Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO

Autor Hanny 
Re: Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
13. 06. 2018 07:41
A jak bys to řekl v Horních Rakousích? A teď vážně. S A známkou nejradéji nalepenou už z domova, takže opět koupím v UAMK, chtějí za ní 260 kaček a to se dá.
avatar Re: Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
13. 06. 2018 08:23
On je problém, že slovinskou známku 2B nikdo u nás neprodává. Ten odkaz byla jediná možnost, co jsem objevil, jak si jí pořídit ještě před odjezdem. Ale nemožnost proštípnutí dopředu tomu bere smysl. Jinak to mám stejně, s A známkou už z domova, SLO koupím týdenní v UAMK, pár kaček navíc jim dám, ikdyž to je dvojnásobná zlodějina za těch pár km. Zpátky se teprve uvidí podle sobotního provozu
13. 06. 2018 09:01
Rakouskou koupím jako vždy v UAMK (letos 260 Kč/10 dní) rovnou na cestu tam i zpět (jedna mi nestačí), jedu na noc, tak chci mít klid a ne ji někde shánět na poslední chvíli. Slovinskou koupím v Rakousku na čerp.stanici Gralla. V minulosti jsem také někdy objížděl přes Ptuj, ale letos už to neřeším. Dálnice se o něco prodloužila. Objíždění je čím dál komplikovanější. Těch 30 EUR navíc už mě v rozpočtu dovolené nevytrhne. Hlavně, že to (snad) rychle projedeme.
13. 06. 2018 11:37
Valeri dík za informaci. Když jsem to zkoušel, tak se tam právě objevila informace které jsem moc nerozuměl, ale vycházelo z ní, že posílají známku cvaklou v den odeslání. Taky nechápu proč nejde zadat datum od kdy platnost známky. Tak asi budu muset zastavit na hranicích a koupit tam.

Zdeněk
13. 06. 2018 11:46
Kupuju vždy dvě Ra známky a to hned za čárou v Mikulově na pumpě BP.
Nedám překupníkům vydělat.Slovinsko opět po staré,centrem Mariboru,až do Podlehníku
13. 06. 2018 12:19
Letos jsem si Ra známku koupil přes internet. Tak žádnou známku nebudu lepit na sklo. Vyšla mě na 229,-Kč
13. 06. 2018 13:56
Grizzly: thumbs upthumbs upthumbs up

My ale všechny známky kupujeme dopředu v Tourist centrum a nezdržujeme se jejich koupí po cestě. Stačí nám virtuální SK a HU, v Chorvatsku jedeme přes ENC (tedy pokud se mi úspěšně podaří vyměnit baterka).
13. 06. 2018 16:29
Dnes jsem se trochu nudil, tak jsem se pro zajímavost informoval na OMV Hatě, známka A 10 dnů 255Kč. K tomu nafta 30.90. Nejsem halířovej škudlil, ale z principu rád podpořím ty, kteří nemají hamounství jako prioritu. Razíme za šest, takže pak potvrdím relevantnost info.
edit: ou, zdálo se mi to přitažený za vlasy, na mapách.cz byla tato cena nafty, v reálu je to 32.50. Ale ta známka sedí.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (13. 06. 2018 16:34).
14. 06. 2018 22:18
MartinR
tak každému podle jeho chuti. já ji kupuji buď v Gmundu nebo ve Zwettlu u Avie. Kreditkou za 8,90 a zdržení cca 3 minuty.
ENC jsem po 7 letech vyřešil připojenou paralelkou (druhou baterkou ze Simaticu S7) . Až bude čas, zkusím ji vyměnit, neb stará může dělat brajgl.
15. 06. 2018 11:00
Proč je kupovat předražené v ČR? Není lepší je koupit v dané zemi za normální cenu a třeba kartou?
15. 06. 2018 11:26
Pár desítek korun navíc je v rozpočtu na dovolenou zanedbatelná položka. A během cesty již není potřeba nic řešit.
15. 06. 2018 16:15
Tak jsem si poplatek za dálnici i tunely koupil na stránkách ASNIFAG. thumbs up
16. 06. 2018 22:21
Tak moje rada zní: už nikdy se nenechám zvyklat (ani radou foristy pro lepsi cenu :-D
Protože letos jsem to chtěl jet celé jinak.
Problémy s Googlem u Hustopečí (prostě mi není souzeno používat navigaci :-D
Vyjel jsem na Wien jinde, než jsem chtěl. Tedy za Mikulovem. Tahlo mě to přes Valtice a dal vinicema. Jelikož nebyla ještě tma snažil jsem se vyhnout se nové dálnici do doby než potkám pumpu... Google se velice umně pumpam vyhýbal. Poté jsem konečně dojel na pumpu noname u dálnice, no známky neměl a poslal mne deset km po dálnici. Na výjezdu jsem potkal policajty, takže znovu rozhodnutí na kruhaci jet po staré cestě číslo 7. Hned za kruhacem se mi v protisměru nabourali do svodidel dva mladosi ve vectre, co pretahli zatacku :-(
Bylo to tesne. Už jsem na sebe zuril. Po 6ti km jsem pod nájezdy v poli objevil novou shelku. Krkolomne jsem se tam dostal a konečně zakoupil známku....
O slovinské na hranicích kde v jednom okně už neměli...
Příště si koupím obě v turist centru u nás, pro případ že budu zase experimentovat s trasou.... :-D
16. 06. 2018 22:46
couddy, slovenskou a maďarskou "známku" vyřešíš online za 5 minut grinning smiley
Obvykle se rozhoduji pro dálniční či mimodálniční variantu (dle aktuálního zdravotního stavu naší malé) někde před Břeclaví, tudíž na Shell-ce Ladná nechám děti vyčůrat a já mezitím případně vyřeším potřebné "známky".
Na vyřízení té maďarské mᚠdokonce (legálně) hodinu po najetí na placenou silnici...

... a ty se trápíš někde s rakouskou, slovinskou... a ještě si pak "motᚠruce do vánočky" thumbs up smiley To, že něco musíš lepit na sklo, to už vůbec nechápu drinking smiley

To, že tě to (předpokládám online mapy Google) táhlo na Valtice a vinicemi je důsledkem omezení na Nových Mlýnech... Nicméně i Google mapy umí velmi rychle a spolehlivě najít nejbližší pumpy... obdobně jako Waze či Sygic... a mnoho dalších.
Asi mᚠopravdu nějaký "zakletý androidí telefon"...
smileys with beer
16. 06. 2018 22:55
Hej mam. Neskutečně a neuvěřitelné příběhy s mými daty na telefon v zahraničí. Včera jsem to už po páté letos řešil s O2. Stručně řečeno, když vypnu venku roaming tak to teprve někdy jde :-)
Katastrofa. Nepřišel bych na to, kdybych neměl manzelcin telefon jako referenční vzorek, dle kterého vše zkouším pokus omyl. A to máme stejný telefon! Sony Xperia z3.... A já mám dva a oba po výměně mthr board a na obou mi data s mojí Sim nejdou. Prostě paráda.
Zpátky už zvažuji novou trasu ale furt se mi nechce do uherska..... Já radši Rakousko :-D
16. 06. 2018 23:48
Sice to asi již není na toto vlákno, ale tu O2 SIM mᚠjiž nějakou novější s podporou LTE? Co vyměnit (leckdy zdarma) SIM? Ještě bacha, pokud to je nějaká firemní (na základě nějaké individuální smlouvy - ministerstva, úřady, ale i např. Raiffeisen), tam v zahraničí nemusí platit to, co pro obyčejné smrtelníky... Např. v zahraničí nemusí být volání v rámci VPN zdarma (ale jako běžný hovor) a data mohou být omezená nebo ve výchozím nastavení bez roamingu...
Pokud jsi v zahraničí, tak si zkus zvolit operátora / sí manuálně a nikoli automaticky. Při roamingu v EU si můžeš vybírat jak chceš a mᚠto za stejných podmínek...
Osobně jsem s tím např. v DE také hodně "kouzlil", nebo jak Vodafone DE, tak T-mobile DE mají příšerně nadefinované handovery = předávání v / mezi BTS buňkami (jak sousední, tak mezi technologiemi).
Někdy je také dobré se fixně přepnout na 3G (UMTS), které může být rychlejší jak 4G (LTE), nebo na 4G visí a sosá 99% ostatních uživatelů s výchozím nastavením smoking smiley
Mám v telefonu primární SIM od T-éček, sekundární SIM od Vodkafonu, v hodinkách SVK 4-ku thumbs up ... a totální zálohu u záložních klíčů od auta mám Orange... Zatím jsem se dovolal i z Mongolska či JAR grinning smiley Nicméně, uznávám, že to už je deformace...
17. 06. 2018 06:35
Normální Sim na OsvČ smlouvu. Menenou už také 2x. Kouzlim. Ale jak říkám je to na delší povídání. V trogiru 3g hr vip a šlo to. Tady dole vůbec nic.
Re: Kde koupit v èr. dål.znåmky RA,SLO
17. 06. 2018 11:50
Včera zakoupena SK a HU známka. Přijel syn tak jsem mu dal číslo auta a datum a za chvilku mi cink telefon že je zakoupeno. Tak dostal oběd a pěkně jsem mu poděkoval.
No zadarmo to není bereme vnoučata 3 a 5 let. To bude dovolená na zotavenou.

Upraveno 3krát. Naposledy upravil Karel z HK (17. 06. 2018 17:57).
Re: Kde koupit v èr. dål.znåmky RA,SLO
17. 06. 2018 17:40
Karlíku, překlad. Vnoučata jsem přeložil. O den později. Díky.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (18. 06. 2018 06:36).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.