Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak do Rabacu?

Autor HELDEN 
Jak do Rabacu?
06. 05. 2014 21:42
Dobrý den,

chystáme se v létě se dvěma malými dětmi autem do Rabacu.

Snažím se najít takovou trasu, na které bude co nejméně zatáček, aby to naše děvčata zvládla.

Říkal jsem si, že bysme to vzali přes Koper, Kanfanar a Pazin. Tedy nejdelší a zřejmě i nejdražší cestou, i když ve zbytku cesty bysme si asi moc nepomohli.

Pak je varianta přes Kozinu a tunel Učka do Pazinu. Cestu z Koziny až k dálnici známe.

Můžu se zeptat, v jakém stavu je silnice z odbočky dálnice právě k Pazinu? Je tam hodně zatáček nebo je to z daných možností ta nejlepší varianta?

Díky za Vaše tipy…
avatar Re: Jak do Rabacu?
06. 05. 2014 21:56
Odkud jedeš?
Re: Jak do Rabacu?
06. 05. 2014 22:15
Z Chebu pres Salzburg a Ljubljanu...
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 07:00
Zvážil bych variantu Lublaň, Postojna, Ilirska Bistrica, Rijeka, Rabac.
avatar Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 07:55
To je dobrá varianta. I těch asi tak 50 km ve Slovinsku mimo dálnici je, myslím, bez problémů. Od Rijeky se dá jet přes tunel Učka, nebo kousek za Opatií sjet k moři. Rychlejší trasa je přes Učku.
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 08:15
Ne,ne, přes Bistricu už nepojedeme. To jsme si dali zkusmo loni a v porovnání s ní je cesta přes Kozinu mnohem lepší.

Nevím, zda jsem se vyjádřil přesně. Mně by právě zajímalo, jak vypadají varianty od SLO-HR hranic až do Labinu.

Přičemž tu pobřežní cestu přes Lovran jsem zavrhl hned. smiling smiley

Díky.
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 12:24
Se podívej na mapy.
avatar Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 12:34
Přesně jak píše Ajax. Koukni na Street View a projeď si tu trasu. Nikdo ti neřekne jak velkou zatáčku tvoje děvčátka zvládnou.
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 13:18
KLUCI (?),

na Vaše reakce jsem "čekal".

Mapy jsem studoval, ale zkušenost je k nezaplacení...
avatar Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 14:14
Cos čekal když se tak blbě zeptáš? Kdyby ses ptal na kvalitu povrchu nebo něco co na těch mapách není vidět nebo co se mohlo změnit od doby co tam Google projížděl, ale zatáčky a to mě můžeš věřit tam jsou pořád stejný a nikdo tu silnici nerovnal. Hledat trasu podle zatáček to je mazec. Vem to přes Itálii a pak lodí.Do Venezie to máš po rovině a loď taky nekličkuje.
avatar
mdr
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 15:03
"Loď taky nekličkuje" thumbs up smiley ale to ti může být jedno, protože ji neřídíš. Nebo je tam samoobslužný trajekt?

Ale nedělejte si z kamaráda srandu, on by jen chtěl znát názory lidí, kteří ty cesty znají, jak jsou náročné na řidičské schopnosti. Mě taky pomohly autentické zážitky předjezdců, když jsem se loni rozhodoval, kterou trasou to vemu přes BiH do MNE.
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 21:11
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cos čekal když se tak blbě zeptáš? Kdyby ses ptal
> na kvalitu povrchu nebo něco co na těch mapách
> není vidět nebo co se mohlo změnit od doby co tam
> Google projížděl, ale zatáčky a to mě můžeš věřit
> tam jsou pořád stejný a nikdo tu silnici nerovnal.
> Hledat trasu podle zatáček to je mazec. Vem to
> přes Itálii a pak lodí.Do Venezie to máš po rovině
> a loď taky nekličkuje.

"Jdi mi k šípku..."

Vůbec nechápu, proč se obtěžuješ psát sem věci, kt. mi jsou absolutně k ničemu.

Jel jsi někdy do Labinu?

Ne? Tak už nic nepiš.

Ano? Tak mi prosím napiš, která z mnou navržených cest, tj. buď přes Koper nebo ta přes Učku je z hlediska "rovnosti" lepší.

Možná se budeš divit, ale pokud budu mít za sebou tří a jednoroční děvče, tak je to pro mě sakra důležitá věc.

Právě proto, že se předloni malá pozvracela cestou z Bašky (Krk) na pevninu a loni pro změnu cestou ze Senje na Rab.
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 21:12
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> "Loď taky nekličkuje" thumbs up smiley ale to ti může být
> jedno, protože ji neřídíš. Nebo je tam
> samoobslužný trajekt?
>
> Ale nedělejte si z kamaráda srandu, on by jen
> chtěl znát názory lidí, kteří ty cesty znají, jak
> jsou náročné na řidičské schopnosti. Mě taky
> pomohly autentické zážitky předjezdců, když jsem
> se loni rozhodoval, kterou trasou to vemu přes BiH
> do MNE.


Děkuji Ti... smiling smiley
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 21:22
tu cestu z Rijeky popri mori by som nezavrhoval.

Ked ides vacsinu cesty po dialnici, tak tych poslednych ~40-50 km v pohode rychlostou 40-90 km za hodinu je ceresnicka na torte v teseni sa z dovolenky, mozes mat otvorene okna, pocuvat cikady, vonat more alebo borovice - myslim to vazne.

Cestou spat sme si to vychutnavali tiez.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (07. 05. 2014 21:37).
avatar Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 21:47
> "Jdi mi k šípku..."
>
> Vůbec nechápu, proč se obtěžuješ psát sem věci,
> kt. mi jsou absolutně k ničemu.
>
> Jel jsi někdy do Labinu?
>
> Ne? Tak už nic nepiš.
>
> Ano? Tak mi prosím napiš, která z mnou navržených
> cest, tj. buď přes Koper nebo ta přes Učku je z
> hlediska "rovnosti" lepší.
>
> Možná se budeš divit, ale pokud budu mít za sebou
> tří a jednoroční děvče, tak je to pro mě sakra
> důležitá věc.
>
> Právě proto, že se předloni malá pozvracela cestou
> z Bašky (Krk) na pevninu a loni pro změnu cestou
> ze Senje na Rab.

Tak já ti teda odpovím. Jel jsi někdy z Postojny na Chorvatskou hranici? Jestli ne ,tak už chápu proč se ptáš. To není vůbec rovná cesta. Takže když budu koukat POUZE na rovinatost tak pojedu takhle : Koper - Plovanja - E751 A9 až na konec - potom na 66 do Labinu.
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 21:52
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > "Jdi mi k šípku..."
> >
> > Vůbec nechápu, proč se obtěžuješ psát sem věci,
> > kt. mi jsou absolutně k ničemu.
> >
> > Jel jsi někdy do Labinu?
> >
> > Ne? Tak už nic nepiš.
> >
> > Ano? Tak mi prosím napiš, která z mnou
> navržených
> > cest, tj. buď přes Koper nebo ta přes Učku je z
> > hlediska "rovnosti" lepší.
> >
> > Možná se budeš divit, ale pokud budu mít za
> sebou
> > tří a jednoroční děvče, tak je to pro mě sakra
> > důležitá věc.
> >
> > Právě proto, že se předloni malá pozvracela
> cestou
> > z Bašky (Krk) na pevninu a loni pro změnu
> cestou
> > ze Senje na Rab.
>
> Tak já ti teda odpovím. Jel jsi někdy z Postojny
> na Chorvatskou hranici? Jestli ne ,tak už chápu
> proč se ptáš. To není vůbec rovná cesta. Takže
> když budu koukat POUZE na rovinatost tak pojedu
> takhle : Koper - Plovanja - E751 A9 až na konec -
> potom na 66 do Labinu.


No, vidíš, že to jde. smiling smiley Díky za tip.

Já psal, že jsme loni přes Bistricu a Postojnu jeli. Tenhle kus cesty se nám moc neosvědčil.
Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 21:53
dbart napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tu cestu z Rijeky popri mori by som nezavrhoval.
>
> Ked ides vacsinu cesty po dialnici, tak tych
> poslednych ~40-50 km v pohode rychlostou 40-90 km
> za hodinu je ceresnicka na torte v teseni sa z
> dovolenky, mozes mat otvorene okna, pocuvat
> cikady, vonat more alebo borovice - myslim to
> vazne.
>
> Cestou spat sme si to vychutnavali tiez.


No, z hlediska romantiky je to jasná jednička, ale s takhle malýma špuntama musí jít touhle kouzlo stranou... smiling smiley
avatar Re: Jak do Rabacu?
07. 05. 2014 22:21
Helden ...
... něco k cestě do Rabacu ... ( já jel Zagreb ... Rijeka ... Rabac ) ... přesné info jak se dá jet Ti může podat Jirkaz RI ...
... pokud jde o cestu ze Rijeky do Rabacu podél pobřeží ( stojí to za to i když nebudeš lámat rychlostní rekordy ) ... pojedete mj. přes Opatiji ... Lovran ... Brseč ... Zagorje ... pak mineš odbočku k trajektu (Brestova) ... a hlídej cca do 5 km za touto odbočkou ... vlevo velké parkoviště a vyhlídkovou restauraci Mašnjak nad Plominským zálivem ... problém je ten, že když jedeš od Rijeky, je tam plná čára a táhlá zatáčka do prava ... kdyby někdo vypálil od Rabacu proti Tobě ... nestálo by to za to ... někdo to sice střihne na parkoviště přes plnou, ale to nedoporučuji ... ve směru na Rabac je za zatáčkou s vyhlídkou rovina aspoň 800 metrů, přičemž už asi po 300 metrech je odbočka do leva ... nech všechny předjet a střihni to na odbočku, otoč to a těch 300 metrů se vrať....
na vyhlídku, na parkoviště ... úžasné pohledy ... kafíčko a až budeš pokračovat dál na Rabac ... tu plnou z parkoviště už přejedeš...( teda, když tam nebude policie) ... z parkoviště totiž vidíš perfektně na obě strany ... tolik k zastávce ( kouzelné vyhlídce ) cestou ze Rijeky do Rabacu ...

a jak pojedeš, tak 2 km před Labinem ve Strmaci v pravo je jeden z nejlepších velkoobchodů v Chorvatsku ... Plodine ... ceny lepší než jinde a zásobený výborně ... včetně Prazdroje, Budvaru atd ... za ním v pravo čerpačka OMV ( nafta, benzin, plyn )
... v Labinu ... cca 5 km před Rabacem ( stojí za to si prohlédnout zvláště ... na kopci jeho starou část s nádhernými vyhlídkami )
je mj. supermarket Lídl ... ten je v centru města v pravo ve směru od Rijeky na Rabac ...
... Labin je historické město cca 5 km nad Rabacem ... dá se vyjet až na náměstíčko těsně pod hradem, po projetí náměstíčkem po 200 ... 250 metrech je velké parkoviště v pravo, zdarma ... u kulaté bašty v Labinu historické kamenné veřejné WC (rarita) ... rozhodně stojí za to vyjít si k vyhlídce u kanonu ( cestou morušovníky s velice dobře jedlým ovocem podobným ostružinám )
... znám Pulu ...cca 50 km ... nebo Rovinj ... cca 55 km a stojí za to tam zajet ... ale v Labinu na mě dýchla historie nepopsatelným způsobem ... projděte si historickou část a poznáte ... pro nic za nic se do Labinu (Alboa) nestěhují umělci ze středomoří, zvl. Itálie, a tady tvoří a bydlí a dokonce Labin vyhlásili Art republikou ...
... jinak do vnitrozemí je dobrý se taky podívat, tak, jak píšeš Ty ...
my jsme jeli ... Labin/ Vozilići/Kožljak/Šušnjevica/Letaj/Paz/Cerovlje/Pazin ( oblast nejvzácnějších lesních hub ) ... a pak si vyber ...
Pula, Rovinj ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 05. 2014 22:22).
Re: Jak do Rabacu?
10. 05. 2014 17:37
HELDEN napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dbart napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > tu cestu z Rijeky popri mori by som
> nezavrhoval.
> >
> > Ked ides vacsinu cesty po dialnici, tak tych
> > poslednych ~40-50 km v pohode rychlostou 40-90
> km
> > za hodinu je ceresnicka na torte v teseni sa z
> > dovolenky, mozes mat otvorene okna, pocuvat
> > cikady, vonat more alebo borovice - myslim to
> > vazne.
> >
> > Cestou spat sme si to vychutnavali tiez.
>
>
> No, z hlediska romantiky je to jasná jednička, ale
> s takhle malýma špuntama musí jít touhle kouzlo
> stranou... smiling smiley

Ještě je tady alternativa :chorvatské dálnici A9 se vyhnout úplně a jedˇ podél pobřeží od Umagu až do Rovinje.Cesta je relativně rovná,ušetříš mýtné a můžete se kochat. Jestli ti děcka budou blejt i tam,tak s nima nechodˇsnad ani na eskalátor v hypermarketu. eye rolling smiley
offtopic: jet na dovolenou s ročním dítětem je podle mě vyhazování peněz,poněvadž dovolená se bude skládat pouze z vyměnování směny péče o batole a ani si spolu sami nemůžete ani zaplavat.Mě stačila první dovolená s dětmi ve věku 3 a 5 let.S ročním "téměřkojencem" pro mě nepředstavitelné....Co se týče kinetozy u dětí , přečti si tento článek: [zena.centrum.cz]
Prominˇ , musel sem si rýpnout ,to bych nebyl já smileys with beer
avatar Re: Jak do Rabacu?
10. 05. 2014 18:41
Myslím si, že HELDEN není první ani poslední, kdo jezdí / jezdil s dětma...
Osobně vozím tři a nejmenší má epilepsii, DMO... tudíž nějaké "trapné" zvracení oprotí zvádání záchvatu.... brnkačka smoking smiley
Již mockrát jsem také slyšel: "No to já bych nikam nejel.." apod.
Je to o tom, že se tomu musí lecos podřídit... např. jak se snaží HELDEN, volba trasy je jedna z možností. U nás to znamená, že pokud "musíme" jet v záchvatovém období, tak zásadně mimo dálnice, neboť zvádat nějaké komplikace v odstavném pruhu je nadmíru riskantní a na okrsce se vždy dá někde bezpečně odstavit...
Další možností (i pro HELDEN-a) je vhodné načasování s ohledem na spánkový režim dětí... na druhou stranu to samozřejmě má vyšší nároky na řidiče...
U toho zvracení bych možná začal vhodnou stravou, lehkou, ne za jízdy a aby jim to moc "nekvasilo" v bříšku, tudíž bacha na cukry...
Věřím, že si dovču užijí... i s prckama...
Re: Jak do Rabacu?
10. 05. 2014 18:54
to Slavkov: výjmečně bych s tebou nesouhlasil v bodě že okreska je bezpečnější než dálnice.Co když budeš muset zastavit v táhlé zatáčce,nebo zákazu zastavení,popř. s kamionem dýchajcím na kufr.Nedejbože v noci.Obzvlášt na českých,superširokých cestách ,kde krajnice je namalována částečně na štěrku v příkopě.Na dálnici můžeš zastavit prakticky kdekoliv.Od toho tam ten odstavák je a parkovště jsou po cca 20 km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (10. 05. 2014 18:56).
Re: Jak do Rabacu?
10. 05. 2014 19:19
Děkuju a v pohodě. smiling smiley

My budeme v apartmánu i s tchánstvem, takže nás bude na hlídání dost. smiling smiley

A i kdyby nebylo, tak my k tomu moři stejně musíme... smiling smiley
avatar Re: Jak do Rabacu?
10. 05. 2014 20:19
Darko, dobře víš, že nemám potřebu někoho přesvědčovat o "své pravdě" grinning smiley
Už jsem měnil levé zadní kolo na autobusu, za deště na dálnic v odstavném pruhui... Navíc, těch "sestřelených" v odstavném pruhu jsem viděl dost... opravdu, děkuji nechci.
Nemusím zastavit ve vteřině... je to praxe... na oksce je ta možnost bezpečného zastavení opravdu častější...

Nicméně, to jsme již hodně odbočili od tématu
Re: Jak do Rabacu?
10. 05. 2014 21:17
ok,myslím že téma je vyčerpáno a HELDEN si užije spokojeně cestu i dovolenou
Re: Jak do Rabacu?
11. 05. 2014 09:34
nerypem, len sa mi zda hladat rovinu na 800 km ceste trosku zvlastne, so synom jazdime odkedy mal 1 rok, od Rab-u az po Dubrovnik, a nikdy nemal vacsi problem, a to niekedy mu byvalo zle aj ked sme sli k svokre 10km :-)
Re: Jak do Rabacu?
11. 05. 2014 14:26
juro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nerypem, len sa mi zda hladat rovinu na 800 km
> ceste trosku zvlastne, so synom jazdime odkedy mal
> 1 rok, od Rab-u az po Dubrovnik, a nikdy nemal
> vacsi problem, a to niekedy mu byvalo zle aj ked
> sme sli k svokre 10km :-)


No, já neřeším celou trasu, ale pouze tu Istrii, která se nám zatím při dovolených vyhýbala.

Už jsme zažili, že se nám malá poblila chvíli po startu hned za Chebem a to dvakrát. A na zpáteční cestě zase po startu hned za Baškou.

Loni si to pro změnu nechala až na závěr asi až 10 km před trajektem na Rab. smiling smiley

Prostě mám už své zkušenosti a tyhle zážitky si rád odpustím. smiling smiley

Zvlášť, když budeme mít v autě ješě nově druhého potomka. smiling smiley
Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 07:18
Do Chorvatska s malými dětmi jsme neměli problém, právě jsme se vrátili s Istrie (dvě děti 3 a 5 let) a v pohodě, jen je třeba počítat s častějšími zastávkami, atd. S oběma dětmi jsme jeli poprvé, když jim byl rok, a potom každý rok.
Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 14:06
Kdo nikdy nejel v pozvracenym aute nepochopi smiling smiley Taky se nam stalo loni pri ceste , kousek za hranicema v Rakousku, manzelka se chtela vracet domu ze to musime nejak vycistit. Sice jsem hned zastavil , kdyz holka zezadu pipla, ze bude asi blinkat ,ale pozvraceny bylo vsechno a ve velkem ... no presvedcil jsem manzelku , ze to nejak provizorne vycistime ( autosedacka, sedacka zadni, sedacka predni , koberecky....) pred odjezdem jsem auto vylestil a nachystalsmiling smiley . No nakonec jsme to zvladli a nevraceli jsme se a ted uz na to vzpominam s usmevem na tvari , stejne jsem se usmival nad dotazem Helden a pak jsem si vzpomněl na start minulorocni dovolene .... a docela chapu takovy dotaz......
Omlouvam se predem za OT
Luděk
Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 14:16
ináč proti nevolnosti sú vhodné aj tabletky Kinedryl
avatar Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 14:23
peter964 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ináč proti nevolnosti sú vhodné aj tabletky
> Kinedryl

!!! NE PRO ROČNÍ DÍTĚ !!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 79
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.