Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do Istrie - podrobný popis cesty

Autor Cestovatel19 
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 14:23
Ttom - právě na A2 jsem ho nikdy neviděl. A v jakém úseku? Není to až za Grazem? To mám tedy na občasný výskyt kliku.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 14:45
petr70
Je to už před Grazem a je to dost dlouhé aspoň pro mně
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 14:49
Bylo to za Gratzem ve směru na Víděň v noci ještě jsem si říkal co blbnou v noci je přeci jen menší provoz tak proč omezení kvůli ovzduší....
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 15:55
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... to je nějaké místně příslušné omezení ... v
> noci na dálnici max. 110 ... nebo se Rakušáci
> zbláznili všobecně ... ?
> smileys with beer


Je to lokální omezení, značka 110 a dodatková myslím 23-05 hod. a je to na pár dost dlouhých usecích A10.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 19:46
Pokud je o toho "I-L" je to z důvodu "hluku nebo emisí". Tak nějak. Došlo nám to i z rakouska v písemné podobě spolu s doporučením, jak se odvolat, pokud s tím nesoulasíš.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
11. 06. 2014 21:13
dovolím si přidat svoji cestu na Istrii. jezdili jsme vždycky "dolů" (Vir, Vodice,asi 10xBrela), ale loni kvůli prckovi jsme hledali něco "nahoře". kromě Rabacu, který jsme tuším v r.04 navštívili jsme s Istrii neměli zkušenost. teda aspoň s cestou. vždycky jsme ze zvyku jezdili přes maďary, lendavu, čakovec, karlovac,split atd. loni jsme hledali co nejkratší cestu k moři a měli vybrán hotel v novigradu. ideální cesta se mi jevila( jsme od valmezu) brno,vídeň, graz, ljubljana, postojna, koper... tam jsme sjeli a po 11 na hranice s HR, pak D21, dále kousek po dálnici a sjezd na novigrad. vyjeli jsme v cca 19h. vzhledem k tomu, že za vídní ratolest se vzbudila a začala stávkovat(14měsíců- kluk), a uspali jsme až v cca 22,30h, tak jsem to viděl beznadějně. pak usnuli a ve 4 ráno jsem byl u hotelu. jeli jsme v týdnu(tuším v pondělí) a nemůžu si cestu vynachválit (teda kromě té beznaděje za vídní). dálnice jak v A tak ve SLO super, provoz slabý. prostě můžu jen doporučit! cesta po té 11 a D21 byla taková klikatice, ale bylo to jen pár kiláků, takže v pohodě. udělal jsem si itík, mapu ani navigaci jsem nebral a ani jsem ji nepotřeboval, značení pěkné. kdyby někdo jel na tenhle směr, můžu mu poslat naši cestu z loňska. letos si to asi zopakujem, malý už si zvykl na cestování, ale líbilo se nám tam a raději volíme jistotu. novigrad je pěkný, a hotel byl taky super. mmch v době kdy jsme tam byli, tak se v hotelu ubytovala akademie mladých fotbalistu Manchesteru City pod vedení Patricka Vieiry, měli tam tréninkový dril a přípravné zápasy, tak jsme měli zpestření! takže, co se týká cesty můžu tuhle trau jen doporučit( i když nevím jak to probíhá o víkendech).thumbs up
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
15. 06. 2014 10:12
Tak furt nevim kudy jet z Prahy do Rabcu confused smiley Odjezd asi v 1.rano sobota 21.6.

Sice uz sem tam jel asi 12x, ale nemuzu se rozhodnout spinning smiley sticking its tongue out

Nejvice sem jezdil Praha Znojmo (Mikulov) Viden Graz Maribor Lublan Buzet Rabac

Chce to zmenu thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (15. 06. 2014 10:21).
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
15. 06. 2014 10:33
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak furt nevim kudy jet z Prahy do Rabcu confused smiley
> Odjezd asi v 1.rano sobota 21.6.
>
> Sice uz sem tam jel asi 12x, ale nemuzu se
> rozhodnout spinning smiley sticking its tongue out
>
> Nejvice sem jezdil Praha Znojmo (Mikulov) Viden
> Graz Maribor Lublan Buzet Rabac
>
> Chce to zmenu thumbs up

Z dovolením kopíruji příspěvek Grizzlyho, tahle trasa se mi zdá super, taky podle ní pojedeme :-)

Ve Veselí odbočit na Třeboň silnice slušná až do Třeboně
V Třeboni ve městě směr Jindřichův Hradec a asi po 2 km uhnout doprava ze čtyřproudovky na Halámky, Gmund, Vídeň (dobře značeno, silnice hotová, už není tankodrom) Po výjezdu z Třeboně stále po hlavní až na přechod Halámky (Lepší jak České Velenice - Gmund) a dále asi 10km do Schremsu. Odtud máš na výběr 2 možnosti:
1. pokračuj po hlavní na Horn, Stockerau (nájezd na dálnici), přes Vídeň, Graz, ........ Výborná silnice, 3 roky stará
2. za Schremsem uhnout na Zwettl, Krems (nájez na dálnici) St.Polten, Před Vídní se dálnice rozdvojuje a ty uhneš na Graz. Dobrá cesta (minus - 20 km okreskou Screms - Zwettl, jako naše I.třída a o 20 km delší jak první možnost). Plus - Vyhneš se Vídni a najedeš dříve na dálnici (lineckou)
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 07. 2018 19:16
Zdravim. Jezdim do HR uz asi 20 let, ale letos jedu poprve s obytnym privesem na Istrii. Tam jsem moc casto nejezdil, tak bych mel dotaz. Jako nejlepsi cestu vidim po SLO dalnici, ale nevim jestli je lepsi jet az na konec dalnice kolem Izoli a pak na Portoroz nebo sjet uz u Koperu a jet po silnici c.11 Ptam se s ohledem na ten obytnak?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Nalim70 (05. 07. 2018 22:33).
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
13. 07. 2018 19:13
Portoroz. Je to tam podobné jako u Postojne. Normální cesta.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.