tam připomínáspinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.