Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do Istrie - podrobný popis cesty

Autor Cestovatel19 
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 22:46
Ja jsem musel platit na WC. Hlidal prede dverma takovy tlusty chlap v bilem a kdyz jsem vchazel dnu tak me chytnul za rameno a ukazal na papir na dverach a na talir s 50 centy. Vsichni museli platit. Velika bageta s tunakem, nebu sunkou a salatem byla ve Slovinsku po 2,50€ a nanuk 0,90€.
O polovinu mensi bageta bez salatu, jenom s jednim kouskem uzenyho byla v Rakousku za 3,50€ a nanuka jsem koupil za 1,8€. Navic tam meli automat na kafe a horku cokoladu za 1€
V nasem busu mi ji ridic prodal za 0,5€
Tyhle ceny byli v jednom roce. Meli jsme 2 zastavky v Rakousku i Slovinsku.
Nevim, jestli je to pres Madarsko levnejsi, kdyz je to o hodne delsi cestovani a vetsi spotreba pohonnych hmot. Kdo jede nekde nize, treba do Splitu, tak pres Madarsko to neni tak nevyhodny, ale do Umagu a navic z Cech to by byla objizdka. Jeden rok nas ridic i zabloudil, na dalnici je vse vyznceny. Kdo spekuluje, aby usetril, a nejel po placeni silnici, muze se mu to vypomstit. Pak specha, aby dosel vcas a dostane pokutu. Taky sem cetl, ze pri Mariboru je kruhac, kde se za 15 metru musi platit, protoze z jedny vedlejsi cesty na dalsi vedlejsi se jede kousek po placeny. Takze nespekulovat, jak usetrit nejakou stovku a radsi si poradne uzit dovoleny na Istrii.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dino111 (04. 06. 2014 22:51).
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 23:08
To snad není možný,už to zase začíná.Ten kruháč u Mariboru zpoplatněný není!
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 10:01
Potvrzuji - kruháčem u Mariboru jsem projížděl 8. května a placený není! Nejhorší jsou tyhle fámy, které tady mnoha lidem zbytečně přidělávají vrásky...
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 10:30
dino111 rád straší... minulý rok strašil zde, že z Bratislavy do Umagu přes HU je to o pět hodin delší grinning smiley
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 14:48
Tak se omlouvam. To s tim kruhacem sem ted vycetl. Aspon reknu kolegovi co tam jede v cervenci. Dik.

A delka cesty se neda urcit presne, protoze jeden jede v kolone 500km po dalnici s 5tima bourackama a dalsi 700km po prazdny starsi silnici.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 15:56
Osobně, trasa na Istrii, jako mnozí, jedině po dálnici :Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor, Ljublana, Koper, Rovinj. Když nejede člověk páteční, sobotní a zpět z Istrie nedělní termín (Italové se vrací z víkendu), tak nemám co vytknout. Provoz se v Mariboru odklání na Zagreb, tedy jedete v řidším provozu bez zdržování se na mýtnicích. Po celé cestě výborný povrch dálnice, dostatek odpočívadel a pump. Co se snad brzy podaří bude napojení Koperu na Istrijskou dálnici. Potom by to bylo od našich hranic neustále po dálnici.Pokud se nechcete kochat výhledem a jde vám o to se jen dostat z bodu A do B tak doporučuji.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 19:49
...hele Cestovateli...koukam ste mladi nezkušeni...chcete plaže, zmrzlinu, disko, srandu atd...udelej to takhle...pojedeš slovinskou dalnici...predtim koupiš tu drahou znamku...sjedeš až na uzlu Kozina...pak smer (Reka) Rijeka...cca 25 km....potom 6 km za HR hranici najedeš na dalnici (uvidiš zelenou ceduli = Rijeka)...po 2 km zaplatiš 8 kun (nebo 1, Euro) mytneho...a mažeš po dalnici....cca 15 km (130)... k tunelu pred Rijekou...hned za tunelem...more...odbočka vpravo na Opatiji...(nedoporučiji...draho...bez plaži...klid..a pohoda...idealni pro "nemecke, italske..." duchodce...)...takže mažeš dal...ted jedeš vlastne obchvatem Rijeky (70-100)...po trech - čtyrech tunelich...seš za Rijekou a pozor...po vyjezdu z posledniho tunelu si vyber ten spravny pruh na: Crikvenica...a jedeš zas cca 10 km po dalničnim obchvatu (110)...až k poslednimu uzlu Križišče (Križovatka) ....maš na vybranou..kruhač...na ostrov Krk (most se plati jen tam - zpatky to jen projedeš) za 35 kn...tam je nekolik malebnych primorskych vesniček - mist...počinaje Malinskou...až po mestečko KRK kde to jedine nejvice odpovida tvym pranim...ale plaže nic moc...takže doporučuju abys to prazatim vynechal a vybral silnici (jadranskou magistralu) ktera podel pobreži vede až do Dubrovniku...maš tam ceduli na Split-Crikvenica...po 15 km magistraly odboč vpravo do centra Crikvenice...centrum je tam kde konči ulični sjezd dolu (baraky podel ulice maji českou podobu...) a začne rovinka...na tomhle miste je centralni mistni mala križovatka....odboč hned vpravo k pobreži...tam podel more je park a zde najdeš parkovište (plati se cca 6 kun/hodina)...nebo si porad s parkovanim v kruhu 500 metru...kolem centra se jezdi kolem dokola jednosmerne...mužeš se zeptat "Prosim vas kde mate turisticke informace? = Prosim (nebo molim) vas kdje su turističke Informacije? (turist biro)...rekneš kolik chceš (mužeš) utratit za ubytovani a jak daleko je to pešky od plaže...holka zavola...sežene...nejlepe u (maleho) soukromnika...majitel si pro tebe prijede sam nebo ti holka vysvetli co a jak...nebo se nejakeho českeho turisty pozeptaš kde co a jak.....(česky Cirkvenice=Kostelnice...podle Cirkev..)...chorvatsky: Kostel=Crkva, Cirkev...Crikvenica by podle mne nejlepe odpovidala tvym prvnim predstavam...neni to jih...ale je tam i hluk, i klid, piščite nebo kaminkove plaže, ("modni"winking smiley promenada......desitky kavarniček, zmrlinarstvi, restauraci, souvenyru atd...jedno vedle druheho...diskoteky...všechno na nevelkem prostoru podel more...ovšem lidi "jak na (mini) Vaclavaku"...dal v mestečku maš tržnici a obchody...velky market Konzum atd... podle mne se tahle chorvatska Kostelnice nejvice podoba menšim českym mestečkum když se v nich kona Jarmark...moji kluci (ted jim je už kolem 30-ti) tam jako 10-16ti lety deti nejradeji chteli...tak jsme tam jako rodina jezdili z Rijeky na koupani a zmrlinu...vyjezd z Rijeky kolem 15,30...od 16,30 na plaži (opalovani mezi 11 a 15 hodinou je zdravi nebezpečneee- i pod slunečnikem!!)...presne ve 20 (v červenci) slunce zapada za obzor...balime (mezi poslednimi na plaži)...a jde se na promenadu....korzovat sem tam...dvakrat...vybere se nejlepši zmrzlina a jde se k autu...doma ve 22...takže když po prve do HR...tak do chorvatskeho "českeho" primorskeho mestečka..."neboj", Češi tam vetšinu netvori...i když češtinu zaslechneš na každem kroku...asi takhle...v procentech 20+20+20+20+20 (Zahrebčani, Slovinci, Nemci, Rakušani, Češi)...ale predtim, než se rozhodneš, se prece jenom "projdi" mestečkem gugl striiitom...mej se!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (05. 06. 2014 19:50).
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 20:19
Np a Cestovateli vidíš. Jirka Ti to vysal najednou a nyní tam máš tolik rad že Tě raní.
Jeď raději s Čedokem za hranice všedních dnů !!!smileys with beerhot smiley
Ne abys mne vzal za slovo. To jenom moje legrácky !
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 21:52
Je ta cesta přes Kozinu fakt lepší než přes Pivku? Já jsem zvyklý právě na tu Pivku, ale jsem celkem dost nahlodaný tento rok cestou na Krk vyzkoušet Kozinu, aspoň člověk tu dálniční známku pořádně využije.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
05. 06. 2014 22:58
...z Postojny vede klikata silnice... v lete plna (slovinskych, českych, polskych, rakouskych..) aut, nakladaku, autobusu...predjet...vo dršku...jedeš 60-tkou...vypada to kratejc...ale ne a ne dojet do ty Rupy (Hr hranice)... ale z Postojny do Koziny jedeš 140...z Koziny do Rijeky 80-90..(bacha..50-tku dodržovat v obci!!)...vetšinou jen Italove a Slovinci...nakladak zridka (a vali 100...)...takže pohodovejši jizda...alespon pro mne...a hele už v Rupe...a abychom se v budoucnu prestali dohadovat, ktere spojeni je vyhodnejši, Slovinci UŽ za 3 roky začnou s vystavbou dalničniho useku (Ljubljana - Trieste - Rijeka), ktery bude mit začatek (neni težke uhodnout)...no jasne...presne v puli mezi Postojnou a Kozinou...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (05. 06. 2014 23:07).
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 07:24
Jirko, jak by jsi si specifikoval Lovran, Medveja, Moščenička Draga? Nepotřebuji diskotéky, stačí pěkná pláž, nějaký ten obchod, nepřemrštěné ceny. Jak by jsi tato místa specifikoval, když Opatiji nedoporučuješ?
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 08:54
...nejhezči plaže jsou v techto mistech prave v Medveji a Moščenicke Draze (ta v te M. Draze je jak na Havajich...pro mne lepši než v Baške Vode...ale nevoni to jihem)...nohy se ale bori hluboko do malinkatych oblazkuuu...do 5 - 7 metru od brehu je hloubka do pul tela....a pruhledne svetle modre more...jedine ..ručnicy už brzy rano "rezervujoj" mista...a slunce za zady "zapada" už v 16 hodin....takže nejlepši koupani...od 7.30 do 11...je to plaž nejvice pro mlade rodiče s malymi detmi...tech je z daleka nejvice...a kempy jsou hned za zady i Medveji i v M. Draze...napišu ti vic... koukni tež pres google street...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (06. 06. 2014 08:58).
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 11:26
JIRKA Z RI: Rád bych Vám velice poděkoval. Přesně takovou radu (rady) jsem potřeboval. Opravdu hodně jste nám pomohl, už s přítelkyní projíždíme google street. Pravděpodobně se ubytujeme v nějaké vesničce u Cirkvenice, jelikož co jsem koukal na internetu ubytování tam není zrovna nejlevnější a mi by jsme se rádi vešli do nějakých +/- 5 000Kč. Klidně dál od moře, nepotřebujeme být 100m od moře, přeci jen nohy máme zatím zdravé :-).
Nebo to uděláme jako vy, ubytujeme se někde u Rijeky a pak třeba dojedeme.
Ještě jednou děkuji za opravdu podrobný popis. S pozdravem Cestovatel.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 12:14
Chodievame s našima "prďolatama" na Istriu do Banjole. Museli sme 2x vynechať, ale už je zasa všetko OK. Pre ich pohodlie som vždy volil čo najpohodlnejšiu cestu = dialnica Kúty-Blava-Viedeň-Maribor-Ljubljana-Koper-Pula a nový obchvat až na miesto. Bohužial z Koperu (stále po E751) už sa ide cez hory - smer priechod Dragonja, potom už v Chorvatsku je nová dialnica a pohodička.Uff ...
Ak je tu niekto, kto chodí po týchto miestach, potrebujem od neho min.2 informácie (môže aj viac) :
1.robili niečo s touto trasou za posledné 2 roky (od Koperu po Dragonja, myslím rozšírenie a pod.) ?
2.je tiež nejako upravovaná 111 (niečo ako obchvat), ktorá ide cez Koper smer priechod Sečovlje ?
Budem rád, ak sa nájde niekto, kto poradí a vie čo je to cestovať s malými ..... Ďakujem.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 12:29
My sme v septembri 2012 išli do Umagu - smerom tam sme išli cez prechod Dragonja a cesta nebola nijako vylepšená, obyčajná úzka... späť sme išli po 111 a jediný lepší úsek bol obchvat Izoly - 4 prúdová cesta - budúca diaľnica, ale ako som čítal na iných fórach, veľmi sa slovinci do toho nechytajú - bolo vidieť, že smerom na sever od Izoly pomaličky robia tú cestu dalej, ale kedy to dostavajú, to nikto netuší.... myslím, že tak skoro to určite nebude.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 13:21
Ďakujem, nejako som to tušil, že to bude po starom.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 14:27
jezdím pravidelně při cestě na Krk trasu Postojna Rupa nad ránem cca 4-5 hodina a provoz skoro žádný takže mě ta cesta utíká velice rychle
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 15:50
2jaspa: Hodil som lupu na ten obchvat Izoly (ak dobre kukám) bude súčasťou H6 a sú tam ďalšie zaujímavaté veci (tunely Valeta a Lucan).

Určite sa blýská na lepšie časy :

[www.asb.sk]

a na DARSe je toho viac :

[www.dars.si]

Možno je niečo už v prevádzke (ak dodržali plán). Dúfam, že prídu novšie informácie s čerstvými cestovateľmi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dedoz3s (06. 06. 2014 15:51).
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
06. 06. 2014 17:41
...MartnineR...Opatie je lazenske - lečebne mesto jako K. Vary...pro mlade lidi...na den-dva...Lovran totež...Medveja = jen ta plaž a kemp... M. Draga = par hotelu, kemp, hezky malinkaty stred mestečka...obchudky, kavarničky, restaurace, Super-market, kemp...nejvetši problem je však parkovani...drahe...a mista malo...(parkovani je problem už od Rijeky až po ten Lovran)... tak se parkuje už "nahore" podel silnice co vede podel pobreži...a jde se pešky k mori...
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
08. 06. 2014 13:54
Jirko, moc díky za informace.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
09. 06. 2014 06:49
Kudy je to lepší z Č.Budějovic ? Z Lince přes Salzburg na Lublaň (dva,tři placený tunely -18EUR ??) nebo na Graz, Maribor (tunely asi 13EUR ??) ??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (09. 06. 2014 06:53).
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
09. 06. 2014 13:36
Na Istrii a Kvarner vždy jedu tudy - [www.mapy.cz]

Tady má ta trasa vlastní téma - [forum.ihvar.cz]
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
09. 06. 2014 19:46
To sem jel pres den a v noci tudy fakt nee spinning smiley sticking its tongue out
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
09. 06. 2014 21:33
A já to jezdím jak ve dne tak i v noci a moc si to tam užívám.
Z tvé nabídky bych volil cestu přes Salzburg, tam se mi jezdí taky moc příjemně, až na to noční omezení na rychlost 110km/h v noci na Rakouské dálnici.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 08:04
... to je nějaké místně příslušné omezení ... v noci na dálnici max. 110 ... nebo se Rakušáci zbláznili všobecně ... ?
smileys with beer
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 08:23
Myslím, že to platí všade a vždy co si pamatuji. A musím říct za sebe, že já stejně v noci ač jezdím po dálnici rád, nejezdím rychleji. Na větší vzdálenost člověk nevidí.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 08:34
MotoMoto - ty máš teda paměť.A že by to měli plošně? Ty jsi viděl třeba na A2 nebo A9 omezení rychlosti krom těch horských úseků kde je 100km/hod stále? Na takové A12 to mají na 100km/hod omezeno SKORO pořád i přes den. Jezdím tam hodně často v zimě a pouze jednou tam to omezení nebylo. Jinak pravidelně 100km/hod až do Innsbrucku.

Bessy - je to místně příslušné.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (10. 06. 2014 08:39).
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 08:44
To není upraveno značkama, ale jejich vyhláškou. Jako kdysi denní svícení. Jdu hledat na google, snad to najdu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 08:49
Tak ne, omlouvám se za chybné informace. Máš pravdu, je to jen lokálně. Více tady:
[www.alpy.net]

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
10. 06. 2014 14:12
Peter70
Na A2 bývá občas omezení IG-L-100
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.