Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 05. 2014 23:32
Jaké máte zkušenosti s asistenční službou?
Cestovní připojištění považuji za samozřejmost. Letos mě skončila asistenční služba co jsem dostal k novému vozu, naštěstí jsem jí nepotřeboval využít, ale věřím, že když jí mít nebudu, tak se zrovna něco přihodit může a loni jsem cestou viděl hodně nepojízdných vozidel, hlavně na dálnici.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 00:20
Něco se probíralo například v tomto vláknu:
Odtažení vozidla z Chorvatska

Asi by jsi měl doplnit, zda již nějakou asistenci máš v "povinném ručení", zda máš i "havarijku" včetně nějaké další asistenčky atd. Tyto služby lze většinou bezproblémově sčítat...
Případně jaké parametry od těchto služeb čekáš? Zda něco srovnatelného se zárukou mobility nebo co chceš krýt...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 12:32
Já nemám havarijo a v povinným mám jen základ, tak jsem taky hledal. Mně se zdálo nejlepší Holiday od kooperativy. Někdo tu taky zmiňoval Mondial assistance, taky to asi nebude špatný, leč poměrně drahý. No a třetí je automotoklub. Ostatní snad ani nestojí za zmínku, minulej rok jsem to trochu podrobněji studoval. Letos vezmu zase kooperativu. Nebo se třeba něco změnilo oproti loňsku?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 12:34
Mondial, já, a je to tak, je to dobré, ale drahé. Záleží co člověk chce, zda peníze ušetřit a nebo klid.
Zadarmo nic není. A staré České přísloví říká: Za málo peněz málo muziky.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 14:47
Nejlepší je asi tohle
asi tohle



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (23. 05. 2014 14:48).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 15:52
Tak to je pěkně drahé a obsah nic moc. Stačí se kouknout na pojištění třeba Kooperativa a nebo Triglav. Levnější a lepší.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 21:06
To mi řekni v čem je Triglav nebo koop lepší ? Triglav limit odtahu do ČR 30 tis.thumbs down Auto care 75 tisthumbs up myslim že pojištění co na něj odkazuje Milan je podstatně lepší.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 21:58
Už někoho z vás někde odtahovali? Zajímá mě jak to probíhá, všechny asistenčky slibují, ale jak to je pak když k něčemu dojde ?
Už se někomu z vás vozidlo v HR nebo cestou porouchalo. Mám jen základní povinný a havarijní, tak něco uzavřít potřebuju, hlavně pro klid manželky.
To Holiday od kooperativy jako součást cestovního pojištění je za zajímavý peníze ( 280 Kč za 10 dnů), sice při odtahu domů spoluúčast asi 5000 Kč, ale to ještě jde. Hlavně, že se o vás někdo postará. To Europe assistance, taky nevypadá špatně, ale buď služby nebo pouze odtah. Karta UAMK mě nepříjde moc výhodná. Ještě pročtu pořádně ty obchodní podmínky, ale moc se mě do těch drobných malých písmenek nechce.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 22:31
Možná bych se vždy pořádně podíval, kolik času je ve smlouvě na servis vozidla... než se řeší odtah do ČR... např. za 48h lze vyměnit půl auta... a cena v autorizáku může jít za váma smoking smiley
Souběh kterých služeb je možný... a které se vylučují apod.
Jsou to pojišťováci, tudíž číst, číst a číst podmínky.... pořádně i mezi řádky...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 05. 2014 23:01
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Možná bych se vždy pořádně podíval, kolik času je
> ve smlouvě na servis vozidla... než se řeší odtah
> do ČR... např. za 48h lze vyměnit půl auta... a
> cena v autorizáku může jít za váma smoking smiley

např. TRIGLAV odtahuje až po 5 dnech. Ale když mně vymění půlku motoru a bude to skutečně potřeba vyměnit, tak je velký rozdíl mezi tím, kde to dělají? Jsou náhradní díly o tolik dražší v Chorvatsku než v Česku? A navíc když se to opravuje v rámci asistence v Chrovatsku, tak platím jen materiál, práce jde z pojistky.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 05. 2014 11:11
Spousta lidí má "svýho mechanika" který umí třeba koupit díl se slevou a za práci si řekne prd, kdežto v cizím prostředí tě oškubou jako kuře, pojistky jsou jen pro movitější, kteří neřeší kolik to bude stát a budou vědět, že starosti převezmou jiní. Samozřemě prasklý řemen se opraví na místě asistenční službousmiling smiley i když taky třeba ne pokud se zadře kladka.
Jinak záruka mobility od VW koncernu se proplácí při zahraniční poruše dodatečně po návratu do CZ, na místě si jí platí majitel vozu a vše související sám.
Nedávno jsem vezl pána, kterýho opravdu oškubali a stejně se nic nevyřešilo, cesta do našeho servisu byla poloviční a druhý den po opravě menší prkotiny odjížděl.

Nejlepší je volat odtah v 18h, tam je větší jistota, že do 12h se auto neopraví a rovnou jedete do CZ, otázkou je za kolik.

_______________________________________________________
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 05. 2014 18:42
Vlastní zkušenost, havárie, nepojízdné auto, asistence u Mundialu, Ubytování na hotelu, kromě večeře uhrazený pojišťovnou, ráno u hotelu odtahovka s druhý autem na korbě, to nám předali, přeložili jsme věci a jelo se my sami podle svého do Liberce a oni s autem do Pražského servisu dle naší dohody.
Po dobu opravy, cca 20 dní, zdarma zapůjčené náhradní vozidlo.
A to se vyplatí.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 05. 2014 18:43
Ttom, nezaměňovat limit odtahu s celkovým limite události.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 05. 2014 23:39
Pročetl jsem podmínky Mondial assistance, a náhradní vozidlo tam je maximálně na 2 dny.
Je to dost podobné tomu Holiday co nabízí kooperativa i cenově.Jinak nárok na náhradní vozidlo po dobu opravy je při každé autonehodě. Pokud nejste viník, tak se platí z povinného pojištění viníka. Pokud jsem viníkem já a mám havarijní pojištění, tak se proplatí z něj. Moc lidí to nevyužívá, protože to asi nevědí, ale je to ze zákona je na to nárok. Pojištovny vám to samozřejmě nutit nebudou a nejsou moc rádi pokud na tom budete trvat (osobní zkušenost).Dokonce musíte vysvětlit, proč potřebujete náhradní vozidlo. Pokud po nehodě dáte vozidlo do servisu, který vám zároveň zapůjčí náhradní vozidlo, tak to vyfakturuje pojištovně společně s opravou vozidla.Pojištovny musí hradit denní půjčovné (nehradí benzin a případnou amortizaci za ujeté kilometry). S lepším servisem je možno se domluvit, že navýší cenu půjčovného=to co musí hradit pojištovna a vám pak napočítají méně kilometrů kvůli té amortizaci (amortizace průměrně 3,90 Kč za kilometr).Jen si musíte půjčit vozidlo,které je stejné třidy jako to vaše.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 05. 2014 08:29
Souhlas, nerozlišoval jsem co šlo z asistence a co z pojistky. Prostě to tak všechno fungovalo. Jen oprava v servisu ne, ale to už jinde jsme, to je jiná vesnice.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 05. 2014 11:42
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jsem viníkem já a mám
> havarijní pojištění, tak se proplatí z něj.

Neproplatí. Musí být sjednáno připojištění náhradního vozidla.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 05. 2014 11:50
Nemá někdo odkaz ze kterého by šla vytisknout "Evropská zpráva o dopravní nehodě" v některém ze světových jazyků? Prý má být ve vozidle stejně jako stanovený počet výstražných vest.
V českém jazyce ji mám.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 05. 2014 11:58
to kabinet302 - formulář
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 05. 2014 19:49
S tím připojištěním náhradního vozidla to záleží na konkrétní pojištovně. Některé to mají už v základním pojištení.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 05. 2014 09:06
a některé pojišťovny to mají i v rámci povinného ručení..a většina i v základním havarijním pojištění... akorát to s tím náhradním vozidlem není tak jak se zdá.. tedy pokud sem viníkem já.. tak ano dostanete proplacené náhradní vozidlo ale pokud dáte opravit auto do autorizovaného servisu. takže pokud mám náhr. vozdilo v rámci povinného ručení a nemám havárku.. tak si za opravu zaplatím nehorázné prachy a k tomu dostanu náhr. vozodilo.. takže ve finále se mi to nevyplatí a nebo mám havárku sjednanou a pak dostanu náhr. vozidlo.. mám havárku se spoluúčastí.. a díky tomu že oprava bude jednou tolik dražší než jinde tak i spoluúčast bude vyšší.. takže si to nahr. auto stejně zaplatím...

co se týká když člověk není viníkem, tak tam je plno možností jak plnit z pojišťovny viníka.. nejzákladnější je nahr aut.. ale nesmí se to přehánět s ujetýma km nebo sazbou za auto.. né vše pojišťovna zaplatí ale pokud je schopná půjčovna tak si to umí udělat tak jak potřebuje.. dále bolestné.. pokud se něco stane při nehodě.. dále ušlý výdělek, neschopenka...atd...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 05. 2014 09:51
Já dával opravit auto do neznačkového servisu (bohužel a dodnes toho lituji) a na půjčení auta to nemělo žádný vliv.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 05. 2014 10:01
musíte mít svého vlastního opraváře.. pak bude vše v pořádku a o minimálně půlku levnější než v autorizovaném servisu.. pokud se bavím tedy o menších nehodách.. ty větší je opravdu lepší dávat do autorizáku.
co se týká náhradních vozidel.. tak může to mít každá pojišťovna jiné ale vím že pokud chci čerpat náhr. vozidlo z havarijního(doplňkového) pojištění tak podímnka je odtah vozidla do autorizovaného nebo smluvního servisu a minimální doba opravy 8h.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 06. 2014 09:32
ahoj, máte někdo přímou zkušenost s použitím asistence Holiday od Kooperativa, nebo od Europ assistance, nebo Trigav.
Jestli ano, můžete se s námi o ně poděli.
Od Invie, kde mám objednaný zájezd, jsem dostal asistenci, kde hradí kompletní odtah domů. Rád bych jej sem vložil, ale nevím jak se to dělá. Chtějí za asistenci 490 Kč a na letáku je doslovně napsáno:
Zajístíme a hradíme odtah do ČR. Toto pro Invii nabízí AXA.
Děkuji



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Josef 1 (06. 06. 2014 10:49).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 06. 2014 07:22
Josefe , to je jen reklamní slogan - je potřeba si pořádně přečíst obchodní podmínky od Axy , jen tak ti auto neodtáhne nikdo, vždy má přednost oprava v místě , ale to je psáno už výše.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 06. 2014 13:05
Tak po rozhovoru s asistenčním prac. AXY z něj vylezlo,dost neochotně, že hradí 50% odtahu a 50% majitel auta, dále je tam podmínka, že na opravu je 5 dní, pak teprve možný odtah.
To si můžou nechat.
Rozhodl jsem se pro Holiday od Kooperativy, doufám že je ale nebudu potřebovat.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 06. 2014 13:33
Jak psal už Milan Hubner koukněte na tohle. Myslím,že nic lepšího neseženete. AutoCare
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 06. 2014 15:58
Myslite,že aj na Slovensku ma poistia?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 06. 2014 20:33
ani reurop as. ti nepomuze jentak pro nic za nic

_______________________________________________________
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 06. 2014 21:26
Tak jsem nakonec vybral to Holiday od Kooperativy.Společně s cestovním pojištěním to je zajímavý. Po prostudování obchodních podmínek se to snad vyplatí.
Doufám, že ho nebudu potřebovat.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2014 14:24
Já už cestovní pojištění mám - padl jsem letos do spárů CA, přestože jsem v první fázi myslel, že jednám přímo s majitelem, takže Holiday od Koop by mi přišlo draho. Tím zvítězilo to Autocare na měsíc - to je supr, že to dali takto na měsíc ještě vloni se to dalo sjednat jen na rok smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.