Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku

Autor Dušan 
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
03. 07. 2018 22:39
Zagreb a Rijeku vime...sesla by se nejaka jizneji...

Tak jsme zpět... ačkoliv jsme kvuli prazdne plynove nádrži jeli tarikajic "od benzinky k benzince" opravdu CNG v Chorvatsku bohuzel krom dvou vyse zminenych mist neni 😐...a protoze se nam dik poruse trajektu nepodarilo stihnout ani ten Zagreb, byla nutna zajizdka do Rijeky diky niz se nam cesta protahla asi o 2-3 hodinky
Snad s tim chorvati do budoucna neco provedou

Upraveno 1krát. Naposledy upravil KatkaV (06. 07. 2018 19:49).
11. 10. 2018 10:28
Uff, lovit kešky bez navigace dá fušku. Jeli jsme letos poprve přes Maďarsko, Srbsko a Bosnu.
Po čerpání v Břeclavi jsme valili do Budapeště: Kántor CNG Station, 47.378009, 19.044022! Při odbošení z dálnice musíte
hned doprava. Jel jsem rovně na "falešnou" benzínku, zpět k CNG byla jednosměrka. Najel jsem tam úspěšně v protisměru...
Další stanice Novi Sad - Srbsko. Na druhé odbočce z dálnice - byla jen jedna, zajížďka cca 20km k dalšímu sjezdu za Novým Sadem. Příště na tuto čerpačku asi zavolat, prý se jim kazí kompresor, po 5.zmáčknutí čerpání cca 2/3 kapacity nádrže, nevadí, Bosenská Tuzla je kousek. Tam pro změnu přehodili čerpačku z Lukavce přímo do Tuzly: Junuzović Kopex CNG Station; 44.5274194N, 18.6290117E (na ngva.eu/stations-map to mají dosud špatně, raději příště ještě prověřit).
V Sarajevu CNG komerční čerpačka zatím není, nešťastnou adresu z internetu jsme našli, ale je to podnikové bez možnosti nákupu (8.2018).
Zpátky jsme se dotrckali od Dubrovniku zpět do Tuzly (platí se tam jen cash), a na 22hod jsme spěchali do Kesztely na západě Balatonu. Jenže náš zdroj zklamal, (ngva.eu/stations-map/), měli jen do 20hod. Bratislava funguje skvěle, ale proč jsou ty čerpačky vždy tak zasunuté do dvorků a dvorů a dvorečků (SPP CNG Station (CAT), Ulica Prístavná; 48.142145, 17.138672). (To samé je v Žilině.)
Z nesmradlavé auta jsem nadšen, manželku ty kešky moc nebavily, hlavně v zatáčkách s 5ti litry benzínu v nádrži to občas zdechne. No a co - nastartuju znovu a jedu dál. Faktem asi je, že CNG je nějak bržděné - že-by naftovými magnáty? Od letoška nesmějí nové CNG vyrábět automobilky, protože nesplňuje jeden parametr ve spalinách (ostatní bohatě překračuje), tak uvidíme.
11. 10. 2018 10:37
Pro KatkuV - nebylo levnější jet na benzín, než zajíždět do Rijeky?
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
11. 10. 2018 14:29
Zlatý LPG....
11. 10. 2018 17:38
Peter1 Tak nějak.thumbs up
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
11. 10. 2018 18:43
A Karle ty zrovna máš co říkat.
Jinak končím tutu diskuzi mimo téma popřípadě zbytek v SZ.

.
.

_________________________Jirka_________________________
16. 11. 2018 11:05
Josef Pavelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro KatkuV - nebylo levnější jet na benzín, než
> zajíždět do Rijeky?

No to je otazka.....nam benzin vydrzel temer jen od benzinky k benzince...spotřeba na benzin kol 11 litru... a to neustale sledovani rucicky me nejak nebavilo... 😂
19. 11. 2018 15:42
Ahoj,
tak jsem letos jel poprvé do mé oblíbené Rogoznice autem na CNG a je to celkem OK. Bydlím kousek od Benešova a tam jsem natankoval plnou. Jel jsem směr Třeboň, Halámky, Horn - tady jsem dotankoval, Vídeň, Graz - tady jsem chtěl dotankovat, ale nebylo potřeba, Maribor - tady už jsem dotankoval, Záhřeb - tady jsem s tankováním ani nepočítal, protože jsem jel v noci, Šibenik a Rogoznica. Plyn mi došel někde před Šibenikem a od té doby jsem jezdil na benzím (s tím jsem počítal). Plyn jsem tankoval až na zpáteční cestě v Mariboru a potom až v Třeboni, protože plnička v Hornu byla mimo provoz. Takže v Chorvatsku jsem plyn vůbec netankoval. Když jsem vybíral auto na CNG, tak mě zarazilo, jak mají některá auta malou nádž na benzín. Tak jsem si vybral Passata - 21kg plynu a 31l benzínu. S tím už se nechá někam dojet. Sice to není tak výhodné, ale není to od benzínky k benzínce. Jinak v mobilu používám aplikaci "CNG stanice" od Pražské plynárenské a je OK.

Sigi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.